Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Гледане с цитати  (Прочетена 18377 пъти)

AH

• Редовен участник
  • Публикации: 2201
Re: Гледане с цитати
« Отговор #40 -: Декември 05, 2011, 09:58:03 am »

Може ли помощ и за мен? Привет на всички като начало :blink:
Въпросът касае професионална реализация.

"Ноздрите й бяха разширени, очите й - пълни с животинска жар, чертите й - раздвижени; тя се смееше с белите си зъби, с едната ръка, чиито нокти изглеждаха по-светли от плътта, засенчи очите си, а с другата помаха на публиката."

Аз обърнах внимание на следното в цитата:“ засенчи очите си,“ – а ако го съчетая с транзит на Слънце и Меркурий над натален Нептун в 11-ти дом, бих казала, че може и да не „засенчваме“ очите си по отношение на приятелите  пак в контекста на въпроса за работата:)
Активен

Херлок Шолмс

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 224
    • Личен  сайт на Херлок Шолмс
« Отговор #41 -: Декември 07, 2011, 02:58:32 am »

Здравейте и тук:)
 Интересно и ми се иска да се пробвам ,пък Hm ще каже.  Очите ми извади това" Приличаше на един безкраен процес". Отговорът е тук според мен.Случва се нещо което периодично се преповтаря. Едни и същи "обекти" , ситуации, ,разговори,...и т.н.Не знам какво е ,но ми се струва че става въпрос за нещо циклично.Свързвам я с ГА  Луната от Таро.Или връзка на приливи и отливи....
ПС. Пробвам се за ''сефте" така че, ще имама нужда от обратна връзка. Наистина ме грабна...:)
Активен

Херлок Шолмс

• Нов участник
  • *
« Отговор #42 -: Декември 07, 2011, 03:02:36 am »

Бих помолила и аз да имам цитат свързан с мойте си "Радини вълнения":)
Активен

Kali

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1411
« Отговор #43 -: Декември 07, 2011, 08:18:43 am »

Аз обърнах внимание на следното в цитата:“ засенчи очите си,“ – а ако го съчетая с транзит на Слънце и Меркурий над натален Нептун в 11-ти дом, бих казала, че може и да не „засенчваме“ очите си по отношение на приятелите  пак в контекста на въпроса за работата:)

Така ми е по-лесно, АН. Изморих се разнопосочни сигнали. Аз не си знам мястото.
Активен
Ние можем да бъдем промяната, която искаме да видим в света.

ThunderGoddess

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1324
« Отговор #44 -: Декември 07, 2011, 08:47:16 am »

Значи давам ви още една идея, ако нямате художествена литература пред себе си, отворете или Читанка или Литернет, избирате една буква произволна на автора, едно произволно произведение и един произволен цитат.  :P Ей така теглих и на Херлок един  :P

В средата на поляната цъфтеше тънка, нежна маргаритка. Около нея грееха сините пламъци на теменужките, по-нататък се редяха камбанките, а още по-нататък блестяха жълтурчетата, разпръснати между тревите като парички. Сега след бурята всички бързаха да избършат мокри очи и да погледнат слънцето.

Полъхна вятър. В тревите покапаха хиляди капки роса — цветята се радваха на отминалата буря.

Ето че дойде и първата пчела. Тя се стрелна над поляната, крилете й заблестяха.

— Как сте, звездички? — извика тя. — Чухте ли новината? Бурята изкъртила стария дъб.

— Онова ли дърво, чиито клони се поклащаха като рамене на лъв? — попитаха теменужките. Те растяха по-нависочко и виждаха всичко пред себе си.

— Жалко — каза маргаритката, — този дъб спираше вятъра и ни правеше завет.

Според мен, Херлок, се имаш за по-слаба, отколкото всъщност си и очакваш от този човек да ти е като опора, но всъщност си мисля, че той доста по-лесно би паднал, в някои обстоятелства, чисто психически, много преди теб. Може би това се дължи на някакви резки промени в живота ти, които са се случили наскоро, които може да се оприличат като буря. Може би този човек по някакъв начин ти е помогнал, дори да не го съзнава и така си се сближила с него. Но според мен наистина тук преобладава чувството на желание за защита на едно чисто подсъзнателно ниво, което се асимилира като положителна емоция, трепет, на съзнателно ниво. Въпроса в случая е какво следва с отношенията ти с този човек, след като установиш, че не си толкова крехка, за колкото се мислиш.
Активен

Херлок Шолмс

• Нов участник
  • *
« Отговор #45 -: Декември 07, 2011, 01:23:11 pm »

Благодаря Гръмотвержке  ;D.Ти най-добре знаеш как е след бурия.... ;D
Вярно е ,че рязко смених поската  напоседък .Не само във вазимоотношенията-те са все така ...неустановени ,но в живота си. Странното е ,че на Сибинаските символи от онези дни на същият въпрос изтеглих нещо подобно и беше нещо, че някаой преживява физически проблеми ,които предивикват психични трансформации.
А от твоя цитат ми се наби на очи следното:"избършат мокри очи и да погледнат слънцето"....хубаво е.. Мерси!
Активен

ThunderGoddess

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #46 -: Декември 07, 2011, 01:24:40 pm »

Радвам се ако съм помогнала!  :blink: И пак заповядай!  :P
Активен

ThunderGoddess

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #47 -: Ноември 09, 2013, 12:07:08 pm »

Подновявам темата, ако някой иска да си зададе въпроса!

http://chitanka.info/books

За скоростно намиране на цитати, които да отговорят на вашия въпрос!  ;D
Активен

galiusha

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 143
  • В живота няма щастие, само щастливи мигове...
« Отговор #48 -: Ноември 09, 2013, 12:41:04 pm »

Интересен метод...
Ще се съберем ли с момчето ми?

"Самира израсна здрава и красива за радост на любящите си родители. За нещастие, при повторното си забременяване Юланда пометна и не бе способна да забременее отново. Невъзможността й да дари Парис със син я изпълваше с тъга, но той нито веднъж не изрече дума, с която да я обвини. Вместо това, с всеки изминал ден, те ставаха все по-близки и любовният огън между тях продължи да гори."
Активен
А ти драги приятелю, истински ли си живял 10 000 дни или си живял един и същи ден 10 000 пъти?

ThunderGoddess

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #49 -: Ноември 09, 2013, 12:46:33 pm »

Според мен имате все още и двамата чувства един към друг. Проблемът е, че не сте склонни да се извините за нещо сами на себе си. Обвинявате се много за минали грешки. И двамата на решавате да поемете рискове. И ако продължавате да го правите така и да не си казвате, и една дума по този въпрос, няма как да се съберете. Зависи от действията ви. Засега сте избрали такъв курс, с който няма да се получи ....
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
  • Публикации: 3190
« Отговор #50 -: Ноември 12, 2013, 11:43:38 am »

И аз искам да задам въпрос...Ще забогатея ли до 2 години? Цитата,който отварям е от някаква книга по астрология за Зодия Близнаци.Явно е на бившата колежка..."Налага се да промените някои от вижданията си по отношение на допълнителен бизнес,за който ви уговарят.Същевременно при някои от вас се очаква предложение за нова работа.""
Активен
''Скромността е за тези,които нямат други качества освен нея!''-Оскар Уайлд

Oceanborn

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1312
« Отговор #51 -: Ноември 12, 2013, 12:17:04 pm »

Аз не виждам какво да се тълкува - то си е написано :))). Ще сменяш работата и най-вероятно ще започнеш нов бизнес от който ще забогатееш :).
Активен

Oceanborn

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1312
« Отговор #52 -: Ноември 12, 2013, 12:20:26 pm »

И аз се включвам. Въпроса ми е: Ще сменя ли партньора си догодина?

Отворих " За любовта и сянката " на Исабел Алиенде. Разтворих книгата с 2 ръце. От лявата страна където ми попадна палеца пишеше:" Не. той беше преместен на друго място." От дясната страна където ми попадна палеца пишеше: "Същият,моля.".

Направо съм....потресена.
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
  • Публикации: 3190
« Отговор #53 -: Ноември 12, 2013, 01:00:29 pm »

И аз се включвам. Въпроса ми е: Ще сменя ли партньора си догодина?

Отворих " За любовта и сянката " на Исабел Алиенде. Разтворих книгата с 2 ръце. От лявата страна където ми попадна палеца пишеше:" Не. той беше преместен на друго място." От дясната страна където ми попадна палеца пишеше: "Същият,моля.".

