Здравей Гост

Да се върне софийското жителство!

• 1107 Отговора
  • 53051 Прегледи
*

Lillie

• 30532
Re: Да се върне софийското жителство!
« Отговор #60 -: Октомври 22, 2013, 12:34:00 pm »
Обаче не мога да разбера какво му е чак толкова по-скъпо на живота в столицата? Ако сравняваме с повечето градове от провинцията, може и да е по-скъпо, но за Варна не бих казала. Мисля, че стандартът е горе-долу еднакъв, само че тук хората вземат провинциални заплати, но се купува всичко по столични цени. В София може да са по-скъпи заведенията, но човек не ходи всеки ден по заведения, пък има и различен клас обекти – всеки избира според възможностите си. Не смятам, че тук при нас е много по-евтино. Но например в моя бранш е факт, че в провинцията сме много по-нископлатени и по-малко претенциозни от софийските колеги. Работи се със скъсени срокове и се вземат много по-ниски хонорари.

За къщи на по няколко етажа Нерил е прав, аз също имам такива наблюдения. Местните все реват, че са зле, че нямат, а всеки втори е с по два и повече недвижими имота. И едни огромни къщи и по две коли на семейство, пък все цепят стотинката...

]
Ми защото си имаш акъл и не се изхвърляш, да идваш в София.

Не знам дали и колко акъл имам  ;D, но обикновено провинцията се стреми да превземе големия град, при мен важи обратното - от много по-голям град съм се преместила в сравнително малък. Но селянка/селянин по манталитет и душа винаги ще разпознаеш, независимо в какъв град живеят и каква кола карат.

« Последна редакция: Октомври 22, 2013, 12:45:12 pm от Lillie »
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #61 -: Октомври 22, 2013, 12:43:07 pm »
Варненци си имате селяндури, от Шумен и Силистра...Аз не съм емигрирал в чужбина като черноработник и честно казано не искам града в който аз и родителите ми са родени, да се наводнява със скакалци..:)
Тайната на успеха в живота е да си готов за добрата възможност, когато тя настъпи.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #62 -: Октомври 22, 2013, 12:45:59 pm »
Варненци си имате селяндури, от Шумен и Силистра...

Добави Добрич, Търговище и Нови пазар в списъка.

Тук като видим черен лъскав джип с толбухински номера, веднага си казваме - "рентиери от аграрния бизнес".  ;D
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #63 -: Октомври 22, 2013, 12:47:41 pm »
Варненци си имате селяндури, от Шумен и Силистра...

Добави Добрич, Търговище и Нови пазар в списъка.
Ми ето ти отговора на въпроса за заплатата от 500 лева..:)
А сметай това е най плодородната почва в България и едно от най плодородните места в Европа изобщо, както и да е.
Тайната на успеха в живота е да си готов за добрата възможност, когато тя настъпи.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #64 -: Октомври 22, 2013, 12:49:42 pm »
Идват тук, живеят на квартира, пестят за ипотечен заем, затова са готови да работят за по 400-500. Факт е, че тук заплатите от 2006-2007 г. почти не са мръднали. Говоря за масови случаи, не за изключения.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #65 -: Октомври 22, 2013, 12:52:26 pm »
Идват тук, живеят на квартира, пестят за ипотечен заем, затова са готови да работят за по 400-500. Факт е, че тук заплатите от 2006-2007 г. почти не са мръднали. Говоря за масови случаи, не за изключения.
Ама Лил и тук е така...Масово хора се оплакват, защото селяндурите гадни ебават всичко пазара на труда най вече...Например, някой от Сф ако каже че за под 1 500 лева няма да работи, веднага някой селяндур ще се навие за 500, ми то и ти да си работодадел ще предпочетеш селямсъза гнусен смърдещ на чесънче и вонящ на пор вдовец, защото ще ти работи на ангария дет се вика!

