Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Екологично чиста козметика  (Прочетена 26371 пъти)

Imagination

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 148
Re: Екологично чиста козметика
« Отговор #60 -: Май 13, 2013, 08:41:16 pm »

Билка паста за зъби и вода за жабурене :Д без флуор
Активен

марсин

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 628
« Отговор #61 -: Май 19, 2013, 07:04:44 pm »

От няколко месеца ползвам някои неща на Green master. Те продават  предимно  хранителни добавки,но козметиката им е без парабени и съм доста доволна...напоследък спрях да пазарувам козметика от магазина....сега се сещам и за друга марка,чиито продукти ползвам- Ti ande  /дано не сгреших името :-[/ и също съм доволна от тях,особено от перлите им на прах-мммм  :blink:
Активен
Обичам красотата и хармонията...особено в междуличностните отношения....:)

Gauri GanDevi

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 160
« Отговор #62 -: Май 20, 2013, 03:53:42 pm »

ПРЕДЛАГАМ ТУК ЗА СЛАГАМЕ ЛИНКОВЕ КЪМ ЕКОЛОГИЧНО ЧИСТА КОЗМЕТИКА БЕЗ ПАРАБЕНИ  И ФТАЛАТИ.
Момичета,след  толкова много (почти 30 годишни) експерименти  с кожата на лицето и тялото ми ще ви дам скромната си препоръка (дано не ви прозвучи екстремално) да не си хабите  парите и  здравето на кожата с купена серийно произведена, масова козметика КАКВАТО И ДА Е БИЛА ТЯ по марка и цена. Мога да ви разкажа драстични, ама направо драстични истории с  с кремове на  Виши или парфюми на БодиШоп...
Здравето и вида на кожата зависи от общото здравословно състояние, затова усилията ви трябва да  бъдат насочени натам... Чисто и разумно хранене, течности - минерална вода, пресни сокове, билков чай. Кафето и алкохола трябва да са табу. Също цигарите, дрогата. Трябва да спите достатъчно (но не и прекалено), като не пропускате много важния сън между 22.00 и 0.00 часа. Мислете хубави неща, усмихвайте се вътрешно и външно...Движете се много, по възможност на чист въздух. Много са полезни дихателни упражнения, пранаяма, има йогата също разхубавява. Има специална йога за лицето. До 60 годишна възраст (а може и  по-нататък) можете да предотвратите появата на бръчки.
На младата кожа до 30 /35 не и трябват кремове. Кожата си проивежда сама  и овлажнители и  омазнители. Важно е да има чистота - вътрешна и външна.
Лично аз напоследък ползвам САМО бяла хума, мед, восък, какаово, лененео, сезамово масло, олио, зехтин, капки розово масло за аромат. Никога преди не съм имала толкова чиста кожа (а съм на 46)(Е, да чукам на дърво да не чуе Дяволът де...). Правя си сама кремове на  водна баня:
Рецепта ( простете, ама пропорциите са малко на око)
1.стапям какаовото масло и
2. в него добавяма парче пчелен восък,  няколко лъжици чист домашен  мед
3. добавям лелено семе в пропорция 1:1 с какаовото. Всъщност какво растително масло ще добавите зависи от телесната ви конституцията  и от. т. нар. Доша ( по класификацията на традиционната индуска медицина Аюреведа). За Вата е подходящо ленено, сусамово масло, за Пита - слънчогледово, за  Кафа - зехтин.
4. добавям и няколко капки розово масло  за аромат.
5. като поизстине слагам в хладилника да се стегне.
готово

Майка ми прави маслени извлеци от разви билки. Прави чудесен невенов крем, мн. добър за напукана кожа, рани и раздразнения. Мисля и аз да експериментирам  с други билки сама.

По едно време си почиствах кожата с течна сметана (вместо тоалетно мляко)... Но вече не се гримирам изобщо. Вечер се плискам с вода, намазвам обилно с крем и после пак с вода и памучна кърпа отнемам излишното. Понякога  си почиствам кожата с бадемово масло.
Маски не съм си правила отдавна. Но с хума, с разбит яйчен белтък, с мед... Ефектът е чудесен.
Важно е още да се съобразявате с ритъма на Луната, като предприемате някакви процедури. Напр. почистващи маски само на намаляваща Луна (в Кози рог, Риби  е оптимално), подхранващи на нарастваща - Дева, Телец, Рак. Кремове правете на нарастваща Луна. Аз лично повече доверие имам на 2-ра фаза.
За махане на пигментации лунички и пр. КАЗВАТ че помагат компреси от краставица, магданоз или лимон. Не знам...Има ефект наистина, но трябва много голямо постоянство. Най добри са есенно зимните месеци, когато  ЛУната е нисходяща и няма толкова много слунчева светлина. Изобщо слънцето не е голям приятел на хубавата кожа. По добре да си я криете от  лъчите, особено през лятото и по обяд...Шапка с периферия...Чадърче...Сянка. Слънцезащитните кремове са страшно Scheiße и блъф!( с извинение)...
Активен
"Когато ни споходи нещастие е най-добре да запазим спокойствие, защото все още не се знае какви ще са вредите, а какви ползите от него."
Платон