Здравей Гост

Каква е точната дата- Украйна?

• 170 Отговора
  • 31626 Прегледи
Re: Каква е точната дата- Украйна?
« Отговор #120 -: Март 04, 2014, 12:15:41 pm »

Нео, краят е близо. Говорим си с един приятел от фейса и ще си позволя да му пейстна коментара, защото го каза най-точно:
"О, Ванче! Споко, Русия никой никога няма да нападне, освен ако не се казва Хитлер, а Китай - още по-малко. Цялата икономика на САЩ се кредитира от Китай, така че ако ще има някакви договорки, те ще са не заради никому ненужната Украйна (освен в геополитически аспект, където Русия е водеща заради границата и газопроводите), а заради долара. Русия и Китай са в икономически съюз, т.нар. Шанхайска конференция, където наблюдател е Индия, която пък САЩ не успяха да привлекат в НАТО. Златният резерв на Китай е солиден, както и този на Русия. Очаквам да се направи, освен ако вече не е направена де, световна борса в Китай, където ще се търгува с юани. САЩ през последните години претърпяха доста провали във военно отношение и нищо не показва, че това ще се промени завбъдеще. Само да припомня, как преди няколко месеца Обама освободи 800 000 от администрацията, а Китай кредитира дупката в бюджета им. Тъпите политици от ЕС биват ползвани в момента като пълномощници на САЩ и не се усещат даже. Ердоган, Меркел и Дзяопин ще имат последната дума. А тя няма да е в полза на САЩ."

И тъй като американската икономика е основана единствено на консуматорското общество, без оглед на ресурсите, всички знаем, че намесата на САЩ - явна или скрита, - в чужди държави е единствено с оглед ресурсите. На всички започна да им писва, а целта на Китай е да стане основен източник на стоки за САЩ, накъдето и отиват нещата. Да не говорим, че не се дава гласност за вътрешните междуособици в самите щати - Тексас отдавна говори за независимост.

Вижте това, интересен анализ. Напоследък следя анализите на този социолог. Поне го смятам за по-реален от Андрей Райчев  ;D http://bnr.bg/post/100335949/doc-ivo-hristov-ne

Шанхайската конференция е икономически съюз, твоя приятел би трябвало да обърне внимание на БРИКС, а не на Шанхайската конференция.
Хахахахахах, аз отгоре отгоре го прочетох и забелязах това и други грешки на човека, ама си викам...ако аз го напиша, ще излезна лошичък...;)
Пък тук сме цъфнали и вързали и всичко ни е прекрасно, живеем в стерилно подредено общество.  :mellow:
Ами след като 45 години сме били под руски ботуш...нормално ;)

И под друг да бяхте, пак щяхте да сте на същия хал.  ;)
Лил, не го приемай пряко срещу теб, но на който където не му харесва има изход.
Не знам, защо така вътрешно ги приемаш нещата?
Навсякъде има проблеми, но за мен не е нормално да пращаш кашиците срещу Украйна, която не иска мужика и ги плаши със спиране на газ и тн...
А света им го върна, като ги плесна през ръчиците...това са фактите ;)
Тайната на успеха в живота е да си готов за добрата възможност, когато тя настъпи.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #121 -: Март 04, 2014, 12:21:51 pm »

И аз съм против намеса на чужда територия и военни конфликти.

Но Щатите що никой не ги плесна през ръчичките като се месят навсякъде със сила? Особено там, където има някакъв ресурс. Нали имат развита икономика? Затова някак не ми се струва намесата им за уместна. Правят се на миротворци, а където избухне конфликт, те са първи кипри да вкарат войници и военна техника. Това са фактите.

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #122 -: Март 04, 2014, 12:22:52 pm »

И аз съм против намеса на чужда територия и военни конфликти.

Но Щатите що никой не ги плесна през ръчичките като се месят навсякъде със сила? Особено там, където има някакъв ресурс. Нали имат развита икономика? Затова някак не ми се струва намесата им за уместна. Правят се на миротворци, а където избухне конфликт, те са първи кипри да вкарат войници и военна техника.
В Афганистан, какъв ресурс има?..Аз също бях против намесата в Ирак...
Тайната на успеха в живота е да си готов за добрата възможност, когато тя настъпи.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #123 -: Март 04, 2014, 12:30:40 pm »

Големите сили разделят по-малките държави на привлекателни от гледна точка на ресурсната им обезпеченост и от гледна точка на стратегическо и геополитическо значение.

