Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Идеи за прически и грим  (Прочетена 16667 пъти)

Just_a_Dream

• Редовен участник
  • Публикации: 3190
Re: Идеи за прически и грим
« Отговор #20 -: Юни 04, 2013, 04:00:30 pm »

Вчера се опитах да си направя прическа с извити навън краища,но не се получи добре,понеже нямам преса. Извивах я навън с четката и сешоара,но бях насочила струята нагоре и страшно се разчорлих.После пък задуха вятър и...  :blink:
Активен
''Скромността е за тези,които нямат други качества освен нея!''-Оскар Уайлд

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
« Отговор #21 -: Юни 04, 2013, 04:11:39 pm »

Пресата хубаво надига косата от корените, но ефектът върху косъма е изключително стресиращ.
Само след два-три пъти използване на преса в рамките на един месец съм се сдобивала с траен косопад.

В търговската мрежа продават и предпазващи продукти специално за използване с гореща преса, но не вярвам кой знае колко да намалят вредния ефект, все пак са химия.

А за изправяне със сешоар и кръгла четка си трябва опит, фризьорите го могат и знаят как.  :blink:
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

satin_

• Гост
« Отговор #22 -: Юни 04, 2013, 04:22:57 pm »

От както не ме интересува как изглеждам, единственото, което правя с косата си е да я среша, не съм се подстригвала вече осми месец, все още не цъфти и изглежда учудващо добре, причината е че не ползвам преса. Косата по принцип ми е права, но преди задължително използвах преса, защото имам бебешки косички, които хвърчат на всякъде  :blink:
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
« Отговор #23 -: Юни 04, 2013, 04:29:45 pm »

Аз се изправям перфектно-все пак това съм работила. Имам два професионални сешоара-един Ронсън (80 лева) и един Парлукс (150 лева). Четките ми също са скъпи-керамични. Просто нямам преса,за да си извия с нея краищата както искам. Преса не обичам иначе,не съм използвала и в работата си. Изправяла съм безумно къдрави коси само с четка и сешоар. Но и сешоара е вреден-получават се едни кръгли подувания на косъма-това се нарича избухване на кортекса. Когато горещата струя на сешоара или пресата нагорещи водата в косъма,това води до избухване на кортекса. Среща се при всички по дълги и третирани с топлина коси.
Активен

Morena

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 199
« Отговор #24 -: Юни 04, 2013, 07:26:51 pm »

Вчера се опитах да си направя прическа с извити навън краища,но не се получи добре,понеже нямам преса. Извивах я навън с четката и сешоара,но бях насочила струята нагоре и страшно се разчорлих.После пък задуха вятър и...  :blink:
От няколко седмици ходя с тази прическа. http://www.youtube.com/watch?v=LZULn19bDT0 Разгледай канала й ще намериш много клипчета за вдъхновение.  :wub: :wub: :wub: :wub:
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
« Отговор #25 -: Юни 04, 2013, 07:49:55 pm »

Ето за това говорех...
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
« Отговор #26 -: Юни 04, 2013, 09:42:15 pm »

От няколко седмици ходя с тази прическа. http://www.youtube.com/watch?v=LZULn19bDT0 Разгледай канала й ще намериш много клипчета за вдъхновение.  :wub: :wub: :wub: :wub:
Браво на девойката! Има сръчни ръце,а и умее да се гримира!
Активен

romantica

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1637
« Отговор #27 -: Юни 07, 2013, 01:13:36 am »

Ако си решила сама да експериментираш, погледни боите тук: http://www.zlatnaribka.com/boya-za-kosa - LOREAL MAJIREL, LOREAL LUOCOLOR, Двойна амонячна боя с масла Macadamia natural oil и т.н. Може да посетиш и магазина, ако имаш време, момичетата са много отзивчиви :blink:
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
« Отговор #28 -: Юни 07, 2013, 06:13:07 am »

Преди много години бях със същия цвят на косата-"Виолетово" на "Палете" На мен естествения ми цвят е между тъмно русо и много светло кестеняво и стана от първия път,но май твоята коса беше по-тъмна...За най-хубави и интензивни цветове добавям винаги коректор към боята-без него нищо не става!
Активен

satin_

• Гост
« Отговор #29 -: Юни 07, 2013, 07:54:41 am »

Никога не съм се боядисвала  :blink: Но косата ми започна да потъмнява, от много руса вече е пепелива и ако съдя по майка ми, която от руса стана шоколадово кестенява (вместо да побелява, тя потъмнява) и аз ще се превърна в брюнетка. Хем ми се ще да си направя поне руси кичури, хем не мога да се осмеля  :blink: Предпочитам естественото във външния вид  :blink:
Активен

irina

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 587
« Отговор #30 -: Юни 07, 2013, 09:31:18 am »

Много ми харесва лилавото  :blink: била съм с такова, но малко по-тъмно, на Лонда или Лореал мисля, че беше...? Моята е по default светлокестенява и с нея съм като измита и като ми проговори някой транзит сменям кардинално, ама лошото е, че вече съм минала през бая варианти и откъм цвят и откъм дължина и откъм къдрене, остана само да пробвам някоя мъжка прическа  ;D
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
« Отговор #31 -: Юни 07, 2013, 09:58:12 am »

