Здравей Гост

Да се родиш с името си какво мислите вие по темата

• 17 Отговора
  • 2026 Прегледи
*

elodiq

• **
  • 903
Смятате ли, че когато едно дете се роди на даден имен ден то си идва с името на този свят,трябва ли според вас да бъде кръстено с името с което е дошло.И според вас кръщавайки го с друго име дали не променяме съдбата му .

*

Нова

• 3491
Re: Да се родиш с името си какво мислите вие по темата
« Отговор #1 -: Януари 17, 2014, 12:27:55 pm »
Категорично и обратното ми е супер странно. Какъв е този Евгени на Ивановден, не разбирам.

« Отговор #2 -: Януари 17, 2014, 12:31:54 pm »
Тогава някои имена трябва съвсем да изчезнат. Не че ми харесват особено сегашните моди в имената, но имен и рожден ден накуп — хайде не.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #3 -: Януари 17, 2014, 12:32:25 pm »
Само че традиция да се празнува "имен ден" съществува далеч не във всички държави.
Дори в близките по манталитет славянски Русия и Украйна не съществува такова понятие.

Между другото, считам за доста тесногръда традицията бебето да се назовава с име, първата буква на което да е същата като при някой близък роднина, обикновено свекър или свекърва.  ;D
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

elodiq

• **
  • 903
« Отговор #4 -: Януари 17, 2014, 12:34:43 pm »
Само че традиция да се празнува "имен ден" съществува далеч не във всички държави.
Дори в близките по манталитет славянски Русия и Украйна не съществува такова понятие.

Между другото, считам за доста тесногръда традицията бебето да се назовава с име, първата буква на което да е същата като при някой близък роднина, обикновено свекър или свекърва.  ;D
За това съм съгласна с теб,но тук не става въпрос за кръщаване на баби и дядовци.Благодаря все пак за мнението на всички ви.

*

Нова

• 3491
« Отговор #5 -: Януари 17, 2014, 12:34:57 pm »
Аз се стряскам от мисленето на днешните майки, че задължително трябва да кръстят детето на баща му като по този начин един вид уж повече ще го вържат, трогнат, прилъскаят. Това е най-масовата мода вече. Свекърите са съвсем на заден ред.

*

elodiq

• **
  • 903
« Отговор #6 -: Януари 17, 2014, 12:37:50 pm »
Аз се стряскам от мисленето на днешните майки, че задължително трябва да кръстят детето на баща му като по този начин един вид уж повече ще го вържат, трогнат, прилъскаят. Това е най-масовата мода вече. Свекърите са съвсем на заден ред.
Това е ужасно наистина .И е пълна глупост.Според мен де ,особено пък да се опиташ да вържеш по този начин мъж.

« Отговор #7 -: Януари 17, 2014, 12:40:44 pm »

Звучи ми като американски маниер — Иван Петров джуниър… как да не се умили човек. Май само на Любен Дилов-син му приляга.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #8 -: Януари 17, 2014, 12:40:50 pm »
За това съм съгласна с теб,но тук не става въпрос за кръщаване на баби и дядовци.Благодаря все пак за мнението на всички ви.

В първото изречение от поста съм си изразила мнението по въпроса.
Тази традиция не присъства навсякде и всъщност е свързана с църковния календар.
Толкова силно вярващи ли сме, че да си кръщаваме децата с името на светеца, в деня на който са родени?
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

elodiq

• **
  • 903
« Отговор #9 -: Януари 17, 2014, 12:42:17 pm »

В първото изречение от поста съм си изразила мнението по въпроса.
Тази традиция не присъства навсякде и всъщност е свързана с църковния календар.
Толкова силно вярващи ли сме, че да си кръщаваме децата с името на светеца, в деня на който са родени?
Извинявай не съм те прочела като хората .

« Отговор #10 -: Януари 17, 2014, 02:08:37 pm »
НЕ НЕ НЕ НЕ НЕ НЕ НЕ, ОПРЕДЕЛЕНО НЕ ВЯРВАМ В ТАКИВА НЕЩА. Вярвам, че детето си идва с цел да си осъществи астрологическата конфигурация, която я има на дадения ден и името трябва да се избере внимателно, така че да запълни еветуални липси (примерно слаб Марс, запълваш го с име с вибрация 9) и така, че името да не предизвиква зле аспектирана планета. Влияе кофти. Вибрацията на името трябва да се избира внимателно. Лично за мен всъщност наличието на именни дни си е псевдопразник, остатък от езически празници, но изкривен, като ключовата дума е изкривен наистина, да не кажа омърсен, от християнската идеология. И никой не е длъжен да я харесва и да се съобразява с нея, особено предвид как звучат някои имена.  :P

*

Нова

• 3491
« Отговор #11 -: Януари 17, 2014, 04:04:57 pm »
Мане, мане, мане, Тъндър... Направо ме срази с този коментар.
Не го оспорвам. Ама пак нещо ще да сме онеправдани от живота, че родителите ни не са били наясно с планети и вибрации.

Сега предлагам да се отвори Нова тема, където да се притеглят натали и имена, да се коригират слабости и липси, да се дават становища и да следва преименуване дорде е време.

Бременните са с предимство да се реагира с името на нероденото предварително.

« Отговор #12 -: Януари 17, 2014, 04:24:35 pm »
Мда, аз съчетавам рождена четворка и осмица в името… Линда Гудман препоръчва да се прекръстя :-\

« Отговор #13 -: Януари 17, 2014, 04:57:30 pm »
Аз съм със 7ца, от малка не си харесвам името, после си получих и астрологическото обяснение защо.  :P

Иначе чак пък онеправдани, Нова, не мисля - толкова, колкото майка ти да те роди със секцио и да не се консултира с астролог преди това - широко разпространено и въпрос на късмет.

Иначе вибрацията на името лесно се коригира сравнително - ако се обръщат към вас по някакъв друг начин (галеното ви име или някакъв друг вид прякор). СЪс всяко назоваване, един вид, предизвиква се вибрацията. А как се обръщат към вас, вече може да бъде коригирано.  :P

« Отговор #14 -: Януари 22, 2014, 09:51:18 pm »
Смятате ли, че когато едно дете се роди на даден имен ден то си идва с името на този свят,трябва ли според вас да бъде кръстено с името с което е дошло.И според вас кръщавайки го с друго име дали не променяме съдбата му .

Чак да променим съдбата му, твърде пресилено ми се вижда!

Аз отдавна съм забравила що е то имен ден, в чужбина такива празници няма. Освен в Гърция и Кипър (гръцка част), където изповядваното православно Християнство е съвсем идентично с българското и повечето църковни празници, вкл. и именните дни, съвпадат.

Моето име е с вибрация 3, почти никакво сходство с описанието към личността ми.
Между другото, харесвам името си, носи красота и е добре подбрано с месеца в който съм родена. За жалост винаги съм имала проблеми с него в чужбина, освен че е дълго, започва и с буква (както и звук), които не съществуват в друга азбука, освен в кирилицата. Затова и отдавна вече използвам само 2-та част на името си, която всъщност в българският език се явява наставка, но минава за нормално лично женско име в чужбина.
You light, the skies up above me
A star, so bright you blind me
All the stars are coming out tonight
They're lighting up the sky tonight
For you!

« Отговор #15 -: Януари 23, 2014, 12:05:57 am »

Аз отдавна съм забравила що е то имен ден, в чужбина такива празници няма. Освен в Гърция и Кипър (гръцка част), където изповядваното православно Християнство е съвсем идентично с българското и повечето църковни празници, вкл. и именните дни, съвпадат.

Между другото, харесвам името си, носи красота и е добре подбрано с месеца в който съм родена. За жалост винаги съм имала проблеми с него в чужбина, освен че е дълго, започва и с буква (както и звук), които не съществуват в друга азбука, освен в кирилицата. Затова и отдавна вече използвам само 2-та част на името си, която всъщност в българският език се явява наставка, но минава за нормално лично женско име в чужбина.

Хм, Цветелина? :blink:

« Отговор #16 -: Януари 23, 2014, 10:27:13 am »

Хм, Цветелина? :blink:

:clap:
You light, the skies up above me
A star, so bright you blind me
All the stars are coming out tonight
They're lighting up the sky tonight
For you!

*

Cancer

• *
  • 108
« Отговор #17 -: Януари 23, 2014, 03:41:38 pm »
Името, което се дава на детето е свързано с физическия свят, а денят в който се ражда т.е. кода му вече не е свързан с физическия свят. Един вид чрез името си, то може да се адаптира тук. В случай, че вибрациите са твърде високи за човека, т.е. възложени са му по-високи изисквания, с които той не може да се справи, постепенно хората неусетно започват да се обръщат към него с друго име или т.н. прякор и тогава нещата си идват на мястото. Това, за което ThunderGoddess говори да известна степен е така. Името има вибрации и понякога може да компенсира неблагоприятно разположение на дадена планета. Но може да има и обратния вариант. Но при всички случаи според мен "измислянето" на името на даден човек не е случайно т.е. за мен в повечето случаи идеята как ще се казва, не идва от човека, който кръщава...  :blink:
"Каквато и да е причината, аз не мога да угася пламъка, който бушува в мен. Мога само да горя с него или да го оставя да ме изгори."