Здравей Гост

ПРЕРАЖДАНЕ

• 70 Отговора
  • 39236 Прегледи
*

fili

ПРЕРАЖДАНЕ
« -: Декември 15, 2005, 05:09:38 pm »
Не знам защо, но напоследък имам чувството, че непременно трябва да разбера нещо за предишните си животи (вярвам че всеки има ), че нещо ми убягва и решението е във познаването на тези предишни животи. Как мога да разбера нещо повече, посъветвайте ме ? Чувствам се много странно, липсват ми много отговори :(, а знам че те са някъде ТАМ... дано не ви звуча много налудничево :)

*

Kali

• **
  • 1411
ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #1 -: Декември 15, 2005, 06:17:15 pm »
Не звучиш налудничаво. И аз съм имала подобни мисли.
 Смятам, че е доста трудно да откриеш отговора по този начин. Представи си, че си имала 10 прераждания с продължителност средно 50-60 години, общо 500-600 години, и във всеки един миг би могло да се случи събитие, което да ти се отразява сега. Не знам дали в България има човек, който да ти отговори точно на въпроса / кое е събитието, причина за едикакво си/. А и често нещата се развиват в няколко прераждания. Доста е сложно. А аз не съм съвсем наясно по въпроса. Мисля, че хипнозата не е най-добрия вариант. От друга страна , ако някой просто ти изреди различни прераждания, няма да успееш да се потопиш в мига, да усетиш атмосферата. Бях чела на някой му казали, че е бил цар и той се възгордял. Но какъв цар е бил, дали си е вършел работата и така нататък не се уточнява. А според мен точно това има значение.
  Това е моето скромно мнение. Може би още много неща могат да се кажат.
Ние можем да бъдем промяната, която искаме да видим в света.

*

АН

ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #2 -: Декември 15, 2005, 08:25:05 pm »
от книгите знам, че в Тибет например, за да разпознаят поредното превъплащение на Далай Лама, му представят лични вещи на последния, заедно с още много други неща, и се предполага, че според избора на вещ, може да се определи дали това наистина е новият Лама.

При нас  има обичай - "питка" за новородените, при което те се насочват към някой предмет и така се гадае бъдещето им :)

А може би почти всички приемаме, че нещата, които умеем без да сме се учили специално, са опитности от минал живот....

В подобни изследвания човек работи сам и търси себепознание, така че трябва да събираме информация и да експериментираме :)  

ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #3 -: Март 11, 2006, 03:41:39 pm »
Някой би ли могъл да ми каже сайтове за прераждане!От много време насам споря с една приятелка, че прераждане има, а тя не вярва. Има ли някъде доказателства за това? В спиралата прочетох за няколко такива случаи, но приятелката ми продължава да не вярва. :(
Аз междудругото наистина вярвам!Понякога сънувам, че съм в морето и то ме дърпа навътре и надолу и много ме е страх, което ме навежда на мисълта, че съм се удавила в мой минал живот.
Ако някой може да ми препоръча книга по темата ще съм много благодарна!  :)  
ВНИМАВАЙ КАКВО СИ ПОЖЕЛАВАШ, ЗАЩОТО МОЖЕ И ДА СЕ СБЪДНЕ!

*

АН

ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #4 -: Март 12, 2006, 04:55:47 pm »
Доказателства за прераждане.....Надали има неоспорими :) Също както с Бог или с магията :)

Може би доказателство е, че умеем някои неща без никаква предварителна подготовка. Може би като харесваме или ни привличат неща, в които нямаме кой знае какъв опит в тоя живот....
Мен, например, ме привличат скали и пещери и гори - не че им посвещавам много време в тоя си живот....

Надали е необходимо нашата вяра в нещо /в случая в прераждането/ да зависи от това дали другите вярват в него....

Търси ли в google сайтове за прераждането?