Направо съм....потресена.
Много странно.Може би ще се появи нов човек в живота ти,но ти ще се колебаеш дали да започнеш връзка с него или да продължиш с предишния.
Активен
''Скромността е за тези,които нямат други качества освен нея!''-Оскар Уайлд

dream girl

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 194
« Отговор #54 -: Ноември 12, 2013, 01:19:35 pm »

Зададох въпрос дали ще имам връзка с Х и се падна следния цитат:"Обърна се към вратата на сградата точно в момента,в който Сериозния Учен изведе някакъв висок и слаб човек,облечен в скромни дрехи.Момчето се развълнува.Отдавна не беше изпитвало такова вълнение.Когато вървиш по пътя,гледките те радват само в началото,после свикваш,дори и с разнообразието. Може би от приятеля на Сериозния учен можеше да научи нещо полезно." Последното изречение си е показателно.
Активен

vezni

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 244
« Отговор #55 -: Ноември 12, 2013, 05:31:55 pm »

Появи се човек, към когото не съм безразлична. Интересува ме какви са неговите намерения, чувства и т.н. и как ще се развият нещата. Много ще съм благодарна на мнение :)
Това е първото, което прочетох:
"…Жена му ако е българка, много ще ми бъде чудно, но той е българин. Има си българи роднини. Наистина той не им ходи и те не му ходят, но туй не изменява званието им на негови роднини. Ако искате да знаете истината, жена му е, която не може да ги търпи. Тя е живяла някъде из Европа, па сега не може да търпи простите. Натура."

После, незнайно защо, копирах това:

"Избраният й ден е сряда? Господин Жан, упоителният тълковател на Вагнера, Верди и Маскани, като се прощава с барон де-Мармелон (според метрическите книги: Шлойме Келипирмахер), никога не казва au revoire, а винаги à mercrede, monsieur le baron! До сряда, г-н барон!

И нека някой обикновен смъртен да се опита да проникне в сряда в къщата на Madame Parvan! — Портиеринът Григор (между нас казано: Гунчо от Блъсничево) е йоще по-горд. Той по-скоро ще издере очите на „тукашния“, отколкото да го пусне в светилището на аристократията. "
Аз понеже нищо не мога да си разтълкувам, ако иска нека някой тегли за мен. Много съм объркана, все страдам за едни мъже...
Активен

Sonic_Pro

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 873
« Отговор #56 -: Ноември 14, 2013, 01:00:24 am »

vezni, сложна е ситуацията, друго не се наемам да кажа :) Падна ти се това:
Цитат
— Защо е Хитлер?
— Кога е прав.
— Къде беше онзи приведен и побелял старец, когото наричах татко, когато въртележката се повреди?
— Как беше асът в Мюнхен?
— Хо-хо, бери-бери.

Първият ти цитат ме навежда на мисълта, че може би няма да си допаднете с родата му.
Активен

kitsa

• Новак
  • Публикации: 20
« Отговор #57 -: Ноември 14, 2013, 11:53:05 am »

.
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 09:37:41 pm от kitsa »
Активен

ThunderGoddess

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #58 -: Декември 10, 2013, 11:30:37 pm »

Джъст а дрийм и Оушън, имате наистина доста директни цитати, много е хубаво, когато хората си теглят такива, на мен винаги ми се падат много символистични. Нямам какво да добавя, всичко си е казано в прав текст. Джъст наистина трябва да преомисли някаква по-нетрадиционна възможност вероятно, която попринцип не би погледнала, за да направи пари.
А Оушън, ти няма да си смениш партньора. Възможно е да замине някъде, да имате временно връзка от разстояние, но въпреки всичко, ще откриеш че държиш много на него.

Дрийм гърл - Според мен този цитат е повече съвет от висшето ти аз, отколкото обещание за връзка с дадения човек. Разпитай приятелите му, за да научиш повече информация за него.

Везни - или човека срещи теб е много надут и много терудно ще те допусне до себе си, да не кажа невъзможно, или ти се държиш като недостъпна и не му даваш никакъв шанс да повярва, че може да стане нещо между вас.

Китса - човека би трябвало да те потърси, да те помоли за прошка, нещо такова. Дали си струва, ти вече ще си прецениш. ;)
Активен

zikovu

• Редовен участник
  • Публикации: 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #59 -: Декември 11, 2013, 10:42:46 am »

аз нещо не мога да загрея как се намират цитати, но си зададох един любовен въпрос, отидох на линка и натиснах една буква и първата книга, която ми излезе беше "уйнсбърг,охайо"...после пак пробвах 2ри път и попаднах на книгата "Романтични времена"....................абе любов май ще има- а това ми стига да го знам! ;D
« Последна редакция: Декември 11, 2013, 10:51:12 am от zikovu »
Активен
"Любовни антагонизми- all day, every day"