Здравей Гост

Влизането на Сатурн в Скорпион

• 190 Отговора
  • 22085 Прегледи
*

Ronia

• **
  • 1557
Re: Влизането на Сатурн в Скорпион
« Отговор #160 -: Ноември 06, 2012, 08:55:53 am »

сигурността е само в смъртта
разговорихме се за преход от един в друг знак и дом почти едновременно, в твоя случай май не е точно така
да оставим настрана важността от проявата му и нашето поведение през предходния дом/знак

имаш време за мечтаните пътувания, докато дир. Нептун стигне АС, а после Сатурн съвпадне с Венера, по което време и Венера ще съвпадне с Уран, а Меркурий ще сменя знак :blink:

Да, при мен не сменя едновременно знак и дом, но бях чела, че и двата прехода трябва да донесат нещо. Просто при мен не работи по знак, но работи по дом - когато излиза от дом, оставя по нещо, досега поне винаги е било така. Пътуванията са следствие от други цели и мечти, пък и аз просто ще се връщам във второто "къщи", не е като да поемам на съвсем нов път, макар че съм отворена винаги и за нови пътища. Но дотогава много други неща ще се случат.  :blink:

*

Yaya

• 2265
« Отговор #161 -: Ноември 06, 2012, 10:15:45 am »
При мен смяната беше на Знак и дом - от Везни на АЦ, сега е в Скорпион в 1Д. Донесе нова работа, но тогава имаше и Марс на АЦ, преди това имаше и затъмнения лятото по оста 2/8 и 3/9.
Като цяло, не усещам разлика или проявления на Сатурн от 12Д в 1Д. Имаше криза, но Сатурн през АЦ опозира Луна на ДЦ, та там схемата беше различна.
Все още Сатурн в 1Д не го усещам  :-\
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Състраданието към животните е толкова тясно свързано с добротата на характера, че може с увереност да се твърди: не може да бъде добър към хората този, който е жесток към животните.
А Шопенхауер

*

Lillie

• 30532
« Отговор #162 -: Ноември 06, 2012, 11:14:32 am »
Възможно е, но не е непременно валидно наблюдението по принцип, за да поставяме под общ знаменател като свързваме някаква тенденция именно и само с някакъв идентичен фактор и в други карти.

За едновременна смяна на знак и дом ли говорите?
При мен това наскоро се случи, нямаше никакви събития по Сатурн в 11ти, почти през цялото време. Всички събития са по 4ти, 10ти, 6ти/12ти и по 1ви, т.е. непосредствено рефлектиращи върху личността. С други думи това потърждава, че при мен сатурновите транзити си работят по сидерал.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Mia21

• 2502
« Отговор #163 -: Ноември 06, 2012, 11:19:39 am »
В някои домове Сатурн въобще не се усеща, още повече ако прави и благоприятни аспекти. При мен беше така, транзитирайки в трети и четвърти. Сега ще наблюдавам в 5-ти. Там ще имам и опозиции към лични планети. Според мен "добрите "аспекти не дават събития, а вътрешна лекота на човека.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #164 -: Ноември 06, 2012, 01:00:46 pm »
В 12 дом усещах въздействието му и докато минаваше през 11ти... Но със сигурност се усещаха аспектите му, бяха само напрегнати. Сега сходящия тригон с Марс и Луна хич не го усещам, по него ще е изнасянето.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

abroad

• 2187
« Отговор #165 -: Ноември 06, 2012, 07:05:15 pm »
Възможно е, но не е непременно валидно наблюдението по принцип, за да поставяме под общ знаменател като свързваме някаква тенденция именно и само с някакъв идентичен фактор и в други карти.

за по принцип говоря
но нали не очакваме на всеки две години и половина - три да ни връхлитат затаяващи дъха и разтърсващи, значими събития (споменавам го с прилична доза самоирония)
много често, ако не се е проявявал през дома (или отсрещния), се отприщва на границата на следващия или разходящо навлязъл в него (+3, +5 градуса)
между другото същото важи за Уран и Нептун

*

abroad

• 2187
« Отговор #166 -: Ноември 06, 2012, 07:07:20 pm »
ами квадрати?

ако говорим за категорични, неотменими събития, ще ни трябват съвпади или опозиции:)

*

Ronia

• **
  • 1557
« Отговор #167 -: Ноември 06, 2012, 09:45:35 pm »
Не мисля. В моята карта определено квадратите, и особено тези на Сатурн носят събития и те са определено сериозни събития, а не ежедневен буламач. За мен характерът на аспектите по натал е определящ за аспектите, които ще играят основна роля през живота на човека.

*

Grace

• 2257
« Отговор #168 -: Ноември 06, 2012, 09:46:56 pm »
Не мисля. В моята карта определено квадратите, и особено тези на Сатурн носят събития и те са определено сериозни събития, а не ежедневен буламач. За мен характерът на аспектите по натал е определящ за аспектите, които ще играят основна роля през живота на човека.

