Здравей Гост

Гледане с цитати

• 211 Отговора
  • 40408 Прегледи
Re: Гледане с цитати
« Отговор #160 -: Декември 28, 2013, 04:39:10 pm »
Да, но е възможно да нямаш много позитивни преживявания и нещо да се обърка.  ;)

*

Ralinda

« Отговор #161 -: Декември 28, 2013, 04:46:14 pm »
 blagodarq za otgovora

*

karita

• *
  • 231
« Отговор #162 -: Декември 28, 2013, 06:02:46 pm »
Да, карита, според мен ще възобновите отношенията си, но трябва да си готова на компромиси някакви и да помогнеш на човека, както пише в цитата, той ще направи първата крачка, но може деа се и откаже на средата и тогава трябва малко да му помогнеш. Но ми се струва, че ако подновите отношения и му помогнеш тогава, определено няма да съжаляваш, а може отношенията ви да придобият нова дълбочина.  :P

Благодаря ти много Тъндър :blink:
И на мен ми се стори така ,но нещата са такива ,че на този етап просто ми се струва направо невероятно
Ще дам обратна връзка

*

Freya

• **
  • 1178
« Отговор #163 -: Декември 28, 2013, 08:48:58 pm »
И според мен още не ти е време за връзка - имаш нужда от "емоционална почивка" малко и равносметки. Струва ми се, че повече ти липсва секса, интимността, такива неща, но въпреки това, на едно по-дълбоко ниво нещо никак не ти се ще да се обвързваш с някого.  :blink:
Благодаря Тъндър,..да, може би имам нужда от време.. иначе секс добре, само че аз не разбирам секса без емоция и чувства

« Отговор #164 -: Декември 28, 2013, 08:52:27 pm »
В интерес на истината, и аз. Но винаги има два избора - или да преосмислиш защо не го разбираш или просто да си устискаш.  ;)

*

Freya

• **
  • 1178
« Отговор #165 -: Декември 28, 2013, 08:59:56 pm »
в смисъл такъв.. дори и да е просто за секса, аз не бих била с когото и да е, трябва да ми хареса и е много възможно да ми се появят и чувства в последствие..  :-\ ако ми харесва човека, значи сигурно ще вложа чувства, дори да не го искам съзнателно, а ако не ми хареса просто няма да стигна до там с него..

« Отговор #166 -: Декември 28, 2013, 09:04:56 pm »
На мен или ми се появяват чувства в началото, или изобщо никога, при никакви положения не се появяват и доста мъже са си патили от това, защото те наистина не разбират. Мислят си, че с поведение, жестове и т.н, могат да променят нещата, но мен това изобщо не ме печели, защото такива неща ме трогват само ако наистина ги искам и ги желая, а ги искам и желая само ако имам чувства към някого, иначе са ми просто досадни, защото съм свикнала да съм независима и да не търся опора в когото и да е било. В твоята ситуация ти най-добре се познаваш и съм сигурна, че като си дойде ситуацията, сама адекватно ще си прецениш дали си струва или не, каквото ти се прелага.  :P

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #167 -: Декември 29, 2013, 06:26:01 pm »
На мен или ми се появяват чувства в началото, или изобщо никога, при никакви положения не се появяват и доста мъже са си патили от това, защото те наистина не разбират. Мислят си, че с поведение, жестове и т.н, могат да променят нещата, но мен това изобщо не ме печели, защото такива неща ме трогват само ако наистина ги искам и ги желая, а ги искам и желая само ако имам чувства към някого, иначе са ми просто досадни, защото съм свикнала да съм независима и да не търся опора в когото и да е било. В твоята ситуация ти най-добре се познаваш и съм сигурна, че като си дойде ситуацията, сама адекватно ще си прецениш дали си струва или не, каквото ти се прелага.  :P

вдигам 2 ръце за да се причисля към казаното. Аз съм СЪЩАТА!....Дали е от Луната в Коза? Точно така е- Или Били..тва е.
"Любовни антагонизми- all day, every day"

« Отговор #168 -: Декември 29, 2013, 06:55:51 pm »
Според мен си е от Луната в Коза, да, аахаха, не можеш да накараш Козата да направи нещо, което тя не е решила да направи. Пък особено да чувства нещо, абсурд.  ;D ;D ;D А и другото, характерно при мен, но мисля, че на теб съм ти го казвала - свърша ли веднъж с един човек, откъсна ли се емоционално от него, свършила съм завинаги и каквото и да прави, не може пак да ме свърже със себе си. Придобива статута на тези, които се опитват да направят впечатление, но няма как да им се получи.  ;D

*

zikovu

• 2311
    • Блог на Линда
« Отговор #169 -: Декември 29, 2013, 07:23:38 pm »
Според мен си е от Луната в Коза, да, аахаха, не можеш да накараш Козата да направи нещо, което тя не е решила да направи. Пък особено да чувства нещо, абсурд.  ;D ;D ;D А и другото, характерно при мен, но мисля, че на теб съм ти го казвала - свърша ли веднъж с един човек, откъсна ли се емоционално от него, свършила съм завинаги и каквото и да прави, не може пак да ме свърже със себе си. Придобива статута на тези, които се опитват да направят впечатление, но няма как да им се получи.  ;D

200% вярно....
"Любовни антагонизми- all day, every day"

« Отговор #170 -: Януари 04, 2014, 06:38:46 pm »

Здравей, Тъндър
Можеш ли да ми помогнеш с разгадаването на два пасажа от един криминален роман „Заплетената следа“ по следните въпроси:
1.   Ще срещна ли сродната си душа през 2014 година – стр.163 „- По очевидни причини не се дават подробности кога и къде ще стане тя. Но макар и да не се издава на вестниците, разбира се, датата е добре известна сред дипломатическите кръгове. Конференцията ще се състои утре вечер – четвъртък – във Версай. Сега, предполагам, разбирате страшната сериозност на положението. Няма да скрия от вас, че присъствието на министър-председателя на конференцията е крайно необходимо. Пацифистката пропаганда, подхваната и подклаждана от германските агенти сред нас, е много дейна. По всеобщо мнение повратна точка на конференцията ще бъде силната личност на министър – председателя. Отсъствието му може да има най-съдбоносни последици – вероятно преждевременен и катастрофален мир. А нямаме кого да пратим на негово място. Единствен той може да представлява Англия“.
2.   Ще започна ли сериозна връзка през 2014? От същата книга, стр. 76 – „В единайсет часа на другата сутрин крачехме с моя приятел по прочутата тисова алея на Холдърнес хол. Преведоха ни през разкошния портал от времето на кралица Елизабет 1 в кабинета на негова светлост. Там заварихме министър Джеймз Уайлдър, сдържан и любезен, но в играещите му очи и по трепкащото от леки спазми лице се долавяше снощният безумен ужас.“
Благодаря ти много!!

« Отговор #171 -: Януари 05, 2014, 04:10:37 am »
1. Прекалено много мислиш за това, но не мисля, че тази година ще ти се случи подобно нещо. Обръщап му прекалено голямо внимание, което може да прерастне в едно огромно нетърпение и да направиш прибързани и грешни изброи на любовния фронт. Можеш да влезеш в отношения с човек, за който си наясно че не е 100 процента за теб и за който знаеш, че едва ли ще издържите много - просто защото твърде много ти се иска да има някой, да пробваш.
2. Отново сякаш се повтаря мотивът на силното ти желание, но пак, отговора ми е не, сякаш има някакъв друг транзит или обстоятелство, което наистина много силно те карат да търсиш връзка, но повярвай, причината е повече вътре втеб и търсиш по-скоро свързаност с някакъв твой вътрешен ресурс, отколкото връзка с някой човек.

« Отговор #172 -: Януари 05, 2014, 08:59:21 am »
Благодаря, Тъндър!
Имам усещането, че си права!
Приятен ден!

« Отговор #173 -: Януари 05, 2014, 11:41:48 am »
здравейте,

Ето го моя въпрос: "Какво изпитва към мен?"

Отговор, Улица Консервна, Стайнбек:

Без никакви усилия и залисии и без много да му мислят, те дотърколиха на пясъка един до друг четири заоблени камъка. Петелът, който бе дръзнал тази сутрин да предизвика изгрева, сега лежеше очистен, обезкрилен и обезнозен в пълната с вода петгалонова тенекия, а край него плуваха обелените лукови глави; в туй време между камъните лумна малък огън от сухи върбови клони, един съвсем малък огнец. Само глупците могат да палят големи огньове. На този петел му беше нужно по-длъжко време да уври, защото и по-длъжко време бе расъл и трупал мазнинка. Но щом водата захвана тихичко да клокочи, от него веднага се надигна приятен аромат.

хахах, не виждам много връзка, но ще се радвам на вашите коментари.
Благодаря

« Отговор #174 -: Януари 05, 2014, 01:11:01 pm »
Ахахахаххахаа забавен е цитата.  ;D ;D ;D ;D Обезоръжила си момъка определено и мисля, че си е изгубил главата по тебе. Но ще тррябва да почакаш малко време, докато демонстрира по-открито емоции, според мен при него нещата идват бавно, но сигурно и така е и със страстите, трудно му се палят, човек повече на рационалното е, отколкото на емоционалното, затова така става.  :P

*

Freya

• **
  • 1178
« Отговор #175 -: Януари 05, 2014, 02:04:46 pm »
Здравей Тъндър, аз имам нов въпрос, "ще се получи ли нещо в интимен план между мен и Х.?" По принцип по предния въпрос да ти кажа си права, наистина имам нужда от време.. емоционално не се чувствам готова. Учудвам се обаче, че Х. е доста настоятелен и заинтересован към мен, въпреки че сметнах, че вероятно привличането ни е било просто моментно. Струва ми се и че доста открито си изразява емоциите, при положение че не се познаваме добре. За сега няколко пъти ми звъни да излезем, но аз или съм заета или болна или се разминаваме. А ако се стигне до някъде, вероятно ще му споделя, че имам нужда от повече време.. и все пак..

"- О, не сър, вече започвам да свиквам... само дето, виждате ли, тия белезници стягат ужасно...
- Ще получите нови, щом желаете. Продължавайте сега!
- Да... попаднах в дупката, която централният мозък отвори под краката ми, когато Тери ме подгони, там долу срещнах каубоя и ние... кажете, не бих ли могъл да получа чаша вода?"
- Не
- Но аз съм толкова жаден...
- Първо говори негоднико, после поискай вода!
- Но аз говоря вече пет часа непрекъснато!
- Зъбиш се, така ли?
- Не, аз само...
- Още една дума нищожество и ще изхвърчиш през люка, ясно ли е?
- Но...
- ЗАТВАРЯЙ СИ УСТАТА, ГОВЕДО ТАКОВА! КЪДЕ Е РОБОБРАТА? КЪДЕ Е ЖЕЛЯЗНАТА ЧЕЛЮСТ? КЪДЕ ТИ Е ПИСТОЛЕТЪТ? ЗАЩО СТАНА ПРЕДАТЕЛ? ЗА КОГО РАБОТИШ? ЗАЩО СЕ ВЪРНА ТУК? КЪДЕ СА БОМБИТЕ, КОИТО ВЪЗНАМЕРЯВАШЕ ДА ПОСТАВИШ НА КОРАБА? ОТГОВАРЯЙ!"

« Отговор #176 -: Януари 05, 2014, 02:23:25 pm »
ThunderGoddess, благодаря :):)
Това ми е най-забавната тема в целия форум :)

« Отговор #177 -: Януари 05, 2014, 02:44:07 pm »
Здравей Тъндър, аз имам нов въпрос, "ще се получи ли нещо в интимен план между мен и Х.?" По принцип по предния въпрос да ти кажа си права, наистина имам нужда от време.. емоционално не се чувствам готова. Учудвам се обаче, че Х. е доста настоятелен и заинтересован към мен, въпреки че сметнах, че вероятно привличането ни е било просто моментно. Струва ми се и че доста открито си изразява емоциите, при положение че не се познаваме добре. За сега няколко пъти ми звъни да излезем, но аз или съм заета или болна или се разминаваме. А ако се стигне до някъде, вероятно ще му споделя, че имам нужда от повече време.. и все пак..

"- О, не сър, вече започвам да свиквам... само дето, виждате ли, тия белезници стягат ужасно...
- Ще получите нови, щом желаете. Продължавайте сега!
- Да... попаднах в дупката, която централният мозък отвори под краката ми, когато Тери ме подгони, там долу срещнах каубоя и ние... кажете, не бих ли могъл да получа чаша вода?"
- Не
- Но аз съм толкова жаден...
- Първо говори негоднико, после поискай вода!
- Но аз говоря вече пет часа непрекъснато!
- Зъбиш се, така ли?
- Не, аз само...
- Още една дума нищожество и ще изхвърчиш през люка, ясно ли е?
- Но...
- ЗАТВАРЯЙ СИ УСТАТА, ГОВЕДО ТАКОВА! КЪДЕ Е РОБОБРАТА? КЪДЕ Е ЖЕЛЯЗНАТА ЧЕЛЮСТ? КЪДЕ ТИ Е ПИСТОЛЕТЪТ? ЗАЩО СТАНА ПРЕДАТЕЛ? ЗА КОГО РАБОТИШ? ЗАЩО СЕ ВЪРНА ТУК? КЪДЕ СА БОМБИТЕ, КОИТО ВЪЗНАМЕРЯВАШЕ ДА ПОСТАВИШ НА КОРАБА? ОТГОВАРЯЙ!"

Човека е яко ревнив и прилепчив. Звъни ти няколко поредни пъти след като не сте много близки, представи си тогава какво би станало, ако си станете по-близки. Именно поради тази причина не бих те посъветвала да скъсяваш личната дистанция между теб и него, на мен по този цитат ми прилича даже малко на прикрит психопат или някой, който е на границата да бъде такъв. То сякаш и Вселената до известне степен ти го указва с това, че ти все имаш работа или ти се случва нещо като се каниш да се видиш с него, случайностите не са съвсем случайни.  ;)

Вивека, мерси за милите думи хахаха.  ;D ;D

*

Freya

• **
  • 1178
« Отговор #178 -: Януари 05, 2014, 03:03:26 pm »
Май наистина е леко прилепчив, за ревнив не знам още. Просто аз не съм свикнала на такива мъже, така открито да си изразяват емоциите и интереса, още в началото. Все съм излизала с по-сдържани мъже, които трудно показват чувства, емоции. А и може да е толкова "needy" защото наскоро е приключил връзка или май още не я е приключил напълно, не съм сигурна.

Но и аз видях в него нещо, което ми хареса и почувствах близост за момент, така че ако обстоятелствата все пак се стекат в "наша" полза, най-малкото бих му дала шанс. Съмнява ме да е психопат, струва ми се най-нормален от последните ми...  ;D Аз все на луди попадам. Но то и аз съм откачена. Ама ще видим, знам ли го, не си е показал рогата още. Но да, за сега нещо не се получава, но пък ще видим... ще пиша ако има развитие. Благодаря ти !  :blink: :rolleyes:

« Отговор #179 -: Януари 05, 2014, 11:40:30 pm »
Здравей Тъндър,реших да се допитам до цитатите и картите ,относно един човек,напуснал живота ми преди две години,и с когото не сме се чували и виждали от тогава.До днес...усетих ,че макар и подтиснато ,част от чувството ми към него е живо,дълбоко в душата ми
въпросът е:Как да разбирам това че Х осъществи контакт с мен след толкова време
 Необитаем от години свят —

Потънала във паяжини къща,
Населена със сенките на глад,
На детски сън — крилат, ала сакат —
Защо сега отново в теб се връщам?
Защо те будя пак? Защо? Нима
В теб има нещо светло, за което
Си заслужава мъката, срама
И пътя чер до твоята земя,
Останала далеч в небитието?

Бордеи. Студ. Изсмукани лица
Крещяха срещу чизми и фуражки.
Войни и дъжд. И дрипави деца,
Които дирят в локвите слънца,
За да не мръзнат в своя сън сирашки…
И полутъмен някакъв площад
Със името на пресветъл апостол.
И някакъв хлапак. При туй сакат,
Намислил да цери цял болен свят,
Преди сам себе си да изцери… Ах, просто
Не мога да го проумея сам!

С какво ме викаш пак, свят на тъгата?
… Човек навярно все се връща там,
отдето пръв път по света голям
е тръгнал… Просто, кръгла е земята

и втори въпрос-какво ще се получи в личен план помежду ни-не влагам само любовен привкус
Почти две години не се върнахме в родната къща, макар да изпитвахме дълбока носталгия. Искахме за три години да спестим пари и повече да не се наемаме с гурбетчийство. Но през зимата майка ми се оплака, че боледува и само срещата с нас може да върне здравето й. През пролетта й обещах да се завърнем за лятото на нейните кръгли 80 години — и го изпълнихме…

Мариана Тинчева-Еклесия
Онзи, който повярва
Извинявам се ако съм нахълтала в темата и ще се радвам ако отделиш време за мен