Здравей Гост

Гледане с цитати

• 211 Отговора
  • 26133 Прегледи
Re: Гледане с цитати
« Отговор #80 -: Декември 13, 2013, 09:02:10 pm »
Много принципиен и му се иска да е доста подреден и практичен. Вероятно е доста амбициозен и наистина е наясно с това какво иска и как да го постигне. Това, което до известна степен го обезоръжава е, че е доста завеян и поради тази причина, трябва все да има някой около него, който да го дръпа към земята, за да не литне той в небето.  ;D Дръжи доста на мнението на другите за него и иска да прави добро впечатление. Обича реда и попринцип не обича да нарушава правилата.  :blink:

*

vezni

• *
  • 244
« Отговор #81 -: Декември 13, 2013, 09:05:32 pm »
Попитах: "Как ще се развият отношенията ми с... от тук нататък, какво да очаквам?"
Ето от случайна творба на читанка какво излезе:
Аманда Куик - "Романтична афера"

" — Няма да посмее — отвърна Уинтърборн, но въпреки това отстъпи крачка назад. — Шарлот, изслушай ме. Не си толкова глупава да си мислиш, че можеш просто ей така, най-хладнокръвно да застреляш един човек. Ще те обесят за такова престъпление.

— Така да бъде! — Шарлот повдигна още малко оръжието си.

— Елате, Уинтърборн — обади се тихо непознатият — Хайде да си вървим. Малката наистина има намерение да изстреля някой куршум в един от нас и съм склонен да си мисля, че жертвата й ще бъда именно аз. Никоя девственица не заслужава толкова главоболия.

— Ами разписките ми? — попита Уинтърборн с треперещ глас. — Обеща да ми ги дадеш, ако ти позволя да имаш по-малкото момиче.

— Както изглежда обаче, ще трябва да намериш друг начин да си изплатиш дълга.

— Но аз нямам никакви източници, сър! — Уинтърборн бе отчаян. — Нямам какво да продам, за да покрия задълженията си към вас. Бижутата на жена ми са продадени. Останали са само някои от сребърните сервизи. Освен това не притежавам тази къща, само съм наемател тук.

— Сигурен съм, че ще измислите как да ми се издължите. — Непознатият бавно се отправи към стълбището, като изобщо не обръщаше внимание на Шарлот. — Но каквото и да измислите, направете така, че да не ми се налага да заставам очи в очи с един истински ангел на отмъщението, за да си получа моето. "

май наистина ще е само афера... дали ще бъде и това се питам

« Отговор #82 -: Декември 13, 2013, 09:11:12 pm »
 :58: Благодаря Thunder

« Отговор #83 -: Декември 13, 2013, 10:02:57 pm »
Попитах: "Как ще се развият отношенията ми с... от тук нататък, какво да очаквам?"
Ето от случайна творба на читанка какво излезе:
Аманда Куик - "Романтична афера"

" — Няма да посмее — отвърна Уинтърборн, но въпреки това отстъпи крачка назад. — Шарлот, изслушай ме. Не си толкова глупава да си мислиш, че можеш просто ей така, най-хладнокръвно да застреляш един човек. Ще те обесят за такова престъпление.

— Така да бъде! — Шарлот повдигна още малко оръжието си.

— Елате, Уинтърборн — обади се тихо непознатият — Хайде да си вървим. Малката наистина има намерение да изстреля някой куршум в един от нас и съм склонен да си мисля, че жертвата й ще бъда именно аз. Никоя девственица не заслужава толкова главоболия.

— Ами разписките ми? — попита Уинтърборн с треперещ глас. — Обеща да ми ги дадеш, ако ти позволя да имаш по-малкото момиче.

— Както изглежда обаче, ще трябва да намериш друг начин да си изплатиш дълга.

— Но аз нямам никакви източници, сър! — Уинтърборн бе отчаян. — Нямам какво да продам, за да покрия задълженията си към вас. Бижутата на жена ми са продадени. Останали са само някои от сребърните сервизи. Освен това не притежавам тази къща, само съм наемател тук.

— Сигурен съм, че ще измислите как да ми се издължите. — Непознатият бавно се отправи към стълбището, като изобщо не обръщаше внимание на Шарлот. — Но каквото и да измислите, направете така, че да не ми се налага да заставам очи в очи с един истински ангел на отмъщението, за да си получа моето. "

май наистина ще е само афера... дали ще бъде и това се питам

Да, само афера ще е . Според мен влагаш твърде много, даже се престараваш и поради това, можеш да изглеждаш доста фанатична и ограничаваща мъжа в действията си. Освен това е твърде вероятно да има и втора жена и да ви върти двете заедно.

*

Freya

• **
  • 1178
« Отговор #84 -: Декември 13, 2013, 10:15:45 pm »
Фрея, имаш много бойна комбинация от Венера и Марс. Честно да ти кажа, очаквах Венера да е по-силна от Марс, понеже тя е принципа на хармонията, така да се каже и тя е склонна да прави компромиси спрямо другите хора. Марс отстоява себе си. Но Венера в Марсов знак малко или много не търпи. Марса ти да не говорим - хем екзалтиран, хем поставен в много хубав дом - потърси какъв фактор в хороскопа ти е склонен да прави такива неизгодни примирения с другите и знай, че той твърде натрапчиво доминира, предоминира даже по начина, който си избрала да изживееш съзнателно наталната си карта. Лошото е, че това, което оставиш като неизживяно, идва при теб под формата на външни обстоятелства, така че не се и съмнявам, че привличаш много рогати, инати и доминиращи хора около себе си. Но на едно дълбоко ниво, реално това си ти самата.

Мда, това определено не е Марса .. Слънце опозиция Луна е, това което ме кара да търся хармония и да правя компромиси в това отношение. Поне така ми се струва че този аспект действа и във връзките и май съм на тема слънце-луна във връзките последно време
А за рогатите вярно е, то по Марса... последните трима бяха двама козирог и един телец, оле имаше и един овен, край!  ;D Ама аз ги харесвам рогатите
Много интересни тълкувания правиш, като карти таро ли гледаш на тях?  :blink:

*

Freya

• **
  • 1178
« Отговор #85 -: Декември 13, 2013, 10:50:07 pm »
Искам да пробвам с още един въпрос, дали ще възобновим комуникация с Х.?
Някой ще ми изтегли ли откъс, моля  :blink:

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #86 -: Декември 13, 2013, 11:05:37 pm »
Това е целия цитат, който си компирах.

"Къщата в Уайнсбърг, където Сет Ричмънд живееше заедно е майка си, нявга бе една от забележителностите на градчето, но сетне славата й доста позавяхна. Засенчи я грамадната тухлена къща на Бъкай Стрийт, която издигна банкерът Уайт. Домът на Ричмъндови бе разположен в малка падинка оттатък края на Мейн Стрийт. Когато фермерите идеха в града по прашния път откъм юг, минаваха край ореховата кория, заобикаляха панаирната площадка с високата дъсчена ограда, цялата облепена с афиши, пускаха конете в тръс пред падинката покрай Ричмъндовата къща и оттам — право в града. Повечето от земите на север и юг от Уайнсбърг бяха засадени с ягодови и овощни градини и Сет виждаше фургони с берачи — момчета, момичета, жени, отиваха сутрин към нивите и вечер се връщаха, посипани с прах. Гълчавата на тълпата и грубите закачки, дето се подвикваха от фургон на фургон, често пъти грозно изнервяха Сет. Мъка му бе, че той не може шумно да се смее, да подхвърля безсмислени шеги, да се пъчи и надува в тоя безкраен поток от движение и кикот, който не стихваше нагоре-надолу по пътя.
Ричмъндовата къща бе изградена от варовик, из селцето се говореше, че взела уж да се скапва — нищо подобно, с всяка година ставаше все по-красива. "

Преди да подновиш отношения с този човек, да не си имала някаква връзка, за която, може да се каже, че за обществото е изглеждала, едва ли не, идеална и е представлявала всичко, което можеш да си пожелаеш?
Иначе имай предвид, че тези отношения е вероятно малко или много, да те ограничават в други сфери откъм емоционален план. Да не би самият човек да е ревнив или със силно развито чувство на притежание?

Да, имаше такава връзка, но явно нещата не бяха така истински и стойностни за мен.  Аз си помислих, че може да имам аз пък конкуренция, но да се получи един вид, че старата любов ръжда не хваща. А за другото- брааавооо- как го улови - човека, в къщата, в прекрасната къща, но има някои неща от живота, на които не може да се радва.

:58:
"Любовни антагонизми- all day, every day"

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #87 -: Декември 13, 2013, 11:11:44 pm »
искам да си обясня нелепото поведение на човек към мен

"Добре, господине, вие сте единственият пълноправен наследник на майор О’Флаерти, починал през август 1828 година в Калкута.
   — Такова богатство не се поддава на _калкутация_! — възкликна критикарят.
   — В завещанието си майорът бил отредил известни суми за някои обществени заведения, но сега френското правителство е иззело наследството му от фондовете на Индийската компания. В момента то съществува в брой, в напълно осезаема форма. От две седмици безплодно търсех хора, заинтересувани от наследството на госпожица Барб-Мари О’Флаерти, когато вчера на тая маса…
   В тоя миг Рафаел скочи и направи такова рязко движение, сякаш го бяха ранили. Последва нещо като безмълвен възторжен вик; в първия миг сътрапезниците му изпитаха смътна завист и обърнаха към него пламналите си очи. После се чу мърморене, което напомняше шум в роптаеща театрална зала, развълнувана врява, която нарасна, защото всеки искаше да каже някоя дума и да ознаменува огромното богатство, което бе донесъл нотариусът. Отрезвял внезапно от послушалата го съдба, Рафаел бързо разгъна върху масата салфетката, с която бе измерил шагреновата кожа. Без да се вслушва в нищо, той разстла отгоре й талисмана и неволно потръпна, като видя мъничката разлика между очертанията, изрисувани на бялата повърхност, и очертанията на кожата.
   — Е, какво пък толкова? — възкликна Тайфер. — Богатството му е добре дошло."

май трябва просто да го приема като подарък от съдбата и да благодаря, че се е случило

Освен това, което казваш и е добра интерпретация, струва ми се, че и ти самата може да си направила нещо, с което силно си развулнувала човека и си му донесла някаква положителна емоция и по този начин, един вид, той ти благодари. Може да е дебилно, но поне се опитва да ти благодари  ;D

Отношението беше яростно към мен...без аз да съм го предизвикала по някакъв начин - напротив дори бях мила

« Отговор #88 -: Декември 13, 2013, 11:32:28 pm »
Фрея, тълкувам ги, да, един вид като карти Таро - от гледна точка на това, че символизма е сходен като този на картите, но символизма е универсален за всички системи, във всичко можем да намерим някакви архетипни образи. Но и доста ми помагат и скучноватите интерпретативни съчинения от средното училище, защото, поне за мен, това беше първия досег с информация, която изглеждаше една, а означаваше друго и за първи път си направих тогава труда да видя как точно работи тази система на асоциации. Ако гледаш на всеки цитат като на стихотворение на символист, със сигурност ще доловиш и отговора, който ти е даден.

Ето, на твоя отговорност аз ти теглих цитат дали ще подновиш отношенията ти с Х. Казвам на твоя отговорност, защото винаги тегля чалнати цитати от научна фантастика. И този не прави изключение:  ;D

Цитат
Ктистлмуп най-накрая взе да разбира.
— Направил си нещо с ума си. Химикали? На Марс предпочитаме директното стимулиране.
— Марс? Ама ти наистина ли…
— Барнс, трябва да ти задам няколко въпроса.
— Давай — махна небрежно с ръка Барнс.
— До каква степен е готова Земята да отбие атака от космоса?

Според мен отговора е ДА и е възможно поведението на въпросният човек да е доста предизвикателно

zikovu Двете неща едно на друго не пречат. Има хора, които имат сериозни проблеми със себе си и реагират агресивно, когато докоснеш някоя тънка струна на душата им, която принципно кътат само за себе си. Струва ми се, че това може да е и случаят в твоята ситуация.  Надявам се човекът да се усети навреме, обаче и да оправи държането си. Успех!  :58:

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #89 -: Декември 14, 2013, 07:14:51 am »
Благодаря Thunder  :58:

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #90 -: Декември 14, 2013, 11:17:19 am »
какви чувства изпитва към мен

"Докосването му предизвика водовъртеж от чувства и желания у нея, но гордостта й я накара да изпъне гръб. Нямаше да му позволи да разбере колко е засегната и не му отговори нищо.
   Той отпусна ръката си с горчива усмивка върху устните.
   — Мисля, че не сте. Няма какво повече да се каже, любов моя. — Тонът му беше точно толкова студен, колкото докосването му горещо. — Адвокатът ми ще пристигне до месец. Вие с баща ви можете да останете до тогава. — След това се обърна към коня и хвана юздите, като й хвърли още един поглед. — Можете да се свържете с мен за къщата.
   Той не можеше да си тръгне, не и след всичко, което бе направила! Беше пристигнал тук самоуверен и надменен и се готвеше да си тръгне по абсолютно същия начин.
   Чист, палещ гняв закипя във вените й. София сложи ръце на кръста."

между другото- пак е много точно попадението. Самоконтролът и хладината са факт. Има ли нещо отдолу? Как мислиш Тъндър?

*

Freya

• **
  • 1178
« Отговор #91 -: Декември 14, 2013, 12:30:45 pm »
Фрея, тълкувам ги, да, един вид като карти Таро - от гледна точка на това, че символизма е сходен като този на картите, но символизма е универсален за всички системи, във всичко можем да намерим някакви архетипни образи. Но и доста ми помагат и скучноватите интерпретативни съчинения от средното училище, защото, поне за мен, това беше първия досег с информация, която изглеждаше една, а означаваше друго и за първи път си направих тогава труда да видя как точно работи тази система на асоциации. Ако гледаш на всеки цитат като на стихотворение на символист, със сигурност ще доловиш и отговора, който ти е даден.

Ето, на твоя отговорност аз ти теглих цитат дали ще подновиш отношенията ти с Х. Казвам на твоя отговорност, защото винаги тегля чалнати цитати от научна фантастика. И този не прави изключение:  ;D

Цитат
Ктистлмуп най-накрая взе да разбира.
— Направил си нещо с ума си. Химикали? На Марс предпочитаме директното стимулиране.
— Марс? Ама ти наистина ли…
— Барнс, трябва да ти задам няколко въпроса.
— Давай — махна небрежно с ръка Барнс.
— До каква степен е готова Земята да отбие атака от космоса?

Според мен отговора е ДА и е възможно поведението на въпросният човек да е доста предизвикателно

Да, много интересно.. успяваш да ги долавяш нещата, сигурно и сънища ще тълкуваш добре по този начин. :) И аз се опитвам да погледна на нещата така - като асоциации и архетипове и да разгадая символизма  :rolleyes:
Хм, вероятно ако ме потърси, то той би бил предизвикателен, то е ясно в предвид миналото... Ако има развитие ще дам обратна връзка :) Благодаря ти

« Отговор #92 -: Декември 14, 2013, 05:43:18 pm »
какви чувства изпитва към мен

"Докосването му предизвика водовъртеж от чувства и желания у нея, но гордостта й я накара да изпъне гръб. Нямаше да му позволи да разбере колко е засегната и не му отговори нищо.
   Той отпусна ръката си с горчива усмивка върху устните.
   — Мисля, че не сте. Няма какво повече да се каже, любов моя. — Тонът му беше точно толкова студен, колкото докосването му горещо. — Адвокатът ми ще пристигне до месец. Вие с баща ви можете да останете до тогава. — След това се обърна към коня и хвана юздите, като й хвърли още един поглед. — Можете да се свържете с мен за къщата.
   Той не можеше да си тръгне, не и след всичко, което бе направила! Беше пристигнал тук самоуверен и надменен и се готвеше да си тръгне по абсолютно същия начин.
   Чист, палещ гняв закипя във вените й. София сложи ръце на кръста."

между другото- пак е много точно попадението. Самоконтролът и хладината са факт. Има ли нещо отдолу? Как мислиш Тъндър?

Има очакване ти да си активната страна, ти да си тази, която да го извади от, един вид "тъмината", в която е попаднал - нещо не си падамного този човек по експресивността, гори отвътре, но е несигурен в себе си и в това как ти ще реагираш, ако той покаже интерес и поради тази причина чака по-скоро ти да засвидетелстваш към него твоя.

Фрея, пак заповядай!  :58: А иначе за сънищата не, странно, но не тълкувам добре, в тази насока имам нужда от повече школовка. Някак си те не следват традиционната логика и ми е трудно да проследя логиката в нечии друг човешки ум. В моите сънища, също, защото всичко е някак абсурдно.  ;D

« Отговор #93 -: Декември 15, 2013, 01:30:56 am »
Аз да ви кажа, че днес, освен с цитат, пробвах да си гледам даже със сериала, който гледах.  ;D ;D ;D Пуснах още недоизгледан епизод на произволна минута и оставих да чуя няколко реплики и доста конкретно отговориха на въпроса ми.  ;D

« Отговор #94 -: Декември 15, 2013, 08:45:23 am »
Ще имам ли връзка скоро?

"Венерианките посрещнали марсианците с отворени обятия. Те знаели интуитивно, че този ден ще дойде. Сърцата им се отворили широко за любовта, която не били изпитвали никога преди това."

« Отговор #95 -: Декември 15, 2013, 01:11:22 pm »
Да, и явно ще е доста хармонична и сравнително безпроблемна.  ;)

« Отговор #96 -: Декември 15, 2013, 01:27:07 pm »
Благодаря ти Thunder  :88: Ако се появи нещо на хоризонта ще дам ОВ   ;D

« Отговор #97 -: Декември 15, 2013, 03:03:42 pm »
Супер, чакам и се надявам да съм права!  :blink:

*

Freya

• **
  • 1178
« Отговор #98 -: Декември 15, 2013, 05:06:28 pm »
Аз да ви кажа, че днес, освен с цитат, пробвах да си гледам даже със сериала, който гледах.  ;D ;D ;D Пуснах още недоизгледан епизод на произволна минута и оставих да чуя няколко реплики и доста конкретно отговориха на въпроса ми.  ;D
хаха много интересно, то ако се поогледа човек и започне да забелязва неща, може да открие много знаци.. така че, защо не

*

Crabby

• **
  • 1460
  • I will carry your world
« Отговор #99 -: Декември 15, 2013, 05:07:50 pm »
хаха много интересно, то ако се поогледа човек и започне да забелязва неща, може да открие много знаци.. така че, защо не

Винаги съм казвала, че на тъпите сериали мога и края да им позная след 10тина минути от филма  ;D ;D Кой сериал гледаш Тъндър?
I wish I could leave this behind,
fly free like the air would do,
burn like the fire would do,
feel stable like the earth would do,
but at the end of the day I know I am made to do differently,
I am made to be like the water...
feel like the water and love like the water...