Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Номерология - въпроси  (Прочетена 15000 пъти)

ThunderGoddess

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1324
Re: Номерология - въпроси
« Отговор #20 -: Декември 22, 2013, 12:09:41 am »

Ох, ами имам и двете - много съм заплесната попринцип  съм мързел, но лесно се паля, обичам да защитавам каузите на разни хора, невинните, онеправданите и т.н - качества, които по-скоро бих отнесла към Марс, отколкото към воден темперамент. Но често ми казват, някакви хора, които попринцип не траят жени Рак, че мен успяват да ме траят и даже им харесвам. Всъщност и аз самата нещо типичните жени Рак изобщо не ги харесвам.  ;D ;D
Активен

ThunderGoddess

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #21 -: Декември 22, 2013, 06:19:42 pm »

Не съм виждала живо и дишащо създание, зодия Рак, което да мога да нарека МЪЖ. Много са ми анти-.  ;D ;D Не е толкова заради позицията на самата Луна, колкото заради това, че все повече се убеждавам, че водата като стихия се обработва, може би най-трудно. Дава едни меланхолични темпераменти, които се затварят във себе си, в някакъв свой собствен свят и отказват да излязат от там, поради което се провалят в живота си. Стават клюкарчета на дребно, задръстеняци и т.н. За Скорпионите е още по-зле от Раците даже. Но имам приятели и Скорпиони и Риби (раци близки нямам), които пък са супер, но са намерили начин да се изразят градивно, за което една евала им давам. Но в общия случай жените Рак са ужасни - изключително обидчиви за дребни неща (как да се разбираме, аз в повечето време говоря на дебелашки шеги и обиждам напред и назад), редуват някакво супер нагло и мазно поведение (като искат да получат нещо) с някви периоди, в които все едно имат банан в устата (когато би трябвало да си отстояват позициите). А когато имат селски манталитет, не знам каква е тази магия, но стават супер шумни и започват да вият и да се хилят все едно са буркан на линейка или нещо такова. И не говоря за конкретен случай - само в момента се сещам 3-4, които отговарят на това описание!
Активен

ThunderGoddess

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #22 -: Декември 22, 2013, 06:38:26 pm »

7 цата е дам, ти за какво мислиш, че толкова не я харесвам. В някои книги съм я срещала като числото на Нептун. Повече и по-лошо за нея не мога да кажа.  ;D ;D ;D ;D
Активен

ThunderGoddess

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #23 -: Декември 22, 2013, 07:58:57 pm »

Карай, скоро няма да съм.  ;D ;D ;D Но е интересно съвпадение - от няколко месеца не бях хранила 7мицата като число и гледай кога започнах пак.  ;D ;D ;D
Активен

Freya

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1178
« Отговор #24 -: Декември 28, 2013, 10:19:43 pm »

Искам да питам някой който разбира от номерология, как/с какво се свързва/тълкува числото 11? Защото сънувах сън в който ясно се открои това число като символично, без връзка с каквото и да е в съня, просто изведнъж числото 11, което означаваше нещо в съня.

П.С. сега като прочетох темата, 11 се брои като 2ка или две единици? Или това се отнася само за лични години и такива неща?

Дали пък не е дата, време или дни или нещо такова?
« Последна редакция: Декември 28, 2013, 10:36:22 pm от Freya »
Активен

ThunderGoddess

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #25 -: Декември 28, 2013, 11:10:36 pm »

Абе до колкото помня, имаше две номерологични системи ли какво беше. В едната тия кралски числа ли както се водят, 11 и 22 не се считаха и като другите, си се редуцираха чрез събиране. В другата бяха някакви много важни и имаше отделни описания за тях, така че можеш да потърсиш инфо и за двата варианта според мен.  :P
Активен

sladurkata

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1504
  • Риба въдичар
« Отговор #26 -: Декември 29, 2013, 08:00:14 am »