в смисъл ?

*

Ronia

• **
  • 1557
« Отговор #169 -: Ноември 06, 2012, 09:49:50 pm »
В смисъл, че натално е в квадрат и при квадрат дава събития. С дадена планета. Венера също, пак с дадена планета. И т.н. Същите планети в тригон или опозиция не дават събития с дори подобна важност, а понякога и нищо не дават.

*

Grace

• 2257
« Отговор #170 -: Ноември 06, 2012, 09:55:46 pm »
Хмм .. не съм обръщала внимание на подобна зависимост, но ще го имам предвид занапред и ще наблюдавам  :blink: не знам дали ще е валидно по принцип, твоя случай със Сатурн си е конкретен казус. / и явно работи, но говорим за квадрат - активен аспект /

*

Papy

• 4343
« Отговор #171 -: Ноември 06, 2012, 10:01:09 pm »
В смисъл, че натално е в квадрат и при квадрат дава събития. С дадена планета. Венера също, пак с дадена планета. И т.н. Същите планети в тригон или опозиция не дават събития с дори подобна важност, а понякога и нищо не дават.

Мда, май май и при мен е така

*

Ronia

• **
  • 1557
« Отговор #172 -: Ноември 06, 2012, 10:11:03 pm »
Не знам дали има такава зависимост по принцип, май не... Но аз я наблюдавам.  :-\ Квадратът носи разрешения, така излиза. Конкретни неща. За мен, де.

*

Yaya

• 2265
« Отговор #173 -: Ноември 07, 2012, 07:55:35 am »
Добро утро
Чудя се в коя тема да кача картата на покойния Патриарх Максим с транзитите към 06 ноември. Сатурн е на 1гр от Слънцето му. Разминават ми се градусите на Луната в програмата и не знам дали позицията й е точна - на 1гр е след Нептун, а е възможно да е на 4гр от него.

Кои са аспектите за духовенство?  :thinking: Лошото е, че не знаем час на раждане. Занимава ли ви се?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Състраданието към животните е толкова тясно свързано с добротата на характера, че може с увереност да се твърди: не може да бъде добър към хората този, който е жесток към животните.
А Шопенхауер

*

Papy

• 4343
« Отговор #174 -: Ноември 07, 2012, 08:24:44 am »
Качи я при известните или в натални
Духовенството-9 дом

*

3apa

• **
  • 829
  • Няма истина, която да боли повече от лъжата...
« Отговор #175 -: Ноември 18, 2012, 09:58:38 pm »
С влизането си в Скорпион ми направи квадрат с нат. Слънце. След аспекта като загазих здравословно....още не мога да се оправя :( Засегна ми баш кокаляците, както си е по сатурновски. Надявам се скоро и да ми поотмине или поне да отпусне. Сега ми е в тригон с Венера-та, но още никакви плодове не съм видяла, виждам разни цветя, ама дали ще плоди.....

*

3apa

• **
  • 829
  • Няма истина, която да боли повече от лъжата...
« Отговор #176 -: Ноември 18, 2012, 10:06:03 pm »

При мен не работи. В наталът ми прави тригони и секстили, а както вече споменах, квадрата ме удари лошо.

*

abroad

• 2187
« Отговор #177 -: Ноември 18, 2012, 10:13:13 pm »

При мен не работи. В наталът ми прави тригони и секстили, а както вече споменах, квадрата ме удари лошо.

сал един аспект с две планети не стига, за да се направят генерални изводи
и мен ме "удари" неприятно преди месеци, на два пъти при това, заради ретроградното му движение, при все това сключваше тригони със съвпада Юпитер/Венера, първият управител на АС, втората доминанта

*

tania

• **
  • 743
« Отговор #178 -: Ноември 21, 2012, 09:15:12 am »
Мъжът ми има съвпад Марс / Меркурий в първа декада на Лъв. Марс е У8 и сега, при квадрата на Сатурн към съвпада, се оплаква от болки в сърдечната област. Сто пъти му казах да отиде на лекар, ама мъжете са много страхливи в това отношение. Внушил си е, че ако отиде да се прегледа, ще му кажат, че е за операция.
"Спартанецът -
Пред кого трябва да се изповядам? Пред теб или пред Бога?
Жрецът -
Пред Бога.
Спартанецът -
Тогава, ЧОВЕКО, дръпни се настрана!"
                                  Плутарх

*

Ronia

• **
  • 1557
« Отговор #179 -: Декември 03, 2012, 03:16:00 pm »
Нежно подходи Сатурн към мен, като подопечна му.  ;D Показа ми тук-там някои работи, потупа ме, но като цяло съвпадът със Слънце/Уран, тригон с Марс и квадратът към самия него са в рамките на очакваното, пази ме (У на Асц).  :blink: Ще видим като се завърне, че при мен третото минаване обикновено е най-силно като реални резултати и прояви, Сатурновите аспекти имам предвид при ретроградност и досег с лична планета.