Здравей Гост

Бъдете позитивни!

• 21 Отговора
  • 2983 Прегледи
*

Crabby

• **
  • 1460
  • I will carry your world
Бъдете позитивни!
« -: Септември 27, 2013, 11:54:39 am »
Нека да ви кажа, какво може да вгорчи деня ми – моментите, когато срещам хора, нацупени без причина, негативни, винаги скептични, оплакващи се за какво ли не, без капка такт и нормално отношение. Злобата, във всички нейни измерения. Злобата към другите, търсенето на причини да се захапем един друг, да се скараме, да има драма и негативизъм.

Действат ми натоварващо, затова се опитвам да избегна всякакви контакти с подобни хронично кисели или злобни хора.

Оставят ми ужасно горчив спомен, който предпочитам да забравя колкото се може по-бързо. И без това живеем в държава, в която всичко е толкова негативно и сиво, а хората допълнително развалят и малкото останала хармония в този живот.

Да си призная и аз не винаги успявам да бъда изцяло позитивно настроена, но не заради друго, а защото като всяка друга жена с вода в натала реагирам емоционално, а и защото понякога не мога след постоянните негативи около мен да запазя позитивната енергия.

Та защо пиша това, защото в този форум има адски много негативни хора, хора които са тук за да ти стъжнят живота и да те накарат да се откажеш да бъдеш позитивен, хора, които вместо да ти помогнат, предпочитат да те накарат да се чувстваш кофти.

До преди 2-3 седмици правих по 2-3 синастрии на седмица, харесваше ми да помагам на хората и когато ме питаха какво искам в замяна, да им отговарям, че искам просто усмивка. С течение на времето все повече и повече нямах муза да се занимавам с това, а смея да кажа, че обичам да го правя. Години на ред намирам най-различни начини да помагам на хората /асц. във Водолей/слънце в Рак/ смея на кажа, че съм хуманист човек и винаги искам да помогна, стига да мога. Но нещата стават все по-зле. Излизаш на улицата и гледаш само негативни хора, влизаш във форума и пак негативизъм.

Затова, моля не ми пишете за синастрии, понеже се чувствам зле, че не мога да ви помогна. Искам да се отърся от този негативизъм и да започна отново със желание, а не по задължение, не случайно не съм отговорила на последните 10 човека, а знаете че винаги го правя. Извинявам се към когото съм била негативна или отрицателно настроена, може да сте видели промяна в предните седмици, ще ми мине и тогава ще се постарая да отговоря на всички, до тогава нямам настроение.

Истината е, че когато искаш да направиш нещо хубаво, все ще се намери някой да го развали. Така че, бъдете позитивни, колкото повече хора са позитивни, толкова по-добре. Знам, че е трудно да си позитивен, предвид къде и как живеем, но нека любовта ни към астрологията и общото ни хоби ни събира тук с позитивни мисли. Нека всеки от нас бъде една идея по-добър към другите, и най-важното никога не се поддавайте на атаки от злобни и негативни хора. В живота има карма, каквото и да ви се случи, го приемайте с усмивка. Направете добро, хвърлете го зад гърбa си, то един ден ще ви настигне, същото важи и за злобата и лошото. Та какво искате да виждате зад гърбa си?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ADP65wbBUpc[/youtube]
« Последна редакция: Септември 27, 2013, 12:18:27 pm от Crabby »
I wish I could leave this behind,
fly free like the air would do,
burn like the fire would do,
feel stable like the earth would do,
but at the end of the day I know I am made to do differently,
I am made to be like the water...
feel like the water and love like the water...

*

Lillie

• 30532
Re: Бъдете позитивни!
« Отговор #1 -: Септември 27, 2013, 12:08:28 pm »
Що се отнася до негативните хора - просто не ги отразявай, не бъди попивателна.
На мен ми отне доста години да осъзная най-сетне, че не съм длъжна да бъда попивателна за чужди проблеми, комплекси, негативни емоции и настроения. Моите си ги държа вътре и не влизам тук, за да вгорча някому деня. И вече си настройвам "огледалото" така, че по възможност минимално да ги отразявам. Иначе и аз съм с доста вода, разбирам те... Просто не е нужно да угаждаме на всички, нито всички да ни симпатизират и да ни бъдат благодарни. Сега живея на друг принцип - не си отваряй сърцето за неблагодарници, не си разпилявай енергията и не предлагай помощ на хора, които не са те помолили лично да им се помага. Помагай избирателно - само на хора, които наистина имат нужда от помощта ти, ако го усещаш вътрешно. Не трябва да се поощрява консуматорското отношение.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #2 -: Септември 27, 2013, 12:12:47 pm »
Крабс, няма да се стягаш на няккави недоклатени миндили! Хич и не ги отразяваи, ама грам!
Тайната на успеха в живота е да си готов за добрата възможност, когато тя настъпи.

