Здравей Гост

Идеи за прически и грим

• 140 Отговора
  • 22191 Прегледи
*

Нова

• 3491
Re: Идеи за прически и грим
« Отговор #80 -: Юли 18, 2013, 03:35:27 pm »
Чакайте, че влязох и аз тук да видя какво става "при жените". Ама не съм много-много за подобна компания... Но се породи в мен този въпрос:

Ами не си ли мислила за салон, Дрийм? Щом ти е стихия, пък и натала ти го показвал, казва Сънито...

Салон "Just_a_Dream"

« Отговор #81 -: Юли 18, 2013, 03:44:25 pm »
Замисляла съм се,разбира се...Точно когато имах тази възможност излезна един скапан закон,който ти забранява да имаш салон ако нямаш майсторска степен,която се взима след 5 годишен стаж и положен изпит след. Излезна и закон за определени условия и определена височина на помещението...Явно някой реши тогава,че трябва да съсипе малките салончета. Та засега нещата в тази насока са "Джъст а Дрийм'  :blink:
''Скромността е за тези,които нямат други качества освен нея!''-Оскар Уайлд

*

Нова

• 3491
« Отговор #82 -: Юли 18, 2013, 03:49:59 pm »
Замисляла съм се,разбира се...Точно когато имах тази възможност излезна един скапан закон,който ти забранява да имаш салон ако нямаш майсторска степен,която се взима след 5 годишен стаж и положен изпит след. Излезна и закон за определени условия и определена височина на помещението...Явно някой реши тогава,че трябва да съсипе малките салончета. Та засега нещата в тази насока са "Джъст а Дрийм'  :blink:

Не ги разбирам, ама знам, че сигурно като в Бс, и в П-в търсят "фризьор, маникюрист.. под наем". Някой има салон, ти му плащаш там 150 лв или повече зависи наем, хем влачите клиенти един на друг.. Така не става ли?

« Отговор #83 -: Юли 18, 2013, 04:03:11 pm »
Зависи в кой район почваш. Един фризъор,който започва работа на центъра събира по-трудно клиенти от този,който започва по другите кватали...Освен това трябва да работиш на едно място поне 2 години,за да събереш постоянна клиентела. Е хубаво де,ама аз тъкмо почна работа и след месец два я си счупя някой пръст на ръката,я на крака (транзитен Уран ми е минавал през 6-ти дом тогава) Все нещо ми беше гипсирано,а в салона няма да ме чакат мен я! Смених 5 салона и накрая теглих едни майни на всичко и реших да изчакам по-подходящ момент,за да започна отново  :blink:

*

*Lina*

• *
  • 456
« Отговор #84 -: Юли 19, 2013, 07:50:33 am »
Иначе аз се боядисвам с Кристиян оф Рома-Еволюшън оф дъ колор Кюб 7.4.

Just_a_Dream, може ли да ми дадеш съвет с какъв коректор или цвят да смеся този номер.От магазина ми казват да добавя натурален нюанс за белите коси.Цвета първоначално става по-червен, и чак като се измие става огнен.А аз искам огнен, не червен.Ползвам 20 волюм оксидант.

« Отговор #85 -: Юли 19, 2013, 09:50:39 am »
Ако добавиш натурален ще се изгуби интензитета на цвета. 7,4 ако отговаря на професионалната номерация трябва да се получава нещо средно между средно и тъмно русо (зависи от основата ти) с красиво проблясващи медено оранжеви оттенъци. Ти искаш да ги засилиш или искаш да станат по-червеникави?

*

*Lina*

• *
  • 456
« Отговор #86 -: Юли 19, 2013, 10:07:22 am »
Искам да засиля медното, което се проявява, но след 1-2 измивания и в същото време да трайна върху бели коси.В същност не мога да се оплача от боята, но тази бяла коса много ме мори.

« Отговор #87 -: Юли 19, 2013, 10:08:29 am »
Лина,можеш да качиш снимка на цвета,с който си в момента и на цвета,който искаш да получиш,а може и само на мечтания цвят. Както ти е удобно  :blink:

« Отговор #88 -: Юли 19, 2013, 10:14:02 am »
Тази боя не покрива ли на 100 %? Защото има бои,които не покриват,че дори и да са Лореал! ЗД-е боята на Лореал имаше едва 30% покритие... Ами щом искаш да засилиш меденото пробвай с меден коректор,но го прибави в 2 пъти по-слабо съотношение отколкото са ти казали,че тия коректори са бая интензивни! Или може да пробваш със 7.44. При всички положение ще е по-наситено от 7.4

« Отговор #89 -: Юли 19, 2013, 01:00:08 pm »
Някой ползвал ли е папилоти?

*

*Lina*

• *
  • 456
« Отговор #90 -: Юли 19, 2013, 01:05:18 pm »
Много сложна задача ми даваш ;D

Тази боя като цяло покрива добре, макар, че понякога и тя не хваща върху едни определени косми.Всъщност те белите растат и аз си ги виждам.
Това е каталога, на стр.6 е гамата.Имам купени 2 опаковки 7.4 и евентулно мога да ти "облагородя", пък и обичам да си правя експерименти.
http://christian-of-roma.com/files/catalog_2013.pdf

Нещо такова да добавя :-\ , но не знам какво е това микс.
боя
7.34 - рус със златисто-меден-оттенък
микс
7.334 - SAHARA DUNE. От миксове, базирани на цветове: злато и мед

*

*Lina*

• *
  • 456
« Отговор #91 -: Юли 19, 2013, 01:10:54 pm »
Такъв цвят бих искала.Моя е малко по-тъмен сякаш.

