Здравей Гост

До новорегистрираните

• 324 Отговора
  • 58824 Прегледи
Re: До новорегистрираните
« Отговор #280 -: Септември 24, 2013, 09:50:38 am »
Доколкото съм запозната, часът на раждане трябва да е вписан в регистъра на родилното, но тази информация се подава и в ГРАО, като обикновено закръглят часовете. При отклонение в рамките на половин час може да се направи ректификация при астролог, точният час да се засече по събития.

Повечето бг астролози работят с Плацидус. Кох използват последователите на западните школи.
в ГРАО, там където се издава свидетелство за раждане
и не е вярно,че закръгляват там часа на раждане- при тях отива картона от родилното така, както е написан от медицинската сестра, която след раждането на бебето веднага отбелязва точното време

като наближи да се изпише бебето, на третия ден обикновено, се записва името на детето, данните от личните документи на майката и бащата и тогава картона отива в Грао, откъдето после издават свидетелство за раждане или така нареченото кръщелно

Значи ако поискам да ми издадат въпросното свидетелство за раждане, има шанс да е отбелязан часът? Лили, не мисля, че се налага ректификация, с вечното ми закъсняване за мен лично няма съмнение, че имам Нептун в трети дом :) Благодаря ви и на двете :)

*

mail

• *
  • 233
« Отговор #281 -: Септември 24, 2013, 09:54:28 am »
Доколкото съм запозната, часът на раждане трябва да е вписан в регистъра на родилното, но тази информация се подава и в ГРАО, като обикновено закръглят часовете. При отклонение в рамките на половин час може да се направи ректификация при астролог, точният час да се засече по събития.

Повечето бг астролози работят с Плацидус. Кох използват последователите на западните школи.
в ГРАО, там където се издава свидетелство за раждане
и не е вярно,че закръгляват там часа на раждане- при тях отива картона от родилното така, както е написан от медицинската сестра, която след раждането на бебето веднага отбелязва точното време

като наближи да се изпише бебето, на третия ден обикновено, се записва името на детето, данните от личните документи на майката и бащата и тогава картона отива в Грао, откъдето после издават свидетелство за раждане или така нареченото кръщелно

Значи ако поискам да ми издадат въпросното свидетелство за раждане, има шанс да е отбелязан часът? Лили, не мисля, че се налага ректификация, с вечното ми закъсняване за мен лично няма съмнение, че имам Нептун в трети дом :) Благодаря ви и на двете :)
аз отидох в общината в която се води болницата в която съм родена и ми казаха  :blink:
:sun: :sa::moo: :ta:  :mer: :sa: :ven:  :sa: :mar:  :ge: :jup: :le: :sat: :cp: :plu: :sc: :ura: :cp: :nep: :cp: :chi: :ca:

« Отговор #282 -: Септември 25, 2013, 11:17:57 am »
Значи ще се ходи в общината. Мерси :blink:

*

samoella

• **
  • 639
  • И след най-тъмната нощ настъпва утро....
« Отговор #283 -: Декември 24, 2013, 08:06:05 pm »
Между другото, в ГРАО нали нямат право да искат пари, за да кажат на някого часа на раждане?

Не, нямат право, поне на мен когато попитах не ми искаха нищо.
ВЧЕРА Е ИСТОРИЯ
УТРЕ Е МИСТЕРИЯ
ДНЕС Е ПОДАРЪК

*

venerra

• **
  • 1416
    • http://hristu.net/
« Отговор #284 -: Декември 24, 2013, 11:10:19 pm »
в общините се заплащат услугите за граждани, но такава услуга - да ти кажат само на часа на раждане няма, така че нямат право да искат пари. нямат причина да откажат.
« Последна редакция: Декември 24, 2013, 11:18:43 pm от venerra »
Направи живота си такъв, какъвто го искаш, за да му се насладиш напълно.
Погледнеш ли навън, мечтаеш, погледнеш ли навътре - пробуждаш се. - Карл Юнг

*

Freya

• **
  • 1178
« Отговор #285 -: Декември 25, 2013, 04:10:05 pm »
Да, наистина странно е, но в определени години не са ги записвали. За Варна ако не се лъжа между 84 и 87 или някъде там не са ги записвали..  в моя случай майка ми е записала в "бебешката ми книга" в колко часа съм проплакала за пръв път.. и часа ми завършва на и 45, така че едва ли е възможно да има разлика повече от 2-3 минути и закръгляне..

« Отговор #286 -: Декември 25, 2013, 08:00:49 pm »
На мен ми взеха такса за издаване на документ с час на раждане-мисля към 3.50лв беше.

Изисках го от общината в родния си град, ЕСГРАОН бюро или нещо такова. Това което получих всъщност е някакъв документ подобен на акта ми за раждане, но с много повече подробности като имена на родители, техните професии и тогавашен адрес, име на родилен дом, име на лекаря и сестрата и т.н.
You light, the skies up above me
A star, so bright you blind me
All the stars are coming out tonight
They're lighting up the sky tonight
For you!