*

Lillie

• 30532
« Отговор #66 -: Октомври 22, 2013, 12:55:59 pm »
Има и още нещо - във Варна, която е град с изразена сезонна заетост, наводняването на пазара на труда с преобладаващо нискоквалифицирани кадри от по-малките градове още повече увеличава безработицата и сваля нивото на заплатите надолу.
На чесън и тор няма да обиждам хората, те и местните вонят в градския транспорт. :))
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #67 -: Октомври 22, 2013, 12:58:40 pm »
Има и още нещо - във Варна, която е град с изразена сезонна заетост, наводняването на пазара на труда с преобладаващо нискоквалифицирани кадри от по-малките градове още повече увеличава безработицата и сваля нивото на заплатите надолу.
Да де ама поне аз като кажа на разни партита и компанийки "Селяните вън" ме гледат като изтребители и ми казват колко съм лош...Добре, че поне ти ме разбираш, дано и други са на това мнение,камъка си тежи на местото...Е го на Бойко им дава служби за овчари, а аз мога да им направя бизнес план за обработване на земята...Ми да се спасяват бе

*

Lillie

• 30532
« Отговор #68 -: Октомври 22, 2013, 01:06:25 pm »
Моля ти се, вашите пенсионери вонят не по-малко от селяните и циганите. Направо ми идва да скоча от рейса, особено когато отивам на работа, на връщане е малко по-добре. Избягвам да пътувам в пиковите часове, тогава има повече ученици и работещи хора. А след 10-10.30, когато тръгвам аз, е пълно само с дъртаци. Набутват се в рейса от всички квартали - с торби, чували, сакове, чанти и колички, направо те газят през краката и все недоволни. После гледаш как рейсът се изпразва на Колхозния пазар - една спирка преди центъра. Заради тях човек не може спокойно да отиде на работа, да не говорим в какъв развъдник на вируси превръщат градския транспорт. Вчера успях да хвана маршрутка на връщане и когато слизах на моята спирка, един млад мангал се показа през прозореца и ми изкрещя нещо вулгарно, свързано с моя полов орган. Направо съжалих, че нямах нервнопаралитичен газ - да го извадя от чантата и да му пръсна в лицето, преди да е потеглила маршрутката. Единственото, което успях да направя, е да му навра среден пръст под носа - пак е нещо, морално удовлетворение.  ;D

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #69 -: Октомври 22, 2013, 01:08:25 pm »
Моля ти се, вашите пенсионери вонят не по-малко от селяните и циганите. Направо ми идва да скоча от рейса, особено когато отивам на работа, на връщане е малко по-добре. Избягвам да пътувам в пиковите часове, тогава има повече ученици и работещи хора. А след 10-10.30, когато тръгвам аз, е пълно само с дъртаци. Набутват се в рейса от всички квартали - с торби, чували, сакове, чанти и колички, направо те газят през краката и все недоволни. После гледаш как рейсът се изпразва на Колхозния пазар - една спирка преди центъра. Заради тях човек не може спокойно да отиде на работа, да не говорим в какъв развъдник на вируси превръщат градския транспорт. Вчера успях да хвана маршрутка на връщане и когато слизах на моята спирка, един млад мангал се показа през прозореца и ми изкрещя нещо вулгарно, свързано с моя полов орган. Направо съжалих, че нямах нервнопаралитичен газ - да го извадя от чантата и да му пръсна в лицето, преди да е потеглила маршрутката. Единственото, което успях да направя, е да му навра среден пръст под носа - пак е нещо, морално удовлетворение.  ;D
Абе за пенсионерите донякъде ги оправдавам, защото цял живот са работили и накрая среден пръст. А за катраниците, айде да не сме расисти..хааххахахахаа

*

Lillie

• 30532
« Отговор #70 -: Октомври 22, 2013, 01:12:37 pm »
Във всички държави от източния блок пенсионерите са на едно и също дередже, но по-гнусни и злобни от местните не съм виждала.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #71 -: Октомври 22, 2013, 01:17:23 pm »
Във всички държави от източния блок пенсионерите са на едно и също дередже, но по-гнусни и злобни от местните не съм виждала.
на мен само гледат да ме сватосат за внучките си...хахахахахахаха...

