Здравей Гост

Влизането на Сатурн в Скорпион

• 190 Отговора
  • 18972 Прегледи
*

Константин

Влизането на Сатурн в Скорпион
« -: Октомври 02, 2012, 07:44:20 pm »
Здравейте, нов съм във форум, а и в интереса си към астрологията и предварително се извинявам, ако питам неща, които са ясни или използвам терминология за начинаещи.

Аз съм зодия Везни, а асцендентът ми е Скорпион имам следното питане: Тъй като Сатурн беше 4 години във Везни, а сега ще навлезе в Скорпион, означава ли, че ще трябва да търпя присъствието му още 4 години ? :)

Предварително благодаря за отгорова :)

Re: Влизането на Сатурн в Скорпион
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2012, 07:52:30 pm »
Малко под 3 години е във Везни. На 23.12.2014 ще напусне Скорпион.
Да не би Луната ти да е във Везни или в Скорпион?

*

Константин

« Отговор #2 -: Октомври 02, 2012, 07:57:21 pm »
Мда сгреших с цифрите :) Зодията ми е везни, асцендентът - скорпион, а луната в овен :) Нямам идея какво означава това, защото наскоро започнах да се интересувам :) Наскоро разбрах само, че Сатурн излиза от Везни и влиза в Скорпион и понеже имах тежък опит, искам да знам, дали ме очаква същото :)

« Отговор #3 -: Октомври 02, 2012, 08:03:19 pm »
Тъй като вече дедо Сатурн е минал през знака на Слънцето ти и е бил в опозиция с Луната ти, би трябвало да става по-леко. Но съвпадът на Сатурн с АС също може да не е от най-прекрасните аспекти. Зависи също:
- дали имаш планети във фиксираните знаци, които предстои да засегне Сатурн - Скорпион, Телец, Водолей, Лъв;
- дали другите тежки планети ще аспектират Слънцето и Луната ти, тъй като Плутон и Уран все още са в кардинални знаци - Плутон от Козирог квадратира Овен и Везни, а Уран от Овен също (ще) аспектира Луната и Слънцето ти.

Не съм експерт, но мисля, че е логично периодът на точния (най-близкия) аспект на транзитна планета с натална да бъде най-тежкия (или най-хубавия, зависи от планетите).
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 09:27:11 pm от Mirabella »

*

Константин

« Отговор #4 -: Октомври 02, 2012, 08:11:06 pm »
Благодаря за отговора :) Признавам си, че не разбрах нещата, от което зависи, но първата част я разбрах  ;D Mirabella, ще бъдеш ли така добра да ми препоръчаш някаква литература, която да прочета за астрологията, тъй като интересът ми в областта е много голям.

*

Ronia

• **
  • 1557
« Отговор #5 -: Октомври 02, 2012, 08:22:43 pm »
Не мисля, че минаването на Сатурн през Асц е сравнимо с минаването през лични планети. Най-много да поотслабнеш и да се вземеш в ръце по отношение не режими и здраве.

*

Papy

• 4343
« Отговор #6 -: Октомври 02, 2012, 08:24:59 pm »
Не мисля, че минаването на Сатурн през Асц е сравнимо с минаването през лични планети. Най-много да поотслабнеш и да се вземеш в ръце по отношение не режими и здраве.

Ъхъ, щото сатурн го кефи твоя асц, затова така мислиш  ;D

*

Ronia

• **
  • 1557
« Отговор #7 -: Октомври 02, 2012, 08:27:30 pm »
 ;D Викаш, облагодетелствана? Ама съм издръжливо, затова пък аз го кефя. Дедото нищо не дава даром, само ни подготвя. Някои по натал, де. Да видим... Че като си гледам солара за другата година.... Ааааааа....  ;D

*

Константин

« Отговор #8 -: Октомври 02, 2012, 08:28:37 pm »
Ronia, козирог ли си ? :D

*

Ronia

• **
  • 1557
« Отговор #9 -: Октомври 02, 2012, 08:30:09 pm »
Асц ми е Козирог. Скорпион съм.  ;) Ще ми удари Слънцето и ще квадратира себе си, сред първите в редичката съм. Ама съм позитивна и гледам нагоре. Много нагоре. По Сатурн.  ;)

*

Константин

« Отговор #10 -: Октомври 02, 2012, 08:33:25 pm »
Ще ми препоръчате ли някаква литература ? :)

*

Lillie

• 30532
« Отговор #11 -: Октомври 02, 2012, 08:53:41 pm »
Не знам на какъв начален етап си в астрологията, но можеш да започнеш от тук: http://astrosite.org/forum/index.php/board,11.60.html

Обикновено за начинаещи се препоръчва поредицата на Марч и Макевърс и други подобни книжки, за това ниво има достатъчно литертура по книжарниците.  :blink:
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Grace

• 2257
« Отговор #12 -: Октомври 02, 2012, 08:57:35 pm »

Ъхъ, щото сатурн го кефи твоя асц, затова така мислиш  ;D

определящо е какви аспекти прави при преминаването през Асц-та и откъде идва в натала. Аз не се оплаквам от транзита му през АСц-та.  :blink:

*

Константин

« Отговор #13 -: Октомври 02, 2012, 09:00:13 pm »
Благодаря за отговорите :)

*

Mia21

• 2502
« Отговор #14 -: Октомври 02, 2012, 09:01:33 pm »
Този Сатурнчо къде ще навлезе в Скорпион въобще не ми се нрави. Ще има да рИвееем тукаааа. Тамън бях спряла. ;D

*

Ronia

• **
  • 1557
« Отговор #15 -: Октомври 02, 2012, 09:02:23 pm »
определящо е какви аспекти прави при преминаването през Асц-та и откъде идва в натала. Аз не се оплаквам от транзита му през АСц-та.  :blink:

Ам че от 12ти.  ;D Кажи какво имаше предвид, че нещо ме е халосала Луната тази вечер и само се хиля.  :mellow:

Изобщо няма да рева. Напротив. Чакам го с нетърпение!!!!

*

Grace

• 2257
« Отговор #16 -: Октомври 02, 2012, 09:04:14 pm »
мен ли питаш ?

*

Shreya

• *
  • 414
« Отговор #17 -: Октомври 02, 2012, 09:05:27 pm »