Здравей Гост

Каква е точната дата- Украйна?

• 170 Отговора
  • 24639 Прегледи
*

Yaya

• 2265
Re: Каква е точната дата- Украйна?
« Отговор #80 -: Февруари 28, 2014, 10:06:00 am »
А, забравих да ви споделя  ;D ;D ;D в украинските форуми наричат руснаците "рашисти". Предполагам идва от нацисти  ;D

Както и да е. За мен руснаците са по-близък народ и като религия, и като народопсихология, и географски, а и не забравям 1878г (без значение мотивите им за Освобождението). Лили, ти имаше руски корени ли? Аз имам вуйна рускиня, най-голямата ми любов е наполовина киевчанин с майка етническа рускиня...
Неведнъж съм споделяла - България е малка и не може да е суверенна. Винаги ще е под контрола на Велика сила, като от двете злини, аз избирам по-малката ;D. Неприятно е, че Украйна ще се разцепи. Все едно България да се разцепи... но това ще спре до известна степен Запада, за който Украйна е само източник на ресурси, а в момента тя е производствена база за стоки с пазар Русия. Всеки трябва да си знае гьола.
Аз, като отявлен АЦ Везни, мисля, че за всички има място под слънцето и не е нужно да сме алчни  ;)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Състраданието към животните е толкова тясно свързано с добротата на характера, че може с увереност да се твърди: не може да бъде добър към хората този, който е жесток към животните.
А Шопенхауер

*

Lillie

• 30532
« Отговор #81 -: Февруари 28, 2014, 10:37:59 am »
Имам и руски, и украински. Но съм родена в град, който е по-близо до руската граница, и съм живяла в местност с преобладаващо руско население. Украински съм учила, но не бих казала, че този език ми е майчин. Не знам и кой от двата етноса да се идентифицирам, като преобладава смесено население там. Но по манталитет сме много различни с хората от Западна Украйна.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #82 -: Февруари 28, 2014, 10:59:52 am »
Момичета(защото виждам предимно такива пишете), вие живеете в България и защитавате тезата, как трябва нашата държава да е към някоя т.нар. велика сила.Същото правите копи пейст за Украйна.
А не може ли нашият народ и техният да преговарят като равен с равен? Предатели и в двете държави е имало и заради това сме на това положение ние и те.
Вземете за пример една Гърция...
Имам един лаф...сексапила трябва да лъха не да духа....Същото важи и като пламенно се защитава дадено мнение...Да имаш собствено в 1во лице единствено число, а не да се присламчваш към по силният с цел да бъдеш по малко бит и тормозен.
Тайната на успеха в живота е да си готов за добрата възможност, когато тя настъпи.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #83 -: Февруари 28, 2014, 11:12:46 am »
Да имаш собствено в 1во лице единствено число, а не да се присламчваш към по силният с цел да бъдеш по малко бит и тормозен.

По това си приличат и двете ни държави.  ;)
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #84 -: Февруари 28, 2014, 11:18:35 am »
Да имаш собствено в 1во лице единствено число, а не да се присламчваш към по силният с цел да бъдеш по малко бит и тормозен.

По това си приличат и двете ни държави.  ;)
Ами точно заради това взимам отношение...;)
Много правилно си ме разбрала....
А такова поведение аз не разбирам и одобрявам...Аз не съм родител, но да възпитаваш цели поколения с такова мислене, което става национален манталитет...Жалко
Тайната на успеха в живота е да си готов за добрата възможност, когато тя настъпи.

*

Yaya

• 2265
« Отговор #85 -: Февруари 28, 2014, 11:21:31 am »
Лили, би ли живяла отново там? :-\

Състраданието към животните е толкова тясно свързано с добротата на характера, че може с увереност да се твърди: не може да бъде добър към хората този, който е жесток към животните.
А Шопенхауер

*

Lillie

• 30532
« Отговор #86 -: Февруари 28, 2014, 11:29:42 am »
При други обстоятелства бих предпочела да съм там. Но към този момент колкото и да е трудно положението в Бг, тук имам повече възможности да се задържа на повърхността. А там какво ще правя без жилище, без работа, с чуждо гражданство и сама? Иначе от гледна точка на обкръжението, т.е. хората и средата, бих предпочела да съм там, макар че за повече от 20 години хората там и начинът им на мислене сигурно доста са се променили. Но все ми се струва, че там средата не е толкова токсична – не от гледна точка на екологията, а на човешките взаимоотношения. И може би затова все още изпитвам носталгия.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Yaya

• 2265
« Отговор #87 -: Февруари 28, 2014, 11:44:05 am »
Да, като че ли има нещо такова... ние сами от злоба ще се изядем. Самопроваляме се. Може би Хаджийски е бил прав преди толкова години още.

А Шопенхауер

*

Lillie

• 30532
« Отговор #88 -: Февруари 28, 2014, 11:51:10 am »
Тук средата е токсична и за професионално, и за личностно развитие.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Yaya

• 2265
« Отговор #89 -: Февруари 28, 2014, 12:13:53 pm »
Дали е от средата или от манталитета, не знам. Но напоследък на доста хора им личи, че нещо им има. Просто са изчаткали. Дали от труден живот, дали от нерви покрай трудностите, дали е дефект в чипа, не знам.
Възможно е от проблемите в ежедневието, но едва ли е само това. И други държави си имат проблеми, но едва ли толкова има толкова много хора, които не са сами в главата и да има толкова много желаещи да подлеят вода. Може ние да сме податливи.
Нямаш ли здрав характер, положението е напарво опасно.
Има време още до 2018, докато Уран излезе от Овен. Много неща могат да се случат дотогава. Да се надяваме, че влизайки в Телец няма да разбута семейното усещане за уют на Телеца, а по-скоро ще ни насочи към земните блага.

