Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Екологично чиста козметика  (Прочетена 26402 пъти)

romantica

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1637
Re:Екологично чиста козметика
« Отговор #40 -: Август 01, 2011, 10:27:15 pm »

И аз да похваля няколко продукта на една пловдивска фирма - Рефан:

- пилинг-сапун гъба "Маслина и йогурт" - http://www.refanshop.bg/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=9548&category_id=39&option=com_virtuemart&Itemid=1

- басам за устни "Роза от България" - http://www.refanshop.bg/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=33&Itemid=1

- гел-пяна "Хмел и салвия" http://www.refanshop.bg/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=8789&category_id=30&option=com_virtuemart&Itemid=1
Активен

Stella

• Пристрастен
  • Публикации: 7765
« Отговор #41 -: Август 02, 2011, 05:13:36 am »

Някой да знае къде във Варна може да се намери цялата серия на Билка, а не само отделни техни продукти?
Активен
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥

Stella

• Пристрастен
« Отговор #42 -: Август 02, 2011, 05:16:42 am »

Серията на Арома - Organic е страхотна. Ползвам тоалетното почистващо мляко. Цялата серия е без консерванти. Ще си закупя и останалите продукти.

http://aroma.bg/bg/products/index/%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/aroma-organic-age-control/section:1
Активен
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
« Отговор #43 -: Август 02, 2011, 05:36:28 am »

Някой да знае къде във Варна може да се намери цялата серия на Билка, а не само отделни техни продукти?

Никъде не съм срещала да има продукти от цялата серия. Маската, за която споменах по-горе, закупих в Метро, но нямаше други продукти на Билка.  :-\
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lidi

• Новак
  • Публикации: 6
« Отговор #44 -: Август 05, 2011, 09:31:30 am »

здравейте!Аз бих ви препоръчала френската марка Yon-Ka,почти 100 %натурална е(м/у 80 и 90 % чисти продукти)
По принцип няма как една козметика да е  100 % натурална ,т.к срокът на годност  ще трябва да е около седмица.Yon-ka е страхотна козметика,уверявам ви че ще сте доволни,но за съжаление цените са малко високи!
Активен

Вещичка

• Пристрастен
  • Публикации: 5943
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
« Отговор #45 -: Август 05, 2011, 03:18:58 pm »

здравейте!Аз бих ви препоръчала френската марка Yon-Ka,почти 100 %натурална е(м/у 80 и 90 % чисти продукти)
По принцип няма как една козметика да е  100 % натурална ,т.к срокът на годност  ще трябва да е около седмица.Yon-ka е страхотна козметика,уверявам ви че ще сте доволни,но за съжаление цените са малко високи!

1. не се знае какво съдържат останалите 10-20%  ;)  щото може да се окаже, че е много страшно  :P

2. аз правя 100% натурални кремове от години и издържат повече от година съхранявани в хладилник. така, че тази 1 седмица просто не зная откъде си я измисли... принципът им на направа е обаче: поръчка - направа, защото е безмислено да правиш нещо просто да седи, а така и правя кремовете специално за човека...

3. ако са наистина натурални, то е нормално цените им да са високи  ;)
Активен

- Бабо, да си барала хапчетата ми, с надпис "LSD" ?
 - Майната им на хапчетата. Иди да видиш к'ви дракони има в кухнята!

http://podaraciunikati.alle.bg/  http://darovenaprirodata.alle.bg/

Deter

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 387
« Отговор #46 -: Август 05, 2011, 03:44:57 pm »

Веще как може да се поръча крем от теб ?
Активен
Ако няма какво да кажеш, просто замълчи ...

Lidi

• Новак
  • Публикации: 6
« Отговор #47 -: Август 07, 2011, 08:08:00 am »

усмивки за вещичка  :blink:
Активен

Lillie

• Маниак
Re: Екологично чиста козметика
« Отговор #48 -: Август 24, 2011, 01:46:13 pm »

По-горе понеже питаха къде може да се намерят повече продукти на Билка, днес ги открих, макар и не цялата серия.
В новия магазин lilly срещу спирката на бул. 8ми Приморски полк във Варна.

От серията има следните продукти:
- хипоалергенен течен сапун с невен
- течен интимен сапун с невен
- почистващо мляко с екстракт от мавруд
- почистващо мляко с екстракт от бяло грозде
- гел за лице с екстракт от краставица и пъпеш
- крем за лице с екстракт от бяло грозде
- крем за лице с екстракт от мавруд

Може и други да има, но в момента за това се сещам. Някакъв тоник за лице имаше също.

Взех си три почистващи продукта за лице, ухаят страхотно, ще видим какъв е ефектът им. Да си взема крем не се престраших, за лице ползвам по-специални кремове от по-висок клас, чийто ефект върху моята кожа вече е изпробван и не подлежи на съмнение, с изключително капризна и чувствителна кожа съм.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Stella

• Пристрастен
« Отговор #49 -: Септември 05, 2011, 12:34:40 am »

Ето моето най-ново откритие, от което съм изключително много доволна: Козметика на основата на пчелни продукти от български производители, без да съдържа парабени и консерванти. Открих го на изложението на пчеларите във Варна. Съдържа истинска пчелен восък, мед, истинска дъвка (сакъз), жожоба и розова вода. В момента се произвежда с какаово масло.

http://www.rumabee.com/

http://www.rumabee.com/natural_cosmetics.html
Активен

анима

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 81
« Отговор #50 -: Октомври 29, 2011, 10:45:42 am »

каква козметика ще препоръчате за родилни тъмни петна които се появиха на лицето след раждане?
Активен
гледай акъла на другите сами да си открият грешките но си върви по-своя път!!!

Lillie

• Маниак
« Отговор #51 -: Октомври 31, 2011, 09:21:28 pm »

Има избелващи кремове, но тези, за които зная, не са от най-евтините.
На Planter's има хубави неща, но мисля, че не поддържат линия за редуциране на пигментни петна или а не се внасят такива продукти в България, тук пазарът е по-ограничен.
На Nuxe също не се сещам да има избелващи продукти, има само с лек излющващ ефект.
Антипигментни има и на Roc.

На Lierac има линия избелващи продукти за пигментирана кожа:
http://www.lierac.bg/products/face/anti-brown-spots/correctur_anti_taches/brightening_cream_ip1

Цените обаче са от порядъка на 70-80 лв. за 40-50 мл крем.
Ползвала съм три различни крема на тази марка, много съм доволна, но не са от серията избелващи продукти.

Сигурно има и други марки козметика за пигментирана кожа, виж в аптеките.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

лилид

• Гост
« Отговор #52 -: Ноември 15, 2011, 12:36:00 pm »

нещо
« Последна редакция: Ноември 16, 2011, 03:30:04 pm от лилид »
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #53 -: Декември 09, 2011, 01:29:16 pm »

Между другото, започнах да ползвам някои от продуктите на Билка и съм много доволна. Не предполагах, че толкова евтини продукти могат да бъдат и качествени. И са спасение за моята свръхчувствителна кожа.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

SunMoon

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 792
« Отговор #54 -: Януари 18, 2012, 02:46:23 pm »

Между екологично чиста и наистина безвредна козметика има огромна разлика. Това, че пише "еко" или "натурално" не значи непременно "безвредно" !

Наистина добри и безвредни марки БИО козметика са Cattier, Handmade Naturals, Alteya Organics /българска марка, но с USDA сертификат/ и Urtekram, особено шампоаните им. Goodkaarma имат страхотни сапуни, Akamuti пък предлагат много видове масла, но са скъпички. От декоративната козметика Lily Lolo са много добри от към фон дьо тен, пудри и ружове, за съжаление на пазара няма достатъчно добър течен био фон дьо тен, защото за да се разнася добре в състава трябва да има силикон, а силикона определено не е "еко" :( .

WELEDA в България са двойно, че и тройно по-скъпи, но който има желание и възможност може да си ги поръчва от тук - http://www.iherb.com/ . В сайта освен техни продукти има и други марки като Now Foods , които освен добавки предлагат и нерафинирани растителни и етерични масла. Други добри марки са Desert Essence, Giovanni, Aubrey Organics и Alba Botanica.

За българските Рефан и Касиопея нищо хубаво не мога да кажа  :( ! Адски ароматизирани, но поне опаковките и дизайна са им хубави, но парите не си заслужават...
Качествена българска козметика са BioFresh и Phytocode. Опаковките и дизайна на продуктите на двете фирми не са нищо особено, но пък качеството е добро.
BioFresh имат няколко серии, една от която Био Роза, може би най-скъпата. Серията им Regina Floris е БЕЗ парабени, изкуствени оцветители, без съставки от животински произход и без продукти производни на петрола. Последната им серия Yoghurt of Bulgaria също е много добра :blink: без парабени, синтетични оцветители, без алкохол и петролни деривати.
Phytocode са на пазара от няма и 2 години. Продуктите ги има единствено в Стара Загора от началото на тази година. Могат да се поръчат онлайн за цяла България. Имат серии за възраст 20+, 35+ и 45+ , надявам се скоро да пуснат още продукти.

За Билка...много хора са доволни, но и в техният състав има вредни неща. Цените са добри. Сполучливи са сериите Bilka Upgrape, Bilka Homeophaty и BILKADENT EXPERT. В някои от продуктите има и парабени, но като цяло са по-добре от Гарниер /примерно/.

От декоративната козметика Inglot са без парабени, но в никакъв случаи еко.
А пък страхотни еко четки за грим имат EcoTools, с бамбукови дръжки и изкуствен косъм от таклон.
Да се изкажа и за немските Alverde. Имат и сполучливи и несполучливи продукти. Декоративната козметика определено не им е силна страна.
За малко да пропусна и българските Арома  :P определено Aroma Organic и Aroma Green line са добри серии.
Активен

Emma

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 321
« Отговор #55 -: Септември 10, 2012, 11:44:44 pm »

Аз сама си правя маски за лице.
Кожата ми е станала много чувствителна, такова чудо не ми се е случвало. Не съм имала никога пъпки или акне, а сега от най-малкото нещо се получават възпаления и остават петна.

Използвам най-елементарни продукти. И съм доволна от ефекта на маските.
По принцип забърквам според настроението си, понякога добавям повече продукти. Сега възнамерявам да си потърся подходящ чай и да си забъркам маска с някоя запарка на билки.

Продуктите, които винаги слагам в маските са:
Хума - най-обикновена - бяла, продава се навсякъде в аптеките. Все още се чудя на зелената и жълта хума. Моята кожа на лицето е от смесен тип и всяка една би ми помогнала, но има значение кой цвят хума се избира. Малко ме притеснява това, че зелената имала доста силно действие и да не се окаже, че ми прави червени петна. Цената на една кутийка варира от 0.50 ст. до 2 лв.
Козметични/тоалетни трици - има ги във всяка аптека, цената им е като на хумата.
Кисело мляко - по възможност домашно. В краен случай избирам някое, което ми се вижда най-сполучливо и истинско.
Към тях добавям винаги някое масло.
Най-често ползвам тези:
Масло от гроздови семена на Икаров
Масло от чаено дърво(за него се спирам на марка, която в момента намеря за налична)
Масло от авокадо
Масло от кайсия
Всичките масла ги има в добре заредените аптеки и са на крайно достъпни цени, досега само маслото от чаено дърво е било по-скъпо от останалите, но какво са 5-10 лв, ако ще си го ползваш продължително време?! А и избора на масла е много индивидуален, всеки може да си прецени кое ще му е най-потребно.

