Здравей Гост

До този комуто е нужно/ Тo whom this is necessary

• 38 Отговора
  • 11492 Прегледи
*

Марая

• 28282
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!

Бях решила да спя ;D , защото 900 км , за няколко часа на 45 г. Не са малко...,но малко ли са онези , които тепърва ще изживеят транзитите на тежкарите , ще усещат безвъзвратните ситуации , операциите на Плутон , Разчистването и инкасирането на Сатурн и ще търсят прошката на Нептун....

Return To Innocence

Няма да бъда травиална и да използвам познатите клишета , ще говоря от позицията на опита и на жената...майката , сестрата , любовницата , любимата , светицата и грешницата с ясното съзнание , че у всяка жена има частица от изброените... :blink:
Сатурн ограничава , но го прави с цел да запази нужното , да го съхрани ,никога не прави нищо само защото така му се иска...Той има воля , методика и съзнание , както и отговорност за действията си....Сатурн е самота ..онази самота , която следва да познаеш за да разбереш...А самотата идва тогава когато си обичал , когато си имал големите очаквания и надежди , вярата в другия...
За да осъзнаеш и усетиш самотата значи си обичал , значи си се надявал , значи си очаквал....Не случайно преди Сатурн в космоса е поставен Юпитер....Той реализира , Да Сатурн реализира , всичко по Юпитер...За това има последователност във всичко и ред...Дори и в хаоса... ;D
Онези , които не са обичали са слепи , онези които не са докоснали сърцето си са живи мъртавци и много , ама много тъжни хора....Не искам да повярвам дори и на йота , че в живота си ще срещна такива хора , дори и сега след толкова години не бих заменила любовта пред болката на самотата и смразяващите и лапи...,защото самотата  е страха...,страха да се разтвориш пред другия....
Защо някой от нас бягат , а други продължават по пътя си....?Защо свързваме любовта с омразата , приятелството с неприятелство...живота с безразличие....?Защо потънали в собственото си Его се изправяме пред вечните въпроси и виним.... когато е късно....Любовта е емоция...емоция без която света би бил немислим.....
Живота ни е низ от планове и проекти /Сатурн/ ....,чертаем , градим и доставяме....,какво ли?!- надежди и мечти , илюзии , които в повечето пъти вечерят с разочарование , защото всяка надежда е нож...,кама с която ти се привързваш , а от другата страна е то разочарованието ,което погубва....Сатурн изисква сигурност и стабилност , иска ясни и точни отношения , ред и дисциплина в същите и когато неговите правила биват нарушени следва самота....
Планираш и очакваш не според годините /казвам го на пук на всички , които се оправдават с тях/ , а според желанията , които винаги пораждат цели....
Всяка цел е стъпка нагоре , а всяка стъпка е воля...пак думи свързани със Сатурн....
Но за да направиш крачките се иска любов , любов във всичките и измерения , онази ,за която си струва да бъдеш човек
- любовта на Нептун ....
Всеки човек я носи като точка червена в сърцето си , всеки иска да я усети , но малцина са успелите , защото за нея се иска да притежаваш качествата на Сатурн и да бъдеш  сигурен , че ще я разтвориш като червена роза през пролетта...Душата на човека , ако не е пролет е тъжна и самотна душа....Късна есенна напукана от сушата душа....Душа , която не е разбрала що е това нещо щастие....Окована душа в собствените си вериги на страха...