Акрукс виждам, че си чела Линда Гудман, какво мислиш за това, което пише за хората с лични числа 4 и 8 - имаш ли такива наблюдения? Че са много трудни връзки, кармични, срещала ли си подобни двойки?
Активен

samoella

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 639
  • И след най-тъмната нощ настъпва утро....
« Отговор #27 -: Декември 29, 2013, 09:59:08 am »

Акрукс виждам, че си чела Линда Гудман, какво мислиш за това, което пише за хората с лични числа 4 и 8 - имаш ли такива наблюдения? Че са много трудни връзки, кармични, срещала ли си подобни двойки?

И двете числа са си кармични по своята същност, хората с жизнен път 4 никак не са зле, по-скоро търсят начин да получат наготово, това си има и своите изключения естествено, а 8 е материално число, бори се за материалното статукво през целия си живот, средствата за него са всичко и държи винаги да получава облага за свършената работа.
А партньори с тези два пътя 4 и 8 не съм срещала, освен, че може би е кармична връзката им.
Активен
ВЧЕРА Е ИСТОРИЯ
УТРЕ Е МИСТЕРИЯ
ДНЕС Е ПОДАРЪК

venerra

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1416
    • http://hristu.net/
Активен
Направи живота си такъв, какъвто го искаш, за да му се насладиш напълно.
Погледнеш ли навън, мечтаеш, погледнеш ли навътре - пробуждаш се. - Карл Юнг

Нерил

• Редовен участник
  • Публикации: 2598
« Отговор #29 -: Декември 30, 2013, 04:21:08 pm »

На мен жизненият ми път е 22, а тази година ми била 2ка, какво да очаквам не знам...:)
Според мен астрологията би могла с по голяма точност да определи, какво би могло да се случи с отделният индивид, за разлика от нумерологията...Не знам, вашите мнения какви са..:)
Активен
Тайната на успеха в живота е да си готов за добрата възможност, когато тя настъпи.

zikovu

• Редовен участник
  • Публикации: 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #30 -: Декември 30, 2013, 04:26:20 pm »

На мен жизненият ми път е 22, а тази година ми била 2ка, какво да очаквам не знам...:)
Според мен астрологията би могла с по голяма точност да определи, какво би могло да се случи с отделният индивид, за разлика от нумерологията...Не знам, вашите мнения какви са..:)

И аз вярвам повече на астрологията. Еее.. ма ти си с най- паралийското число :P
Активен
"Любовни антагонизми- all day, every day"

Нерил

• Редовен участник
  • Публикации: 2598
« Отговор #31 -: Декември 30, 2013, 04:30:00 pm »

Мнооо ясно, мисля след 40 годишнината ми да ги умножавам с двъцифрени числа постъпленията ми...хаххахаахах...след като и пътя ми е двуцифрен..:)
Активен
Тайната на успеха в живота е да си готов за добрата възможност, когато тя настъпи.

zikovu

• Редовен участник
  • Публикации: 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #32 -: Декември 30, 2013, 04:49:30 pm »

Мнооо ясно, мисля след 40 годишнината ми да ги умножавам с двъцифрени числа постъпленията ми...хаххахаахах...след като и пътя ми е двуцифрен..:)

Айде...с пожелание за утрояване и учетворяване! ;D
Активен
"Любовни антагонизми- all day, every day"

venerra

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #33 -: Декември 30, 2013, 04:57:21 pm »

в  материал не е дадено тълкуване за царските числа 11 и 22, както и когато се получи 33 или 44 като стойности за личната година, навярно защото четивото е адресирано до ПО-широката аудитория, а НЕ САМО ..твърде тесния кръг на духовно посветените. Царските числа са по-висшите вибрации на съответно 2, 4, 6 и 8 и малцина са способни да изживеят нещата през годината така, както висшите вибрации на съответното "царско число" повеляват.. Повечето се плъзгат само по лекия път на ниската вибрация на съответната цифра
Astro Aid fb
Активен

samoella

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #34 -: Декември 30, 2013, 05:59:17 pm »

