Здравей Гост

Съвет ? (Везни - Стрелец)

• 177 Отговора
  • 16794 Прегледи
*

LibrawithTaurus

• **
  • 589
  • Искам истинска, взаимна и споделена любов.
Re: Съвет ? (Везни - Стрелец)
« Отговор #120 -: Януари 22, 2012, 04:50:31 pm »
Знам, че сигурно е безсмислено да питам  :'(, но..това е тяхната карта - на Стрелеца и другата Везна. Часа на раждане не го знам, сложих 12. Според Вас родени ли са един за друг...

Искам истинска, взаимна и споделена любов. Без тайни, без лъжи, без игра на гоненица. Лоялни и предани отношения. С много фантазия, въображение и хумор.
https://www.facebook.com/RadostArt - ръчно изработени декоративни къщи :)

*

iva22

• *
  • 151
« Отговор #121 -: Януари 22, 2012, 08:21:17 pm »
Защо бързате да наречете един мъж страхлив путьо,само защото не е избрал вас? :oЛибре да беше послушала 'съвета на баба'.Едва ли причината са инвестираните години.ТИ не си жена,която може да замести бившата.Човека сигурно я обича бе хора.Това не го прави путьо.Не и помагате изобщо.Самоуважение и любов към себе си не се градят върху липса на такива към другите.

Той не е "п...", защото не е избрал нея, а защото не е имал куража да й каже как стоят нещата и да не й дава напразни надежди.., бил обещал да я види и т.н....глупости!
Либра, вероятно той обича приятелката си (виждам, че в синастрията им слънцето й попада в неговия 5-ти дом), звучи ми и объркан, уморен...а когато човек е изморен от една такава дълга и мъчителна връзка, сърцето му още не е готово за нещо ново и истинско...в такива моменти обикновено другите хора, които се появяват, са "междинни спирки". Опитай да гледаш напред...нали знаеш, когато "една врата се затвори, това е, защото трябва да се отвори друга". Не се фискирай върху него и върху "любовта на всяка цена". Нещата се случват, когато се случват...

*

LibrawithTaurus

• **
  • 589
« Отговор #122 -: Януари 23, 2012, 01:31:23 pm »
iva22, благодаря за съвета. И аз, и тя сме Везни, 89', така че и моите планети са му в 5-я дом, дори с него имаме Луна във Везни...хъх  :'( ,въпреки това тая синастрична астрология просто не работи за мен, наистина е безсмислено вече.

Връщам се от изпит, остават ми още два, а едва издържам вече. Броя дните до 30-ти, когато ще си ида вкъщи...Разплаках се днес, казаха ми, че е мъчение и за мен, и за тях да ме изпитват ;(...Не ми пука за оценките, искам просто да се махна от тази стая, от този град,.Колкото повече стоя, повече затъвам, супер съм изнервена и от нищо се разплаквам, вечер не мога да заспя, с толкова усилия се мъча да не мисля, да затворя очи, да дишам, да дишам...Дори това ми е трудно, задушавам се тук. Искам да се махна :(.... Иска ми се да изхвърля всичко през прозореца, всичко, от което нямам нужда, да се освободя, да остане празно като мен, защото не виждам смисъл в нищо. Ха, не си спомням да съм имала един луд момент, в който да се разкрещя, да се разтоваря, винаги всичко си задържам с мен, но вече не се търпи. Искам да замина, да открия нов свят.

Дадох му цял уикенд, за да ми отговори на молбата -
Искам да те помоля само за едно...Да ми кажеш истината. Че не желаеш да опитваш с мен, че обичаш нея, че тя те прави щастлив, за да не остане и капка съмнение в мен. И да спра да се надявам.