Така например, за Щатите Украйна не представлява интерес от гледна точка на ресурси и пазари, а по-скоро от стратегическа гледна точка – между Русия и Европа. Вероятно целта е да се обгради Русия с неприятелски настроени бивши републики. Докато за Русия Украйна има голямо значение и като ресурсна дестинация – тя е житницата на бившия Съветски съюз, между двете страни има тесни икономически връзки.

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #124 -: Март 04, 2014, 12:32:32 pm »

Големите сили разделят по-малките държави на привлекателни от гледна точка на ресурсната им обезпеченост и от гледна точка на стратегическо и геополитическо значение.

Така например, за Щатите Украйна не представлява интерес от гледна точка на ресурси и пазари, а по-скоро от стратегическа гледна точка – между Русия и Европа. Вероятно целта е да се обгради Русия с неприятелски настроени бивши републики. Докато за Русия Украйна има голямо значение и като ресурсна дестинация – тя е житницата на бившия Съветски съюз, между двете страни има тесни икономически връзки.
Искаш ли да ти докажа с един прост пример, разликата между САЩ и Русия?
Би ли ми отговорила на следното..Който е правил дадена кофти постъпка, голям ли е шанса ( над(80%) да я повтори?
Да или не?...:)

*

Yaya

• 2265
« Отговор #125 -: Март 04, 2014, 12:34:17 pm »

Нео, краят е близо. Говорим си с един приятел от фейса и ще си позволя да му пейстна коментара, защото го каза най-точно:
"О, Ванче! Споко, Русия никой никога няма да нападне, освен ако не се казва Хитлер, а Китай - още по-малко. Цялата икономика на САЩ се кредитира от Китай, така че ако ще има някакви договорки, те ще са не заради никому ненужната Украйна (освен в геополитически аспект, където Русия е водеща заради границата и газопроводите), а заради долара. Русия и Китай са в икономически съюз, т.нар. Шанхайска конференция, където наблюдател е Индия, която пък САЩ не успяха да привлекат в НАТО. Златният резерв на Китай е солиден, както и този на Русия. Очаквам да се направи, освен ако вече не е направена де, световна борса в Китай, където ще се търгува с юани. САЩ през последните години претърпяха доста провали във военно отношение и нищо не показва, че това ще се промени завбъдеще. Само да припомня, как преди няколко месеца Обама освободи 800 000 от администрацията, а Китай кредитира дупката в бюджета им. Тъпите политици от ЕС биват ползвани в момента като пълномощници на САЩ и не се усещат даже. Ердоган, Меркел и Дзяопин ще имат последната дума. А тя няма да е в полза на САЩ."

И тъй като американската икономика е основана единствено на консуматорското общество, без оглед на ресурсите, всички знаем, че намесата на САЩ - явна или скрита, - в чужди държави е единствено с оглед ресурсите. На всички започна да им писва, а целта на Китай е да стане основен източник на стоки за САЩ, накъдето и отиват нещата. Да не говорим, че не се дава гласност за вътрешните междуособици в самите щати - Тексас отдавна говори за независимост.

Вижте това, интересен анализ. Напоследък следя анализите на този социолог. Поне го смятам за по-реален от Андрей Райчев  ;D http://bnr.bg/post/100335949/doc-ivo-hristov-ne

Шанхайската конференция е икономически съюз, твоя приятел би трябвало да обърне внимание на БРИКС, а не на Шанхайската конференция.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D0%BD%D1%85%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%B7%D0%B0_%D1%81%D1%8A%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE
Съвсем правилно за Шанхайската конференция говорихме. БРИКС е друга бира в случая. Но е добре и него да обсъдим, да  ;)
В момента гледам пресконференцията на Путин
http://www.1news.az/region/Russia/20140304023011449.html - за любителите.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Състраданието към животните е толкова тясно свързано с добротата на характера, че може с увереност да се твърди: не може да бъде добър към хората този, който е жесток към животните.
А Шопенхауер

*

Lillie

• 30532
« Отговор #126 -: Март 04, 2014, 12:37:24 pm »
Би ли ми отговорила на следното..Който е правил дадена кофти постъпка, голям ли е шанса ( над(80%) да я повтори?
Да или не?...:)

Зависи от човека, доколко си осъзнава поспъпките и грешките.

