Здравей Гост

Общи астрологични въпроси

• 507 Отговора
  • 79818 Прегледи
*

sladurkata

• **
  • 1504
  • Риба въдичар
Re: Общи астрологични въпроси
« Отговор #80 -: Август 14, 2013, 11:45:23 am »
Такива прецизни сметки за куспида на дом. Струват ли си? Трябва часът и мястото на раждане да са точни до... милисекундата (за часа) едва ли не. А дирекционните планети, казват, че действат вече и на 1 градус преди точния аспект.

Абсолютно! Освен това дирекционна планета на натална куспида няма да даде събитие (освен ако не е ъглов дом) ако няма други силни прогресии или дирекции, съответно и транзити.

« Отговор #81 -: Август 14, 2013, 11:52:57 am »
Според едни астролози домът се управлява от планетата-управител на знака на куспидата, дори ако тя попада в последя градус.

Според мен е така.
Другата система не ми се струва много акуратна. Ако половината дом е зает от един знак, а другата половина от друг знак, то тогава кой е управителят или има и 2-ма управители ?
А и нали куспидата попада в определена декада, от което се определя кой е съуправителя на дома. Или това се игнорира при този метод ?

*

Milkyway

• 3770
« Отговор #82 -: Август 14, 2013, 11:58:36 am »
Такива прецизни сметки за куспида на дом. Струват ли си? Трябва часът и мястото на раждане да са точни до... милисекундата (за часа) едва ли не. А дирекционните планети, казват, че действат вече и на 1 градус преди точния аспект.

Абсолютно! Освен това дирекционна планета на натална куспида няма да даде събитие (освен ако не е ъглов дом) ако няма други силни прогресии или дирекции, съответно и транзити.
Хаха мерси,много обнадеждаващо :blink: :P
Ами през същото място,т.е след 2 градуса, прогресивната луна ще мине оттам.Тя ако не отключи нещо,здраве му кажи ;D
« Последна редакция: Август 16, 2013, 11:22:17 am от Milkyway »

*

Rahu

• *
  • 50
  • Братчето ми #
« Отговор #83 -: Август 17, 2013, 06:22:55 pm »
...
**Страхуваш ли се - не го прави**
*Правиш ли го - не се страхувай!!*

« Отговор #84 -: Август 17, 2013, 06:28:58 pm »
Отговор на кой въпрос? Как се определя кои планети са функционални бенефици и кои функционални малефици за всяка Лагна (Асцендент) ли? В зависимост от характера на дома, който управляват.
Ако е това, виж тези два линка:

http://www.astromitra.com/Functional_Malefic_Benefic_Planets.php (кратката версия),

http://www.mysticboard.com/learn_vedic_astrology/40482-lesson_10-_benefics_and_malefics_functional_and_natural.html (по-подробната версия).

*

Kler

• **
  • 576
« Отговор #85 -: Август 17, 2013, 06:32:49 pm »
малко несериозен може да ви се стори моят въпос, но...как се прави седмичен хороскоп? годишен и месечен - солар и лунар, а седмичен?

« Отговор #86 -: Август 17, 2013, 06:33:46 pm »
Събират дневните хороскопи в няколко абзаца. Като гледам. ;D Това е моята хипотеза.

*

Enigma

• **
  • 1077
  • http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://hotnews.
« Отговор #87 -: Август 17, 2013, 06:36:07 pm »
Прави се като луната е първостепенна, спрямо нея по "лунни" целознакови домове се тълкува...
напр. луната е в овен, рибите са й в 12 дом-оттам..."неща от миналото ви, недовършеното, неприятности..." :blink:

*

Kler

• **
  • 576
« Отговор #88 -: Август 17, 2013, 06:45:25 pm »
благодаря. то по-сложно ми изглежда от другите  ;D

