Здравей Гост

Гледане с цитати

• 211 Отговора
  • 40417 Прегледи
Re: Гледане с цитати
« Отговор #180 -: Януари 05, 2014, 11:48:27 pm »
Ретро Венеррата явно е върнала старата любов при теб с пълна сила.  ;) Но няма лошо, не са никак лоши цитатите и за развитието ... :)

По първият, според мен човекът много дъло време се е чувствал самотен, обезнадежден, всичко му е било сиво и някак си си е сомнял, че когато е бил с теб е било по-различно, по-слънчево и поради тази причина като му е писнало анистина да му е гадно, е решил да потърси теб, един вди да върне нещо щастливо в живота си. Мисля, че и той има нужда да бъде обичан и определено би се радвал да му демонстрираш вниманието и чувствата си.

По втория цитат - не изключвам възможността след няколко месеца пак да се окажете заедно като двойка.  ;)

« Отговор #181 -: Януари 08, 2014, 05:16:59 pm »
Благодаря ти от сърце,ще дам обратна връзка,при развитие

*

Lillie

• 30532
« Отговор #182 -: Януари 12, 2014, 02:23:50 pm »
Да се включа и аз в темата.  :blink:

Зададох си въпрос за един специален човек, отворих произволно книгата, която видях, че е паднала долу на пода от секцията ("Корпус Херметикум", превод на Дж. Мид), насочих се интуитивно към един абзац и ето какво прочетох там:

"И така, ще започна своята проповед с призив към Бога, Властелин на Вселената и Създател, (неин) Владика и (нейно) Вместилище, който бидейки Всичко, е Един, и бидейки Един, е Всичко; защото Пълнотата на всички неща е Една и (е) в Единия, и този последен Един не са два различни, а и двамата са Едно Единно."
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #183 -: Януари 12, 2014, 03:31:26 pm »
Ами Лили, не знам как точно си формулирала въпроса си в главата, за да мга да ти дам повече информация, но от това, което виждам е, че този човек наистина е много важен в живота ти и ще остане доста дълго време в него и дори и да се разделите или нещо да стане между вас, със сигурност неговата диря ще е нещо, което няма да можеш да забравиш. Струва ми се, че сякаш обаче емоциите са повече положителни и ще имате красиви мигове. Ти с този човек много силно се подтиквате взаимно към личностно израстване и осъзнаване на различни вътрешни, подсъзнателни неща.  :blink:

*

Lillie

• 30532
« Отговор #184 -: Януари 12, 2014, 03:34:21 pm »
Благодаря.  :blink:
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #185 -: Януари 14, 2014, 02:45:33 pm »
психаря ще спре ли да ме тормози

“Предполагам, става дума за жена му. — Сам можеше понякога да е малко наивна, но не и сляпа.
   — Да отбележим, че, меко казано, още не е преодолял загубата й. Той дори не може да говори за нея.
   Тя си спомни начина, по който очите му потъмняваха понякога, дълбоко и плътно, сякаш светлините в затворена стая биваха изгасени. Няколкото пъти, когато бе споменавал Изабел, Джери бе останала с впечатлението, че той само се преструва заради онези, които иначе не биха го оставили на мира да продължи живота си. За разлика от Сам, която дълбоко в себе си сигурно бе почувствала облекчение от смъртта на Мартин, Обри пазеше скръбта си като заровено съкровище.
   — Това изисква време. —“

"Любовни антагонизми- all day, every day"

« Отговор #186 -: Януари 14, 2014, 03:00:23 pm »
Zikovu според мен последното изречение ти дава верния отговор-ще те остави на мира и ще почувстваш облекчение,но трябва да мине малко време   ;)

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #187 -: Януари 14, 2014, 03:09:30 pm »
Zikovu според мен последното изречение ти дава верния отговор-ще те остави на мира и ще почувстваш облекчение,но трябва да мине малко време   ;)

много благодаря...търпение му е майката- дано ми издържат нервите най- вече.

« Отговор #188 -: Януари 14, 2014, 03:13:26 pm »
Зикову, и аз съм на такова мнение - човека там още се бори с чувствата си, ти просто не го ебавай, след време ще се умори и ще си продължи пътя и ще спре да те тормози. Ама ти си с Луна в Коза, знам, че знаеш как да си сложиш капаците и все едно нищо не виждаш ахахах.  :P

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #189 -: Януари 14, 2014, 03:17:56 pm »
Зикову, и аз съм на такова мнение - човека там още се бори с чувствата си, ти просто не го ебавай, след време ще се умори и ще си продължи пътя и ще спре да те тормози. Ама ти си с Луна в Коза, знам, че знаеш как да си сложиш капаците и все едно нищо не виждаш ахахах.  :P

..абе ще види той....- като му забия един козешки рог там къдет не тряя :lol:

« Отговор #190 -: Януари 14, 2014, 03:23:04 pm »

..абе ще види той....- като му забия един козешки рог там къдет не тряя :lol:

Ахахахах право натам, не му мисли, да си е правил сметката преди да се закача  :D

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #191 -: Януари 17, 2014, 09:18:40 am »
тъндър  ;)

Ще получа ли тази работа?

