Здравей Гост

Влизането на Сатурн в Скорпион

• 190 Отговора
  • 29147 Прегледи
*

Papy

• 4343
Re: Влизането на Сатурн в Скорпион
« Отговор #140 -: Ноември 05, 2012, 09:07:57 pm »

е - пише го където и да отвориш- намерих го за по-малко от половин мин - дано да не е проблем езика:
"Saturn reminds us of reality and the need for greater self-discipline. Re-organizing the area of life represented by the house or personal point that Saturn is "hitting" can lead to great rewards"

проблем ми е езика, защото написаното не е със смисъла на детайла, за който споменах (изводът не е мой, само съм го проверила, и със сигурност не се шири, откъдето и да го отвориш)
но тривиалните съвети съвпадат навсякъде, където и да отвориш, което кореспондира с природата на Сатурн впрочем, при това Сатурн се явява сигнификатор на астрологията ;D

между другото на излизане от дома/знака може и за зло да се прояви, не е казано, че все ще ни пожали, тоест често се оказваме от страната на булката:)

аз пък определено имам проблеми с "кога"
нито веднъж до сега- ама нито веднъж- не съм виждала събитие на точния до минути съвпад- най-често 2* преди или след
относно куспидите, ако има и аспект към планета, разбира се, при 1-я досег, ако има разни ретроградия- може да се повтарят случките и аналогиите, но са доста по-слаби

п.п. превод:
"сатурн ни напомня за реалността и за нуждата от по-голяма самодисциплина. реорганизацията на сферата, представена от дома, или точката, през която минава сатурн, може да даде големи награди"
« Последна редакция: Ноември 05, 2012, 09:14:16 pm от Papy »

*

abroad

• 2187
« Отговор #141 -: Ноември 05, 2012, 09:11:12 pm »
A може и изобщо да не се прояви, установих аз, като напусна Везни. И то при положение, че яко усещам на Сатурн транзитите по принцип. Нито остави добро, нито лошо. Каквото се задвижи беше далеч преди той да излезе от знака. Домът продължава да е същия.

въздържам се от подобни крайни заключения по отношение на моята карта засега, при налични като твоите аргументи
нито съм сигурна за точните градуси на дома, нито за адекватната за мен домификация

*

abroad

• 2187
« Отговор #142 -: Ноември 05, 2012, 09:15:04 pm »

нито веднъж до сега- ама нито веднъж- не съм виждала събитие на точния до минути съвпад- най-често 2* преди или след
относно куспидите, ако има и аспект към планета, разбира се, при 1-я досег, ако има разни ретроградия- може да се повтарят случките и аналогиите, но са доста по-слаби

дет' се вика - туй да ти е проблема ;D
аз имам проблем с "какво"
за кога-то нямам проблем със съвсем точните съвпади, но да подчертаем, че говорим само за съвпади и опозиции, нищо друго :blink:

*

Papy

• 4343
« Отговор #143 -: Ноември 05, 2012, 09:17:03 pm »
ами квадрати?

*

Ronia

• **
  • 1557
« Отговор #144 -: Ноември 05, 2012, 09:18:17 pm »

въздържам се от подобни крайни заключения по отношение на моята карта засега, при налични като твоите аргументи
нито съм сигурна за точните градуси на дома, нито за адекватната за мен домификация

Аз за моите съм сигурна. Транзитът си беше ефективен по смисъла на Сатурн във Везни, тоест ограничение в аспектите на знака. НО самото излизане не се изяви по-специално.

*

Grace

• 2257
« Отговор #145 -: Ноември 05, 2012, 09:32:01 pm »
Цитат

да ви кажа какво казва експерт като Робърт Хенд по въпроса - значимо събитие винаги е индикирано от няколко транзита едновременно / на бързи и бавни планети - говорим за точния момент / Та, той казва, че в деня на събитието ПОНЕ един от транзитите трябва да е абсолютно точен по градус. 

*

Mia21

• 2502
« Отговор #146 -: Ноември 05, 2012, 09:34:22 pm »
Е, мила си ми, защо да не си. ;D

На мен пети дом ми заема два знака- Скорпион и Стрелец. Имам Уран / Скорпион/ и Нептун / Стрелец/ в него. Сигурно ще е забавно, заради това питам. ;D

забравих да пиша, че сатурн ми е у4, слънце - във водолей
ако е подобно като при мен - с тоя скорпион и стрелец там- от гаджета няма да се оттървеш
аз бях доста смотана по това време и пак
и сатурн не ми е цъфнал и вързал в натала - има опозиция слънце-сатурн, малко по-широчка, но в норми

На мен пети дом ми заема два знака- Скорпион и Стрелец. Имам Уран / Скорпион/ и Нептун / Стрелец/ в него. Сигурно ще е забавно, заради това питам. ;D

При мен Сатурн е управител на 7-ми и натално се намира на асцендента, Уран управител на 8-ми, Нептун управител на 10-ти.

*

abroad

• 2187
« Отговор #147 -: Ноември 05, 2012, 09:43:20 pm »

Аз за моите съм сигурна. Транзитът си беше ефективен по смисъла на Сатурн във Везни, тоест ограничение в аспектите на знака. НО самото излизане не се изяви по-специално.

сигурността е само в смъртта
разговорихме се за преход от един в друг знак и дом почти едновременно, в твоя случай май не е точно така
да оставим настрана важността от проявата му и нашето поведение през предходния дом/знак

имаш време за мечтаните пътувания, докато дир. Нептун стигне АС, а после Сатурн съвпадне с Венера, по което време и Венера ще съвпадне с Уран, а Меркурий ще сменя знак :blink:

*

Papy

• 4343
« Отговор #148 -: Ноември 05, 2012, 09:48:14 pm »

да ви кажа какво казва експерт като Робърт Хенд по въпроса - значимо събитие винаги е индикирано от няколко транзита едновременно / на бързи и бавни планети - говорим за точния момент / Та, той казва, че в деня на събитието ПОНЕ един от транзитите трябва да е абсолютно точен по градус.