*

алиса

ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #5 -: Март 26, 2006, 12:33:21 pm »
Защо пък човек трябва да търси доказателства за Бог - или вярваш или не, затова се нарича вяра, а не някак иначе... ;)  ;) Разбира се, с прераждането работата е друга ; то подлежи на изследване и напоследък дори официалната наука го приема все по-открито.Аз не мисля, че желанието да опознаем предишните си животи е осъдително и е нещо, което трябва да смятаме за налудничаво и срамно! За себе си съм решила да прекрача границите на простото обсъждане на темата, но честно казано не бих се обърнала за помощ към някоя от ония ограничени самопровъзгласили се магьосници и хипнотизатори, които често дават по Господари на ефира! Това е нещо много лично към което човек трябва да подхожда внимателно, според мен доверявайки се най-вече на собствената си интуиция и познания. А колкото до книги - има доста в интернет при това безплатни за изтегляне.В момента не мога да се сетя точните адреси, но е много просто - пишеш на търсачката Спирала на еволюцията или Изворите и ти излизат интернет-библиотеки за лично усъвършенстване! ^_^  

*

DDD

• *
  • 286
    • http://
ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #6 -: Март 26, 2006, 10:51:23 pm »
Цитат
Не знам защо, но напоследък имам чувството, че непременно трябва да разбера нещо за предишните си животи (вярвам че всеки има ), че нещо ми убягва и решението е във познаването на тези предишни животи. Как мога да разбера нещо повече, посъветвайте ме ? Чувствам се много странно, липсват ми много отговори :(, а знам че те са някъде ТАМ... дано не ви звуча много налудничево :)
Подложи се на регресивна хипноза)

*

lin

• *
  • 96
ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #7 -: Март 28, 2006, 10:40:44 am »
Цитат
Да де - и аз го харесвам този метод, но знаеш ли някой в BG, в чиито ръце можеш да се повериш?

*

DDD

• *
  • 286
    • http://
ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #8 -: Март 28, 2006, 05:07:44 pm »
Цитат
Цитат
Да де - и аз го харесвам този метод, но знаеш ли някой в BG, в чиито ръце можеш да се повериш?
не

*

lin

• *
  • 96
ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #9 -: Март 28, 2006, 06:53:43 pm »
Цитат
Цитат
Цитат
не
и аз така..

*

nerealna

ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #10 -: Април 12, 2006, 10:17:57 am »
Цитат
Някой би ли могъл да ми каже сайтове за прераждане!От много време насам споря с една приятелка, че прераждане има, а тя не вярва. Има ли някъде доказателства за това? В спиралата прочетох за няколко такива случаи, но приятелката ми продължава да не вярва. :(
Аз междудругото наистина вярвам!Понякога сънувам, че съм в морето и то ме дърпа навътре и надолу и много ме е страх, което ме навежда на мисълта, че съм се удавила в мой минал живот.
Ако някой може да ми препоръча книга по темата ще съм много благодарна!  :)
Tvoiata priatelka iska dokazatelstva za prerajdane...
Kaji i  tia  da ti dade dokazatelstva, 4e PRERAJDANE NIAMA:)

Eto tova e dokazano: Ni6to v prirodata ne se gubi, a preminava ot edin v drug vid.
Az opredeleno Viarvam v du6ata, v jivota sled smurtta i prerajdaneto. Daje mai tova e smisula na jivota. Da prejiveem mnogo i razli4ni ne6ta, da natrupame opit,  informacia i da obogatim du6ata si:)
taka mislq az:)

*

titi

ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #11 -: Юни 27, 2006, 11:50:40 am »
Цитат
Цитат
Ако някой може да ми препоръча книга по темата ще съм много благодарна!  :)

Eto tova e dokazano: Ni6to v prirodata ne se gubi, a preminava ot edin v drug vid.
Az opredeleno Viarvam v du6ata, v jivota sled smurtta i prerajdaneto. Daje mai tova e smisula na jivota. Da prejiveem mnogo i razli4ni ne6ta, da natrupame opit,  informacia i da obogatim du6ata si:)
molia vi se ako niakoi znae tel.nomer na slavianskia mag Boriana Toteva da mi go kaje.SPESHNO E!blagodaria!

