Здравей Гост

Странно едно такова...

• 265 Отговора
  • 45018 Прегледи
*

Вещичка

• 5943
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Странно едно такова...
« -: Юли 16, 2010, 11:01:44 am »
искам да споделя нещо с вас...

напоследък се чувствам много странно. някак си плувам извън времето сякаш... виждам и осъзнавам как живота тече на абсолютно бързи обороти край мен, виждам изнервените хора, виждам бързащите автомобили, но някак се чувствам сякаш съм страничен наблюдател и всичко изтича край мен, без да ме засяга...

мога да правя много неща, но първо че нямам никакво желание, а второ и не виждам смисъл. за мен живота като такъв в момента е тотално изчерпан някак... безмислени борби за власт, безмислени борби за пари, безмислени тунинги, безмислени спорове, безмислено съществуване... мога да ям, а мога и да не ям докато корема ми съвсем не изреве на умряло. мога да пуша, а мога и да не пуша - играла съм си със себе си по хиляди начини и вече дори и не ми е интересно... мога да пия, а мога и да не пия. мога да правя секс, а мога и да не правя... и така до безкрай...

чувствам се затворена в сетивата си и не ми стигат вече - прекалено малко са... като се случи нещо интересно го изживявам на макс и толкова...

времето твърдят учените, че се забързвало, а аз сякаш съм извън него. дните са баааавни и протяяяжни, а като се обърна назад например случка преди година все едно е била вчера... преди си играех да манипулирам времето, а вече и това не ми е интересно...

някак света ми е тесен вече, сетивата не ми достигат, ограниченията на човешкото тяло ме дразнят... имам чувството, че съществувам на ръба на апатията...

не знам дали ще ме разберете, но някак като го напиша и го синтезирам лично за себе си  :-[   не вярвам да е от транзити, а по-скоро е нещо лично... не знам, вече наистина се чудя какво да мисля...

- Бабо, да си барала хапчетата ми, с надпис "LSD" ?
 - Майната им на хапчетата. Иди да видиш к'ви дракони има в кухнята!

http://podaraciunikati.alle.bg/  http://darovenaprirodata.alle.bg/

*

Nebesna

Re:Странно едно такова...
« Отговор #1 -: Юли 16, 2010, 11:11:28 am »
Има още какво да научиш в този живот. И аз като тебе лесно се отегчавам, понеже съм Водолей, но постоянно сменям декора и си търся нови и нови преживявания. Мисля, че ключовата дума е "търся". Така се получава като спреш с търсенето.

Обаче аз се изкушавам да ти задам един кратък въпрос. А защо пушиш, след като можеш и да не пушиш? Аз отказах напълно алкохола и цигарите и слава Богу, защото са вредни. А колкото до секса, моля, моля.... Мога да правя, мога и да не правя, ама предпочитам да го правя, защото е здравословен.

*

Uran

• 6041
« Отговор #2 -: Юли 16, 2010, 11:15:42 am »
И аз мога да пия и мога да не близна никакъв алкохол, но напоследък пия. Почти всяка вечер си удрям едно коктейлче джин/тоник или мартини, вярно, че слагам не повече от 50гр. алкохол, но си е алкохол и ми харесва.

*

Вещичка

• 5943
  • Виждам те!
« Отговор #3 -: Юли 16, 2010, 11:21:08 am »
Има още какво да научиш в този живот. И аз като тебе лесно се отегчавам, понеже съм Водолей, но постоянно сменям декора и си търся нови и нови преживявания. Мисля, че ключовата дума е "търся". Така се получава като спреш с търсенето.

Обаче аз се изкушавам да ти задам един кратък въпрос. А защо пушиш, след като можеш и да не пушиш? Аз отказах напълно алкохола и цигарите и слава Богу, защото са вредни. А колкото до секса, моля, моля.... Мога да правя, мога и да не правя, ама предпочитам да го правя, защото е здравословен.

хихи знаех, че ще забиеш пирона  ;D ;D ;D  правя го от скука  :P  цигарите не влияят на моят организъм по никакъв начин, но пък са занимавка. по същия начин мога да чопля семки, или да бода гоблен, или да си бъркам в носа... скука е, а на мен ръцете ми трябва да са постоянно заети  ;D

Небесна, не съм спряла търсенето... просто това тук на тази планета е ограничено каквото и да си говорим, а живота е станал толкова предвидим, че чак не желая да му обръщам внимание...

някаква безтегловност над нещата и процесите. честно да ти кажа ей ся земята да се разцепи до къщи - само ще я погледна и ще продължа да чопля семки... просто знам какво следва, а това отегчава...

