Здравей Гост

болница

• 16 Отговора
  • 3727 Прегледи
*

lin

болница
« -: Декември 10, 2004, 10:18:55 am »
Снощи имах много странен сън.

Бях в болница.
Брат ми идваше често да ме наглежда и аз май не знаех какво ми е и го попитах.
Май нещо на дихателните пътища.

Помня, че много от приятелите и познатите ми идваха да ме видят и ми носеха подаръци.
Гледаха да ме разведрят, но и аз не бях тъжна. Просто си бях там :)
Но самата болница беше много странна.
Само виждах докторите, които се събираха на нещо като банкети и се затваряха, все едно са някакво неприкосновено затворено общество.

Всъщност най-странното в съня ми беше нещо, което определено породи безпокойство и страх в съня ми.
Беше тъмно навсякъде в болничната ми стая /което си беше нещо като малък хотелски апартамент/.
Аз исках да светна всички лампи, защото мракът ме плашеше някак си.
И в момента, в който натиснех ключа, лампата не светваше.
Това провокира лека паника и аз започнах да пробвам навсякъде.
Май успях да светна 1, която мъждукаше едва-едва.  :(

В преден епизод сънувах непозната жена, която лежи на една страна и изведнъж просто вдигна блузата си и измъкна /т.е. тя роди дефакто, но 'измъкна' по-приляга на движението, което видях/ от корема си бебе, което си беше почти като 2 годишно дете.
Е, това знам как да си го тълкувам май... :ph34r:  :(  :ph34r:

Нйакой има ли идея относно болницата и лампите?
Почти сигурна съм, че лампите съм ги сънувала и друг път и то пак по същия начин...

*

АН

болница
« Отговор #1 -: Декември 11, 2004, 04:56:32 pm »
аз нямам точно идея за лампите и болниците, но сега по новолунието в Стрелец се предполага, че сънищата разкриват области и хора, които ни отклоняват от висшите ни цели в живота :ph34r:
И още областите на вдъхновение, преувеличаване и неудовлетворение :ph34r:

А аз онази нощ си сънувах пак обичайните МПС-та, а тая- как ми подстригват косата :ph34r: - направо не излизах от къщи и бях много внимателна с елуредите :ph34r: - но денят не е свършил :ph34r:  

*

lin

болница
« Отговор #2 -: Декември 11, 2004, 05:31:42 pm »
Цитат
аз нямам точно идея за лампите и болниците, но сега по новолунието в Стрелец се предполага, че сънищата разкриват области и хора, които ни отклоняват от висшите ни цели в живота :ph34r:

А аз онази нощ си сънувах пак обичайните МПС-та, а тая- как ми подстригват косата :ph34r: - направо не излизах от къщи и бях много внимателна с елуредите :ph34r: - но денят не е свършил :ph34r:
АН, при мен подстригването на коса е хубав символ.
Означава решаване на проблем, отърсване от грижи.

Интересно е друг човек като сънува , че те подстригва...
Брат ми ме е сънувал, че ме подстригва гола глава  :D  :D  :D
От тогава като че ли самият той има разни изисквания към мен, които по-скоро ми костват усилия, а за него са просто прищявки... :ph34r:  

*

АН

болница
« Отговор #3 -: Декември 12, 2004, 04:46:57 pm »
това с брат ти е интересно... - явно, че е по-скоро урок за теб :)

а след съня ми с косата - имаше приятен сюрприз, но усетих и нюанс на ангажиране :ph34r: - но нюансът си е мой проблем, щом съм го усетила :ph34r:

нощес сънувах особени и невиждани цветя :ph34r: - ходещи :ph34r:  

*

lin

болница
« Отговор #4 -: Декември 13, 2004, 09:56:29 am »
Цитат
това с брат ти е интересно... - явно, че е по-скоро урок за теб :)

а след съня ми с косата - имаше приятен сюрприз, но усетих и нюанс на ангажиране :ph34r: - но нюансът си е мой проблем, щом съм го усетила :ph34r:

нощес сънувах особени и невиждани цветя :ph34r: - ходещи :ph34r:
Явно символа 'коса' е общо взето изяснен  :)

А това с цветята... явно са важен символ за теб.
Нали скоро беше имала и сън с цъфнал фикус?! :D
Какво ти носят тези сънища?
Може би вече си забелязала...

*

АН

болница
« Отговор #5 -: Декември 13, 2004, 01:11:30 pm »
цветята - не забелязвам нищо особено за сега...

обаче много сънувам последните нощи- всяка нощ и то по повече от един сън...Снощи сънувах починал близък...Често го сънувам....Докато беше жив не си спомням да съм го сънувала....Нещо може и да ми липсва...Особено по наближаващите празници, когато всяка година се събирахме...Излиза обаче, че сънищата с него компенсират някаква потребност, неудовлетворена, защото той не е тук на земята....

А може би във всички сънища има тоя елемент на компенсация за някаква енергия, която липсва в будния живот...

Да не би да имам чувство за вина, че изнесох цветята на терасата... :ph34r:  

*

lin

болница
« Отговор #6 -: Декември 13, 2004, 01:56:30 pm »
Дали е чувство за вина?!

Според мен нямаше сънищата ти да са толкова красиви и впечатляващи, ако твоите цветя бяха недоволни от преместването. ;)
В крайна сметка сънищата имат за цел и да ни предпазват и да ни предупреждават...

А за починалите близки - със сигурност около празниците усещаме повече липсата им и те ни напомнят за себе си повече от друг път.
Аз снощи сънувах моя съученичка, която се самоуби на 15 години (много тъжна история :( ) и която съм сънувала не повече от 5-6 пъти за всичките тези години.

*

АН

болница
« Отговор #7 -: Декември 13, 2004, 02:13:32 pm »
тъкмо преди малко стана въпрос за смъртта и Агни Йога - една позната казваше, че според Агни Йога, човек /или пък Душата/ като прецени, че е научил каквото трябва от тая инкарнация, се връща пак там, откъде е дошъл...

От една страна ми се вижда малко крайно човек да преценява...Може би някаква ситуация е проверка на силата му, на смирението му...Така, с лека ръка, да се самоубие....

Но пък от друга страна такова разбиране обяснява отчасти толкова нелепи смърти...

*

lin

болница
« Отговор #8 -: Декември 13, 2004, 03:14:08 pm »
И аз мисля така.

Според мен душата наистина знае кога е научила уроците си и кога може да се завърне там откъдето е дошла.
Тя знае мисията си и е в непрестанна връзка с първоизточника.
Затова си мисля така...

Тези неща обаче не може да знае съзнанието /ума/ ни.
Може би това трябва да уточним в казаното от твоята позната.
Какво мислиш АН?

*

АН

болница
« Отговор #9 -: Декември 13, 2004, 05:14:37 pm »
не знам точно.....

смъртта, когато се приближи внезапно, действа привличащо...Човек загубва интерес към това, което е тук и се устремява към нещото, което направо го зове...И чувството е приятно, успокояващо....Тия, които се опитват да те върнат тук /най-често лекарите :ph34r: /, ти се виждат досадни :) Не знаеш на кого да се подчиниш- на живота или на смъртта...
В такива случаи съм склонна да приема, че Душата е решила, че си е свършила работата на тоя свят и няма какво повече да прави тук :) Но пък нямам отговори за случаите, когато няколко пъти се случва такава ситуация и човек е все още жив :)  

*

lin

болница
« Отговор #10 -: Декември 14, 2004, 04:24:58 pm »
Ами от разни книги на тази тема знам, че душите, които се връщат наистина не желаят земния живот, защото са привлечени от отвъдното, но обичайно някой /починали роднини, светлина и прочее описания.../ им казва, че още не им е дошло времето и така те нямат избор.
Това е случаят, когато очевидно работата ни тук не е приключила.

Спомням си баба ми, която просто знаеше, че й е дошло времето...
Знаеше го 3 месеца преди да си отиде.
И накрая тя вече не се бореше за живота - просто изчезна. :ph34r:
Знам, че е имала видения и разговаряше с починалите ни роднини.
Това още повече я караше 'да бърза'.

*

АН

болница
« Отговор #11 -: Декември 14, 2004, 05:41:01 pm »
така е явно в случаите, когато смъртта е предизвестена :)

Лин, мислила ли си, какво непременно трябва да си свършила, ако знаеш, че скоро ще умреш? :)  

*

lin

болница
« Отговор #12 -: Декември 15, 2004, 10:12:27 am »
Да.
Ще опитам максимално да успокоя хората, които ще тъгуват за мен.

Другите неща са ясни - да не оставям недовършени неща след себе си, които може да са в тежест на някого в последствие.
Да изгладя неизяснени отношения...

Мисля, че е това.
Другото са подробности :)  

*

АН

болница
« Отговор #13 -: Декември 15, 2004, 01:56:10 pm »
тая сутрин една позната е починала...

вчера след обяд говорихме с нея по телефона по работа и и пратих някакъв факс...

колко бързо и внезапно става понякога- беше си здрава и беше на четиридесет и няколко години...

днес цял ден се чудя какво ли лично за мен значи това събитие...какво ли иска да ми каже...

Интересът към окултизма предполага всяко събитие, което ни впечатли по някакъв начин, да ни променя....Това ще рече наистина житейската ни философия да е в съответствие с философията на езотеричните учения...

*

lin

болница
« Отговор #14 -: Декември 15, 2004, 02:47:32 pm »
Съгласна съм, че смисълът е да търсим смисъл  ;)

Може би твоят личен извод е заключен някъде в
Цитат
колко бързо и внезапно става понякога- беше си здрава и беше на четиридесет и няколко години...
 :ph34r:  

*

lin

болница
« Отговор #15 -: Декември 15, 2004, 05:49:29 pm »
AH, пак в темата...

Нали си спомняш, че ми каза, че всичко върви по 3...
За жалост точно така се оказа.
Току-що научих, че е починал наш семеен познат - отново възрастен мъж и отново ненадейно. :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Съжалявам и за твоята позната!
Това са много тежки моменти.  

*

DD

болница
« Отговор #16 -: Декември 20, 2004, 09:24:03 pm »
Цитат

I az 4esto synuvam MPS-ta ,ponqkoga letq,drug pyt karam kola ili motor,no takiva syni6ta ne me trogvat mnogo. Dali sa ot znaka bliznaci?

Ponqkoga imam problem sys synq,prosto ne moga da se sybudq, v sybota i nedelq moga da spq do 16:00-19:00 4asa sledobed- sybirat mi se po 12-14 4asa syn. A drug pyt moga da izkaram nqkoko denono6tiq bez da spq.
 Nai interesnoto e kogato trqbva da stana rano za da hodq nqkyde,togava synyvam 4e se sybujdam i trygvam i sym spokoen...I kogato se sybudq vijdam 4e e stanalo obed a da re4em 4e e trqbvalo da hodq na rabota.Imalo e mnogo slu4ai kogato vmesto v 8:00 otivam na rabota okolo 11-12 po obqd :D