Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Екологично чиста козметика  (Прочетена 26577 пъти)

Stella

• Пристрастен
  • Публикации: 7765
Екологично чиста козметика
« -: Май 16, 2011, 11:58:11 pm »

ПРЕДЛАГАМ ТУК ЗА СЛАГАМЕ ЛИНКОВЕ КЪМ ЕКОЛОГИЧНО ЧИСТА КОЗМЕТИКА БЕЗ ПАРАБЕНИ  И ФТАЛАТИ.
Активен
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥

Stella

• Пристрастен
Re:Екологично чиста козметика
« Отговор #1 -: Май 16, 2011, 11:58:20 pm »

Отрицателното действие на парабените

Парабените са нефтопродукти, които масово се използват като консерванти в козметиката, защото не дразнят кожата, евтини са, нямат вкус и мирис и не позволяват развалянето на продуктите. Все повече специалисти твърдят, че те се натрупват в организма и водят до рак на гърдата, тъй като действат като ксеноестрогени.

Парабените имат естрогеноподобно действие и разстройват хормоналния баланс. Доказано е, че ксеноестрогените (чуждородни естрогени, които попадат в организма с храната и водата) увеличават риска от рак на гърдата.

Причинно-следствената връзка с рака не е била доказана, доколкото не съществува научно доказателство в подкрепа на всяка връзка с каквато и да е форма на рак.

Според други изследвания обаче се смята, че стабилните, неразградими молекули на парабените продължават да действат и след като проникнат в тъканите, после в кръвообръщението и накрая – в органите на човека като ограничават нормалната ензимна активност на тялото. Един от най-зловещите ефекти на парабените е коварното им проникване в ДНК – генетичния код на клетката.

Много козметични компании са готови да спорят, че нивото на опасни химикали в продукцията им не е достатъчно висока, за да ви навреди. Обаче продължителността на излагане е решаващ фактор и дори в съвсем малка доза ежедневния контакт с някои химикали може да има сериозни последици за организма – особено при децата и младежите. Въпреки, че използването на отделни продукти един път девно не е толкова опасно, факт е, че всеки ден използваме по няколко продукта на ден, а това води до натрупне на парабени и фталатив телата ни.
Активен
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥

Stella

• Пристрастен
« Отговор #2 -: Май 17, 2011, 12:00:31 am »

ЗА ВРЕДАТА ОТ ФТАЛАТИТЕ: http://www.facebook.com/note.php?note_id=148934658452050&comments
Активен

Stella

• Пристрастен
« Отговор #3 -: Май 17, 2011, 12:30:39 am »

И в лекарствата има парабени:

"Майка съм на 3 годишно момиченце с атопичен дерматит. От няколко месеца давам популярният на българския пазар имуностимулатор за деца ГЕРИСАН. Активната съставка е извлек от кръвен здравец. Онзи ден ми хрумна да проверя какво всъщност означават НИПАГИН и НИПАЗОЛ, посочени като помощни вещества в сиропа. Оказа се, че това са съответно methylparaben Е218 и propylparaben Е216!

Все още търся информация какви точно могат да бъдат страничните ефекти при продължителен вътрешен прием. Попаднах и на информация, че Е216 (използван в шоколади, пастети, чипсове) всъщност е забранен за използване в ЕС от 11.11.2004г, а от 2005 и в Русия!!!"

http://otrova.org/index.php/2009/04/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B8-parabens-%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/
Активен

Stella

• Пристрастен
« Отговор #4 -: Май 17, 2011, 04:57:04 am »

WELEDA http://www.weleda.com/90years/language=en/11196

Натурална козметика, предлагана и в България. Има и бебешки продукти.
« Последна редакция: Май 19, 2011, 05:46:20 am от Stella »
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
« Отговор #5 -: Май 17, 2011, 05:02:44 am »

Честно казано, вече се чудя дали все още е останала екологично чиста козметика... Не говоря за тази, която може да бъде приготвена в домашни условия. Върху опаковките на кремовете, които използвам, пише, че не съдържат парабени... Но откъде да съм сигурна, че наистина не съдържат?
Периодично давам почивка на кожата си. Когато я усетя уморена от кремовете или раздразнена, спирам ги за по няколко дни и след рутинното почистване я мажа с кайсиево или бадемово масло, най-често за през нощта.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Stella

• Пристрастен
« Отговор #6 -: Май 17, 2011, 05:25:47 am »

Вносител на натурална козметика в България : http://www.selecta.bg/?place=pages&current=for_us
Активен

Stella

• Пристрастен
« Отговор #7 -: Май 17, 2011, 05:28:54 am »

Честно казано, вече се чудя дали все още е останала екологично чиста козметика... Не говоря за тази, която може да бъде приготвена в домашни условия. Върху опаковките на кремовете, които използвам, пише, че не съдържат парабени... Но откъде да съм сигурна, че наистина не съдържат?
Периодично давам почивка на кожата си. Когато я усетя уморена от кремовете или раздразнена, спирам ги за по няколко дни и след рутинното почистване я мажа с кайсиево или бадемово масло, най-често за през нощта.

Аз много се разочаровах от обикновения крем на "Нивея", когато прочетох на етикета, че съдържа парабени. Любимата марка на няколко поколения българи...То и друго не внасяха в България при соц. режима, де! По време на моето детство имаше само "Лимонов крем", "Дунавски вълни" и крем "Здраве" Между другото, в крем "Здраве" също се съдържат парабени., а много майки мажеха бебешките дупета с него.
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #8 -: Май 17, 2011, 05:33:08 am »

Крем "Здраве" обаче, колкото и да е обикновен и евтин, няма аналог при кожни раздразнения и зачервявания.
Не знаех, че и той съдържа вредни вещества.  :-\
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Stella

• Пристрастен
« Отговор #9 -: Май 17, 2011, 05:37:12 am »

Крем "Здраве" обаче, колкото и да е обикновен и евтин, няма аналог при кожни раздразнения и зачервявания.
Не знаех, че и той съдържа вредни вещества.  :-\

Ами те консервантите не пречат на неговата ефикасност. :blink:
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #10 -: Май 17, 2011, 05:43:18 am »

Преди около 20 години си правех маски с обикновено кисело мляко, но вече и млякото не е мляко...  :angry:
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Fairy

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 559
  • Позитивна, усмихната и амбициозна :)
    • Познание
« Отговор #11 -: Май 17, 2011, 05:44:09 am »

от известно време се оглеждам за подходяща козметика - за свежест, против бръчици (не, че ги имам де ама не ги искам)

но на серийни производства нещо вяра нямам
Stella, пуснала си линк на WELEDA, но нали съм Тома неверни, кой може да гарантира, че продуктите, които се слагат са по-различни от тези в "Нивеа"? На етикети отдавна вяра нямам, пък и законите са такива, че винаги производителя може да "скатае" (или напише по възможно най-неразбрания начин) съставките. Все известно е, че много от серийните козметични марки използват дори канцерогени.  

лично аз съм фен на домашната козметика - неща, които могат да бъдат забъркани в къщи или от хомеопат.

мисля, че би било хубаво да се по разменят рецепти и съвети :)

Fairy

• Ентусиаст
  • **
    • Познание
« Отговор #12 -: Май 17, 2011, 05:45:29 am »

Преди около 20 години си правех маски с обикновено кисело мляко, но вече и млякото не е мляко...  :angry:

;D ;D ;D хи-хи аз малко по неволя се научих как се заквасва :))))) :wink2: :rolf:

Lillie

• Маниак
« Отговор #13 -: Май 17, 2011, 05:50:10 am »

Стига да намираш кой да ти доставя истинско прясно мляко, издоено от крава.  ;D
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Fairy

• Ентусиаст
  • **
    • Познание
« Отговор #14 -: Май 17, 2011, 06:03:56 am »

;D ;D ;D хаха и за това се бяхме погрижили
такам де пак си е горе-долу по темата - мисля, че това е многократно по-добрия вариант от "суроватката" наречена "НАН" :))))

а иначе за лице маската беше нещо такова - малко к. мляко, желтък и малко лимон - пропорциите на око :)))

има баби дето казват това, което се папка (без онова с големия холестерол) е хубаво за кожата :)

до този момент аз лично стигам само до хубаво измиване вечер и нежно търкане с хавлиена кърпа (но категорично вечер преди лягане).
За сенки под очите и изобщо след по-голяма доза компютър си правя леко затоплени торбички от лайка или резенчета от преди това понакисната във вода краставичка. "Чайче" от мента за по-сияен вид.
За белези, (евентуално пъпки) има едно мазило с невен и зехтин (някои баби го приготвят с бяла свинска мас) - рецептата с точните пропорции трябва бабата да питам.
за коса - ако искам малко по-червеникаво се прави отвара от кестени, за по-медно-русолява лайка (но след нея е добре да се използва и някакво олио - бадемово например, защото лайката има силно антибактериално действие, но и изсушава). 

romantica

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1637
« Отговор #15 -: Май 17, 2011, 06:11:52 am »

=
« Последна редакция: Февруари 25, 2013, 08:50:37 pm от romantica »
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #16 -: Май 17, 2011, 06:24:57 am »

Някой ползвал ли е козметика на Ив Роше?
Сега чета в бгмама, че е от същия клас козметика като Виши...
На мен тъкмо ми свърши дневният крем и днес по погрешка купих лосион вместо течния флуид, който обикновено вземам. И се оказа тоник. Тия дни ще трябва да купувам някакъв крем, но се чудя дали да е от същата марка или да пробвам нещо ново...
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

romantica

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #17 -: Май 17, 2011, 06:59:01 am »

Лили, аз на Ив Роше съм ползвала само душ геловете, рол-оните и една тоалетна вода Бамбук.
За кремовете не знам, предполагам, че ще са добри.

На мен от 9~10 месеца козметиката на Виши не ми понася изобщо :lol: , имам смесена кожа (използвала съм гел, тоник, крем и коректор). Излизат ми ситни пъпчици  :unsure:
За измиване на лицето ползвам един гел, купих го от магазин Балев. За тоник - розова вода ;D За крем - билков, хомеопатичен. За ексфолиране - трици. За тяло - сусамово масло ;D
Ако понякога не мога да си позволя еко продукт, защото цените на някой са високи си взимам бебешки, поне там има по-засилен контрол и все още спазват нормите.
Всичко тече и всичко се променя, нищо не е такова, каквото е било. Дано да е за добро  :-\ :blink:

Alverde - http://www.dm-drogeriemarkt.bg/fileadmin/user_upload/images/content/sortiment/Folder-alverde.pdf
« Последна редакция: Май 17, 2011, 07:13:13 am от romantica »
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #18 -: Май 17, 2011, 07:13:32 am »

Да взема да мина и аз на бебешки, щом при тях контролът все още е сравнително висок.  :blink:
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

romantica

• Ентусиаст
  • **