*

Veselin

• 2737
« Отговор #72 -: Октомври 22, 2013, 01:42:55 pm »
Много сте изписали за нула време.  ;D
Боко да ходи да става той овчар!  :angry: То хубаво да се дава акъл, но нека даде и личен пример...
В София знам много добре, че са нужни поне 2000 лева. Не съм казал, че там има само богаташи, но е факт, че там отиват да работят хора от цяла България, а не биха отишли там, ако имаше работа по родните им места.
В Пловдив са нужни 1000 лева за добър живот, но малко дават подобни заплати тука.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #73 -: Октомври 22, 2013, 01:56:10 pm »
Понякога и аз съжалявам, че няма геноцид  ;D, особено когато двете колежки в офиса се развикат по селски, това просто не се търпи.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #74 -: Октомври 22, 2013, 02:00:34 pm »
Понякога и аз съжалявам, че няма геноцид  ;D, особено когато двете колежки в офиса се развикат по селски, това просто не се търпи.
Моли се аз да стана премиер на тази държава, тогава...хахаахахахахахаххахаха
Жителство на момента ще въведа...:))))
Много сте изписали за нула време.  ;D
Боко да ходи да става той овчар!  :angry: То хубаво да се дава акъл, но нека даде и личен пример...
В София знам много добре, че са нужни поне 2000 лева. Не съм казал, че там има само богаташи, но е факт, че там отиват да работят хора от цяла България, а не биха отишли там, ако имаше работа по родните им места.
В Пловдив са нужни 1000 лева за добър живот, но малко дават подобни заплати тука.
Боко, както го наричаш от нищото е тръгнал и е стигнал до премиер. Може всякакъв да е но при него се направиха доста неща, да има си грешки спор няма и не блести с гении, ама фактите са си факти.
Добре, че и ти си на моето мнение..;)

*

Lillie

• 30532
« Отговор #75 -: Октомври 22, 2013, 02:07:48 pm »

Хахаха, и зелени карти за всички гастарбайтери в София и Варна :))

Той и Болен Пидеров обеща да направи заплатата хиляда лева, а накрая нищо не свърши. :))
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Veselin

• 2737
« Отговор #76 -: Октомври 22, 2013, 02:08:34 pm »
Въпросът е не само откъде е тръгнал, ами и пътя, който е изминал, за да стигне до тук. Както и да е, не искам да се отклоняваме от темата, а и ББ едва ли някога ще си заслужи уважението (макар че на него му е все тая, нали си трупа кинтити). И той е комунист като другите и не се отличава по нищо от Орешарски, Станишев, Волен и други червенушки.

« Отговор #77 -: Октомври 22, 2013, 02:11:50 pm »

Хахаха, и зелени карти за всички гастарбайтери в София и Варна :))

Той и Болен Пидеров обеща да направи заплатата хиляда лева, а накрая нищо не свърши. :))
Ми не знам, кой какво е обещавал, политиката не ме интересува принципно след като не участвам в нея...:)
Но каквото и да си говорим както и да е стигнал до тук, ББ определено има качества спор няма.
Но за жителството определено трябва да се въведе.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #78 -: Октомври 22, 2013, 02:14:09 pm »

Хаха, ама тогава ще се опразнят 2/3 от София и половин Варна!  ;D

Представяш ли си - "и вокруг тишина...".  ;D
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #79 -: Октомври 22, 2013, 02:15:52 pm »

Хаха, ама тогава ще се опразнят 2/3 от София и половин Варна!  ;D

Представяш ли си - "и вокруг тишина...".  ;D
Съмнявам се доста...Но ако намалее градското населени, ще се върне статуквото на селското, така поради недостига на кадри средната заплата в градовете ще се увеличи, какво не ти харесва не знам..:)))