А ако говорим за държавна политика, там нещата също се променят - според интересите на управляващите, както и според редица външни споразумения, които се спазват.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #127 -: Март 04, 2014, 12:38:15 pm »

По време на войната в Чечня руснаци са продавали оръжие на чеченци...и премиер 1ви мандат беше Путин :)
Защо си мислиш, че ако в Украйна стане война няма да се повтори този сценарии?
Или може би е преживял катарзис?
Как може да има толкова къса памет в хората, и най странното е да защитават една държава причинила злини на България?

*

Lillie

• 30532
« Отговор #128 -: Март 04, 2014, 12:40:13 pm »
Как може да има толкова къса памет в хората, и най странното е да защитават една държава причинила злини на България?

Защото това просто не е мой проблем. Сега стана ли по-ясно?  ;D
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #129 -: Март 04, 2014, 12:42:00 pm »

Защото това просто не е мой проблем. Сега стана ли по-ясно?  ;D
Както и мой, но ти се чудиш каква е разликата между двете държави...еми ето ти примера от скоро с Чечня, където същият дето сега раздава правосъдие е бил премиер.
Мислиш ли, че няма да го направи пак?

*

Lillie

• 30532
« Отговор #130 -: Март 04, 2014, 12:43:02 pm »
Възможно е да го направи, ако преди го е правил.

Но Русия не е единствената държава, която го е правила. Не вярвам, че в историята няма и други такива примери.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #131 -: Март 04, 2014, 12:45:23 pm »
Възможно е да го направи, ако преди го е правил.

Но Русия не е единствената държава, която го е правила. Не вярвам, че в историята няма и други такива примери.
Ами аз не знам, амеркинаци да са продавали оръжие на иракчани.
Друг пример...разликата между Хитлер и Сталин...
Хитлер е изпращал, войници да се бият срещу врага, а другият ги е пращал в лагери.
Хитлер е създал аутобаните, Фолксваген и Хуго Бос, докато Сталин ГУЛАГ...
Колкото и да си пристрастен, това са фактите, за добро или лошо.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #132 -: Март 04, 2014, 12:49:00 pm »
И сега какво - да сме фенове на Хитлер ли?  ;D

Лично мое мнение е, че и двамата са големи тирани и не бих аплодирала нито постъпките на единия, нито на другия.

Но виж, пак говорим за другите – не забеляза ли? Дай да поговорим за някой български управник, който с нещо е допринесъл за света.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #133 -: Март 04, 2014, 01:01:24 pm »
И сега какво - да сме фенове на Хитлер ли?  ;D

Лично мое мнение е, че и двамата са големи тирани и не бих аплодирала нито постъпките на единия, нито на другия.

Но виж, пак говорим за другите – не забеляза ли? Дай да поговорим за някой български управник, който с нещо е допринесъл за света.
Ами темата е за Украйна и как мечката и орела се дърпат. Аз си казвам мнението на база факти от близкото и далечно минало, относно двете държави.
А освен българските царе, Васил Левски, които в Бритиш музеум има негови речи и писания, малко ли е?
Лил, Симеон Дянков който обвиняваха,че защитавал западни интереси и какви ли не конспирации в момента е ректор в руски университет ;)

*

Lillie

• 30532
« Отговор #134 -: Март 04, 2014, 01:05:29 pm »
Не те питам за българските царе от епохата на Първо и Второ българско царство, нито за Левски или друга личност от националноосвободителното ви движение.

Имам конкретно питане дали някой български политик пред последните 100 години е успял да се прочуе с някакъв принос извън своята страна и съседните й държави? Не съм запозната с тази част от историята, его сега имаш поле за изява - разкажи ми.  :blink:

Сталин е създал Гулаг, а кой е създал лагера в Белене?  :blink:
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #135 -: Март 04, 2014, 01:08:57 pm »
Не те питам за българските царе от епохата на Първо и Второ българско царство, нито за Левски или друга личност от националноосвободителното ви движение.