« Отговор #4 -: Юли 16, 2010, 11:21:34 am »
   Търсяяя, в големия свят непрестанно, утре е късно, а днеска е раноооо. Трябва ми тръпка любов, но красива, трябва ми глътка живот, ала живаааа........

*

Марая

• 28287
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #5 -: Юли 16, 2010, 11:21:34 am »
Всичко в умерени количества е полезно! бз изключение! в това число и никотина!
въпроса е в дозата - нали в нея е отровата?! :blink:
това състояние ,при всички положения е причинено от стреса ,с който се сблъскваме...принципно се нарича освобождаване . апатията също е вид стрес!
причините са много , а последствията не по-малко! въпроса е да изплуваш ,защото то се случва прекалено надълбокото в душата , а винаги е съпроводено с преживявания ,които са складирани в тайните кътчета...

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

Вещичка

• 5943
  • Виждам те!
« Отговор #6 -: Юли 16, 2010, 11:23:23 am »

това състояние ,при всички положения е причинено от стреса ,с който се сблъскваме...принципно се нарича освобождаване . апатията също е вид стрес!

не е това. ровиш в грешна посока... нямам стрес, даже нямам и дразнители  ;D ;D ;D

*

Nebesna

« Отговор #7 -: Юли 16, 2010, 11:24:42 am »
хихи знаех, че ще забиеш пирона  ;D ;D ;D  правя го от скука  :P  цигарите не влияят на моят организъм по никакъв начин, но пък са занимавка. по същия начин мога да чопля семки, или да бода гоблен, или да си бъркам в носа... скука е, а на мен ръцете ми трябва да са постоянно заети  ;D

Небесна, не съм спряла търсенето... просто това тук на тази планета е ограничено каквото и да си говорим, а живота е станал толкова предвидим, че чак не желая да му обръщам внимание...

Ми ти го каза-тов асе нарича скука - всичко ти е предвидимо и познато. едно и също, едно  също, едно и също....бих умряла

*

Asol

• 4140
« Отговор #8 -: Юли 16, 2010, 11:25:13 am »
Очевидно трябва да се случи нещо, което да промени това състояние, или да се намери стимул в правенето на  нещо, което представлява интерес, да балансира, да придаде нов вкус и поглед. Мисля си, че няма човек който да не се чувства по такъв начин в определен момент от живота си, независимо от това което е и което е постигнал и има в живота си. Апатия си е точната дума - липса на вдъхновение и стимул за развитие.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #9 -: Юли 16, 2010, 11:25:35 am »

На мен пък, да ви кажа, въобще не ми се е налагало да отказвам цигарите и алкохола, защото просто не се привързвам към такива неща. То от скука човек може да прави и много други неща.  ;D
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Вещичка

• 5943
  • Виждам те!
« Отговор #10 -: Юли 16, 2010, 11:26:37 am »

Ми ти го каза-тов асе нарича скука - всичко ти е предвидимо и познато. едно и също, едно  също, едно и също....бих умряла

ммм дааа... тъпо е общо взето като знаеш какво ще се случи...

*

Вещичка

• 5943
  • Виждам те!
« Отговор #11 -: Юли 16, 2010, 11:28:45 am »
вървя по улиците и чувам шепота на листата, звука на тревата, усещам блясъка на слънцето, радвам се с птиците... разтварям се само в природата, но не ми е достатъчно...

« Отговор #12 -: Юли 16, 2010, 11:36:47 am »
   Ейййй това недоволство...вечният стремеж към повече и повече убива хората...Кво повече, стигнала си дотук - наслаждавай се на тези моменти и остави Бог да си върши работата...

*

Марая

• 28287
« Отговор #13 -: Юли 16, 2010, 11:37:16 am »

не е това. ровиш в грешна посока... нямам стрес, даже нямам и дразнители  ;D ;D ;D

стреса бива много видове!
сега нямаш ,но не е бил малък преи време /може и години/. трансформацията е настъпила сега ,когато се е превърнал в апатия , а това също е вид стрес!
промяната в това състояние може да започне от теб! да виждаш смисъл и в малките неща...да тръгнеш навън от себе си...дълбаенето само в една посока не е най-добрият начин за духовно израстване или търсене на комфорт за духа и душата. това може да бъде капан на собствения ни страх да се впуснем обрано към живота!
получава се омагьосан кръг ,който ни кара да се чувстваме уморени и оттегчени!
дерзай! имаш време и място за това!