Щастието ни  зависи от справедливостта, от баланса в една връзка… от това какво сме дали и какво  получили… доколко сме  били  удовлетворени, в очакванията си  доколко онези противоположностите са били наравно с  мигове, когато сме знаели, че ще бъдем разбрани… дали независимо, че Той или Тя са били така чужди за нас , сякаш нашия  любим е от друг свят, така непознат за нас , дали тогава ще ни  прегърне и в обятията си ще ни даде сигурност и спокойствие , любов ,която да ни топли в трудните дни... Или  чак когато човек изпита болката, когато остане сам, а след самотата опита да тръгне в нова посока, към нов партньор, защото е изживял някаква странна илюзия за миг с него, чак тогава си даваме  сметка… че не новото   за което сме готови да жертваме всичко, и минало, и бъдеще, /защото любовта не е игра на тото/,  виновен е Уран ,   а онова , което ни изгражда- лоно ,  убежище… пристан , небе , океан ...синева....любовта,  макар да споменах, че е емоция, носеща всеки ден нещо ново и различно  със себе си,  е отговорността и привилегията да даваш сигурност и да я получаваш…  да вярваш в човека срещу теб, да знаеш, че той би жертвал живота си за теб, че ще може да ти даде всичко, от което  имаш нужда… че ще бъде теб, ще бъде частица от твоя свят, не за да я руши, не за да се настани там и да ти изземе свободата и личното пространство, а за да те крепи във всяка  стъпка! И през всичкото това време ще те кара да се усмихваш, да се смееш, ще те сюрпризира , ще те кара да се чувстваш желана, харесвана  красива , обичана , ще те държи на нокти с онзи гъдел от тръпката, че не знаеш какво ти е подготвил  утре… не знаеш какво ще се случи, къде ще бъдете , но знаеш, че ще бъде  с теб, защото го желае и защото те обича… ще го направи за теб не за да доказва на някого нещо, не за да бъде различен, за да получи в замяна нещо или защото е свикнал да го прави за теб… ще го направи, защото го иска и защото за него това  е смисъла , защото е  най-ценното , чрез което той разкрива огромния потенциал на неограничените възможности на духа , на душата си , на сърцето си.....Все еманации на Сатурн....
А когато останем сами  разбираме , че тези неща… тях няма как   да имаме  в самотата… в самотата няма да имаш семейство и деца , няма да имаш близки и приятели ,няма да имаш и любов..... Няма да имаш отговорности , няма да имаш и проблеми...,ще имаш единствено и само себе си сгушен в ъгъла на неиния безпърдонен егоизъм....и на собствените си илюзии за самодостатъчност....
Самотните хора не дават нищо , но и не получават нищо...Студа в душата им не е способен да даде необходимото на Вселената....Те са празни души....с онези тежки проблеми породени от егоизма на наранената психика...наранена от страха....
В една връзка, в една истинска любов, щастието е като при играта на карти – дори да си с лоши карти си готов да играеш, защото не играеш сам, защото имаш партньор, а крайният резултат е важен при  съвместна игра… И в опита си да откриеш този партньор, подходящ за теб  задавайки си същите онези въпроси, нужно ли е ,защо ще продължа ли с него/нея ,как ще се развие връзката , осмисляш  отговорите в логиката на всичко казано… Тогава  придобива смисъл Уран , Нептун и Плутон защото всъщност всичко е колективно ,защото ти си избягал от страха от самотата и си тръгнал с точката червена във сърцето си....Едва тогава … тогава виждаш пътя, разбираш накъде да вървиш… знаеш дали да се върнеш назад, макар и по калния , черен и неравен  път, където ще се бориш да си върнеш нещата, които не си дооценил или пък ще поемеш по някой нов, красив и примамлив екзотичен път , но никак несигурен...... път към някого… ще падаш… ще се свличаш отново, ще плуваш в океана на собствената си несигурност ..... но никога повече няма да пожелаеш самотата и бягството.....
Тогава идва ред на прошката..., защото прошката не е само една дума..., а осъзнаване.
Тя е най-трудното нещо което се дава и получава...Тя не е просто една дума ,думите са като птиците...,тя е действие вътре в онази червена точка , за която говорех....
Прошката е невидима ,но силна от нея струи топлина и нежност , тя е тиха и нежна Открием ли прошката  - спасени си. Да, спасиш себе си! Това е най- трудно. Прошката започва от мен , от теб от нас!. Първо трябва да простим на себе си и след това на Другия. Успеем ли  спасяваме собствената си душа.