Но дори това не заслужавам, мълчи, нищо не ми пише. Ще се опитам да не влизам във Фб и скайп, това, което ми остана, е да зяпам обвързания му профил.
Написах му всичко, което чувствам. Ужасно ме боли:(.Мисля, че аз съм си виновна като не успях да му разкрия всичко, а в същото време се чувствам излъгана и предадена. Казва ми, че се е опитал "да го предотврати"...Как ли? Като бяхме неразделни 4 месеца, говорихме си с часове, стоеше до 6 сутринта с мен, а след час тръгваше на работа, кани ме сумати пъти да ида и предлагаше да ми плати билета, разказваше ми къде ще ме заведе, какво ще ми покаже, колко неща ще правим заедно, постоянно ме ревнуваше...И заради всичко това, реших, че си струва да направя и аз усилие, и да се срещна с него, независимо колко ме беше страх, защото досега...не съм имала истинска, нормална връзка. Или аз обичам и не ми отвръщат, или ме обичат, но не мога да отвърна...Искам просто да се почувствам щастлива, не любов на всяка цена, искам да бъда щастлива. А с него бях...не знам какво да правя с живота си, наистина не знам, струва ми се, че само хабя ресурси напразно. Всичко, което искам сега, е да замина някъде далеч, да се откъсна от всичко, което ме заобикаля. Но не знам как ще стане, това, което ми хрумва, е да се опитам да си изкарам някакъв сертификат по английски, но и те не са евтини май. :(
Искам истинска, взаимна и споделена любов. Без тайни, без лъжи, без игра на гоненица. Лоялни и предани отношения. С много фантазия, въображение и хумор.

*

LibrawithTaurus

• **
  • 589
« Отговор #123 -: Януари 23, 2012, 01:39:43 pm »
Задължена съм Ви.  :73: Благодаря за анализите, коментарите, съветите и споделения опит на всички. Извинявам се, ако наводних форума и съм дотегнала вече. Темата се изчерпа.   :cry3: Имам една последна молба, свързана със соларния ми хороскоп и коментарите на Мирабела и Уран:

Прикачвам актуалния ти солар за 2011/2012-та. Силно подчертан 9-ти соларен дом в комбинация с 1-ви натален и 5-ти соларен. Следването ли се очаква да приключи догодина или е още рано? Може би ще пътуваш по програма за обмен на студенти или ще започнеш да учиш втора специалност? Положителна година откъм емоции - Луна в Стрелец, в 11-ти соларен дом на връх на голям трин с Марс и Уран. Може да се освободиш от вътрешни страхове и съмнения. С Плутон в 1-ви соларен и 4-ти натален дом ще изследваш дълбините на същността си (а може и тези на други хора). Реализация на творчески проекти.

Към Везничка с теленце: Приключване на образование. Акцент в/у придобиване на по-висока степен, която може да е свързана с чужбина. Задълбочаване на любовна връзка.

Има ли наистина индикации, че ще замина някъде? А не примерно да показва това, а всъщност да почна да уча Испански, понеже започнах, или да получа сертификат по чужд език. Ако показва наистина пътуване до друга държава, може ли да се каже през кой месец точно...или посредством какво ще стигна дотам, защото в момента не виждам пред себе си никакви възможности за обучение в чужбина, но се надявам да изникнат.

« Отговор #124 -: Януари 23, 2012, 02:04:23 pm »
Казва ми, че се е опитал "да го предотврати"...Как ли? Като бяхме неразделни 4 месеца, говорихме си с часове, стоеше до 6 сутринта с мен, а след час тръгваше на работа, кани ме сумати пъти да ида и предлагаше да ми плати билета, разказваше ми къде ще ме заведе, какво ще ми покаже, колко неща ще правим заедно, постоянно ме ревнуваше...
Мила Либре,интернет общуването може да бъде много романтично и опияняващо,докато не дойде часът на ИСТИНАТА-реалната среща на живо.Това е мигът,в който разбираш.Животът се живее в реала,не във виртуала.Той е разбрал,че  ти не си жената за реалния му живот.Нищо повече.Много добре ще направиш ако си заживееш живота наживо,не в компютъра и разни там фейсбукове и скайпове.

« Отговор #125 -: Януари 23, 2012, 02:10:10 pm »
Познавам най-добрите си приятели от Интернет и най-хубавата ми връзка е от познанство на Интернет, така че смея да ти противореча, Нула.  :P Каквото става в Интернет, си е част от реалния живот, разкрива реални хора, въпроса е, че трябва да си отворим очите, за да видим истината зад думите им. Но това е формула, която ползваме в толкова тачената от вас физическа реалност, където за жалост, не можеш да сортираш хората - които стават или не (като примерно добавиш само свестни в профила си във фб, или абонатите си в скайп), а трябва да търпиш простотиите и на някакви изверги, които не са наясно даже за какво са се родили.  :blink:

*

Asol

• 4140
« Отговор #126 -: Януари 23, 2012, 02:23:00 pm »
Познавам човек, който чрез интернет си намери половинката. Иначе екстровертен тип с много приятели. В момента са щастливо женени. Запознали са се в тематичен сайт покрай интересите си в тази насока (не за запознанства или сходен).