в  материал не е дадено тълкуване за царските числа 11 и 22, както и когато се получи 33 или 44 като стойности за личната година, навярно защото четивото е адресирано до ПО-широката аудитория, а НЕ САМО ..твърде тесния кръг на духовно посветените. Царските числа са по-висшите вибрации на съответно 2, 4, 6 и 8 и малцина са способни да изживеят нещата през годината така, както висшите вибрации на съответното "царско число" повеляват.. Повечето се плъзгат само по лекия път на ниската вибрация на съответната цифра
Astro Aid fb

Само 11 и 22 не ги редуцираме, а ако се получи 33 -е година 6 , ако е 44 е година 8.
Активен
ВЧЕРА Е ИСТОРИЯ
УТРЕ Е МИСТЕРИЯ
ДНЕС Е ПОДАРЪК

venerra

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #35 -: Декември 30, 2013, 07:03:36 pm »

Нумероложки хороскоп за 2014 година

Сумирайте деня, месеца и годината на рождения ви ден с цифрата 7
Да се научи бъдещето през идната 2014 година може не само благодарение на зодиакалния хороскоп, но и на нумероложкия. За целта следва да се направи едно просто математическо изчисление. Сумирайте деня, месеца и годината на рождения ви ден с цифрата 7 (числото-спътник на 2014 година) и ще научите, какво ви чака в Новата година.

Пример:
Нека рождения ви ден да се пада на 17 декември 1950 година (17.12.1950). Сумирате последователно всички цифри и добавяте към тях цифрата 7. Продължавайте събирането, докато не получите еднозначна цифра: 1+7+1+2+1+9+5+0+7=33, 3+3=6. Полученият резултат ще представлява вашето персонално число за 2014 година.

1 – 2014 година ще стане време за нови планове и начинания. Не се страхувайте да си поставяте и най-амбициозни задачи. Главното е вашата решимост и вярата ви в успеха. По този път ви чакат много пречки, но към началото на лятото вашите усилия ще донесат първите плодове. Не спирайте, продължавайте напред.

2 – Тази година ще мине за вас под знака на сътрудничеството и завързване на нови връзки. Не се учудвайте, ако през 2014 ви направят някое предложение, от което няма да можете да се откажете. Хората със свободни сърца най-накрая ще се отърват от оковите на самотата.

3 – През 2014 следва да се заемете преди всичко с творчество. Спомнете си, какво е това – да създаваш нещо ново. Сега е най-благоприятното време за започване на нов мащабен проект. Не се учудвайте, ако той се окаже доста по-добър от предишния ви план.

4 – За вас това е най-сложната година. Наоколо има толкова изкушения, че е трудно да не им се поддадеш, а с това да загубиш много. Бъдете внимателни! Не давайте на слабостите ви да ви надделяват.

5 – През 2014 година се старайте да отделяте колкото се може повече внимание на роднини и близки. Те като никога ще се нуждаят от вас. Обкръжете ги с топлота и грижи, защото го правите много добре. Едно съвместно пътешествие ще е отлична идея. То много ще ви сближи.

6 – 2014 за вас ще стане година на любовта. Ще се потопите с главата във водовъртежа на бушуващите страсти. И добре ще направите. В това нещо разумът не бива да ръководи. Само чувства. Може после и да съжалявате за това, а може би и не. Всичко зависи от вас самите и от вашия поглед на ситуацията.

7 – Вашето число съвпада с числото на годината, а значи – имате право да разчитате на голям успех. Не разпилявайте силите си за дреболии. Изберете правилна насока и смело вървете по нея, защото по пътя ви няма да има нито една пречка. Отделяйте колкото се може повече време на вътрешното самоусъвършенстване.