*

hermes

• 6
  • ЛюбовтаПроявена чрезСаможертва в името наСвободата
« Отговор #287 -: Декември 27, 2013, 01:28:21 am »
Здравейте!
Интересува ме, астрологията макар, че много неща има които доста не мога да разбера понеже съм начинаещ в тази област. В случая например аз съм еднояйчен близнак, брат ми е живял само 10 дена. В света есграу -миказаха данните но обратно. Първо брат ми е роден по-лекия 2 килограма, а аз след това съм се родил 2,60 килограма по памет на майка ми обаче данните ми казаха обратно с 5 минути разлика. Рождените ми данни са  27.08.1969 г., гр. Попово (43*21' N; 26*13' E) с час на раждане (правена ректификация  21 час. 34 мин. 41 сек.). В картона съм записан 21:20 а брат ми 21:25. Родил съм се с цезарово сечение. Лекарите казали че брат ми по-лекия на тегло е бил по-енергичен, а аз съм се кумел. Но е станало така, че на 10 ден е починал. Майка ми не е била там когато е починал. Лекарите казали, че аз с крачетата съм го удрял в утробата и белите му дробове не били развити. Но това е друга тема ... Може ли астрологията да обясни това ?

« Отговор #288 -: Януари 04, 2014, 10:31:46 pm »
Здравейте!
Интересува ме, астрологията макар, че много неща има които доста не мога да разбера понеже съм начинаещ в тази област. В случая например аз съм еднояйчен близнак, брат ми е живял само 10 дена. В света есграу -миказаха данните но обратно. Първо брат ми е роден по-лекия 2 килограма, а аз след това съм се родил 2,60 килограма по памет на майка ми обаче данните ми казаха обратно с 5 минути разлика. Рождените ми данни са  27.08.1969 г., гр. Попово (43*21' N; 26*13' E) с час на раждане (правена ректификация  21 час. 34 мин. 41 сек.). В картона съм записан 21:20 а брат ми 21:25. Родил съм се с цезарово сечение. Лекарите казали че брат ми по-лекия на тегло е бил по-енергичен, а аз съм се кумел. Но е станало така, че на 10 ден е починал. Майка ми не е била там когато е починал. Лекарите казали, че аз с крачетата съм го удрял в утробата и белите му дробове не били развити. Но това е друга тема ... Може ли астрологията да обясни това ?

В картата ти има индикации за трудно раждане. Сатурн е близо до асц. от към 12 дом. Смъртта на брат ти може да се обясни с осмодомния Марс в напрегнат аспект с У3 - Луната, както и с Плутон. От един повърхностен поглед това се вижда. Роден си на пълнолуние, което също е от значение.
Какво точно искаш да си обясниш с астрологията?
I learned a lot of great lessons from a few fucked up people.

*

Smarta

• **
  • 575
« Отговор #289 -: Януари 07, 2014, 12:48:40 pm »
Не знам къде да си задам въпроса, ако не е за тук се извинявам, обаче на мен не ми работи търсачката в сайта. За да си намеря нещо, обикновено го търся направо през гугъл и ми излиза, но тук нищо. От при мен ли е или не е?
:sun::pi:  :moo::aq:  :mer::aq:  :ven::cp:  :mar::li:  :jup::sc:  :sat::li:  :ura::sa:  :nep::sa:  :plu::li:   :vlu::ca:  ас :vi: mc :ge:

:sun::kva::ura: / :tri::plu: / :tri::jup:
 :moo::soe::mer::sec::ura: / :kva::jup:
 :mar::soe::sat::soe::plu::kva::ven:

*

astro

• 475
« Отговор #290 -: Януари 07, 2014, 01:04:04 pm »
Не знам къде да си задам въпроса, ако не е за тук се извинявам, обаче на мен не ми работи търсачката в сайта. За да си намеря нещо, обикновено го търся направо през гугъл и ми излиза, но тук нищо. От при мен ли е или не е?

Това е по-добър вариант според мен...но, ще оправим...малко търпение.

*

Smarta

• **
  • 575
« Отговор #291 -: Януари 09, 2014, 07:31:40 pm »
Благодаря за отговора!
:sun::pi:  :moo::aq:  :mer::aq:  :ven::cp:  :mar::li:  :jup::sc:  :sat::li:  :ura::sa:  :nep::sa:  :plu::li:   :vlu::ca:  ас :vi: mc :ge:

:sun::kva::ura: / :tri::plu: / :tri::jup:
 :moo::soe::mer::sec::ura: / :kva::jup:
 :mar::soe::sat::soe::plu::kva::ven:

*

Matti

• *
  • 53
« Отговор #292 -: Януари 16, 2014, 12:13:50 pm »
Здравейте,

аз се регистрирах току - що :)
Има един въпрос, но не откривам подходяща тема, в която да попитам.
Ако не е проблем, ще го задам тук. Ако е, моля само да не насочите.
Благодаря!

Намирам се в труден период от живота си и реших да се насоча към астролог. От прочетеното се спрях на Галина Иванова.
Но малко се смутих, като прочетох един коментар на Апостол Апостолов за нея.
Наистина не съм много добре запозната - как да кажа с добрите астролози :)

Добър избор ли съм направила или тя наистина не е "астролог" и не може да разчита хороскопи, по думите на Апостол Апостолов?