„Беше по-висока, разбира се. И може би по-хубава. Но все пак същата Тоанет. Зашеметените му възприятия почти се разбунтуваха против този смайваш факт, който събори преградите, издигнати от него около мечтите и въздушните замъци, както стените на бисера се издигат около нараненото място. Джимс не можеше да види в нея никаква промяна освен това, че беше станала по-женствена. Трудът на Хепсиба, трудът на самия Джимс, свободата и смелостта му бяха пометени като прах, когато я погледна, и той отново се почувствува като онова по-долно същество, което й поднасяше орехи, пера и кленова захар и се молеше вътрешно по детинския си начин тя да му се усмихне. Това не беше нова Тоанет, отдалечила се с още милион мили от него, както си беше мислил, а старата Тоанет, която отново го превръщаше в роб, разравяше пак купището на разбитите и запокитени надежди, разпалваше полуизтлелите му желания, лишаваше го от гордостта и силата му и караше кръвта да кипи в жилите му.“

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #192 -: Януари 17, 2014, 11:59:55 am »
и да попитам- мъжът Х. обвързан ли е и ако- до колко е сериозно?

„ Той е много мил, защо да не е мой тип?
Тя рядко приемаше навътре мнението на другите, но не можа да преглътне думите на Брет. Правеше я така уязвима, че дори не искаше да мисли за това. Какъв според него бе нейният „тип“?
— Никога няма да е душата на компанията — студено каза Брет. „

« Отговор #193 -: Януари 17, 2014, 01:58:48 pm »
тъндър  ;)

Ще получа ли тази работа?

„Беше по-висока, разбира се. И може би по-хубава. Но все пак същата Тоанет. Зашеметените му възприятия почти се разбунтуваха против този смайваш факт, който събори преградите, издигнати от него около мечтите и въздушните замъци, както стените на бисера се издигат около нараненото място. Джимс не можеше да види в нея никаква промяна освен това, че беше станала по-женствена. Трудът на Хепсиба, трудът на самия Джимс, свободата и смелостта му бяха пометени като прах, когато я погледна, и той отново се почувствува като онова по-долно същество, което й поднасяше орехи, пера и кленова захар и се молеше вътрешно по детинския си начин тя да му се усмихне. Това не беше нова Тоанет, отдалечила се с още милион мили от него, както си беше мислил, а старата Тоанет, която отново го превръщаше в роб, разравяше пак купището на разбитите и запокитени надежди, разпалваше полуизтлелите му желания, лишаваше го от гордостта и силата му и караше кръвта да кипи в жилите му.“

Мисля, че не, ще останеш на старата си.  :( Но е възможно в работата, която си сега на нея, да има промени, които да се отразят позитивно на теб самата и може би ще се почувстваш по-добре там. Пак не напълно комофртно и сигурно пак ще търсиш нещо друго, но ще е по - поносимо.  :blink:

и да попитам- мъжът Х. обвързан ли е и ако- до колко е сериозно?

„ Той е много мил, защо да не е мой тип?
Тя рядко приемаше навътре мнението на другите, но не можа да преглътне думите на Брет. Правеше я така уязвима, че дори не искаше да мисли за това. Какъв според него бе нейният „тип“?
— Никога няма да е душата на компанията — студено каза Брет. „

Не знам дали питаш за себе си или за някоя друга приятелка, която се интересува от този мъж, но той не е нейния тип, според мен е вероятно да си затваря (щ) очите за някои недостатъци с цел да го приеме(ш), но накрая пак няма да излезе кой знае какво от тази история. Това и казва цитата и някак сякаш не отговаря на главния въпрос, а логиката е, че реално зая човека, койот пита, е по-важно това предупреждение, отколкто информацията, за която пита.  :blink:

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #194 -: Януари 17, 2014, 02:21:19 pm »
благодаря! за себе си питах и двата пъти

ами аз си мисля, че е възможно да получа работата за която питам, но в основата си нещата да не са много по различни от това сега. НО ДАНО ако остана на старата да има положителните промени както казваш.

а по втория цитат- не- не се опитвам да го приема- познавам го отгоре до долу. Нямам инфо какво се случва, а ми е интересно.

« Отговор #195 -: Януари 17, 2014, 06:07:25 pm »
Zikovu по втория цитат-този човек май се е отнесъл много студено и жестоко с теб.Цитатът не показва дали е обвързан,а по-скоро неговото отношение към теб.

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #196 -: Януари 17, 2014, 06:38:26 pm »
Zikovu по втория цитат-този човек май се е отнесъл много студено и жестоко с теб.Цитатът не показва дали е обвързан,а по-скоро неговото отношение към теб.

да, така се отнесе- но аз даже наскоро питах дали ще предприеме нещо за да изживеем отново някакъв романс...ии ооо какъв цитат ми се падна :-[ но е прекалено розов за да е истина ;D няма смисъл да го публикувам...но за това си мисля, че цитата тук е по темата.