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

Вещичка

• 5943
  • Виждам те!
« Отговор #14 -: Юли 16, 2010, 11:45:14 am »
сега нямаш ,но не е бил малък преи време /може и години/. трансформацията е настъпила сега ,когато се е превърнал в апатия , а това също е вид стрес!
промяната в това състояние може да започне от теб! да виждаш смисъл и в малките неща...да тръгнеш навън от себе си...дълбаенето само в една посока не е най-добрият начин за духовно израстване или търсене на комфорт за духа и душата. това може да бъде капан на собствения ни страх да се впуснем обрано към живота!

виж сега, дори и вече не ми е кеф да споря с теб, защото не можеш явно да ме разбереш. казах ти: НЕ Е ТОВА!!!

не ме е страх бе. ти не можеш ли да си го натъпчеш в главата  :o  нямам страх от нищо - аз съм вечна  :blink:  стига с тези психоанализи! не ми пука дори и ей ся да изляза и да катурна първия срещнат... просто е тъпо... няма духовност вън от теб - тя е само вътре в теб! целият свят е вътре в теб!...

вече се чудя за кво я пуснах темата... нямам нужда от психоанализа, нито от дофторишки обяснения. казах - не е стрес, не е и точно апатия... просто не мога да го опиша с думи, защото човешката реч е прекалено бедна за някои описания...

*

jinom

• **
  • 1753
« Отговор #15 -: Юли 16, 2010, 11:46:52 am »
мога да ям, а мога и да не ям докато корема ми съвсем не изреве на умряло. мога да пуша, а мога и да не пуша - играла съм си със себе си по хиляди начини и вече дори и не ми е интересно... мога да пия, а мога и да не пия. мога да правя секс, а мога и да не правя...

Добре е човек да си верва, ама не чак до такава степен, че да изпадне в тотална самозаблуда.    :rolf:

*

Вещичка

• 5943
  • Виждам те!
« Отговор #16 -: Юли 16, 2010, 11:49:56 am »
Добре е човек да си верва, ама не чак до такава степен, че да изпадне в тотална самозаблуда.    :rolf:

ако знаеше малко повече за мен, сигурно друга песен щеше да пееш... ама аре - влачи  :29: :29: :29:

*

лилид

« Отговор #17 -: Юли 16, 2010, 12:00:33 pm »
 :86: :33:
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 01:47:42 pm от лилид »

*

Марая

• 28287
« Отговор #18 -: Юли 16, 2010, 12:03:50 pm »

виж сега, дори и вече не ми е кеф да споря с теб, защото не можеш явно да ме разбереш. казах ти: НЕ Е ТОВА!!!не ме е страх бе. ти не можеш ли да си го натъпчеш в главата  :o  нямам страх от нищо - аз съм вечна  :blink:  стига с тези психоанализи! не ми пука дори и ей ся да изляза и да катурна първия срещнат... просто е тъпо... няма духовност вън от теб - тя е само вътре в теб! целият свят е вътре в теб!...

вече се чудя за кво я пуснах темата... нямам нужда от психоанализа, нито от дофторишки обяснения. казах - не е стрес, не е и точно апатия... просто не мога да го опиша с думи, защото човешката реч е прекалено бедна за някои описания...

въобще не споря , а си казвам мнението!
 :blink:страха-защо се хващаш в буквалния смисъл за думата?
страха го има всеки и няма безстрашни! просто такива хора няма ,бай си каквото си искаш! :P ;D
но аз имам астрологично обяснение за това ти състояние и знам дори колко дълго ще прдължи!
приличаш на мече в литаргичен сън! ;D

*

Lillie

• 30532
« Отговор #19 -: Юли 16, 2010, 12:04:18 pm »
От силен стрес човек наистина може да изпадне в състояние, когато не го интересува заобикалящият свят.
От друга страна, прекаленото самовглъбяване и самофокусиране също водят до капсулиране чрез отдръпване от външния свят и непоемане на социални ангажименти. В един момент човек наистина става самодостатъчен, защото вече е разбрал, че целият свят е вътре в него. Неговият свят. Светът, в който се затваря. Някои го наричат самопознание, други го считат за асоциално поведение. Въпрос на гледна точка. Затворен в тъмна пещера, отшелникът може и да стигне до някои духовни прозрения, ако щете и до просветление, но няма как да добие цялостно познание за заобикалящия го външен свят, защото то се добива чрез интерактивно взаимодействие, а не само чрез съзерцаване на малка бяла точка светлина в тъмната пещера и медитиране върху нея.
Споделям го от личен опит, защото през изтеклата година, докато бях в период на Кету, при мен също имаше желание за отдръпване от света, оттегляне, дистанциране.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.