*

titi

ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #12 -: Юни 27, 2006, 12:15:33 pm »
Цитат
Цитат
Ако някой може да ми препоръча книга по темата ще съм много благодарна!  :)

molia vi se ako niakoi znae tel.nomer na slavianskia mag Boriana Toteva,da mi go kaje.SPESHNO E!blagodaria

*

vesi

ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #13 -: Септември 15, 2006, 09:58:32 am »
Книга в която много интересно описват темата за преражданията е "Пътят на душите" Майкъл Нютън

*

nkara

• *
  • 172
ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #14 -: Септември 15, 2006, 10:12:04 am »
По този повод ми хрумна,че аз сънувам често римски постройки,а маика ми ,че сади цветя в древен Китай,но и двете не сме имали възможност да пътуваме зад граница до този момент :P  :lol:  :D /преди време даваха едно предаване по тв и още преди да споменат,че това е работа на Микеланджело от някаква частна колекция,аз го казах с голяма сигурност,а и рисуване и скулптора ми вървят по вода без да съм ги учила :P  :P  :P  :P  :lol:  :lol: ха-ха-ха/

*

АН

ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #15 -: Септември 15, 2006, 10:49:54 am »
А аз тия дни четох, че някои течения в будизма отричат прераждането, просто защото смятат, че ние не умираме :)

Но пък е ясно, че все нещо умира или поне се трансформира - може би получаваме пълна или частична амнезия :D /както единия ми компютър в момента :D /

*

Lillie

• 30532
ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #16 -: Май 15, 2007, 07:24:04 pm »
Вижте какво прочетох в един форум в абв.бг днес и направо се изумих:

Тема: "За прераждането, според моя мъничък 4-годишен син"
Една вечер малкият ми син ми каза следното нещо (цитирам дословно):
"Мамо, знаеш ли, че когато хората станат много стари, идва последния им рожден ден. Тогава духат всичките си много свещички на тортата и отиват на небето. Но се връщат оттам и влизат в бебетата, които се раждат."
Аз направо се стреснах по няколко причини:
1. Въпросът за смъртта въобще никой не го е коментирал с него.
2. Изстреля ми темата ни в клин, ни в ръкав, без връзка с каквото и да било...
3. Големият ми син е на 12 и нищо такова не е казвал до сега...
Както и да е. Попитах го: "Откъде знаеш?", на което той се засмя и каза: "Че ти как си представяш, че се появяват бебетата!?! Това е единственият начин." Толкова убеден изглеждаше.
Кажете ми, според вас, откъде му е хрумнало това? Случвало ли ви се е ваше дете да ви изненада по такъв начин?

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #17 -: Май 15, 2007, 07:40:08 pm »
:rolleyes: В едно свое интервю Вера Кочовска каза, че всички имаме мисия на този свят ,която трябва да изпълним. Тази мисия я знаем още от съвсем мънички, но с годините забравяме каква точно е била мисията ни.
Човек трябва да се върне в детството си и да си спомни.

За казаното от детето и аз съм изумена.
"Сърцето има доводи, които разумът не познава"  Паскал

*

Lillie

• 30532
ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #18 -: Май 15, 2007, 07:47:05 pm »
Засега има две диаметрално противоположни реакции на въпроса, който цитирах тук.
Отговор 1:
"някои вярват, че до 7-годишна възраст при детето е отворено "третото око". Други считат, че през първите няколко години от живота на детето психиката му функционира на ниво екстрасензорно възприятие и е свързана не само с личното несъзнателно на родителите, а и с цялото колективно несъзнателно.
Не е рядкост малките деца в предучилищна възраст, на около 3-4 годинки, да разказват много странни, на пръв поглед измислени истории, като например "когато бях възрастен, правех това и това..."
и
Отговор 2:
"Според мен по-големият е гледал някое филмче
и е споделил с по-малкия...няма от какво
да се стряскаш
нищо свръхестествено няма".

П.С. Става въпрос за по-големия му 12-годишен брат, за който майката споделя, че досега не е казвал такива стряскащи неща.

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Lillie

• 30532
ПРЕРАЖДАНЕ
« Отговор #19 -: Май 15, 2007, 07:54:50 pm »
Цитат
...всички имаме мисия на този свят ,която трябва да изпълним. Тази мисия я знаем още от съвсем мънички, но с годините забравяме каква точно е била мисията ни.
Човек трябва да се върне в детството си и да си спомни.

Интересно. Някакъв спомен имаш ли от детството за това? Аз си спомням само детските мечти, не помня още тогава да съм усещала за какво съм призвана... то и не всеки възрастен осъзнава призванието си в живота, но всеки го следва.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.