*

Stella

• 7765
« Отговор #127 -: Януари 23, 2012, 02:37:50 pm »
Двамата мои най-добри приятели - мъж и жена се ожениха по Интернет и имат много сполучливи бракове.  :P
Това за интернет са предразсъдъци. който си е податлив на заблуди и илюзии със и без интеннет,
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥

*

Stella

• 7765
« Отговор #128 -: Януари 23, 2012, 02:46:09 pm »
Либра, имаш цял стелиум в 9-ти соларен дом и слънцето ти е там. Ако имаш възможност да се уредиш в някоя магистърска програма, занимавай! миличка, ти си в период на саде-сати. Сатурн ти гази рождената луна. Сатурн във Везни е строг, но справедлив. Уроците, научени при сатурновия съвпад, после ти носят голяма награда, ставаш по-силна.
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥

« Отговор #129 -: Януари 23, 2012, 02:52:05 pm »
Да повторя,че май не четете добре. ;DОбщуването по интернет може да бъде много романтично и опияняващо,докато не дойде часът на ИСТИНАТА-реалната среща на живо.Това е мигът,в който разбираш.Животът се живее в реала,не във виртуала.Дали една виртуална връзка ще премине в реалния живот става ясно,когато хората се срещнат наживо.Нямам никакви предразсъдъци,била съм свидетел и на двата варианта.Либрето тук ви написа роман как една изумителна,омагьосваща и великолепна връзка в интернет,след срещата наживо отива на кино.

« Отговор #130 -: Януари 23, 2012, 02:57:59 pm »
То това е до човека, който не се оказа стока и се оказа ... добре идва ми една дума на ум, но не мисля да я използвам във форума. По-зле е от п ... :F Проблема на Либрата е, че е много идеалистично настроена към хората и си затваря очите за лошите им страни. Мисля че и това е станало в случая.

« Отговор #131 -: Януари 23, 2012, 03:12:33 pm »
Явно ще трябва да спра да разписвам непрофесионалните си предположения из форума. :blink:

Либра, в солара ти има активност по 9-ти дом, което може да се интепретира и като чуждоезиково обучение, и като пътуване, и като куп други възможности. Ако знаех дефинитивно кое е, щях да бъда... голяма работа. ;D Но не съм. Извинявай, ето че и аз давам надежди, които могат и да не се реализират.

Ако ще разглеждаме сериозно въпроса за пътуване с цел обучение, мисля, че само солар няма да е достатъчен. Поставям транзитите, прогресиите и дирекциите ти към момента.

*

Stella

• 7765
« Отговор #132 -: Януари 23, 2012, 03:14:37 pm »
Не зная как са се развивали нещата хронологично, но от разговора ми става ясно следното: ти се отдаваш на очакванията си за приятни изживявания и усещания, фиксираш се върху собствените си чувства и емоции: "аз те обичах, аз исках да те обичам, аз си представях, че си с мен, че идваш, за да промениш живота ми", а не чуваш какво говори другия. Опитай се да се фиксираш върху истинския смисъл и значението на неговите думи. това ще ти помогне да погледнеш истината в очите, да я асимилираш, да се освободиш и да продължиш напред. Няколко практични съвета от мен: ти в момента обвиняваш себе си вероятно, смяташ, че не си достойна за него. когато се фиксираш върху неговите думи и започнеш да виждаш неговият образ в истинсака му светлина и осъзнаеш истината, ще започнеш да изпитваш гняв към него. тогава се опитай да простиш, в нета има много информация за прошката, мисля, че ще ти бъде полезно да прочетеш. И най-накрая не забравяй да простиш и на себе си, че си си позволила да направиш грешен избор, а именно да повярваш в някой, който се е оказал неподходящ (в смисъл не синастрично или астрологично, а неподходящ в смисъл на "обвързан" с друг човек). Хубавото за теб предстои оттук нататък. :88:
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 03:21:51 pm от Stella »

« Отговор #133 -: Януари 23, 2012, 08:22:33 pm »
Цитат
Дадох му цял уикенд, за да ми отговори на молбата -
Искам да те помоля само за едно...Да ми кажеш истината. Че не желаеш да опитваш с мен, че обичаш нея, че тя те прави щастлив, за да не остане и капка съмнение в мен. И да спра да се надявам.

Той ти предаде своите уроци. Какъв отговор отново търсиш? Аз мисля, че ти получи достатъчно такива за кратко време. А и мълчанието също е отговор, дори понякога най-добрият от другите възможни.
Приеми факта, че той избра другата, не защото ти не си по- или най-, а просто защото на този етап му е необходима тя и колкото по-рано го осъзнаеш толкова по-добре за теб.

