Здравей Гост

Идеи за прически и грим

• 140 Отговора
  • 22195 Прегледи
Re: Идеи за прически и грим
« Отговор #60 -: Юли 18, 2013, 07:29:53 am »
И адреса на един страхотен сайт за онлайн грим и прически  :blink: http://www.taaz.com/
''Скромността е за тези,които нямат други качества освен нея!''-Оскар Уайлд

*

*Lina*

• *
  • 456
« Отговор #61 -: Юли 18, 2013, 07:32:55 am »
По повод къната попаднах на много интересен блог.Аз също обмислям, но имам бели коси и не знам дали ще ги покрие.Сега ми се налага да се боядисвам на 10 дена и вече полудявам :o Тези къни явно ги продават в нета.Идеята ми е ако става за покриване на бели коси всяка седмица да се мажа, но досега не съм прочела някъде да покрива бели коси.
Иначе аз се боядисвам с Кристиян оф Рома-Еволюшън оф дъ колор Кюб 7.4.

http://blog.ekomama.net/2012/12/10/razlichni-tonove-kyna/
« Последна редакция: Юли 18, 2013, 07:49:09 am от *Lina* »

« Отговор #62 -: Юли 18, 2013, 12:35:58 pm »
Къната няма да покрие, белите коси ще станат оранжеви.
Аз съм се боядисвала със смес от къна, индиго и амла, и става черно, но моята коса по принцип е тъмна и няма какво да се покрива. За побелели коси само обикновена боя ще покрие.

« Отговор #63 -: Юли 18, 2013, 01:16:51 pm »
Ще го постигнеш,Съни! Но ще ти трябва коректор (интензификатор). Добавя се в боята и засилва цветовете в пъти! Сигурна съм,че ако добавиш подходящ коректор в боята ще постигнеш оттенъка,нищо че основата ти е тъмна...

« Отговор #64 -: Юли 18, 2013, 01:25:07 pm »
Коректора създава оптическа заблуда,че косата е по-светла. Тествала съм това! Боядисвала съм се умишлено без коректор и цвета изглежда с един тон по-тъмен. А с коректора цветовете и оттенъците просто греят. Нищо няма да ти увреди! Не са по-агресивни от боята! Аз си купувам тези неща от дистрибутор,професионални са и много щадящи. Боята и коректора са ми общо към 18 лева,но са за 2 пъти. Ако се купят от салон ще струват двойно. И само си представи,че съм се боядисвала по 2 пъти в месеца без грам увреждане!

« Отговор #65 -: Юли 18, 2013, 01:27:35 pm »
Повече никога няма да ползвам къна, това е ужас - няма махане, особено черното. Толкова исках този лилав оттенък, а не мога да го постигна, заради къната, която съм ползвала :angry:

Със зехтин пробва ли ? С каква точно къна си се боядисвала ?
Моята къна почна да пада още след първата маска със зехтин...

« Отговор #66 -: Юли 18, 2013, 01:40:41 pm »
Възможно е къната да не била истинска, особено щом е била черна.

« Отговор #67 -: Юли 18, 2013, 01:42:15 pm »
Пуста суета...Одеве в обедната почивка ходих да ми оформят веждите,че са ми малко сложни. Едната расте малко по-високо от другата и се иска професионална ръка да пипне там  ;D

*

sladurkata

• **
  • 1504
  • Риба въдичар
« Отговор #68 -: Юли 18, 2013, 01:50:13 pm »
Ще го постигнеш,Съни! Но ще ти трябва коректор (интензификатор). Добавя се в боята и засилва цветовете в пъти! Сигурна съм,че ако добавиш подходящ коректор в боята ще постигнеш оттенъка,нищо че основата ти е тъмна...

А дали мога в иноа да го сложа?

« Отговор #69 -: Юли 18, 2013, 01:52:17 pm »
Пуста суета...Одеве в обедната почивка ходих да ми оформят веждите,че са ми малко сложни. Едната расте малко по-високо от другата и се иска професионална ръка да пипне там  ;D
Хахаха и моята е така, ама сама се правя, само веднъж отидох при една козметичка и ми наду главата колко разбира от астрология, а аз се правих, че не разбирам, за да й изслушам глупостите ;D
Честно казано мен си ме дразнят салоните, където много говорят и разпитват, не искам да се сближавам с тях, защо трябва да ми разказват целия си живот, толкова ли не можем да си говорим за прически, маникюри и т.н. :-\ Има един Миро в Пловдив, много е добър и мълчи ;D
Аааа моята козметичка никога нищо не те пита освен "Как си"? Много е готина и си разбира от работата! Фризъорката ми също не е от разговорливите,беше ми учителка по фризъорство и затова и се доверявам изцяло. Не е хубаво фризъора много да говори-не се отразява добре на работата му  ;D

« Отговор #70 -: Юли 18, 2013, 01:55:46 pm »

А дали мога в иноа да го сложа?
"Преди имаше боя...Сега има Иноа"! Уау! Страхотен избор! С какъв цвят се боядисваш и какво искаш да постигнеш?