« Отговор #89 -: Август 17, 2013, 07:08:51 pm »
Управителите на 1-ви, 5-ти и 9-ти са функционални бенефици. На ъгловите домове (4-ти, 7-ми и 10-ти) са функционални бенефици, ако са естествени малефици и функционални малефици, ако са естествени бенефици, т.е. сменят естествената си роля. Управителите на 3-ти, 6-ти и 11-ти дом са функционални малефици (макар че за 11-ти съм чела и други мнения). Управителят на 8-ми е също функционален малефик, ако не е светило (ако е светило, става неутрален). Управителите на 2-ри и 12-ти са неутрални и получават функционалната си природа в зависимост от 2-рия дом, който управляват (ако има такъв). Това е кратката рецепта, към която има още уточнения във втория линк.
За АС Близнаци:
- Меркурий управлява 1-вия дом - функ. бенефик, евентуално неутрален, защото управлява и ъглов дом (4-ти). За природата му може да съди от природата на планетите, в чиято компания пребивава в знака (ако има такива), но това по-скоро се отнася до естествената му природа. Но управителят на Лагна би трябвало да е бенефик. Имаше там изключение за Луната, мисля, но сега не ми се търси.
- Луната управлява 2-рия дом - неутрална, ако е растяща, някои биха я приели за бенефик, ако е намаляваща - обратното (това пак е по-скоро естествена природа).
- Слънцето - управлява 3-тия дом, някои биха го приели за функ. малефик, но на светилата други пък им прощават.
- Венера - управлява 5-ти и 12-ти дом - функ. бенефик, освен това е в един лагер с Меркурий (лагера на Меркурий, Венера, Сатурн и Раху).
- Марс - управлява 6-ти и 11-ти домове - функ. малефик, във вражеския лагер на Меркурий е (лагерът на Марс е: Луна, Слънце, Марс, Юпитер, Кету).
- Юпитер - управлява два ъглови дома, не бих го нарекла функ. бенефик.
- Сатурн - управлява 8-ми и 9-ти домове - от неутрален до функ. бенефик.
За Раху и Кету, мисля, че е важно положението им (то и за другите планети е) - екзалтирани, тронови или дебилитирани и също йогите, в които участват. Ако образуват раджа йога, не бих ги турила за функ. малефици, особено Раху. За Кету нямам достатъчно опит, за да се произнеса.
Това с двата враждуващи лагера от планети (Меркурий, Венера, Сатурн и Раху срещу Луната, Слънцето, Марс, Юпитер и Кету) не е съвсем прецизно, защото отношенията между двойка планети не са задължително реципрочни - едната може да е приятел на другата, а втората да не отвръща със същото.

Извинявам се предварително за грешките, които може да съм допуснала. Затова давам линкове, с надеждата, че са по-достоверни от мен.
« Последна редакция: Август 17, 2013, 07:21:59 pm от Mirabella »

*

Enigma

• **
  • 1077
  • http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://hotnews.
« Отговор #90 -: Август 17, 2013, 07:18:29 pm »
благодаря. то по-сложно ми изглежда от другите  ;D
не е, учи се за 1 ден, използват производни домове, затова и са на такова "високо" ниво на достоверност прогнозите

« Отговор #91 -: Август 17, 2013, 07:35:23 pm »
Това е индийска манджа в олекотен вариант, защото аз не съм навътре с подправките. Прочети повече в интернет, защото има реална опасност да съм объркала туй-онуй.

« Отговор #92 -: Август 17, 2013, 07:49:09 pm »
В западната не съм срещала същата идея с функционалната природа на планетите в зависимост от домовете, които управляват. Това си е индийска идея.

« Отговор #93 -: Август 17, 2013, 08:14:09 pm »
В западната не съм срещала концепцията за функционална природа на планетите, само за естествена. Но виж, не съм чела много (достатъчно). С антична астрология пък не съм запозната изобщо. Ако там има някаква подобна идея, няма как да знам.

*

Нова

• 3491
« Отговор #94 -: Август 20, 2013, 11:08:28 am »
Аз съм с повечко планети горе ляво и долу дясно, отразяват се една друга и съм две идеи повече интроверт.

*

Нова

• 3491
« Отговор #95 -: Август 20, 2013, 11:14:48 am »
Не знам за какво говориш, нещо не те разбрах  :(

*

Нова

• 3491
« Отговор #96 -: Август 20, 2013, 11:17:05 am »
Нямам такива, сори.

*

ini

• **
  • 597
« Отговор #97 -: Август 20, 2013, 12:00:40 pm »
Т.е. ако има само планети долу вляво какво излиза, че е интроверт ли?
Учили са ме, изобщо долна и горна полусфера. Долна - интроверт, горна -екстроверт. Отделно лява -дясна, отделно 4те полуквадранта.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #98 -: Август 20, 2013, 12:05:49 pm »
Не знам за какво говориш, нещо не те разбрах  :(

сингъл'тон (до колкото аз помня) е сама/единствена планета в дадена хемисфера??

Някои астролози за синглетон отчитат и единствена планета в дадена стихия.

Но класическият случай е този, който споменаваш - сама планета в хемисфера.

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #99 -: Август 20, 2013, 12:16:55 pm »
Да, и за така мисля. Това с интроверт/екстроверт в зависимост от хемисферата не е задължително. Елементите също трябва да се отчетат - огнените и въздушните имат склонност да са по-ориентирани навън в сравнение с водните. Но и това не е гаранция, според мен. В моята карта почти всички планети са разположение във въздушни и огнени знаци и над оста АС/DC, само Слънцето е под хоризонта (в 1-ви дом), но не съм нито типичен екстроверт, нито интроверт. Нещо по средата по-скоро.