Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Относно витамините със желязо  (Прочетена 5021 пъти)

Police_kontrol_F

• Новак
  • Публикации: 25
  • На всякъде виждам и вси4ко 4увам
Относно витамините със желязо
« -: Декември 15, 2012, 10:50:27 am »

3дравейте.
Искам да ,Ви питам,кои витамини са със желязо?
Трябват ми то4но такива витамини,защото съм зле със ставите и костите.
Например,особено от лявата страна на врата и рамото постоянно ми пукат...и имам някакъв недостиг на витамини.Ям,бяло грозде,сирене,кашкавам и прясно мляко,но нещо не стигат..не се полу4ава и ставите ми продължават да си пукат.Ама си пукат здравата,мъжката... ;D и ме боли...умирам от болки.
Активен
Да имаш,за да нараниш...така да притежаваш.Прощавам ти,че си такъв,преди да стана като като теб....обичаш,за да задържиш..търпиш и продължаваш,не някой друг,себе си оправдаваш,че може би това заслужаваш

Кирин

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 191
Re: Относно витамините със желязо
« Отговор #1 -: Декември 15, 2012, 05:46:21 pm »

Желязото участва най-вече в преноса на кислород в еритроцитите, но как тази му функция би предотвратила пукането и болките в ставите, за мен е голяма загадка. В повечето мултивитамини има включено и желязо като микроелемент, а по аптеките продават желязосъдържащи препарати.
В сиренето, кашкавала и млякото се съдържа повече калций.
Ти за желязото или за калция питаш?  :-\

Тази тема май не е за тук.
« Последна редакция: Декември 15, 2012, 07:14:32 pm от Кирин »
Активен

SunMoon

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 792
« Отговор #2 -: Декември 30, 2012, 08:41:57 pm »

Желязото е минерал, не витамин. По-скоро ще ти помогнат таблетки с формула калции + магнезии. Всъщност млечните продукти не са нито толкова препоръчителни, нито толкова полезни, даже бих казала...вредни. Има далеч по-добри източници на калции, например сусамовият тахан.
Активен

Silvex

• Новак
  • Публикации: 3
« Отговор #3 -: Февруари 11, 2013, 09:05:32 pm »

Здравейте, относно калция, мога да ви препоръчам калциевите продукти на една фирма, която не продава по аптеките. Моя колежка ги ползва, тя също има големи проблеми със ставите, костите. Ще ви напиша адреса в София - Тиенс България, бул. Т.Александров № 28. Предлагат калций на прах, капсули калций, калций за зъби, всички са с витамин Д, за по-лесното му усвояване от организма. Аз лично ползвай калций за дъвчене за зъбките.
Активен

romantica

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1637
« Отговор #4 -: Февруари 11, 2013, 09:44:47 pm »

Хубава реклама :blink:

Само където трябва да се внимава с употребата на Ca продукти, тъй като частиците са груби и не се усвояват от организма. Най-много човек да си докара камъни я в бъбреците, я в жлъчката.
Хорато до 50 г. възраст получават достатъчно вит. Д от Слънцето, ако стоят между 5-10 мин. навън, а също и от млечните продукти, риба.
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 11:45:06 pm от romantica »
Активен

Silvex

• Новак
« Отговор #5 -: Февруари 11, 2013, 10:20:23 pm »

И аз доста се чудих за витамин Д, но беше изписано на опаковката, която аз ползвам. Пускам ви оригиналния уеб сайт на фирмата само за инфо - http://bg.tiens.com/tiens/bg/bg/index.htm, можете да разгледате статиите в него, но подробна информация за продуктите има в различни сайтове, само като изпишете Тянши или ТИЕНС продукти, дистрибуторите са ги направили.
Само да ви питам, има продукт на друга фирма - Перлен калций, там също ли да очакваме ефекта от грубите частици? просто да предупредя колежката ми....
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
« Отговор #6 -: Февруари 11, 2013, 10:42:04 pm »

Ако става въпрос за хранителни добавки Тянши, не съм много очарована от ефекта им.
Моя близка ги вземаше, дори дистрибутор се канеше да става, впоследствие рязко се влоши. Може и да не е било от добавките, но ефектът им се оказа нулев. И аз съм вземала някои техни продукти, не мога да потвърдя положителния им ефект, а са доста скъпи.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Silvex

• Новак
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2013, 10:53:08 pm »

тук във Варна има цяла формация която ги взема от години. Имам позната всред тях и съм ходила на тяхна информативна вечер, най-вече препоръчват антилипиден чай и кордицепс. Очевидно при всеки има индивидуален ефект. Но моята позната се консултира с хомеопат как да ги взема. Аз мисля да пробвам антилипидния чай, но на дистрибуторската цена, тъй като другата наистина е висока.
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 10:58:27 pm от Silvex »
Активен

romantica

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1637
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2013, 02:18:55 pm »

Само да ви питам, има продукт на друга фирма - Перлен калций, там също ли да очакваме ефекта от грубите частици? просто да предупредя колежката ми....