Няма по голямо и силно усещане  от това духът ти да е спокоен, в мир със себе си. А прошката ни дава това.

Но не е лесно, никак лесно. Повярвайте ми  и на сила не става. Не става да кажеш: „Трябва да простя” или „Ще простя”.
 Търпеливо и трудно е да  изчакаш този миг , той е битката със собствения АЗ.
Прошката сама ни намира ,но само тогава ,когато сме готови за това.
И само след неината тиха стъпка ,човек се усеща свободен....
Ще предпочиташ битката, ще предпочиташ болката от любовта…ще предпочетеш живота с всичките му красоти ,защото красотата е болка и от нея боли но си струва. .....

А любовта е красота.....И когато има любов няма високи етажи и релси...,няма лекарства .....има само едно.....хармония с посланията на вселената...,баланс с вибрациите на тежките планети....има просто и само ЛЮБОВ!

Посвещавам написното на Екстази /Xtz/  и покойния и приятел!

Така отговарям на въпроса ти КАК и Молбата ТИ РАЗКАЖИ.....Това е отговора ми! :kissd:
Дано бъде полезен за Teб и  всички на които им предстоят тежки транзити!
Транзитите започват от вън , но приключват вътре , в нас..... :blink:

Аз съм свободна...
Бъдете свободни и вие!

http://www.astroseer.net/

« Последна редакция: Юни 19, 2011, 07:31:28 am от Марая »

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

Марая

• 28282
Re:До този комуто е нужно/ Тo whom this is necessary
« Отговор #1 -: Март 16, 2011, 09:22:49 am »
 :57: направих нещо...,но как точно стана... :rolleyes:..,запомних го....Неволно беше... ;D
Но е интересно...,така , че ако Админа реши да го оправи.... ;D
За мен тази грешка е интересна...
Воля на Уран!
А каква е на Админа...не знам! :blink:

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

Марая

• 28282
« Отговор #2 -: Март 16, 2011, 06:35:11 pm »
И да допълня....Всеки човек е роден ,за да извърши чудеса....Чудеса има всеки ден..., но най-великото чудо е любовта в сърцето му....Поне веднъж трябва да си усетил това , и когато загубата е почукала на вратата ти , да продължиш с отговорите на въпросите в първата истински самотна нощ! :blink:

*

Moonlady

• **
  • 1112
« Отговор #3 -: Март 16, 2011, 06:47:33 pm »
Това сичкото ти ли го писа ?
( или е пейстнато от някъде ? )  :-\

Защото това за самотните хора звучи доста грубо  :-[

( не може да се цитира откъса сори)
Естествени минерали и амулети

*

Марая

• 28282
« Отговор #4 -: Март 16, 2011, 06:49:06 pm »

Аз го писах...,защото бях една от тях! Просто опит....И цяла нощ това правих...споделях! :blink:
Казват , че красивите думи не са истина....

*

Moonlady

• **
  • 1112
« Отговор #5 -: Март 16, 2011, 06:53:56 pm »

Аз го писах...,защото бях една от тях! Просто опит....И цяла нощ това правих...споделях! :blink:

Не може да си самотна, когато имаш толкова деца и обич  ;)
Естествени минерали и амулети

*

Марая

• 28282
« Отговор #6 -: Март 16, 2011, 07:00:54 pm »

Не може да си самотна, когато имаш толкова деца и обич  ;)

Бях...и то много самотна...,не сама , а самотна.... :(
Точно в този период , когато Сатурн беше на каре слънце , а Уран на опозиция собствена позиция и Плутон...
По същото бреме транзитния Плутон беше на опозиция натален Юпитер...
И както се досещаш всичко това по кардиналните оси.... :blink:
Тежко и трудно...Самота....,самота ,която се впива в кожата ти и прониква в тялото ти като влагата в арабския свят... :blink:

*

Yaya

• 2265
« Отговор #7 -: Март 16, 2011, 07:31:57 pm »
Много обич, много болка и много жажда...
Точно така, както си описала, се чувствам и аз днес. Но прошката не е ли по Нептун? Аз моя Нептун не го усещам никъде - само Плутона срещу Луната ми. Усещам, че точно, когато се отпусна и повярвам, той убива всичко. И тогава идва на помощ Сатурна срещу Слънцето ми - стегни се, вдигни глава и продължи.... Само не знам докога?!? Защото всичко това малко по малко ликвидира човека, който бях, мечтите, които имах... И всичко е разруха под една здрава, стабилна и хубава обвивка. А какво е отдолу само аз си знам....
Разбирам те, Марая. Красиви думи. Възхищавам ти се на Мерка.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Състраданието към животните е толкова тясно свързано с добротата на характера, че може с увереност да се твърди: не може да бъде добър към хората този, който е жесток към животните.
А Шопенхауер

*

Марая

• 28282
« Отговор #8 -: Март 16, 2011, 07:36:49 pm »
Много обич, много болка и много жажда...
Точно така, както си описала, се чувствам и аз днес. Но прошката не е ли по Нептун? Аз моя Нептун не го усещам никъде - само Плутона срещу Луната ми. Усещам, че точно, когато се отпусна и повярвам, той убива всичко. И тогава идва на помощ Сатурна срещу Слънцето ми - стегни се, вдигни глава и продължи.... Само не знам докога?!? Защото всичко това малко по малко ликвидира човека, който бях, мечтите, които имах... И всичко е разруха под една здрава, стабилна и хубава обвивка. А какво е отдолу само аз си знам....
Разбирам те, Марая. Красиви думи. Възхищавам ти се на Мерка.

Що бе...той е ретро и в стрелец :P ;D ;)....,но в съвпад с ЮЛВ...Все философства....

Да по Нептун е прошката....Но тя идва по-късно...,неочаквано дори...Тогава , когато Плутон отпусне луната от тежката си прегръдка!

*

xtz

• **
  • 632
  • Усмихвай се докато имаш зъби.
« Отговор #9 -: Март 17, 2011, 12:15:45 am »
ПРЕКРАСНА ТЕМА!!!!!!!!!!!!!
БЛАГОДАРЯ ЗА ТАЗИ ТЕМА, БЛАГОДАРЯ ЗА ТОВА, КОЕТО СПОДЕЛИ.. !!!
МНОГО ИСТИНСКИ И КРАСИВИ ДУМИ!!!