*

sladurkata

• **
  • 1504
  • Риба въдичар
« Отговор #71 -: Юли 18, 2013, 02:07:35 pm »
Много съм доволна, косата ми все едно не изрусявана. Номера е 9 и 9.13, проблемът е, че пада сравнително бързо от белите коси. Това й е единствения недостатък. По принцип се боядисвам в салон, но понякога нямам възможност и се мажа вкъщи. 9.13 е с бежов отенък иска ми се да се подчертава повече бежовото.

« Отговор #72 -: Юли 18, 2013, 02:17:50 pm »
Много съм доволна, косата ми все едно не изрусявана. Номера е 9 и 9.13, проблемът е, че пада сравнително бързо от белите коси. Това й е единствения недостатък. По принцип се боядисвам в салон, но понякога нямам възможност и се мажа вкъщи. 9.13 е с бежов отенък иска ми се да се подчертава повече бежовото.
,13 като оттенък е смес от сиво пепелно(първичен оттенък) и 3 (зласт вторичен оттенък) комбинацията между двата оттенъка дава бежовия нюанс. Бежов коректор не знам да има,но има златист,а също и сив. Предполагам,че когато оттенъка се отмие косата ти придобива по-златист оттенък и на теб това не ти харесва. Ако това е проблема най-добре ще е да се смени оттенъка на самата боя. Да се премахне 3-ката. Коректора не е много подходящ в твоя случай. Има риск косата да стане прекалено сива или още по-лошо,на определена светлина да проблясва в зелено... Много е тънка границата между перфектния леко сив оттенък и зеленото...

*

sladurkata

• **
  • 1504
  • Риба въдичар
« Отговор #73 -: Юли 18, 2013, 02:27:40 pm »
Благодаря ти Дрийм, може би трябва само с чиста 9 -ка да се боядисвам. Отенъкът на 9.13 много ми харесваше затова бях избрала него.

« Отговор #74 -: Юли 18, 2013, 02:33:02 pm »
Най-щадящи са френските бои като Лореал и Гарние например.Тази с която се боядисвам също е френска.Гарние е много хубава боя,щадяща и мека... Лондата е една идея по-агресивна. Не съм убедена,че Гарние са направили някакви сериозни промени. По скоро са си сменили дизайна на опаковката,но си струва човек да опита  :blink:

« Отговор #75 -: Юли 18, 2013, 02:40:30 pm »
Благодаря ти Дрийм, може би трябва само с чиста 9 -ка да се боядисвам. Отенъкът на 9.13 много ми харесваше затова бях избрала него.
Чистата 9-ка ще ти изсветли косата,но така ще избият естествените,скрити оттенъци. При мен има скрити червеникави оттенъци,които избиват ако се боядисвам с "чист цвят" Аз затова и започнах да се боядисвам в червено-просто не можех да избягам от този оттенък. С какъвто и цвят да се боядисам,той винаги се проявяваше и затова накрая се примирих и го избрах за основен цвят  :blink:

« Отговор #76 -: Юли 18, 2013, 02:51:59 pm »
Новата Гарние е невероятна, създадена за домашни условия, страхотен мирис на масла, тъмни и плътни ръкавици, заслужава си. Лореал не ми хваща.
Ей, Дрийми, ти тук се превърна в безплатен консултант, подаде ни пръст и гледай сега какво става :rolf:
О Съни,аз съм луда на тема бои!  :blink: Знам много тънкости и хитрини. Веднъж брат ми искаше да му направя косата синя. Аз се въодушевих супер много и тръгнах да диря син коректор. Е хубаво де,ама нямаше. И аз кво да сторя? Трябваше сама да го създам! Речено-сторено! Взех една черна боя със син оттенък(1,1),размесих я с най-силния окислител 40,добавих малко балсам (балсама забавя процеса,което е важно когато искаш да направиш от черно-синъо) и намазах предварително изрусената му коса със сместа. Наблюдавах стриктно процеса-границата между синъо и черно е много тънка и трябва да наблюдаваш внимателно,за да не изпуснеш момента.Но в крайна сметка стана страхотно убийствено синъо,с което много се надувах пред колегите фризъори  ;D

*

sladurkata

• **
  • 1504
  • Риба въдичар
« Отговор #77 -: Юли 18, 2013, 02:54:40 pm »
Явно си много добра колористка, а това се среща рядко сред фризьорите. :blink:

« Отговор #78 -: Юли 18, 2013, 02:56:30 pm »
Колористиката ми е голяма краста  :-[

« Отговор #79 -: Юли 18, 2013, 03:09:29 pm »
Явно това дразни някои хора,Съни! Но Оскар Уайлд е казал "Скромността е за тези,които нямат други качества освен нея" Обичам и да хваля хората,както би го направил само един Лъв с моя 5-то домен Стелиум. Толкова хваля понякога,тези които харесвам и обичам,че чак им става неудобно. Но е винаги искрено и винаги от сърце  :blink: