Здравей Гост

Съвет ? (Везни - Стрелец)

• 177 Отговора
  • 15950 Прегледи
*

LibrawithTaurus

• **
  • 589
  • Искам истинска, взаимна и споделена любов.
Съвет ? (Везни - Стрелец)
« -: Декември 23, 2011, 11:55:09 am »
Здравейте отново. Преди време имах запитване относно как да постъпя с един Телец и тук получих много ценни съвети лично за мен, за което благодаря отново :). Усещам се, че като ми предстои нещо важно и не знам как да постъпя, решавам да се обърна към астрологията и да търся решението там, разбира се, не винаги с успех.

Ще опитам да не драматизирам много. Астрологично погледнато Везни и Стрелец си допадат много, а той ми показва, че държи на мен и му е приятно да прекарва времето си с мен. Аз обаче се държа много неадекватно - прикривам истинските си емоции и в много случаи съм леко груба с него. Сега е в Англия, в началото на януари се връща и ме накара да му обещая, че ще се видим, без да му налагам да си слага превръзка на очите. И аз обещах, ама ...Причината за моето притеснение е бившата му - отново ВЕЗНИ. Били са заедно 6 години (постоянни раздели и събирания) и се страхувам, че когато си дойде тук, ще се види с нея и...срещата с мен ще стане излишна. В един сайт прочетох това:

"Стрелец и Везни

Твърдо съм за тази комбинация! Ако поради някаква причина връзката бъде прекратена, тази двойка ще има втори шанс. Дори след много перипетии отново ще намерят пътя към сърцата си! Стрелците трудно се обвързват. Ще се наложи да се откажат от скитническата си страст, преди да започнат сериозна връзка. Везните, от друга страна, са чакали да се влюбят истински през целия си живот.
Двамата имат потенциал да изградят прекрасна връзка, но всичко е въпрос на време. Когато Стрелците утолят жаждата си за нови и нови житейски предизвикателства, навярно ще се върнат при Везните. Да се надяваме, че Стрелецът няма да ги кара да чакат твърде дълго."

Искам да Ви помоля да погледнете наталните ни карти, за да разбера дали връзката им е изчерпана или събиранията и разделите им не са случайни...и някак той е свързан с нея. Бяха ми споменали, че мъжът ми ще бъде "някой Ентелегент с Меркуриев акцент" (това Дева ли ще рече?) най-вероятно от чужда държава...Това наистина ли се вижда в наталната карта :>>?

Трябва ми хармония, а за да се случи трябва да съм сигурна, че съм на прав път, но сигурното е, че нищо не е сигурно...Така де, изпуснах си днес влака за вкъщи, ако го бях хванала, нямаше да ви занимавам сега. Извинявайте, ако съм досадна :>>, и весели празници! :>

Искам истинска, взаимна и споделена любов. Без тайни, без лъжи, без игра на гоненица. Лоялни и предани отношения. С много фантазия, въображение и хумор.
https://www.facebook.com/RadostArt - ръчно изработени декоративни къщи :)

Re: Съвет ? (Везни - Стрелец)
« Отговор #1 -: Декември 23, 2011, 12:07:03 pm »
Имате съвпад на Луните - това е мощен аспект на съвместимост.

« Отговор #2 -: Декември 23, 2011, 12:14:29 pm »
Много не разбирам от синастрия, чела съм малко, но ми се струва, че тия трите нейни планети - слънце, луна, марс във неговия пети дом му влияят ем ... доста привличащо.  ;D ;D
А и този съвпад Марс-Плутон също би трябвало да даде доста добра сексуална съвместимост или поне сйкфхкдехфкевфхевфхйдфхк МНОГО страст.

*

LibrawithTaurus

• **
  • 589
« Отговор #3 -: Декември 23, 2011, 12:57:38 pm »
Благодаря ви! Това за Луните много ме радва :>>, а за сексуалната ни съвместимост, хахах ;>> - тук съмнения нямам :). Но ме притеснява интелектуалната ни съвместимост, защото понякога той е доста ...самоуверен, надут, и често натяква за умствените си способности, че можел да мисли бързо :>. Не се чувствам достатъчно умна до него. Той ме помоли да не се мъча да го анализирам астрологично, защото, цитирам -  "не подлежи на изследване, нито на анализ, нито на някаква подредба и ред" ...Но искам да го разбера някак, а ми е трудно, не съм познавач на характери, а и човешките взаимоотношения не са ми силната страна. :>
Искам истинска, взаимна и споделена любов. Без тайни, без лъжи, без игра на гоненица. Лоялни и предани отношения. С много фантазия, въображение и хумор.

« Отговор #4 -: Декември 23, 2011, 01:23:45 pm »
Меркуриите ви са в квадрат - определено мислите различно. Той има Меркурий в Стрелец в тригон с диспозитора си Юпитер. Сега, дали бързо мисли, не знам, но мисля, че е много любознателен, поглъща бързо нови знания и идеи, възможно е да има афинитет към чуждите езици и науката (нали е в чужбина, поне един чужд език ще му се наложи да научи). Също така мисля, че е доста приказлив и общителен (Меркурий в 7-ми дом), голям бърборко, умее да говори на всякакви теми, широка обща култура. Ти разсъждаваш различно. Докато той гледа на общата картина, търси идеята, без да обича да дълбае много-много в подробности и това е силната му страна - идейното мислене*, ти си по-интровертна и способна на задълбочен анализ. Тук бихте могли отлично да се допълните, ако примете силните и слабите страни на другия, вместо да си ги натяквате или да се самоизтъквате, както прави той.

*Тъй като той има и съвпад Меркурий/Сатурн, бих казала, че е надарен с бистър ум. Но тъй като Слънцето стои между двете планети, не съм сигурна доколко този бистър ум е способен и на обективност. По-скоро го виждам като "когато нещо ми харесва, е така, а ако не ми харесва, не е така".

Неговият съвпад Слънце/Сатурн е в квадрат с твоя съвпад АС/Меркурий. Мисля, че оттам идва твоята неувереност пред него. Той може да ти действа твърде респектиращо (човек с аспект Слънце/Сатурн желае да бъде уважаван), в негово присъствие да си гълташ езика, така да се каже. Уважаваш го, това е много хубаво, но не подценявай себе си заради това. Всеки има своите силни и слаби страни. ;)

« Отговор #5 -: Декември 23, 2011, 01:37:54 pm »
И аз щях да кажа, че оставам с впечатлението, че много се подценяваш.  :-\ Пък преди да влезеш в някакви отношение с един човек, е хубаво да си уверена в себе си, за да може да всяваш респект и в него и да не му вървиш много-много зад някои части и да прекалиш, понеже имаш себе си за слаба личност, пък него за великия Бог. По наталната карта определено изглежда интересен човек, но не може да прави всичко и си има и слабите страни.  :rolleyes: А ти имаш някои неща, които той пък не може.  :P

*

Stella

• 7765
« Отговор #6 -: Декември 23, 2011, 01:42:35 pm »
Яко ще ги тресат тежките транзити в кардиналния кръст и двамата. Божа работа дали връзката им ще оцелее, но вероятно ще изпитват нужда да си починат един-от друг за известни периоди от време.
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥

*

Stella

• 7765
« Отговор #7 -: Декември 23, 2011, 01:43:21 pm »
Меркуриите ви са в квадрат - определено мислите различно.

не само, че мислите различно, но и този аспект предразполага към караници и спорове.
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥

*

Hm

• **
  • 1397
« Отговор #8 -: Декември 23, 2011, 01:46:54 pm »

Не се чувствам достатъчно умна до него.

Като си била малка някой от родителите ти казвал ли ти е, че си глупава или че няма да си намериш умен мъж?

Имаше една съфорумка, която имаше такъв проблем и вряваше, че няма да си намери умен мъж.

*

eaglet

• *
  • 411
« Отговор #9 -: Декември 23, 2011, 01:50:35 pm »
Меркуриите ви са в квадрат - определено мислите различно.

не само, че мислите различно, но и този аспект предразполага към караници и спорове.

От личен опит - при квадрат между двата Меркурия (караниците и споровете наистина са ужасни) и при подобно изказване от страна на "умника" (живях с такъв), аз бих потърсила друг обект за продължителна връзка  :blink:
The only distance is that which we create!

« Отговор #10 -: Декември 23, 2011, 01:54:33 pm »
С опозиция на Мерковете също не е лесно. Имам шеф с лъвски Меркурий в опозиция с моя. Ако сме на едно мнение, това ще е чудо. Но в синастрията имаме и точна опозиция на Слънцата и квадратура на Марсовете, което допълнително нажежава атмосферата. ;D

*

eaglet

• *
  • 411
« Отговор #11 -: Декември 23, 2011, 02:38:10 pm »
С опозиция на Мерковете също не е лесно. Имам шеф с лъвски Меркурий в опозиция с моя. Ако сме на едно мнение, това ще е чудо. Но в синастрията имаме и точна опозиция на Слънцата и квадратура на Марсовете, което допълнително нажежава атмосферата. ;D

Сегашният ми партньор е с лъвски Меркурий. Погледнах ни синастрията ей сега и се оказва, че имаме 30 градусов аспект между неговия и моя Меркурий, друг никакъв аспект нямам от негови планети към моя Мерк. След оня бившия съпруг с квадрата и скандалите - явно не мога да понеса някой да ми аспектира Мерка  ;D Интересното е, че рачешкият ми Меркурий обича да си бъбри с лъвския до 3 часа сутринта  ;D ;D ;D Явно близките знаци са си добре заедно, нищо, че с моята вода може и да заливам огъня, но не се е оплакал, а напротив - търси комуникация и веднага реагира, ако нещо се умълча  ;D

*

Lillie

• 30532
« Отговор #12 -: Декември 23, 2011, 04:25:46 pm »
Сегашният ми партньор е с лъвски Меркурий. Погледнах ни синастрията ей сега и се оказва, че имаме 30 градусов аспект между неговия и моя Меркурий, друг никакъв аспект нямам от негови планети към моя Мерк.

И вероятно неговият Меркурий е в тригон с твоята Луна, което би трябвало да внася хармония в комуникацията.  :blink:

С един мой бивш имахме квадрат Меркурий/Луна и имаше усещане за дразнене, комуникацията куцаше. Нищо, че неговият Меркурий бе в съвпад с моето Слънце. Основното усещане бе за нетактичност и безпардонност, много дразнещо за Луната ми, но му спестявах доста неща, премълчавах ги. Ако бях тогава със сегашния си акъл, хич нямаше да му мълча.  ;D

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

eaglet

• *
  • 411
« Отговор #13 -: Декември 23, 2011, 04:41:22 pm »
Сегашният ми партньор е с лъвски Меркурий. Погледнах ни синастрията ей сега и се оказва, че имаме 30 градусов аспект между неговия и моя Меркурий, друг никакъв аспект нямам от негови планети към моя Мерк.

И вероятно неговият Меркурий е в тригон с твоята Луна, което би трябвало да внася хармония в комуникацията.  :blink:

С един мой бивш имахме квадрат Меркурий/Луна и имаше усещане за дразнене, комуникацията куцаше. Нищо, че неговият Меркурий бе в съвпад с моето Слънце. Основното усещане бе за нетактичност и безпардонност, много дразнещо за Луната ми, но му спестявах доста неща, премълчавах ги. Ако бях тогава със сегашния си акъл, хич нямаше да му мълча.  ;D

Ха, погледнах и наистина има точен тригон с луната ми и нептун - много са ни сладки приказките, по цяла нощ се приканваме, че споделям нещо за последно и ще се спи, ама не става  ;D Венерката ми дава квадрат към неговия Меркурий, но нищо не усещам за сега - освен, че по време на секс лесно успявам да го разсмея и от хилежа отидЕ секс вървежа  ;D ;D ;D

*

Stella

• 7765
« Отговор #14 -: Декември 23, 2011, 05:14:18 pm »

Като си била малка някой от родителите ти казвал ли ти е, че си глупава или че няма да си намериш умен мъж?

Имаше една съфорумка, която имаше такъв проблем и вряваше, че няма да си намери умен мъж.

Ооооооо, Хелооо! Като си била малка родителите ти казвали ли са ти, че ако не слушкаш Кумчо Вълчо ще те изпапка или Дядо Торбалан ще те сложи в торбата и ще те отведе в гората?

*

Stella

• 7765
« Отговор #15 -: Декември 23, 2011, 05:16:54 pm »

С един мой бивш имахме квадрат Меркурий/Луна и имаше усещане за дразнене, комуникацията куцаше. Нищо, че неговият Меркурий бе в съвпад с моето Слънце. Основното усещане бе за нетактичност и безпардонност, много дразнещо за Луната ми, но му спестявах доста неща, премълчавах ги. Ако бях тогава със сегашния си акъл, хич нямаше да му мълча. ;D

Негов меркурий в съвпад с моя Луна във Водолей - абсолютна тактичност от моя страна, а аз приемах болезнено всяка негова дума. Защо? Защото той самия има квадрат на Меркурий с Луната си в Скорпион.

*

eaglet

• *
  • 411
« Отговор #16 -: Декември 23, 2011, 05:29:24 pm »

Ооооооо, Хелооо! Като си била малка родителите ти казвали ли са ти, че ако не слушкаш Кумчо Вълчо ще те изпапка или Дядо Торбалан ще те сложи в торбата и ще те отведе в гората?

Разсмяхте ме, а тъкмо мислех да зачезвам и да си повишавам нивото на английския, че имам марс в девети дом по един хорар  ;D
Та: като бях малка, само на 14 години, си търсех УМЕН МЪЖ, и нищо друго не ме интересуваше т.е. за секс не съм и мислела, на тая възраст нямах подобни мисли  ;D И така, в търсенето на УМНИК се спрях при такъв, чийто Меркурий е в квадрат с моя Меркурий  ;D 
Искам да помоля момичето, пуснало темата, да не идеализира умника и да се развива по собствената си магистрала, щото оня другия като нищо ще й обясни, че не е на правилния път и ще я насочи към някоя задънена пътечка  :blink:

*

Grace

• 2257
« Отговор #17 -: Декември 23, 2011, 05:32:32 pm »
LibrawithTaurus, погледнах ви хороскопите и искам да ти отправя едно леко предупреждение.

Първо, да кажа, че имаш известна склонност да се подценяваш с този Асц Дева, но с течение на времето това се преодолява, ти си малка още. Освен това, струва ми се имаш и известна неувереност /Сатурн каре Слънце/ - в дългосрочен план обаче това може да се превърне в едно от най-силните ти оръжия за справяне с живота. В контактите с околните си много компромисна, тактична и деликатна. Трябв да се научиш да отстояваш себе си.
По повод на младежа - много неуловим и не особено емоционален ми се вижда. При него наистина, зодия Везни е силно заложена за партнъорства. 
Що се касае до вашата синастрия - определено има на какво да се развият нещата. Мисля, че първоначалното привличане от твоя страна към него ще бъде по-силно. От друга страна обаче неговата Нодална ос е в точен съвпад с оста АСЦ-ДСЦ при теб. Това е изключително силен акцент за връзка и привличане.
Дерзай смело и не се бой. Ако не стане, само той губи  :blink:

*

LibrawithTaurus

• **
  • 589
« Отговор #18 -: Декември 23, 2011, 11:15:27 pm »
Преди малко ме помоли да спра да харесвам всеки негов пост на стената му във ФБ, било...смущаващо...Хъх...Стана ми супер гадно ;(.Станала съм такава ревла, всичко ме разплаква...А един друг Стрелец, с който винаги сме си говорили приятелски ми каза преди дни "понякога искам да изчезнеш"...беше страшно грубо...; ( Защо да се срещам със СТРЕЛЕЦА? За да ми каже в лицето, че съм ужасна ли ;(, всеки път настоява да се показвам на камерата и всеки път го правя с много уговорки, но е виждал само лицето ми, тялото ми е ужасно....Като карикатура ще съм до него ;(...........

Grace, Mirabella, ThunderGoddess- всичко, което казвате, е така. Знам, че ми давате много добри съвети, но никак не ми е лесно да се превъзмогна. А и май не се уча от грешките си.

*

Grace

• 2257
« Отговор #19 -: Декември 23, 2011, 11:18:44 pm »
я се стегни ! мъжете не харесват ревли ! и стига си им правила евала ! правилно ти е казал Стрелеца - спри да харесваш всички постове на стената му ! я се направи на недостъпна и незаинтересована, да видиш какво ще стане !!

и по повод на грешките - ако не ги научиш дброволно, по лесния начин, живота ще те принуди да ги научиш по трудния - по-мъчително е и повече време отнема  :blink: тъй че, виж спести си някои елементарни неща !