« Отговор #3 -: Септември 27, 2013, 12:17:32 pm »
Не знам, кой те е нервирал, ама в крайна сметка са си ваши работи, но не е нуждо да се връзваш...Моя принцип е ръка(женска) гали ли ме - целувам, посяга ли-режа...:)..Това е, ама не е нужно да си толкова чувствителна, на 20 си все пак и пред теб ще има доста сериозни изпитания и проблеми
Тайната на успеха в живота е да си готов за добрата възможност, когато тя настъпи.

*

Crabby

• **
  • 1460
« Отговор #4 -: Септември 27, 2013, 12:19:30 pm »
Просто исках да Ви кажа. Лили, възхищавам ти се. Забелязала съм.

« Отговор #5 -: Септември 27, 2013, 12:20:55 pm »
Просто исках да Ви кажа. Лили, възхищавам ти се. Забелязала съм.
Кучетата не пишат тук, така че мисля не е редно и няма за какво да се нервиш...:)

*

Lillie

• 30532
« Отговор #6 -: Септември 27, 2013, 12:29:04 pm »
Просто исках да Ви кажа.

Вече отдавна не изпитвам потребност да бъда подкрепяща и добра в нечии очи и не се стремя да удовлетворявам чужди потребности. Пък който иска, нека ме мисли за студена и егоистична. Този, който е приятел с всички, няма приятели.  :blink:
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Veselin

• 2737
« Отговор #7 -: Септември 27, 2013, 12:34:37 pm »
Crabby, специално за теб:  :58: :58: :58:

*

Crabby

• **
  • 1460
« Отговор #8 -: Септември 27, 2013, 12:39:26 pm »
Благодаря и за всички вас  :58: :58: :58: :kissd:

*

Enigma

• **
  • 1077
  • http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://hotnews.
« Отговор #9 -: Септември 27, 2013, 02:06:59 pm »
Крабче, преди време ти намекнах нещо точно в синастриите, така става след време. Неблагодарно е, но е така, неприятно е ,но си е българско.За помагането и непоисканото добро -знаш... :lol:
Сменяй курса, начина. Мисля си, че ти като воден знак точно защото разчиташ на планетите в близнаци тригон с асц, поне по знак, забравяш, че рачето попива. Има невидимо енергийно поле-на потребителите. Ако отричаш водното си, може и да не го владееш, на подсъзнателно ниво да ти ограбват енергията. Призовавай, прокламирай-никой няма да се промени, ако не е стигнал само до извода,че мрачното вика мрачно.Има един закон за енергийния резонанс-каквото си отвътре, това викаш външно.
Хайде, успех! :blink:

*

Crabby

• **
  • 1460
« Отговор #10 -: Септември 27, 2013, 02:14:26 pm »
Енигма, да българско си е.

Призовавам, и се надявам повече хора да направят крачка към позитивното.
Енигма, този закон не важи, когато живееш в държава, където населението има грешен манталитет и разбирания, където различното е грешно и където злобата и селянията се тачи и се поставя на пиедестал, но това е дълга тема. Аз мога с ръка на сърцето да кажа, че съм добър човек и пращам позитивна енергия, но... уви :)

*

Enigma

• **
  • 1077
  • http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://hotnews.
« Отговор #11 -: Септември 27, 2013, 02:19:56 pm »
Енигма, да българско си е.

Призовавам, и се надявам повече хора да направят крачка към позитивното.
Енигма, този закон не важи, когато живееш в държава, където населението има грешен манталитет и разбирания, където различното е грешно и където злобата и селянията се тачи и се поставя на пиедестал, но това е дълга тема. Аз мога с ръка на сърцето да кажа, че съм добър човек и пращам позитивна енергия, но... уви :)
Дано успееш да се запазиш такава. Важи, всичко си важи. Ако повечето са пили от извора с кофти вода, а ти не си, не значи, че нещо не е наред с теб. Аз общувам и се събирам с позитивни,100 години мислех, че съм длъжна да търпя мрачните, ами-не съм. Стесних кръга, има и такива, които не мрънкат и не са черногледи, с тях имам обмен. И във форума има такива-питат-обслужат ги,после-втора тема, трета и така-обсебващи. Казват им-не чуват, хранят се от вниманието...
Този пост няма да го трия, както предните в този стил. Жалкото е, че няма да прочетат, нито да се разпознаят въпросните хора.

*

Asol

• 4140
« Отговор #12 -: Септември 27, 2013, 02:32:57 pm »
Краби, едва ли има човек, който смята че не е добър човек. Само добър човек обаче не мисля, че има.
Изобщо не е задължително резонанса да е сходен, може и да е противоположен, но това се случва за да разбере човек че нещата не са еднополюсни.

*

Crabby

• **
  • 1460
« Отговор #13 -: Септември 27, 2013, 02:41:03 pm »
Има някой хора в този форум, които наистина ме карат да се замислям над написаното от тях, аз все пак съм на 20, не претендирам, че знам всичко, така че искам да науча още и ми е приятно, когато чета неща от хора, които имат повече опит от мен.

Енигма, знаем ги тези хора.

Асол, зависи какво те прави лош..