Имам конкретно питане дали някой български политик пред последните 100 години е успял да се прочуе с някакъв принос извън своята страна и съседните й държави? Не съм запозната с тази част от историята, его сега имаш поле за изява - разкажи ми.  :blink:
Ами освен вреди на околните държави друго не се сещам...аз не съм и го отричал...така е ;)

« Отговор #136 -: Март 04, 2014, 02:35:05 pm »
САЩ никой не ги пляска през ръцете, понеже са най-големи и понеже са нашите кучи синове. Теоретично Китай би могъл да пробва, но няма файда и не го прави. А в случая с Украйна нещата са ачик-ачик ясни — Крим вече е окупиран от руснаците, под фалшивия претекст, че "фашистите" едва ли не се канели да изколят руското население там. Близостта (особено географската) до Русия никому не се е отразила добре. Борба на икономически интереси си е в реда на нещата, но това е жива свинщина — както между другото беше и войната в Ирак, ако случайно някой се сети да я спомене. А това, че Русия и Китай действали заедно, е ала-бала, китайците винаги са гледали само своя интерес.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #137 -: Март 04, 2014, 02:49:45 pm »
Хипотетично ако се стигне до голям въоръжен конфликт, според мен и Китай, и Арабските държави биха избрали Русия - за тях тя е "по-малкото зло". Но всъщност за Китай не се знае, ако неговото производство, както се спомена по-горе, е ориентирано приоритетно към американския пазар.

А в Крим мисля, че изкуствено се нагнетява напрежението, вероятно някой има интерес от това. Навремето, в началото на 90те, имаше подобно напрежение покрай завръщането на кримските татари - какви ли митове не се носеха за тях, едва ли не ядяли хора. :)

Но както вече съм споменавала, ситуацията там е доста специфична - сега са автономия в състава на Украйна, но преобладава рускоезично население. И изначално Русия си завоюва тази територия - фактически Крим влиза в състава на Украинска ССР по благоволение на Хрушчов. На полуострова винаги е имало смесено население и не се е стигало да ожесточени етнически конфликти. Би било наистина жалко, ако сега шепа самодейци успее да създаде противопоставяне и конфликт между различни етнически групи там. Що се отнася до местното кримскотатарско население, те си гледат спокойствието и рахатлъка - това е затворена общност, голям е процентът на нискообразованите, но са работливи и относително миролюбиви хора - гледат си говедата и бостаните, като цяло политиката не ги интересува.

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #138 -: Март 04, 2014, 02:58:42 pm »
Хипотетично ако се стигне до голям въоръжен конфликт, според мен и Китай, и Арабските държави биха избрали Русия - за тях тя е "по-малкото зло". Но всъщност за Китай не се знае, ако неговото производство, както се спомена по-горе, е ориентирано приоритетно към американския пазар.

А в Крим мисля, че изкуствено се нагнетява напрежението, вероятно някой има интерес от това. Навремето, в началото на 90те, имаше подобно напрежение покрай завръщането на кримските татари - какви ли митове не се носеха за тях, едва ли не ядяли хора. :)

Но както вече съм споменавала, ситуацията там е доста специфична - сега са автономия в състава на Украйна, но преобладава рускоезично население. И изначално Русия си завоюва тази територия - фактически Крим влиза в състава на Украинска ССР по благоволение на Хрушчов. На полуострова винаги е имало смесено население и не се е стигало да ожесточени етнически конфликти. Би било наистина жалко, ако сега шепа самодейци успее да създаде противопоставяне и конфликт между различни етнически групи там. Що се отнася до местното кримскотатарско население, те си гледат спокойствието и рахатлъка - това е затворена общност, голям е процентът на нискообразованите, но са работливи и относително миролюбиви хора - гледат си говедата и бостаните, като цяло политиката не ги интересува.
Всичките тези държави, които цитираш няма как да вземат страна на русия, защото са зависими от тях. Видя се, че и рашъните са също зависими. Човечеца който в 1вият си мандат като премиер, продаваше оръжие на чеченците, за да избиват собственият му народ, како има изобщо да го мислите. Както Соник, отбеляза и съм изцяло съгласен с него...Няма държава която да е добре, ако съсед и е русия...с малка буква...

*

Lillie

• 30532
« Отговор #139 -: Март 04, 2014, 03:00:17 pm »
Абе Нериле, няма независими в световната икономика, обратното би било утопия  ;)
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.