Здравей Гост

Общи астрологични въпроси

• 507 Отговора
  • 83371 Прегледи
*

Asol

• 4140
Re: Общи астрологични въпроси
« Отговор #60 -: Август 12, 2013, 11:34:16 am »
Естеството на аспекта - ляв или десен се разглежда от страната на по-бързодвижещата се планета "напред" и "назад" т.е. ако Слънцето е в Козирог, а Юпитер във Везни то тогава ще е налице десен квадрат Слънце - Юпитер.  В случая Юпитер - Плутон е десен, защото отправната точка е Юпитер в Овен.

« Отговор #61 -: Август 13, 2013, 09:57:56 am »
Мерси Асол :blink: .

*

Milkyway

• 3770
« Отговор #62 -: Август 14, 2013, 06:15:42 am »
От 41 секунди до 52, колко месеца са или седмици? :lol:

*

Milkyway

• 3770
« Отговор #63 -: Август 14, 2013, 09:40:49 am »
От 41 секунди до 52, колко месеца са или седмици? :lol:

ако не се лъжа зависи от това кое гледаш...било то -планета; прогресия на ос-та..или др.
...да ме поправят ако греша...също така би било полезно ако си имаме подобна табличка
Здравей,да, трябва да спомена за каква планета става въпрос.
Значи,става въпрос за дирекция на Уран.
Та за колко време ще се придвижи/седмици иил месеци/ от 41 сек до 52сек.На колко се равнява като време.
52-41 = 11, но това 11 колко е като време? :blink:
Дано сте ме разбрали :blink:

*

Нова

• 3491
« Отговор #64 -: Август 14, 2013, 09:48:38 am »
Разбрахме те, но и знака е важен, не си ли забелязала например в овен как по-бързо се предвижват нещата.

И все пак само толкова минутки, ми бързо трябва да стане. Седмици.. Може и дни ))) Но знам ли, не ги разбирам аз тези ефемериди. Енигма да каже ))))

И все пак дирекция, бавно трябва да е.

*

Milkyway

• 3770
« Отговор #65 -: Август 14, 2013, 10:43:01 am »
Разбрахме те, но и знака е важен, не си ли забелязала например в овен как по-бързо се предвижват нещата.

И все пак само толкова минутки, ми бързо трябва да стане. Седмици.. Може и дни ))) Но знам ли, не ги разбирам аз тези ефемериди. Енигма да каже ))))

Благодаря ви много ,че ми отговорихте :blink:
Аз съм задавала въпроса хиляди пъти :-[ Но понеже все пак,мисля,че трябва да има събитие...и си го очаквам с трепет :-[...дано да е хубаво.
Значи,става въпрос зе дир. уран в скорпион,който след 11 сек.по тези изчисления, трябва да застане на К5.
А уран в натала ми е У7 и 8 :-[

« Отговор #66 -: Август 14, 2013, 10:57:14 am »
Управителят на дома се определя от това в кой знак попада купсидата. Ако купсидата на 2-ри дом попада в знака на Водолея (например), то управителят на дома е Уран. Управителят на дома не е зодията, която заема по-голяма част от него.

« Отговор #67 -: Август 14, 2013, 11:01:16 am »
Дирекционен Уран. Секунди или минути от градуса са тези въпросни 11?
1 гр. = 1 година. В градуса има 60 мин. 11 мин. са малко повече от 1/6 от градуса, значи 1/6 от 1 година, т.е. малко над 2 месеца. Дано да съм разбрала правилно въпроса на Милки.
« Последна редакция: Август 14, 2013, 11:07:25 am от Mirabella »

*

Нова

• 3491
« Отговор #68 -: Август 14, 2013, 11:01:44 am »

Благодаря ви много ,че ми отговорихте :blink:
Аз съм задавала въпроса хиляди пъти :-[ Но понеже все пак,мисля,че трябва да има събитие...и си го очаквам с трепет :-[...дано да е хубаво.
Значи,става въпрос зе дир. уран в скорпион,който след 11 сек.по тези изчисления, трябва да застане на К5.
А уран в натала ми е У7 и 8 :-[

Може и вече да действа!

*

Нова

• 3491
« Отговор #69 -: Август 14, 2013, 11:06:04 am »
Управителят на дома се определя от това в кой знак попада купсидата. Ако купсидата на 2-ри дом попада в знака на Водолея (например), то управителят на дома е Уран. Управителят на дома не е зодията, която заема по-голяма част от него.

БЪРКАШ МОМИЧЕ....куспидите на Asc/Dsc...IC/MC e най-големия канал от енергия...запомни го...
ако Аsc е на 29* в Дева и съответно целия първи дом е Везди...то Мерк или Венера ще ме управляват

Вие двамата в стремежа си да се надцаквате, говорите за едно и също, но се пробвате да си противоречите.
Раху, марк ще ти у асц, а и теб в така зададения пример. Но ако това се отнасяше за 2 дом, то пак същия щеше да го у мерк. Венера тук "го д*ха".

