Здравей Гост

ЕЛЕН И НЕГОВИТЕ ПОСЛЕДОВАТЕЛИ , ЧЕРНИТЕ МУ МАГИИ

• 113 Отговора
  • 21089 Прегледи
*

jinom

• **
  • 1753
Re:ЕЛЕН И НЕГОВИТЕ ПОСЛЕДОВАТЕЛИ , ЧЕРНИТЕ МУ МАГИИ
« Отговор #80 -: Август 23, 2010, 10:29:55 am »

Ако изходя от вярването си в това, че случайност няма..

Вярването ти, че няма нищо случайно в твоя живот се дължи на стремежа ти да си повярваш че си уникален. Уникалността придава важност на човека, а също и чувство за безсмъртие. Това е от ЕГО-то.  ;D

От друга страна, въпреки вярата ти че няма нищо случайно, може да се окаже че всичко е случайно. Ако вземем например  животните, които служат за храна на хората виждаме, че техния живот е на 100% предвидим и случаен и в него няма нищо уникално. Трябва да сме в състояние да приемем, че и в нашия живот няма нищо уникално, но разбира се това е много трудно, защото ни прави "обикновени простосмъртни".  :mellow:
« Последна редакция: Август 23, 2010, 10:34:59 am от jinom »

*

missKapriz

« Отговор #81 -: Август 23, 2010, 10:31:08 am »
Цитат
Аз, мисля, че нищо не е случайно, и че много често нещата не стоят по начина по който изглеждат. Имаше една тема по едно време за магиите в натала, и там споделих своето мнение по въпроса. Всичко което ни се случва е, за да ни научи на нещо, някои уроци са много сурови и такива са тези от тях, заради които ни връщат в първи клас, защото сме лоши ученици.
Аз пък завиждам на всички,които вярват в подчертаното и в смисъла му.За съжаление аз не споделям това с прераждането,и изобщо не виждам смисъл в наказанието и страданието,след като поправителния ще е в някой друг живот-я го има я не.Виждам по живота на околните,че дали си лош или добър няма значение-всичко си е чист късмет-каквото си изтеглил като си се родил това е.И докато ние тук,духовни или просто малко по-обърнати навътре.се наприказваме,други-не толкова духовни-се налудуват.Хич не им пука за наказания и прераждания,а живеят както им е удобно.И са 100 пъти по-добре.Защото е факт,че който е стигнал до това да разсъждава и пише по форуми,просто му е слабо действието-тук не искам да обиждам никого,защото за съжаление и аз съм тук
Съжалявам за лекия спам,но явно емоционално съм достигнала до положение да философствам,което леко ме притеснява,дано е временно :'(

*

kris

• 2298
  • (:
« Отговор #82 -: Август 23, 2010, 10:39:32 am »
 :blink:
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 03:57:48 pm от kris »

*

elfidka

• 3129
« Отговор #83 -: Август 23, 2010, 10:42:31 am »
Цитат
Аз, мисля, че нищо не е случайно, и че много често нещата не стоят по начина по който изглеждат. Имаше една тема по едно време за магиите в натала, и там споделих своето мнение по въпроса. Всичко което ни се случва е, за да ни научи на нещо, някои уроци са много сурови и такива са тези от тях, заради които ни връщат в първи клас, защото сме лоши ученици.
Аз пък завиждам на всички,които вярват в подчертаното и в смисъла му.За съжаление аз не споделям това с прераждането,и изобщо не виждам смисъл в наказанието и страданието,след като поправителния ще е в някой друг живот-я го има я не.Виждам по живота на околните,че дали си лош или добър няма значение-всичко си е чист късмет-каквото си изтеглил като си се родил това е.И докато ние тук,духовни или просто малко по-обърнати навътре.се наприказваме,други-не толкова духовни-се налудуват.Хич не им пука за наказания и прераждания,а живеят както им е удобно.И са 100 пъти по-добре.Защото е факт,че който е стигнал до това да разсъждава и пише по форуми,просто му е слабо действието-тук не искам да обиждам никого,защото за съжаление и аз съм тук
Съжалявам за лекия спам,но явно емоционално съм достигнала до положение да философствам,което леко ме притеснява,дано е временно :'(

Миличка, такива са времената....нета измества много други видове комуникации и добавя нови емоции към забързания ни ден. А иначе няма да те убеждавам в истинноста на моето мнение. Всеки си има своя гледна точка и свой път в живота.
Христос е казал ,, Останете в свободата, която съм ви дал,, , та коя съм аз да ограничавам хората със своите възгледи...
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде !!!

*

Nebesna

« Отговор #84 -: Август 23, 2010, 10:42:36 am »
изобщо не виждам смисъл в наказанието и страданието,след като поправителния ще е в някой друг живот-я го има я не.

Значи отричаш закона за кармата, че каквото си надробиш-това ще си сърбаш?
А престави си, че с всичките си действия и бездействия самият човек е довел себе си при подобни хора. Темата не е за това дали имаме направена магия и кой е податлив и кой -не и дали магиите съществуват, а за това как някои хора злоупотребяват, убеждавайки останалите в свръхестествените си и екстрасенски способности (какъвто е въпросния гостодин), и за това как някои други им се доверяват. Ами много е просто :"НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ТАКИВА". Църквата има ритуали за защита.

*

kris

• 2298
  • (:
« Отговор #85 -: Август 23, 2010, 10:49:57 am »

« Последна редакция: Декември 26, 2013, 03:57:40 pm от kris »

*

sunrain

• 6710
« Отговор #86 -: Август 23, 2010, 10:51:22 am »
Виждам по живота на околните,че дали си лош или добър няма значение-всичко си е чист късмет-каквото си изтеглил като си се родил това е.И докато ние тук,духовни или просто малко по-обърнати навътре.се наприказваме,други-не толкова духовни-се налудуват.Хич не им пука за наказания и прераждания,а живеят както им е удобно.И са 100 пъти по-добре.

Знаеш какво ще ти кажа, нали.  ;D Добре, зле са относителни понятия. Не се знае колко по-добре са и дали е така въобще и какво значи добре.

Понякога всичко изглежда идеално отстрани, особено гледайки другите, но всяко нещо си има своя смисъл.

Може да е добре за теб да не си на тяхното "добре", разбираш го, но е трудно да се приеме. Най-трудният момент в процеса на израстването е да приемеш, да осъзнаеш идеята за това, което ни се случва - било то добро или зло според нашето субективно виждане.

И този непукизъм и невяра в нещо по-висшо от нас, ни е довел до това тежко положение като цяло, не само българите, повечето не се замислят и не гледат по-далеч от носа си, така им е удобно, както казваш ти. Ако смяташ, че представлява твоето решение, направи своя избор, но ето, че ти/твоята същност вече е избрала друг път.  

Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

*

missKapriz

« Отговор #87 -: Август 23, 2010, 10:53:26 am »
Не,Небесна,аз не отричам кармата,а прераждането,това е мое лично мнение разбира се и няма нито да го защитавам нито да споря.Даже не съм сигурна на 100 %,че не съществува,по-скоро не виждам възпитателния елемент тук.За мен това ,подобно на религията е за успокоение.Простете скептицизма ми,но това са недоказуеми твърдения
Още по-малко вярвам в магиите като средство за постигане на нечии цели.
Спирам до тук,защото и в спорове от подобен род не вярвам-всеки си има мнение и не виждам смисъл да хвърлям моето срещу вашето-нищо няма да се промени,единствено ще прехвърчат искри.

*

kris

• 2298
  • (:
« Отговор #88 -: Август 23, 2010, 10:56:46 am »
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 03:57:28 pm от kris »

*

Nebesna

« Отговор #89 -: Август 23, 2010, 10:58:33 am »
И този непукизъм и невяра в нещо по-висшо от нас, ни е довел до това тежко положение като цяло, не само българите,

Някои хора плюеха срещу църквата. дори нещо повече - заплашваха с черни магии.
малко му трябва на човек, за да мине на тъмната страна.

*

elfidka

• 3129
« Отговор #90 -: Август 23, 2010, 11:01:43 am »
по-скоро не виждам възпитателния елемент тук.За мен това ,подобно на религията е за успокоение.
Възпитателния процес се състои именно в това да получиш урок, не когато си подготвен и изпитваш чувство за вина, а когато си от другата страна и чувствайки се навинен получаваш ,,незаслужено ,, наказание. Именно тогава упреквайки своя враг е  момента на приемане или отхвърляне на урока. Преработване на кармата.
Именно за този момент говори прословутото библейско : Ударят ли те по едната стран подай и другата./ Фигуративно, разбира се /.
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде !!!

*

Nebesna

« Отговор #91 -: Август 23, 2010, 11:08:05 am »
Не,Небесна,аз не отричам кармата,а прераждането,това е мое лично мнение разбира се и няма нито да го защитавам нито да споря.Даже не съм сигурна на 100 %,че не съществува,по-скоро не виждам възпитателния елемент тук.За мен това ,подобно на религията е за успокоение.Простете скептицизма ми,но това са недоказуеми твърдения
Още по-малко вярвам в магиите като средство за постигане на нечии цели.
Спирам до тук,защото и в спорове от подобен род не вярвам-всеки си има мнение и не виждам смисъл да хвърлям моето срещу вашето-нищо няма да се промени,единствено ще прехвърчат искри.

Не, бе аз не споря с никого. Самата аз съм била в тежко положение, когато един съ-трудник ми беше разбъркал енергиите и напрегнал нервната система и приятелката ми ме замъкна на врачка, която я беше обсебила да прави някакви тъпи ритуали....Е, колкото и да бях зле, не можа да ме зариби и не можах да повярвам, че ми трябва "разваляне на магия", а ми стана още по-ясно и понятно колко лесно МАНИПУЛИРУЕМИ са хората, когато са уязвими.

*

Nebesna

« Отговор #92 -: Август 23, 2010, 11:10:32 am »
Магията не е нищо друго, освен енергиен вампиризъм...а в някои случаи и материален.

*

missKapriz

« Отговор #93 -: Август 23, 2010, 11:13:08 am »
напълно съм съгласна!А на много хора им е по-лесно да оправдават с магия неуспехите си.И лошото е ,че си вярват и така правят богати хора,като въпросния господин.Ама той човека каво е виновен бе ;)те на крака му ходят

*

sunrain

• 6710
« Отговор #94 -: Август 23, 2010, 11:15:28 am »
Всеки има тежки моменти и затова е лесно да се поддаде на какво ли не, но затова сме хората да си помогнем. Защото днес е един, утре е друг на същото място. Мислим си, че много различни неща ни се случват, но не е така, всеки преминава и през ада и през рая, въпроса е след това как излиза от тях, в какво се превръща.   
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

*

jinom

• **
  • 1753
« Отговор #95 -: Август 23, 2010, 11:19:03 am »
Понеже сме в астрологичен форум и ще го кажа така - в принципите на астрологията основно правило е, че случайността е привидна.

Аз говоря с факти, а не с теории, а фактите са че всички прасета умират на Коледа, независимо от зодиакалния знак и разни карти....  :rolf: :tongue2:

Това, че имало някакво прасе, дето се смята за уникално и специално не променя глобалната ИСТИНА.  ;D

*

kris

• 2298
  • (:
« Отговор #96 -: Август 23, 2010, 11:27:46 am »
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 03:56:58 pm от kris »

*

Марая

• 28287
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #97 -: Август 23, 2010, 11:34:19 am »
Магията не е нищо друго, освен енергиен вампиризъм...а в някои случаи и материален.

Последното е сигурно винаги.

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

elfidka

• 3129
« Отговор #98 -: Август 23, 2010, 11:34:53 am »
Всеки има тежки моменти и затова е лесно да се поддаде на какво ли не, но затова сме хората да си помогнем. Защото днес е един, утре е друг на същото място. Мислим си, че много различни неща ни се случват, но не е така, всеки преминава и през ада и през рая, въпроса е след това как излиза от тях, в какво се превръща.  

Ето това е най-голямата истина !!!
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

*

Nebesna

« Отговор #99 -: Август 23, 2010, 11:42:38 am »

Ето това е най-голямата истина !!!

Съгласна съм. Без значение дали адът е магия или някаква друга злина.
И другото е вярно - дай на човека каквото иска и му гледай сеира. Много често не сме готови да заплатим цената и за добрините, които ни се предоставят от съдбата.
« Последна редакция: Август 23, 2010, 11:46:53 am от Небесна »