« Отговор #14 -: Септември 27, 2013, 03:56:52 pm »
Лейдис и джентълмен(Веско), живеем в България все пак. На които не му харесва има решения. Понякога ми се случва да се дърпам с кой ли не , ама аз не им обръщам никакво внимание.А това дали ще помагате или не на някого атносно астрологията, в крайна сметка щом не може да си поиска както трябва...Ми да ме пита бе аз ще му кажа..ХАХАХАХАХАХ Позитивизма е хубаво нещо само да не е серопозитивно, защото тогава...хахахахаа, няма спасение.
Петък е ама аз от вчера съм запразнил..:))))

*

Lillie

• 30532
« Отговор #15 -: Септември 27, 2013, 03:57:07 pm »
Преди наистина мислех, че съм добра, и получавах такава оценка. Но тази оценка не бе случайна, а от хора, чиито потребности съм задоволявала и на чиито очаквания съм отговаряла... Надали някой безпричинно ще ти даде положителна оценка.

А сега понякога и все по-често се замислям дали наистина съм добър човек. Понякога животът може така да ни завърти, че да не можем да се разпознаем в собствените си очи... Да се питаш - това аз ли съм сега..?
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Papy

• 4343
« Отговор #16 -: Септември 27, 2013, 04:36:22 pm »
А сега понякога и все по-често се замислям дали наистина съм добър човек.

Не си. Никой не е.
Въпросът е какво правиш въпреки това, което си, а не заради него

С добрия полюс е обратното - там правиш точно заради него и го използваш за патерица (когато стане под въпрос дали/или)

*

Emma

• *
  • 321
« Отговор #17 -: Септември 27, 2013, 04:56:10 pm »
А какво значи да си добър или лош човек?  :blink:

Съзнателно няма да навредя на никой. Изначално не съм настроена лошо към другите. Но това не ме прави добър човек. Нито лош.

Краби, съмнявам се някой от форума да седне и цял ден да мисли какво да стори, за да направи живота на другите черен. Това е малко несериозно. Това е един форум, споделяме мнения, опит, предположения.
Не знам защо е толкова трудно в обществото, в това число и форумното, да се приеме, че не може всички да са ти любими или да си любимец. И от астрологична гледна точка е ясно, че е въпрос на синастрия как ще възприемаш и ще си възприеман от някой.
Ти наистина си много чувствителна, което е хубаво качество. И разбирам защо толкова дълбоко изживяваш дадена ситуация.
Но чак пък да се генерализира, че в този форум струи негативна енергия...

И аз не обичам негативните хора. Но пропускам съзнателно негативното. Има толкова хубави неща, на които да се радвам, че ми е глупаво да пилея време за тъпотии.

Папи, надушвам хуански вятър.  ;D На мен все пак ми дойде като отрезвително да прочета книгите. Преди тях се имах за много добър човек, света вода ненапита.  ;D После се светнах, че не съм чак толкова добър човек.  ;D

*

Crabby

• **
  • 1460
« Отговор #18 -: Септември 27, 2013, 08:07:21 pm »
Да ама, не само от форума,а в България. Емма на лични, ако искаш мога а ти дам пример, но не искам да говоря така :) Щом съм го казала, значи е така. Не искам да съм любимка на никого, просто искам хората да се отнасят един с друг добре, въпреки синастриите. Не мисля, че е толкова сложно. Ще дам за пример Лили, никога с нищо, никой не е обидила, от както съм тук, сигурна съм, че не всички са и любими, но това е култура и правилният начин, а не за щяло и нещяло, не директно, а индирекнто много хора да си позволяват да бъдат груби. Най са ми смешни, като го правят индиректно и си мислят, че не съм ги разбрала, а аз просто ги пропускам и продължавам да ги третирам добре, а те ме мислят за тъпа. Фактически съм на светлини години от тях, но на мен ми е достатъчно аз да си го знам. Със здраве на тези, които имам предвид. Сигурна съм, че някой от тях виждат ;)

« Отговор #19 -: Октомври 26, 2013, 03:06:20 pm »
... Ще дам за пример Лили, никога с нищо, никой не е обидила, от както съм тук, сигурна съм, че не всички са и любими, но това е култура и правилният начин, а не за щяло и нещяло, не директно, а индирекнто много хора да си позволяват да бъдат груби. Най са ми смешни, като го правят индиректно и си мислят, че не съм ги разбрала, а аз просто ги пропускам и продължавам да ги третирам добре, а те ме мислят за тъпа. Фактически съм на светлини години от тях, но на мен ми е достатъчно аз да си го знам. Със здраве на тези, които имам предвид. Сигурна съм, че някой от тях виждат ;)

....и продължават да правят същото това нещо...и не се страхуват от теб по никакъв начин,нали.....ей това е доброта-когато никой не се страхува от теб, защото знае, че ти няма да му сториш нищо лошо...знае,че ти не умееш да правиш"лоши "неща.....колко познато и понякога ми е болно от това...нищо-продължавай да бъдеш такава, гордей се с това,мило момиче  :blink:.....много по-високо си от тия,които не знаят правилно от кое твое трябва да се страхуват  ;)
Обичам красотата и хармонията...особено в междуличностните отношения....:)