Здравей Гост

Kak посрещаме Бъдни вечер и Коледа

• 1 Отговора
  • 694 Прегледи
*

Марая

• 28282
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
Kak посрещаме Бъдни вечер и Коледа
« -: Декември 23, 2013, 02:44:53 pm »
Споделете как посрещате Бъдни вечер и Коледа...Характерни обичай за родните Ви места...гозби .
Спазвате ли традициите,поверията и какви са?

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

Re: Kak посрещаме Бъдни вечер и Коледа
« Отговор #1 -: Декември 23, 2013, 03:01:38 pm »
Става се минимално малко от масата, за да не се губи богатство или нещо такова, ако станеш, трябва да ходиш наведен. Аз лично не вярвам в такива работи, де, но ги правя, защото е и забавно.  ;D ;D За нещо друго особено не се сещам. У нас не се пости напълно и Бъдни вечер я изкарваме понякога с животински продукти, но без месо. Слагаме сирене, консумираме неща, които имат и яйца. Това, което винаги е имало на масата всяка година, въпреки че нещата варират, са зелевите сърми, лозовите сърми и сушените плодове. Останалото вече е различно всяка година.
Лично в моето семейство на единия ден празнуваме със семейство в широк смисъл - сестра ми, мъжа й, децата й, брат ми, приятелката му, на другия ден сме си само хората, които сме си попринцип у нас. Всяка година редуваме дните - т.е гостите ни идват едната година на 24, другата на 25, така сме го уговорили от години.  ;)