8 – Тази година много и с удоволствие ще пътешествате. Други народи. други обичаи – всичко това ще ви вълнува. 2014 ще ви даде толкова събития. Ще бъдете на много места едновременно. Постарайте се да огледате колкото се може повече. Това ще е само от ваша полза.

9 – Труд, труд и още веднъж труд. През 2014 ще ви се наложи солидно да поработите за да постигнете желаното. Стиснете цялата си воля и действайте. Не спирайте нито за минута! Едва в края на годината ще имате възможност най-накрая да намалите лудото темпо, да се огледате и да се отпуснете.

plovdivutre.bg
Активен

samoella

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #36 -: Декември 31, 2013, 12:16:36 pm »

Цитат
Нумероложки хороскоп за 2014 година

Сумирайте деня, месеца и годината на рождения ви ден с цифрата 7
Да се научи бъдещето през идната 2014 година може не само благодарение на зодиакалния хороскоп, но и на нумероложкия. За целта следва да се направи едно просто математическо изчисление. Сумирайте деня, месеца и годината на рождения ви ден с цифрата 7 (числото-спътник на 2014 година) и ще научите, какво ви чака в Новата година.
Това не е вярно! Личната година се смята като се сумират деня и месеца от рождения ден + сбора от годината, за която се прави прогнозата. (в случая 7)
17 декември
1+7+1+2   + 7= 11+7=18=9

Точно така и аз потвърждавам!!!
Активен
ВЧЕРА Е ИСТОРИЯ
УТРЕ Е МИСТЕРИЯ
ДНЕС Е ПОДАРЪК

Matti

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 53
« Отговор #37 -: Януари 17, 2014, 09:38:03 pm »

Ако числото по рождение се изчислява от рожденната дата, то моето е 4-ка.
А за тази година е 3-ка. мисля )
Активен

Happy58

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 204
« Отговор #38 -: Януари 18, 2014, 09:23:01 am »

Привет :) тук (нумерология) се чувствам вече в малко по-мои води :)

Учила съм при Кристина Сунгарска, изчела съм доста книги, ... и така - обичам да си говоря за цифри, а ако може и чрез тях, ще е още по-лесно за мен :). След толкова много поемане на информация, разбрах, че най-важното е, да може да се усети енергията на цифрата и да се приложи към съответната позиция в нумерологичната карта. Така че, това което пише по книгите, е доста общо и не навсякъде дават указания, как да "работим" с цифрите.

Ще прегледам темичката и ще се включа и с моето мнение.

Стана ми много странно, че тази тема е в отдел "Мистика" - явно не се познава добре материята. Нумерологията е доста по-конкретна от астрологията (без това да определя коя е по-добра, защото такова нещо по принцип няма :) ). А пък аз искам да ги свържа двете по някакъв начин - да видим, докъде ще я докарам - все пак живота все още е пред мен :)
Активен

Happy58

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 204
« Отговор #39 -: Януари 18, 2014, 11:01:21 am »

Моето мнение е, че ЖП 22 трябва да се приравни на 4, но за всеки случай, ако имаш ситуации, в които трябва да изработиш нещо в полза (благото) на обществото, не се чуди и го свърши.

Личната година се брои от рожден ден до рожден ден, а не като календарна година - това е като слънчевата революция. Така че, в тази тодина ще си до следващия РД. Какво да очакваш? Зависи какви идеи си имал в ЛГ 1 :) - ако душата ти иска другарче - би трябвало да го срещнеш. Ако си започнал да мислиш за някакъв проект, сега ще му обмисляш подробностите. Аз лично бях да септември в нея и се радвам, че свърши, защото мозъкът ми изпуши от нумерология и астрология :). Но когато става въпрос за бизнес, работа и нещо такова материално, по-добре да се изчака със започването - в ЛГ само се обмисля, без действия.

А провери ли, дали не е ЛГ 11 ? Че има разлика все пак.
Активен