« Отговор #92 -: Юли 19, 2013, 01:36:53 pm »
Много добре си се ориентирала! Въпреки,че в момента не мога да видя цвета (пиша от телефона) виждам,че в нюанса който си избрала присъства 3-ка златисто. Можеш да смесиш боята,която вече си взела с някой от тези цветове и мисля,че ще се получи това,което искаш! Можеш да започваш боядисването и от мястото с най-висок % бели коси. Сама ли се боядисваш? Ако е така-трябва да си по-упорита. След като боядисаш корените-мажи останалата част кичур по кичур,после разрясвай хубаво всеки отделен кичур. После решеш цялата коса,масажираш силно и енергично корените и пак рясане. Много е възможно косата да не е била срясана достатъчно внимателно и оттам да идва това просветляване на места...А дали стоиш достатъчно дълго с боята? Ако следващия път когато се боядисаш си по-старателна (ти или фризъорката ти),стоиш колкото трябва като време и резултата пак е проблясване тук,таме на по-светли участъци,значи боята няма 100 % покритие.

*

*Lina*

• *
  • 456
« Отговор #93 -: Юли 19, 2013, 03:32:31 pm »
Благодаря ти!
По принцип ходя на фризьор, но едно ,че не мога толкова често и затова редувам- корени аз горе долу на 10-14 дена, друго, че лятото нямам време и малко му изгубих реда, кога корени, кога цяла коса и малко както дойде.Иначе съм старателна.
Като имаш възможност ще погледнеш ли какъв е този микс ? Нещо като коректор ли?

« Отговор #94 -: Юли 19, 2013, 03:58:52 pm »
Погледнах цвета,който искаш  :blink: 7,43...Уникален е! Довечера ще погледна по-добре на компютъра смеските и пак ще пиша  :blink: Аз съм голям фен на всички цветове,които са в червената гама,но уви-толкова са нетрайни! Боядисвам се със 6.66 и след 3 седмици вече съм 6.34  :blink:

*

Нова

• 3491
« Отговор #95 -: Юли 19, 2013, 04:00:06 pm »
През колко дена може да се боядисва човек, за да не му окапе косата? :-\

Искаш да изследваш емпирично ли?

« Отговор #96 -: Юли 19, 2013, 04:05:56 pm »
Съни,ще ти се стори малко странно,но теоретично никоя боя не може да предизвика косопад,понеже луковицата на косъма е надълбоко и боята не може да я достигне. Това което създава илюзия за косопад е накъсването на косъма. Ако косата е много изгоряла,могат да падат и цели снопове накъсана коса...На мен ми се е случвало веднъж,когато се боядисах 3 пъти за един месец. Теоретично 1 път месечно е безопасно  :blink:

*

Crabby

• **
  • 1460
  • I will carry your world
« Отговор #97 -: Юли 19, 2013, 04:07:36 pm »
През колко дена може да се боядисва човек, за да не му окапе косата? :-\

Препоръчително е месец, но ако ти се наложи може и през седмица, но това ако е НАЛОЖИТЕЛНО. Само недей да повтаряш, защо питаш Съни? Имам нещо в главата, за това се интересувам.
I wish I could leave this behind,
fly free like the air would do,
burn like the fire would do,
feel stable like the earth would do,
but at the end of the day I know I am made to do differently,
I am made to be like the water...
feel like the water and love like the water...

*

Crabby

• **
  • 1460
  • I will carry your world
« Отговор #98 -: Юли 19, 2013, 04:19:02 pm »
В понеделник на луна във везни се боядисах, нали искам а съм тъмно лилава, но ми хвана само в корените и сега ходя вързана, за да не личи разликата, затова питах. Иначе почти не се боядисвам, но сега откакто прогресивна луна ми влезе в телец, много искам да се разкрасявам :rolleyes:
Покрай всички нерви и болести, ми пострада и външният вид, а за един стелиум в 1 дом и една екзалтирала венерка да не изглежда добре, си е равно на самоубийство ;D

Земи си оцветител. 1 и 50лв. са в Елитис ако имате в Пловдив. Ще го покрие, не е химия и няма амоняк, не вреди като боята. По-добър избор е. Аз сега нали се опитвам да махна черното и да си мина на моето рижаво светло кестеняво, а понеже Август имам една конференция в Германия, и немога да отида като клошар, и съм си взела няколко, да си покривам корените. Пада след 2 седмици макс.
I wish I could leave this behind,
fly free like the air would do,
burn like the fire would do,
feel stable like the earth would do,
but at the end of the day I know I am made to do differently,
I am made to be like the water...
feel like the water and love like the water...

« Отговор #99 -: Юли 19, 2013, 04:28:05 pm »
Блазе ти! Че живееш до Зарата  :blink: