Здравей Гост

Който има нужда

• 400 Отговора
  • 30825 Прегледи
*

Veselin

• 2737
Re: Който има нужда
« Отговор #20 -: Април 07, 2013, 08:33:08 pm »
И аз често минавам от там, но винаги съм си мислел, че е по-спокоен квартал.

*

elodiq

• **
  • 903
« Отговор #21 -: Април 07, 2013, 09:11:50 pm »
Da prosto ima edin gaden park do detski svqt v koito obicham da se razhojdam vecher inache kvartala naistina e spokoen

*

satin_

« Отговор #22 -: Април 30, 2013, 10:55:02 am »
Ааааа аз пак ще се оплаквам  ;D

Омръзна ми от егоисти, които се интересуват само от себе си. Колкото по-добър си, толкова повече ти се качват на главата. И най-неприятно ми е, че хората, които прекаляват са най-близките ми. Ама си играят с търпението, а то е на привършване.

*

Нова

• 3491
« Отговор #23 -: Април 30, 2013, 11:06:16 am »
Лелее, ква готина темичка сте заформили.
Глей ся, аз пък имам прогресивна луна баш на ИС. Направо не е за разправяне. Трябва да си стоя мирно и кротко в ъгъла, а тоолкова ми се изявява. Искам всичка тук и сега. Е, как, Господи, да се въоръжа с неовенско търпение?!?

*

Lillie

• 30532
« Отговор #24 -: Април 30, 2013, 04:55:14 pm »
И аз да споделя  ;D

До гуша ми дойде от използвач(к)и и сатурнови тарикат(к)и, днес за пореден път бях погнусена! От една Риба със стелиум във Водолей и две други патки - Слънце във Водолей и Слънце във Везни. То бива наглост и лицемерие, но това минава всякакви граници вече.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

satin_

« Отговор #25 -: Април 30, 2013, 05:14:29 pm »
използвач(к)и

Те и при мен явно са такива, само дето сърце не ми дава да го кажа :blink:

Лили какво се е случило, ако искаш да споделиш разбира се  :blink:

*

Lillie

• 30532
« Отговор #26 -: Април 30, 2013, 05:49:17 pm »
Въпросната Риба със стелиум във Водолей ми е бивша работодателка, от време на време обслужвам нейната агенция, нали работя и на свободна практика. Напоследък все повече тарикатски номера прилага, на днес беше просто върхът! И когато й заявих директно, че ме поставя в по-неизгодни условия от други колеги, се опита да ми изманипулира много гнусно и мазно /типично в нейния стил/ думите, да изопачи всичко и да ме изкара мен виновна, че съвсем друго съм имала предвид. Била съм я поставяла в положение да се връща в сивата икономика - при все това, че години наред в агенцията й имаше сериозни злоупотреби, накрая я глобиха! Тая просто не може да се налапа, да си напълни алчната гуша. Днес не стига, че й направих услуга, а се опита много гадно да ми изиграе, пак за пари. На тия удръжки, дето взема, сега се опитва да измисли допълнителни, за да не остане почти нищо за преводача, който фактически върши цялата работа, а тя е само комисионер.

А за двете държанки не ми се коментира - курвенска история, няма смисъл да я правя достояние на форума. Само ми е гадно сега, че малтретират кучетата на майка ми, тях не можах да ги прибера в жилището, където се преместих - няма място за всички, нямам и възможност да ги гледам.

« Последна редакция: Април 30, 2013, 05:55:30 pm от Lillie »
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Uran

• 6041
« Отговор #27 -: Април 30, 2013, 06:42:37 pm »
E mai i az oprqh do tuk napadnaha me ograbiha me ritaha me zverski v bubrecite s posineno oko sum i cepnata ustna i zashto za nqkakvi si deset lv ne che ne se prejivqva no za men vsqkash tova beshe predela chuvstvam se ujasno podtisnata sum i imam useshtsneto che vsichko okolo men se rushi neznam dali she uspeq da produlja normalno ot tuk natatuk i izobshto oshe kolko moga da izdurja

Много неприятна ситуация Елодия. Дано си се отърсила бързо. Преди години, съквартирантката на сестра ми беше нападната от циганин с цел грабеж- опрял и нож в гърлото. Месеци наред не смееше да си покаже носа навън. :-X :-X

*

Lillie

• 30532
« Отговор #28 -: Април 30, 2013, 06:55:02 pm »
Дойдоха ми в повече ударите под кръста през последните 2-3 години, днес реших да взема по-сериозни мерки - започвам да приемам цветни есенции на Бах, избрах си най-подходяща с оглед състоянието ми комбинация. После ще споделя какъв е резултатът, надявам се да няма странични ефекти. :))
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

satin_

« Отговор #29 -: Април 30, 2013, 07:15:19 pm »
Лили отстоявай си това което си си заслужила! С такива не трябва да се отстъпва и да се правят компромиси. Имаш ли някакви писмени споразумения с нея относно условията?

Дойдоха ми в повече ударите под кръста през последните 2-3 години, днес реших да взема по-сериозни мерки - започвам да приемам цветни есенции на Бах, избрах си най-подходяща с оглед състоянието ми комбинация. После ще споделя какъв е резултатът, надявам се да няма странични ефекти. :))

По принцип съм на мнение, че медикаментите, които влияят на психичното състояние, просто го изменят изкуствено и проблемът си остава.

Аз днес се замислих дали да не отида на психолог или направо при психиатър  ;D Само, че надали ще попадна на някой, които наистина е компетентен и ще може да ме разбере истински :blink:

*

Veselin

• 2737
« Отговор #30 -: Април 30, 2013, 07:16:28 pm »
Аз днес се замислих дали да не отида на психолог или направо при психиатър  ;D Само, че надали ще попадна на някой, които наистина е компетентен и ще може да ме разбере истински :blink:
Няма смисъл. Само ще си дадеш напразно парите. В България лекарите работят през пръсти и не им дреме особено за пациентите.

*

Uran

• 6041
« Отговор #31 -: Април 30, 2013, 07:17:00 pm »
Казвай къде те стяга чепикът? Ще ти помогнем, а и ще спестиш парички. ;D

*

Lillie

• 30532
« Отговор #32 -: Април 30, 2013, 07:29:28 pm »
Лили отстоявай си това което си си заслужила! С такива не трябва да се отстъпва и да се правят компромиси. Имаш ли някакви писмени споразумения с нея относно условията?

Проблемът е, че нямаме браншови организации и не сме защитени срещу произвола и алчността на агенциите-комисионери. Има и по-коректни сред тях, но масова тенденция е да се налагат все по-неизгодни условия на преводачите, за да може агенцията да печели повече. Извън София положението е плачевно от години, но и в столицата има достатъчно тарикати - колко фалшиви обяви бяха пуснати, за да се уредят с фалшиви списъци с преводачи ("мъртви души").

Сега с тая истерия покрай пререгистрацията агенциите пак се опитваха да ни изнудват да си презаверяваме документите за тях. Въвеждат и ново сертифициране, за което искат да ни пробутат някакви рамкови споразумения, в които подробно са изброени всички задължения и санкции за преводача и същевременно изрично се споменава, че агенцията не гарантира нищо. Големи тарикати, искам и аз така - уреждаш си печалба на чужд гръб, не носиш отговорност за нищо! ;D

Цитат
По принцип съм на мнение, че медикаментите, които влияят на психичното състояние, просто го изменят изкуствено и проблемът си остава.

Надявам се, че това са безвредни цветни есенции, но ще видим. Е, то не е ли същото, когато да вземаме хапченца с мента, глог и валериана? И те са на билкова основа. Вероятно потискат определени психоемоционални състояния, но не съм сигурна дали имат силата да ги трансформират, съмнявам се. При мен коренът на проблема е в това, че трябва да се премахне дразнителят, а това е трудно постижимо - той ми е в ума. Ума ли си да изключа? Вероятно лекът за мен ще е в смяната на фокуса, но засега не ми идва отвътре, колкото и да се опитвам, нужен е силен тласък отвън.

Цитат
Аз днес се замислих дали да не отида на психолог или направо при психиатър  ;D Само, че надали ще попадна на някой, които наистина е компетентен и ще може да ме разбере истински

Погледнато отстрани, нищо ти няма. То и при мен, де.  ;D

Единият ми проблем, както каза днес една позната, е че много ми личи, че съм твърде наред и нащрек с акъла, а това обезсърчава доста ентусиасти, когато поиграем на мижи да те лажем.  ;)

« Последна редакция: Април 30, 2013, 07:43:50 pm от Lillie »
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Asol

• 4140
« Отговор #33 -: Април 30, 2013, 07:47:12 pm »
Лили, бих се учудила ако има почтени хора, по-скоро такива са изключение.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #34 -: Април 30, 2013, 07:51:18 pm »
Лили, бих се учудила ако има почтени хора, по-скоро такива са изключение.

В света около нас има и почтени хора - дори предполагам, че не са единици.
Не мога да разбера обаче защо все привличам това, което ме погнусява, хора и ситуации.

Така че от днес съм на Detox.  ;D

Обаче днес съм доволна от избора си - казах на въпросната бивша работодателка да спре да извърта всичко и да шикалкави. Координаторката не издържа и излезе от стаята, а аз си водех спокоен разговор, не знам защо така се стресират от фактите. Някой ден ако имам мъж, ще се чувства като с прокурор в леглото.  ;D

« Последна редакция: Април 30, 2013, 07:56:19 pm от Lillie »
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Uran

• 6041
« Отговор #35 -: Април 30, 2013, 07:58:02 pm »
И аз го давам у дома първо разследваща, а после- прокурор и съдия? ;D

*

satin_

« Отговор #36 -: Април 30, 2013, 07:59:53 pm »
Обличам си бялата риза и ще си се самонастаня в лудницата  :blink:

Изпаднала съм в съвсем осъзната депресия от много време :blink: И най-плашещото е че се задълбочава до някакви критични предели. Мислех, че вторият път на съвпада на Сатурн с Луна/Плутон ще е по-поносим, но май няма да е.

Като изключим обичайните симптоми на депресивните състояния, се появи и друго. Чувствам се зле, когато не съм в къщи. Иска ми се да не излизам въобще и да не се срещам с никой. Изпитвам панически ужас, ако трябва да се кача в метрото или да съм сред много хора. Това е особено силно последните дни. Това говори, че проблемът се задълбочава и ме е страх да не стане по-зле. В последните няколко дни, когато излизам ми става лошо и съм пред припадък.
Това е следствие на психическото ми състояние, с което не знам как да се справя  :blink:

Пред хората трябва да се правя, че съм добре и че нищо ми няма. Да съм на разположение на всички, които се нуждаят от нещо. От оплакващи се не мога да се доредя да кажа, че не съм добре, не че някой ме е и попитал де  ;D Само искат и искат, а как да им дам нещо, като аз самата не съм в ред.

Страх ме е, че съм изморена и не знам как ще издържа до края на това състояние  :blink:

Добре, че ви има вас, защото иначе наистина щях да съм в лудница  ;D :wub:

« Последна редакция: Април 30, 2013, 08:04:32 pm от satin_ »

*

Uran

• 6041
« Отговор #37 -: Април 30, 2013, 08:01:29 pm »
Добре дошла в клуба, Сатин. ;D Аз съм така от неопределено време. Идва ми да се гръмна!!!

*

satin_

« Отговор #38 -: Април 30, 2013, 08:07:55 pm »
Добре дошла в клуба, Сатин. ;D Аз съм така от неопределено време. Идва ми да се гръмна!!!

На мен ще ми засече пистолета със сигурност ;D
Лили ще е опитното зайче с Бах, ако не лудне и ние ще я последваме  :P

*

Lillie

• 30532
« Отговор #39 -: Април 30, 2013, 08:11:49 pm »
От оплакващи се не мога да се доредя да кажа, че не съм добре, не че някой ме е и попитал де  ;D

Да си дойдем на думата.  ;D

Напоследък оплаквачките съм ги ограничила до една, но нейната "диагноза" е с предимство.  ;D

По едно време и аз усещах необяснима агресия към тълпите, дразнеха ме хората в градския транспорт, но квадратът на тр. Уран с нат. Луна отмина, малко ми се притъпи чувствителността. Постепенно се научих да "медитирам" в некомфортни за мен ситуации - например, качвам се в препълнена маршрутка с изнервени хора, стоя права, изморена след работния ден, чакаме по задръствания, подскачаме върху всички дупки и неравности по пътя, а аз гледам зелената трева през прозореца и си представям как се сливам с повея на вятъра и я галя... Започвам да прилагам все по-често тоя мисловен номер с излизане извън тялото, в доста случаи помага - просто изключваш съзнанието си и се абстрахираш от дразнещия фон. Жалко, че като остана насаме със себе си, не мога по същия начин да изключа мислите си.

Лили ще е опитното зайче с Бах, ако не лудне и ние ще я последваме  :P

Същото предложих и на една приятелка, тя също все в депресии изпада - да пробвам първо аз, после да си вземе и тя капки според диагнозата.  :rolleyes:

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.