Silvex, трябва да се приемат продукти в такава изходна форма и разреждане, което да позволява те да преминат през кл. мембрана. Също и без допълнителен разход на енергия.
Активен

Enigma

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1077
  • http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://hotnews.
« Отговор #9 -: Февруари 23, 2013, 11:50:14 pm »

Аз имам също скърцане, или пукане на прешлени и стави, мислех,че е от липса на околоставна течност, но след като пих няколко месеца коксамин-Д определно болките изчезнаха. Той е изцяло натурален продукт от водорасли отглеждани в Ирландия мисля. Тук струва 17 лв, но знам че на др. места е малко по-скъп. Стига за 1 месец. Дано това да ти  помогне! :blink:Аз го пия 2 месеца, 1 месец почивам.
 Ако прекаляваш с кафе и сладки неща, имай предвид, че за да се усвоят, извличат калция от организма.

Oceanborn

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1312
« Отговор #10 -: Март 07, 2013, 12:27:40 pm »

Полис Контрол Ф,
бих искала да кажа и аз мнението си, но преди това моля да отговориш на няколко въпроса:

1. От колко време имаш проблеми със ставите и костите и кои са най-болезнените места? През цялото време ли имаш болки или от време на време?
2. Спортуваш ли? Работата ти свързана ли е със вдигане на тежки предмети?
3. Вечер когато си легнеш или докато спиш, имаш ли тремори, потрепване на мускулите, дразнене?
4. Имаш ли наследствена остеопороза или проблемен роднина със тези оплаквания?
5. Имаш ли някакви автоимунни заболявания, хормонални проблеми, диабет?
6. Правила ли си си изследване на калция, магнезия,цинка и желязото в кръвта? Ако да, какви са стойностите и преди колко време е правено?
7. Кой ти каза да пиеш желязо и по каква причина?
8. Приемаш ли противозачатъчни? Приемаш ли някакви лекарства и ако да, какви?

Ако ми дадеш отговори на въпросите, ще ти направя бърза програма и ще ти кажа какво е най-добре за теб. Не съм лекар, но имам огромен опит с добавките и физиотерапията и съм изпробвала всякакви методи, така,че мисля че ще съм ти полезна. Просто си направи труда да ми отговориш, така както аз отделих време за теб :)

Междудругото, желязото не е витамин, то е минерал :)

Поздрави!

Активен

Papy

• Редовен участник
  • Публикации: 4343
« Отговор #11 -: Март 21, 2013, 03:13:18 pm »

Уф, аз пък трябва да пия някакви комбинирани 100 неща, най-важното от които-манган, огромни гадни хапове. Отделно-цинк и б-комплекс. Вкъщи стана като аптека. Едно време беше много модерно да се пият разтворими витамини, сега металите са на мода-айде-не метали-минерали :)
Активен

Infozone

• Новак
  • Публикации: 17
    • Infozone.bg
« Отговор #12 -: Юли 24, 2013, 11:50:04 am »

Виж Daily Vits на Now много са добри като характеристика. Съдържат желязо и още безброй витамини и минерали
Активен

titikaka

• Новак
  • Публикации: 1
« Отговор #13 -: Септември 10, 2013, 12:08:43 pm »

здравейте, аз от години имам проблеми със ставите и искам да споделя какво ми помага:
1. движение - йога, или по-внимателни леки упражнения с амплитуда до границата на комфорта и многократни повторения.
2. хранене - забелязала съм, че ако премина на режим от плодове проблемите със ставите значително се облекчават. и ефекта е мног бърз, на третия ден вече има разлика
3. хубав матрак :-)

не съм пила добавки за сега и ще съм благодарна на всяка инфорамция. някой пил ли е Сириус Д? имате ли впечатления? благодаря предварително.
Активен

Veselin

• Редовен участник
  • Публикации: 2737
« Отговор #14 -: Септември 10, 2013, 12:14:07 pm »

Здравей!
А кои упражнения от йогата правиш? Понеже при мен има такива, които повече засилиха болките ми в ставите и поизоставих йогата.
Активен