Комбинирам ги според настроението. Слагам на око, но около една малка лъжичка е добра доза.  ;D Базисното ми масло винаги е от гроздовите семена.
Към тази смес понякога слагам и сок от лимон.
Видим ефект има при продължителна употреба на маската. Забъркването й задължително трябва да е в порцеланов съд и не се бърка с метални предмети. Не си правя много, колкото за 2-3 дена, за да не се втърдява.

Друго, което приготвям в домашна обстановка и ми харесва действието е елементарен ексфолиант с мед и канела.
1-2 лъжички пчелен мед се забъркват с канела(на око), колкото да се получи приемлива кашица. с нея разтривам лицето като с всяка друга ексфолираща маска. И не трябва много да се държи тази консистенция на кожата, защото започва едно затопляне, запарване и при продължително стоене с нея, зачервяване. Но като цяло на мен ми действа добре. А и аз имам винаги истински мед от първо качество и съм сигурна в произхода му - производител е баща ми. Не бих си наплескала мед на лицето, ако ми е съмнителен.  :-[

Стигнах до употребата на домашните маски за лице след множество проблеми от всякакви прехвалени, био-мио и какви ли не скъпи и евтини продукти. Оказва се, че или действат ужасяващо на кожата ми - става още по-чувствителна, възпалена, или въобще не действат в посока, за която са закупени.
Понякога ползвам някое от маслата за обтриване на тялото. Не се чувствам мазна, а така си представях, че ще действат. От гроздовите семена маслото наистина попива много бързо, по специфичен начин оставя кожата гладка, но не мазнееща.

Ако ми се отвори път към Родопите скоро, ще си потърся билки от тамошните ливади. Поне ще съм сигурна от какво правя запарки и чай, които мога да ползвам за маските.

jasmin_veni

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 371
« Отговор #56 -: Септември 11, 2012, 09:18:18 pm »

същият случай като теб съм, Емма, от месеци открих маслата и се завърнах къмдомашните маски, че много се влоши състоянието на кожата последните месеци.
Та освен чаено дърво си вземи и маско от Гераниум, Лавандулово и Лимон след лятото за избелване на петънцата, Макадамия (аз го смесвам сГроздови семки). А за тяло си права невероятен крем с какаово масло и кожата и дрехите ухаят на шоколааад :rolleyes:

От както спряха вноса на моята медицинска козметика се напатих с други. А до Гърция не ми се ходи, за да си я купя :blink: :blink:
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #57 -: Февруари 03, 2013, 07:01:43 pm »

Впечатлена съм от продуктите на тази козметична марка, препоръчвам ги на всички с по-чувствителна кожа: http://www.boerlind.com/

Напоследък ползвам предимно Lumene, но сега смятам да премина към продукти от горепосочената марка.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Demia

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 140
« Отговор #58 -: Февруари 03, 2013, 11:35:49 pm »

Впечатлена съм от продуктите на тази козметична марка, препоръчвам ги на всички с по-чувствителна кожа: http://www.boerlind.com/

Напоследък ползвам предимно Lumene, но сега смятам да премина към продукти от горепосочената марка.
Здравей Lilie! Пробвала ли си я вече тази марка? Аз също съм решила да премина само към натурална козметика, кожата ми се умори от разни боклуци. В момента пробвам дневен крем на Terra Naturi, сравнително евтина козметична марка. Не знам дали в българия се предлага. Но сега смятам да пробвам тази.
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #59 -: Февруари 03, 2013, 11:44:20 pm »

Пробвала ли си я вече тази марка?

Да, вече си взех два продукта - хидратираща есенция и тоник за лице. Пробвах още четири продукта от мостри. Наистина са много добри и оставят много приятно усещане върху кожата, не предизвикват и кожни раздразнения.
Като ценови клас мисля, че се доближават до Vishy, т.е. нито много скъпо, нито евтино.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.