Мда-мерси, грейс :) истината е, че за важните събития гледам само тежкотоварните транзити, бързите не съм проверявала

*

Papy

• 4343
« Отговор #149 -: Ноември 05, 2012, 10:04:57 pm »
Сега въпрос към аброуд-ако сатурн сменя знак и дом едновременно, но няма аспект с планета-в орбис-дава или не дава?

*

Asol

• 4140
« Отговор #150 -: Ноември 05, 2012, 10:07:33 pm »
много често Сатурн се проявява като резултат на дома едва като го напусне или по-точно - току напуснал го, тоест работата ни по дома, който е транзитирал и съответната му "отплата" става явна в този момент

...има ли нещо общо и с наблюдения върху твоя натал ?

*

abroad

• 2187
« Отговор #151 -: Ноември 05, 2012, 10:23:45 pm »
Сега въпрос към аброуд-ако сатурн сменя знак и дом едновременно, но няма аспект с планета-в орбис-дава или не дава?

натал - предпоставки?
дава - какво да дава?

прави впечатление (тук по мои наблюдения), че "дава", въпреки субективното усещане за тая планета* и даването, когато е в падение и заточение, тоест няма как да много да навреди, друг въпрос е крайният ефект от даването, тоест разгледан от позицията на времето, след 2.5-7-14 и т.н. години

същото се отнася и при тези със силен Сатурн, но с по-различен отенък, по-ясно изразен по отношение на връзка между полезност на действия-отговорности-тегоби-предателства-носене на кръста=ако нещо оцелее си струва, като за него се плаща с "кръв", физически или психично, няма голямо значение в този контекст, цената винаги е твърде висока

*

abroad

• 2187
« Отговор #152 -: Ноември 05, 2012, 10:24:08 pm »
много често Сатурн се проявява като резултат на дома едва като го напусне или по-точно - току напуснал го, тоест работата ни по дома, който е транзитирал и съответната му "отплата" става явна в този момент

да

*

Papy

• 4343
« Отговор #153 -: Ноември 05, 2012, 10:28:57 pm »
Имам чувството, че почти се разбираме
Значи твоето твърдение е, че при сравнително едновременна смяна на дом и знак по транзит, сатурн ще даде събития/чувства, съобразно как човекът е реагирал по време на престоя в бившия вече дом, и как е поставен в натала
Да или не :)

*

abroad

• 2187
« Отговор #154 -: Ноември 05, 2012, 10:37:15 pm »
Имам чувството, че почти се разбираме
Значи твоето твърдение е, че при сравнително едновременна смяна на дом и знак по транзит, сатурн ще даде събития/чувства, съобразно как човекът е реагирал по време на престоя в бившия вече дом, и как е поставен в натала
Да или не :)

съвсем наскоро бях свидетел по дело, дори там ми даваха по-голяма свобода на действие и изказ, нищо че не можех да си я позволя - сега разбрахме ли се?:)

рамкирано - да, извън рамката под условие - може и не, или по-скоро със забавено действие и нюанси без крайности като черно "не" и бяло "да", сега ако питаш за сиво, вероятно е да ти отговоря с кафяво

*

Asol

• 4140
« Отговор #155 -: Ноември 05, 2012, 10:48:06 pm »

да

Предположих, но за по-сигурно реших да те попитам. Логично е що касае твоя натал, поради това, че е в крайните градуси и това е част от неговия личен цикъл.

*

Papy

• 4343
« Отговор #156 -: Ноември 05, 2012, 10:53:09 pm »
Тъй, тъй :)
Сатурн ми е диспозитор на две важни планети-мерлурий и венера-няма свобода тука

Разбрах, да
И понеже точно в момента е малко след въпросният момент-ще наблюдавам
Предния транзит не го помня в детайли

*

abroad

• 2187
« Отговор #157 -: Ноември 05, 2012, 11:07:26 pm »

Предположих, но за по-сигурно реших да те попитам. Логично е що касае твоя натал, поради това, че е в крайните градуси и това е част от неговия личен цикъл.

но разположението остава другиму
твърдението и наблйдението не е валидно и ограничено само до мен

*

Asol

• 4140
« Отговор #158 -: Ноември 06, 2012, 07:17:04 am »
Възможно е, но не е непременно валидно наблюдението по принцип, за да поставяме под общ знаменател като свързваме някаква тенденция именно и само с някакъв идентичен фактор и в други карти.

« Отговор #159 -: Ноември 06, 2012, 07:30:06 am »

Да търпение и толерантност, както и малко хитрост ще са май стратегиите в ситуацията да видим дали ще се справя. Много благодаря и на тебе и на Papy за помоща и бързия анализ на картата.

Много ми се искаше след Сатурновата криза, която беше доста дълъг период изпълнен с ограничения нещата като с магическа пръчка да си дойдат на мястото и в личния и в професионалния живот, но май ще трябва още да се чака... а през това време да видим на какви уроци още ще ме научи Сатурнски.
след сатурновата криза,идват плутоновите, опозе към Слънцето, съвпад с Луната,по оста 4-10,кардинални домове и знаци ,ще е дълъг процес на каляване на стоманата,който ще завърши с карета на тр.Плутон към оста Асц./ Дсц. ,т. е до края на престоя на Плутон в Козирог, и като се обърнеш назад ще си кажеш , боже за какви нелепи неща съм била емоционално напрегната :mellow:
Свободен е само онзи, който се радва на свободата на всички...
Истински свободен е този, който няма нужда да прави избор...