« Отговор #70 -: Август 14, 2013, 11:08:19 am »

БЪРКАШ МОМИЧЕ....куспидите на Asc/Dsc...IC/MC e най-големия канал от енергия...запомни го...
ако Аsc е на 29* в Дева и съответно целия първи дом е Везди...то Мерк или Венера ще ме управляват

Ама разбира се, че бъркам, колкото и човек да се опитва да ти обясни ти си знаеш своето. Продължавай в същият дух :blink: . Управителят не е Венера, само това мога да ти кажа.

*

Нова

• 3491
« Отговор #71 -: Август 14, 2013, 11:12:40 am »

Вие двамата в стремежа си да се надцаквате, говорите за едно и също, но се пробвате да си противоречите.
Раху, марк ще ти у асц, а и теб в така зададения пример. Но ако това се отнасяше за 2 дом, то пак същия щеше да го у мерк. Венера тук "го д*ха".

права си...но за 2-ри дом не мога да се съглася...защо???

Ми де да знам защо, защото е факт, наблюдавай такива положения и ще видиш, че реално работите по дома са под въздействието на знака на кусп. Останалата част няма думата. Или поне е доста тихичко казана тази дума.
При карти с точен час, където безапелационно куспида на дом попада на края на знак можеш да видиш как човек реагира по въпросите на 3 дом например и да си прецениш сам.

При интерсепт. домове второ място е на интерс. господар, а пък за третия, където свършва знака, хич и не иде ред да се изкаже по въпроса.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #72 -: Август 14, 2013, 11:23:02 am »
Интересно е това за управителите за домовете - дотук съм попадала на проиворечиви мнения, включително сред практикуващи астролози с дългогодишна практика.

Според едни астролози домът се управлява от планетата-управител на знака на куспидата, дори ако тя попада в последя градус. Според други за управител се взема планетата, управляваща по-голямата част, с изключение на осите. Когато вътре в дома има заключен знак, може да се приеме, че домът има двама управители.

Например, в моята карта к8 попада на около 20 гр. Близнаци, съответно к9 - в 28-29 гр. Рак, вътре има заключен Лъв. Забелязах, че при мен Слънцето действа като управител на 9 дом, а Луната на 8ми (и е в пъти по-силно изявена от Меркурий по осмодомни теми) - почти целият Рак е в 8 дом, а Луната там е в собствен знак.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Milkyway

• 3770
« Отговор #73 -: Август 14, 2013, 11:24:48 am »
1 гр. = 1 година. В градуса има 60 мин. 11 мин. са малко повече от 1/6 от градуса, значи 1/6 от 1 година, т.е. малко над 2 месеца. Дано да съм разбрала правилно въпроса на Милки.
Благодаря ти Мирабела,
значи дир уран е на 27.41 сек в скорпион, а куспидана на 5тия ми дом ми е 27.52 сек.
Значи,след 11 сек трябва да очакваме събитие?? :lol:  Та 11 секунди на 2 месеца ли е равно или по-малко?
Е,разбира се картата ми е точна,по думите на майка ми.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #74 -: Август 14, 2013, 11:25:54 am »
И още нещо - древните са решили проблема с куспидите и управителите - използвали са равнодомна/равнознакова система.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Нова

• 3491
« Отговор #75 -: Август 14, 2013, 11:29:05 am »
Благодаря ти Мирабела,
значи дир уран е на 27.41 сек в скорпион, а куспидана на 5тия ми дом ми е 27.52 сек.
Значи,след 11 сек трябва да очакваме събитие?? :lol:  Та 11 секунди на 2 месеца ли е равно или по-малко?
Е,разбира се картата ми е точна,по думите на майка ми.

Милки, при такова положение може да си действа с различен орбис и според мен вече е в сила. 2 месеца е. Но това не значи, че точно в средата на октомври събитието ще е факт. може вече да е хакт, може и да закъснее, да минат някакви градуси вече от 5 дом.

*

Milkyway

• 3770
« Отговор #76 -: Август 14, 2013, 11:30:45 am »
Много,много ти благодаря Нова :blink:

*

Нова

• 3491
« Отговор #77 -: Август 14, 2013, 11:33:44 am »
Раху, много неща можем да кажем, че ни действат по определен начин, едва към края на житейския си път при една естествена смърт и само при изживени съществувания.
Защото може до едно положение да усещаш силата на знака на куспидата, но на по-късен етап да се прояви по-голямата част, "да се облагородиш" или напротив.
Плюс това нали са много важни и планетите вътре, може да си действат и те и да не чуем какво ни казва другия знак.

« Отговор #78 -: Август 14, 2013, 11:40:10 am »
Такива прецизни сметки за куспида на дом. Струват ли си? Трябва часът и мястото на раждане да са точни до... милисекундата (за часа) едва ли не. А дирекционните планети, казват, че действат вече и на 1 градус преди точния аспект.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #79 -: Август 14, 2013, 11:43:16 am »
Мисля си, е ако Меркурий ми беше доминиращ у8, в съвпад с Венера в 5 дом какви ли щеше да ги е свършил? Пу, да й се невиди на тая смотана Луна!  :angry:
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.