Благодаря Ви предварително за помощта!

*

Lillie

• 30532
« Отговор #293 -: Януари 16, 2014, 12:15:39 pm »
То пък Апостол е един "велик" астролог  ;D ;D ;D

Хората обикновено плюят и заклеймяват това, което не разбират, вкл. и някои нашенски астролози.

Да добавя - Елена Пенчева от Варна също е добър астролог, поне с такива впечатления дотук оставам, но не практикува ведическа.
« Последна редакция: Януари 16, 2014, 12:24:50 pm от Lillie »
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Matti

• *
  • 53
« Отговор #294 -: Януари 16, 2014, 12:36:50 pm »
То пък Апостол е един "велик" астролог  ;D ;D ;D
Хората обикновено плюят и заклеймяват това, което не разбират, вкл. и някои нашенски астролози.
Да добавя - Елена Пенчева от Варна също е добър астролог, поне с такива впечатления дотук оставам, но не практикува ведическа.

Lillie, благодаря ти за бързото включване.

Не го знам какъв е Апостол А., затова питам.

Мога ли да разчитам на адекватна астро прогноза от Галина Иванова?

Живея в чужбина, чух се по скайп с Оксана Хорват, но тя не е много подробна и просто ми трябват повече разяснения.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #295 -: Януари 16, 2014, 12:43:18 pm »
За мен Галина Иванова е компетентен и ерудиран астролог, но принципно за никой не мога да  гарантирам. Накрая както има много доволни, така и остават недоволни. Никой няма 100% познаваемост. За някой, който очаква да чуе астропсихологически локуми и приказки за минала карма, тя може да не е най-добрият вариант. Бих я препоръчала на човек, който търси конкретика по определен въпрос.

Оксана Хорват не се ли занимава повече поп-астрология, астропсихология? Не предполагах, че е силна в предиктивната. Нейната медийна звезда изгря след смъртта на съпруга й, преди това не е била известна като практикуващ астролог. Организира и обучение по астрология, доколкото зная, но според мен в основата на всичко стои трудът на покойния й съпруг, който сега успешно се комерсиализира.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Matti

• *
  • 53
« Отговор #296 -: Януари 16, 2014, 12:58:43 pm »
За мен Галина Иванова е компетентен и ерудиран астролог, но принципно за никой не мога да  гарантирам. Накрая както има много доволни, така и остават недоволни. Никой няма 100% познаваемост. За някой, който очаква да чуе астропсихологически локуми и приказки за минала карма, тя може да не е най-добрият вариант. Бих я препоръчала на човек, който търси конкретика по определен въпрос.

Оксана Хорват не се ли занимава повече поп-астрология, астропсихология? Не предполагах, че е силна в предиктивната. Нейната медийна звезда изгря след смъртта на съпруга й, преди това не е била известна като практикуващ астролог. Организира и обучение по астрология, доколкото зная, но според мен в основата на всичко стои трудът на покойния й съпруг, който сега успешно се комерсиализира.

Благодаря ти, точно конкретика ми трябва. Значи съм се насочила към правилния човек.

За Оксана не мога нищо да ти кажа, защото дори представа си нямам какво значи поп-астрология?
Предиктивната - т.е. хороскоп за бъдещи събития ли?

Тя доколкото знам, всичко е научила от съпруга си.Говори по-общо и дава по-общи насоки. Не мога да преценя професионалността й, ще я сравня с Галина, после и с Вотей и мога вече да имам някаква по-ясна представа.

Имам поредица от трудни години и тази няма да е по-лека - каза ми за Сатурн върху Меркурий и Уран. Доста кофти и трудна планетарна позиция. А на мен вече в повече ми дойдоха трудностите  :(

*

Lillie

• 30532
« Отговор #297 -: Януари 16, 2014, 01:03:20 pm »
Нищо лошо не искам да кажа за астроложка, която дори не познавам, просто споделям съмненията си. Как се става медиен астролог за нула време? Никога да не си бил практикуващ астролог и изведнъж цъфваш на телевизионния екран и за отрицателно време ставаш много популярен, започваш и да преподаваш. Астрология се учи цял живот, а за да добиеш що-годе солидна база, ти трябват минимум 10 години, пък ако искаш адекватно да консултираш клиенти – 15-20 години упорит труд – не само теоретична подготовка, а практическа и изследователска.

Иначе да се усмихва по ТВ и да говори общи приказки всеки може.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Matti

• *
  • 53
« Отговор #298 -: Януари 16, 2014, 01:26:07 pm »
Разбрах те :)

Но стаж се трупа с работа, нали?
Галина също ми се вижда млада, а Вотей май е по-възрастна, нямам представа. Вероятно има повече опит.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #299 -: Януари 16, 2014, 01:29:04 pm »
Колко да са млади – повечето са прехвърлили 45-50 и имат зад гърба си достатъчно житейски и астрологичен опит.

Адриана също е добра – и в предсказателната астрология, и в кармичната.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.