Цитат
И заради всичко това, реших, че си струва да направя и аз усилие, и да се срещна с него, независимо колко ме беше страх, защото досега...не съм имала истинска, нормална връзка. Или аз обичам и не ми отвръщат, или ме обичат, но не мога да отвърна...Искам просто да се почувствам щастлива, не любов на всяка цена, искам да бъда щастлива. А с него бях...не знам какво да правя с живота си, наистина не знам, струва ми се, че само хабя ресурси напразно. Всичко, което искам сега, е да замина някъде далеч, да се откъсна от всичко, което ме заобикаля. Но не знам как ще стане, това, което ми хрумва, е да се опитам да си изкарам някакъв сертификат по английски, но и те не са евтини май.

Аз обаче да ти кажа честно се радвам за теб, колкото и странно да ти звучи ;D Ти си преодоляла един свой страх, като си се срещнала очи в очи с него. Това е голям успех и не всички го имат.
А, как ще познаеш истинската любов, ако преди това не си изпитала разочарованието и не си минала през страданието на несподелената? Ако преди това не си открила любовта първо в себе си, в това да си сама и просто да се радваш, че си тук и сега, и си жива?
Не мисля, че хабиш ресурси, просто търсиш и се себеопознаваш, всеки минава през този етап и колкото е по-рано, толкова по-добре.
Ако си решила да заминаваш не го прави само с идеята да избягаш от проблемите, като смяташ че именно то- бягството ще реши нещата.
Помисли върху това, какви са целите ти, какво искаш да постигнеш в живота освен така исканото от теб щастие. Каква професионална реализация искаш и т.н.
Действай и приемай всичко просто информативно, не като 100%-ва истина, защото тя е само и единствено в теб. Ако успееш скокът след този етап ще е огромен и то в посока напред :blink:
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 08:42:05 pm от romantica »

*

Stella

• 7765
« Отговор #134 -: Януари 23, 2012, 08:34:48 pm »
Действай и приемай всичко просто информативно, не като 100%-ва истина, защото тя е само и единствено в теб. Ако успееш скокът след този етап ще е огромен и то в посока напред :blink:

Либра, послушай какво ти казва Романтика. В никакъв случай не се предавай. След такива кризи, следва много голям катарзис, пречистване, освобождаване и огромен еволюционен скок, много бързо ще израстнеш и ще се почувстваш като преродена.  ;)

*

Марая

• 28282
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #135 -: Януари 24, 2012, 04:03:02 am »
А ти какво? Сигурно си Робокоп и не желаеш да бъдеш обичана?  :rolleyes: Всеки иска да бъде обичан и да обича, колкото и да го отрича. Че има уроци, които човек трябва да мине самостоятелно вярно е, това изобщо не може да бъде отречено, аз казвам кои са по-приятни и как човек се учи по-лесно. Понеже съм ставала свидетел как хора с завиден стоицизъм, които нищо грешно не са направили, стават жертва на простотията на някакви слабохарактерни сополанковци като този от историята. И не че това, което трябва да бъде научено, няма да се научи, но изисква двойно повече усилия и става много по-бавно.
За обектите на желанието, явно не четеш, момчето не е било обвръзано, когато Либрата се е занимавала с него. Стига изкарва момичето виновно, не знам какъв ти е проблема с нея. Но няма да влизам в излишни конфронтации по повод на това, всеки сам разкрива с това, което говори и прави нивото си на духовно развитие.

За яснота... ;D..да не се тревожиш и да знаеш... :P И обичам и съм обичана...За това и имам малко време да чета навреме простотиите из нета...,а напоследък и в тоя форум...
Умея обаче да чета м/у редовете...нещо което ти видно от постовете ти не правиш.... ;D
За това...кой какво и как научава...работи времето...Защото колкото и да мислим, че имаме събития...дори на 20...или на 25...аз ти казвам, че живота започва след 40...,а осъзнаването след 50... ;D...Така , че за какви уроци и начини говориш не знам...,но мисля, че менторския тон не ти приляга...Обърни внимание на Плутон...в картата си и го карай по-спокойно...Не се аби... ;D ;)....

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

« Отговор #136 -: Януари 24, 2012, 10:09:04 am »
Е, Марая, за някои хора живота започва на 40, осъзнаването на 50, други се усещат малко по-раничко.  :P Иначе не ти липсва дарбата прибързано да категоризираш нещата, или да се заяждаш, когато не ги разбираш, което показа с отношението си към тази тема. За менторския тон, не си ти тази, която ще ми казва как да говоря и как да се изразявам, имам си достатъчно силен Сатурн и достатъчно много Козирог, за да се обоснова пред Вселената за него. А отлично аспектирания ми Плутон в Скорпион в 3 дом доста ми помага да разбера хората на едно доста дълбоко ниво, както и мотивите им. Ти като един СТРЕЛЕЦ със СЛЪНЦЕ В ПЪРВИ ДОМ (целия форум го знае), обаче винаги поставяш водещия акцент върху себе си, по мои впечатления не се поставяш на мястото на другия, за да го разбереш, което е твой проблем, който аз, с 20-те си години, и менторския тон, не мисля да коментирам като последствия. Тоест няма да коментирам, защото няма смисъл и не ми пука - хабя се когато има смисъл и ми пука.
Иначе като форумец с 22804 мнения и средно по 18 публикации на ден, за всички е ясно как напоследък нямаш време да се занимаваш с този форум.  ;D

*

Freya

• **
  • 1178
« Отговор #137 -: Януари 24, 2012, 11:58:50 am »
Аз няма да чакам да стана на 40 за да започна да уча от живота!
Живота отдавна ми дава уроци и аз вече се уча и осъзнавам.
Предпочитам да се осъзнавам докато е време, че когато стана на 50, да съм доволна от постигнатото и от изборите, които съм правила. Пък и тогава ще има какво да уча, но вече ще съм поела пътя и ще имам опит.

*

Stella

• 7765
« Отговор #138 -: Януари 24, 2012, 12:10:43 pm »
Аз няма да чакам да стана на 40 за да започна да уча от живота!
Живота отдавна ми дава уроци и аз вече се уча и осъзнавам.
Предпочитам да се осъзнавам докато е време, че когато стана на 50, да съм доволна от постигнатото и от изборите, които съм правила. Пък и тогава ще има какво да уча, но вече ще съм поела пътя и ще имам опит.

Никой не спира да се учи. но едно е да получиш тежки шамари от съдбата на 20 години, съвсем друго е на 40.
Представи си как едно двадесет годишно девойче преживява съвпад на Сатурн със Слънце, Луна и Марс. В същото време Плутон и квадратира светилата, а уран прави опозиция. И още не е излязла от "саде-сати", когато Сатурн затиска наталната и Венера - управителка на светилата и на Марс. На никого не пожелавам на 20 години такива безмилостни уроци. По-леко е на 30 или на 40. На 50-60 ще е тежко. :'(

*

Freya

• **
  • 1178
« Отговор #139 -: Януари 24, 2012, 12:38:23 pm »
Честно, аз съм такъв тип човек, че предпочитам рано да си уча уроците. Ако ще и по трудния начин.
Не знам тези аспекти как точно се проявяват, Стела. Но щом на някого му се случват, значи така е трябвало. А и все пак всеки си учи своите уроци, когато на него са му нужни.
Казах го по повод коментара на Марая:
Цитат
Защото колкото и да мислим, че имаме събития...дори на 20...или на 25...аз ти казвам, че живота започва след 40...,а осъзнаването след 50... ...Така , че за какви уроци и начини говориш не знам...
Един човек ако до 40 не е започнал да се осъзнава... какво да си говорим. Макар и никога да не е късно, аз няма да чакам последния влак. И живея живота си тук и сега.

А тази мислъл ми допада и аз съм на такова мнение:
Цитат
Либра, послушай какво ти казва Романтика. В никакъв случай не се предавай. След такива кризи, следва много голям катарзис, пречистване, освобождаване и огромен еволюционен скок, много бързо ще израстнеш и ще се почувстваш като преродена. 
Затова предпочитам да гледам по-философски на трудностите, защото има какво да науча от тях и всяко зло за добро. Случая на Либра е с хапи енд, макар и тя все още да не го знае. Защото когато и аз съм имала подобни проблеми, не съм направила нищо, а само съм страдала. Впоследствие са се повтаряли ситуациите, докато не съм пречупила кръга...
Та Либра е направила голяма стъпка в случая.
Всъщност, както гледам и на нея и се е случвала подобна ситуация преди. С телеца, но не са се срещнали, тя е имала страхове по отношение на самооценката си. Но ето сега е променила нещо в тази насока и така трябва според мен, Браво! :)
« Последна редакция: Януари 24, 2012, 12:44:37 pm от Freya »