А Шопенхауер

« Отговор #90 -: Февруари 28, 2014, 01:08:22 pm »
При други обстоятелства бих предпочела да съм там. Но към този момент колкото и да е трудно положението в Бг, тук имам повече възможности да се задържа на повърхността. А там какво ще правя без жилище, без работа, с чуждо гражданство и сама? Иначе от гледна точка на обкръжението, т.е. хората и средата, бих предпочела да съм там, макар че за повече от 20 години хората там и начинът им на мислене сигурно доста са се променили. Но все ми се струва, че там средата не е толкова токсична – не от гледна точка на екологията, а на човешките взаимоотношения. И може би затова все още изпитвам носталгия.
Лили хората и тук и там са еднакви. Въпросът е в системата в която живеят. Мой приятел живее в Симферопол...преди се занимаваше с крьиша, ако знаеш какво е, а ти знаеш предполагам ;) Имам и друг които живее в Москва...ами не се разминават становищата им.
Та той ми е разправял...за украйнките не много морални неща...
Не по различни от тукашните...;)

*

Lillie

• 30532
« Отговор #91 -: Февруари 28, 2014, 01:11:54 pm »
Вероятно си правя илюзии, че там е по-добре, защото мен ме няма ("хорошо там, где нас нет").
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #92 -: Февруари 28, 2014, 01:14:38 pm »
Вероятно си правя илюзии, че там е по-добре, защото мен ме няма ("хорошо там, где нас нет").
ТОЧНО И НА МЯСТО КАЗАНО!!!!

*

Lillie

• 30532
« Отговор #93 -: Февруари 28, 2014, 01:18:13 pm »
Виж, Нериле, ако трябва да избирам при равни други условия къде да живея – в столицата Киев, в двумилионния Харков или в малка еснафска Варна, бих избрала първите две.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #94 -: Февруари 28, 2014, 01:25:00 pm »
Виж, Нериле, ако трябва да избирам при равни други условия къде да живея – в столицата Киев, в двумилионния Харков или в малка еснафска Варна, бих избрала първите две.
Е да и аз бих живял в Рио де Жанейро...посещавал съм този град...Но при равни други условия, както ти казваш...
Но това са само хипотези, Лил..А реалността е друга..;)...:)

*

Lillie

• 30532
« Отговор #95 -: Февруари 28, 2014, 01:31:20 pm »
Реалността е еснафска Варна. И да живееш сред хора, които не харесваш.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #96 -: Февруари 28, 2014, 01:33:33 pm »
Реалността е еснафска Варна. И да живееш сред хора, които не харесваш.
Имам познати и приятели от Варна. Там е на мода да си държиш телефона на масата и фукаш. Какво има да говориме повече...;)

*

Yaya

• 2265

А Шопенхауер

*

Lillie

• 30532
« Отговор #98 -: Февруари 28, 2014, 02:33:40 pm »
Да ви кажа, не изпитвам никакви по-специални чувства към никой от украинските президенти. И като не живееш там, не можеш обективно да прецениш обстановката и да кажеш по време на кое правителство животът е бил (малко) по-добър.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

neo

• *
  • 72
« Отговор #99 -: Март 03, 2014, 06:04:49 pm »
Момичета(защото виждам предимно такива пишете), вие живеете в България и защитавате тезата, как трябва нашата държава да е към някоя т.нар. велика сила.Същото правите копи пейст за Украйна.
А не може ли нашият народ и техният да преговарят като равен с равен? Предатели и в двете държави е имало и заради това сме на това положение ние и те.
Вземете за пример една Гърция...
Имам един лаф...сексапила трябва да лъха не да духа....Същото важи и като пламенно се защитава дадено мнение...Да имаш собствено в 1во лице единствено число, а не да се присламчваш към по силният с цел да бъдеш по малко бит и тормозен.

Заради подобна малоумност, неонацистки движения в Бг и Украйна правят мазалото. Няма как да се преговаря като равен с равен, след като не си такъв. Който не си дава сметка за това, най-дълбоко му го вкарват. Това простата тълпа не може да го осъзнае, но е работа на политиците да разберат колко могат да постигнат, и от кого ще получат по-добри условия. Скачането по улиците както ние правихме, а още по-малоумно с оръжие в Украйна, не е решение. Примери бол. Щатите нарочно дестабилизират държави по тоя начин и после си ги управляват задкулистно както искат под предтекст че ги "освобождават". Повечето украинци не знаят що скачат за ЕС, мафиотска групировка не много по различна от Щатите и СССР. Ако имаха малко повече мозък в главата, щяха да си изиграят правилно картите с тия тръбопроводи които минават през тях. Да оставят ЕС/Щатите и Русия да наддават и да приемат по-добрата оферта. Да преценят кой им предлага по-добрите пазари. Но за това трябва правителство на място. Не малоумни националисти или престъпна шайка която не я интересува следващият мандат какво ще става в държавата. Само че както се вижда, деградацията е толкова дълбока че из толкова милионно стадо не може да се излъчи нищо дето става... Истината е, че то не е и до излъчване. Стадото никога не може да избере лидер, лидерът се налага на стадото. Демокрацията принципно е фалш и сама по себе си няма как да работи. В другите страни изглежда че работи защото имат страшна мафия отзад която дърпа реално конците...