Започнах да се боядисвам от 13 годишна-сефтосах се със синъо-черна боя. После минах през всички възможни цветове-от бяло до тъмно русо,от много светло рижаво до тъмно червено,патладжанено,виолетово,няколко кестеняви нюанса,кичури в това число и розови... Сменянето на цвета се беше превърнало в нещо като хоби за мен. За месец ми се е случвало да си сменя 3 пъти цвета! Но вече улегнах и от 6 години съм с червена коса-усещам го много близък до моята природа този,чувствам се максимално комфортно с него и не го заменям за нищо на света!
Активен

Mirabella

• Пристрастен
  • Публикации: 5209
« Отговор #32 -: Юни 07, 2013, 10:22:43 am »

Хора, тия бои не изтощават ли прекалено много косата?
Само два пъти съм се боядисвала - единия път бяха руси кичури, а втория - цялата руса. И аз клоня към червено или златисто-медено от няколко години.
През зимата на 2009-та сменях по няколко пъти в седмицата цвета на лака на ноктите, слагах ролки на косата всеки ден. Бях в някакво настроение ала кокона. Но от няколко години нямам никакво желание. Тогава прогресивната ми Луна отиваше към съвпад с натална, а транзитен Юпитер - към съвпад с АС.
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 10:26:52 am от Mirabella »
Активен

irina

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #33 -: Юни 07, 2013, 10:25:26 am »

Русото и кичурите изтощават много, както и къдринът... иначе боите на моята коса не и действат така. И аз много го обичам червеното, но трудно се поддържа и бързо пада, да препоръчате някоя марка червено, която да е по-трайна?
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
« Отговор #34 -: Юни 07, 2013, 10:51:15 am »

Червеното уви е най-нетрайно. Просто молекулите му са най-нестабилни. С каквото и съм се боядисвала точно след 2 седмици цвета изпадва и става едно такова рижаво,медено,много приятен цвят. Изтощението на косата зависи от окислителя най-вече. Неговата функция е да повдигне кератиновите люспи,за да "вкара" цвета в косъма. Колкото по-силен е окислителя-толкова повече се повдигат люспите,а това ужасно стресира косъма. Затова никога не използвам окислител,който е над 20 волюма.
Активен

Freya

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1178
« Отговор #35 -: Юни 07, 2013, 11:33:01 am »

Луднах по този цвят коса, някой да има идея как да го постигна, или поне само оттенъкът да е лилав?
Прогресивната ми луна влезе в Телец и се побърках по лилаво и зелено ;D

Това е много хуваб цвят, а пък на тъмна/матова кожа стои чудесно. На мен ми изглежда патладжанено.
Иначе аз не се бях боядисвала поне 5 години, и от няколко месеца насам смених няколко цвята - светло оранжево, тъмно оранжево, червено.

А сега съм на два пласта, долния червен, горния тъмно кестеняв/шоколадов. Така не ме дразни, когато израстнат корените - понеже на червена коса много си личат. Обаче наистина  червеното много трудно се запазва и става точно както Mirabella го описва. Това много ме дразни, искам ярко, наситено червено. Ползвам шампоан,маска и балсам за боядисвани коси и пак не се задържа ярък цвета. Иначе пък на тъмно кестенявото, на определенаа светлина/слънце си личи един такъв жълтеникаво-оранжев ефект, не знам защо. Но и това не ме кефи.

Някой знае ли с какво тъмно кестеняво да се боядисам, че да няма такъв ефект. Възможно е да се получава заради това че преди бях червена. Но вече 3ти път го боядисвам горния пласт - кестеняв. (не се боядисвам сама, а фризьорки) Иначе според мен стои много интересно на два пласта, особено пък с някои по-интересни прически е мн ефектно. Също ако някой знае наситено червено, което да е трайно а не да придобива оранжеви отенъци след 2-3 къпания...?
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 11:37:48 am от Freya »
Активен

irina

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #36 -: Юни 07, 2013, 11:38:31 am »

Freya, от опит - докато не ти израсне да отрежеш това, което е било червено, все избива - и под кестеняво избива, и под русо, и под черно избива, само разликата е в какви нюанси избива, начинът е по-често боядисване.
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
« Отговор #37 -: Юни 07, 2013, 11:44:24 am »

Фрея,кафявия цвят е съвкупност от червени и зелени молекули. Обикновено първо се разпадат зелените и затова косата придобива червеникъв оттеник. Има специални бои с повече зелени молекули,които предотвратяват това. А за цвета-това не е патладжан. Патладжана става много по-тъмен,макар и да е със същия оттенък.
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
« Отговор #38 -: Юни 07, 2013, 11:52:35 am »

Фрея,другото за което се сещам е да търсиш кафяво с перлено,пепелни оттенъци. Те неутрализират жълто-оранжевите оттенъци. Примерно цвят 4.21 или 4.12 ще ти свърши работа. Оттенъците се обозначават след точката и в твоя случай задължително трябва да търсиш 1-ница и 2-ка,но в комбинация!
Активен

Freya

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1178
« Отговор #39 -: Юни 07, 2013, 11:58:14 am »

ахаа, благодаря ви, ще ги имам в предвид тези неща следващия път като се боядисвам. А тези единица и двойка, какво обозначават, перлено или зелени отенъци?
Активен