аз мисля, че той няма нищо сериозно според цитата- има много отрицание в него.. :rolleyes:

*

Freya

• **
  • 1178
« Отговор #197 -: Януари 20, 2014, 12:37:57 pm »
Здравей Тъндър, аз имам нов въпрос, "ще се получи ли нещо в интимен план между мен и Х.?" По принцип по предния въпрос да ти кажа си права, наистина имам нужда от време.. емоционално не се чувствам готова. Учудвам се обаче, че Х. е доста настоятелен и заинтересован към мен, въпреки че сметнах, че вероятно привличането ни е било просто моментно. Струва ми се и че доста открито си изразява емоциите, при положение че не се познаваме добре. За сега няколко пъти ми звъни да излезем, но аз или съм заета или болна или се разминаваме. А ако се стигне до някъде, вероятно ще му споделя, че имам нужда от повече време.. и все пак..

"- О, не сър, вече започвам да свиквам... само дето, виждате ли, тия белезници стягат ужасно...
- Ще получите нови, щом желаете. Продължавайте сега!
- Да... попаднах в дупката, която централният мозък отвори под краката ми, когато Тери ме подгони, там долу срещнах каубоя и ние... кажете, не бих ли могъл да получа чаша вода?"
- Не
- Но аз съм толкова жаден...
- Първо говори негоднико, после поискай вода!
- Но аз говоря вече пет часа непрекъснато!
- Зъбиш се, така ли?
- Не, аз само...
- Още една дума нищожество и ще изхвърчиш през люка, ясно ли е?
- Но...
- ЗАТВАРЯЙ СИ УСТАТА, ГОВЕДО ТАКОВА! КЪДЕ Е РОБОБРАТА? КЪДЕ Е ЖЕЛЯЗНАТА ЧЕЛЮСТ? КЪДЕ ТИ Е ПИСТОЛЕТЪТ? ЗАЩО СТАНА ПРЕДАТЕЛ? ЗА КОГО РАБОТИШ? ЗАЩО СЕ ВЪРНА ТУК? КЪДЕ СА БОМБИТЕ, КОИТО ВЪЗНАМЕРЯВАШЕ ДА ПОСТАВИШ НА КОРАБА? ОТГОВАРЯЙ!"

Човека е яко ревнив и прилепчив. Звъни ти няколко поредни пъти след като не сте много близки, представи си тогава какво би станало, ако си станете по-близки. Именно поради тази причина не бих те посъветвала да скъсяваш личната дистанция между теб и него, на мен по този цитат ми прилича даже малко на прикрит психопат или някой, който е на границата да бъде такъв. То сякаш и Вселената до известне степен ти го указва с това, че ти все имаш работа или ти се случва нещо като се каниш да се видиш с него, случайностите не са съвсем случайни.  ;)

Вивека, мерси за милите думи хахаха.  ;D ;D

Здрасти Тъндър, и тук давам ОВ по този въпрос (на хорара който зададох за него по същото време, дали ще се стигне до интимни отношения, тълкуването беше че няма да се получи) но пък се стигна до такива, едни любовни работи ми говори... мале мале, направо ме отнесе, имахме 3 срещи до сега, като едната беше направо невероятна,  не ми се е случвало да изляза с мъж на такава среща.. направо ми завъртя главата, на следващия ден направо си мислех че съм влюбена, но това за момент, а сега сякаш не знам какво чувствам и аз.. объркана работа..  :blink: та това за сега, пък после ще видим.

*

Shreya

• *
  • 414
« Отговор #198 -: Януари 27, 2014, 01:48:37 am »
Много ми допада темата  :blink: Някой дали би искал да ми тегли цитат в любовно-емоционално отношение близките 3-4 мес. как ще се развият?

« Отговор #199 -: Януари 27, 2014, 10:32:26 pm »
Много готина темичка, направо се развеселих  :blink: Поздравления! Сега и аз да се включа. На въпрос ''какво изпитва към мен'' ми се падна:

''И аз бях имала леки връзки като тази, но не ги бях оценявала на времето. Бяха простички и безпроблемни, но понякакъв начин им липсваше истинска дълбочина.
   Колко стабилна може да е една любов, ако човек не познава най-тъмните кътчета от душата на своя любим? Това бе дилемата пред която бях изправена с Гидиън.
   Започваше ден втори след Гидиън. Искаше ми се да отида при него и да му се извиня, че си тръгнах. Искаше ми се да му кажа, че съм на негово разположение, че съм готова да го изслушам или просто мълчаливо да го подкрепя. Но бях прекалено силно емоционално обвързана. Прекалено лесно можех да бъда наранена. Прекалено много се страхувах да не бъда отхвърлена.Знаех, че няма да ме допусне до себе си и това ме караше да се страхувам още повече. Знаех, че дори да се сдобрим, непрекъснато ще се разкъсвам от факта,че споделя с мен само малки парченца от истината."

Цитата си го избрах, без да гледам от една книга, която не съм чела. Беше подарък към едно списание и стои от доста време на нощното шкафче, ама май накрая ще взема да я прочета  :blink:
« Последна редакция: Януари 29, 2014, 11:13:19 am от _perla_ »