Права си за всичко.. !!! До болка си права..!!!
Нужно е понякога човек да остане сам, да помисли, да вникне, да осъзнае, да признае на себе си собствените си страхове и недостатъци, да поеме отговорност за живота, който носи, да намери силите вътре в себе си и да продължи напред..по-силен и по-уверен от преди.. Не бива да се чувстваме самотни.. винаги има души, които ще ни зарадват и стоплят, които в тежките моменти ще ни подкрепят и ще бъдат до нас.. Души, които не трябва да забравяме, защото те се нуждаят от нас.. от нашата любов и подкрепа..
Прошката е прекрасно нещо.. тя наистина освобождава.. Дава криле на душата.. Тя не е просто дума.. тя е чувство..
Дори да не я изречем на глас.. трябва да се помирим първо със самите себе си, да се спуснем дълбоко в недрата на нашата душа.. да си изясним, че каквото и да е станало.. то вече е станало.. няма връщане назад.. за вчерашния ден е късно, но не и за утрешния.. И ако не искаме да изгубим още повече, да изгубим вярата в хората, вярата в сета, вярата в самите нас.. прощаваме.. Но за да простим на другите, първо /както каза ти/ трябва да простим на себе си.. Прошката започва от нас..
Не бива да бъдем съдници.. единствения съдник е нашата съвест.. Не трябва да упрекваме хората, а да се опитваме да ги разбираме.. Не трябва да забравяме, че душите ни се обичат!!!

Трябва да бъдем силни и да се изправяме срещу проблемите, не да ги заобикаляме и да бягаме от тях, защото рано или късно те идват и помитат всичко..
Но за жалост не всеки иска да осъзнае, разбере, да се справи и да изживее пълноценно дните си на този свят..
"Лошите" неща, които ни се случват са с някаква цел.. те носят послание.. не бива да си задаваме въпроса " Защо точно на мен се случи? ".. А " Защо се случи, къде сгреших, какво трябва да разбера и поправя ? "
Много хора не вярват, че точно на тях може да им се случи нещо "лошо", докато не го изпитат.. Трябва да сме подготвени за ударите на съдбата и да ги превърнем в нещо красиво..
Страхувам се от транзитите на уран и плутон.. но докато се страхувам от тях, изпускам всичко останало.. И именно този страх ще ги покани на чай.. Трябва да се науча да не се страхувам от утрешния ден..
Ако не се бях докоснала до този форум, едва ли щях да стигна до тези заключения.. Но няма нищо случайно  :P
Радостна съм и съм благодарна!!!
 :kissd:
Life is short! Break the rules, forgive quickly, kiss slowly, love truly, laugh uncontrollably, and never regret anything that made you smile!

*

Марая

• 28282
« Отговор #10 -: Март 17, 2011, 03:59:55 am »
Удоволствието беше за мен.... ;D...И странно , докато пишех се смеех...,или най-накрая се надсмях на себе си.... :wub:

*

Eris

• *
  • 92
« Отговор #11 -: Март 17, 2011, 04:46:20 am »
Благодаря,ти Марая,4е те има!!!

*

Марая

• 28282
« Отговор #12 -: Март 17, 2011, 05:07:45 am »
Благодаря,ти Марая,4е те има!!!
:confuse3: :kissd:...
Дано е полезно за всеки от вас....

« Отговор #13 -: Март 17, 2011, 05:33:37 am »
Едно сърдечно БЛАГОДАРЯ, Марая !!! \" До този комуто е нужно\" е толкова силно послание, че останах без дъх когато го прочетох. Вярвам, че ще докосне сърцето на всеки, който го прочете и съм сигурна, че мнозина имат нужда точно от това послание. Поне в моя дом го прочетохме 3 човека и усещането е еднакво за всички, без значение от възрастта, аз на 47, дъщеря ми -почти на 16, и моя приятелка която е на 56. БЛАГОДАРЯ ТИ, чЕ ТЕ ИМА, МАРАЯ!!!

*

Марая

• 28282
« Отговор #14 -: Март 17, 2011, 05:39:40 am »
Едно сърдечно БЛАГОДАРЯ, Марая !!! \" До този комуто е нужно\" е толкова силно послание, че останах без дъх когато го прочетох. Вярвам, че ще докосне сърцето на всеки, който го прочете и съм сигурна, че мнозина имат нужда точно от това послание. Поне в моя дом го прочетохме 3 човека и усещането е еднакво за всички, без значение от възрастта, аз на 47, дъщеря ми -почти на 16, и моя приятелка която е на 56. БЛАГОДАРЯ ТИ, чЕ ТЕ ИМА, МАРАЯ!!!

Много красива картинка... :wub:
Благодаря за топлите думи.... :wub:

*

Марая

• 28282

*

Рая

• **
  • 1094
« Отговор #16 -: Март 17, 2011, 03:39:12 pm »
Марая, как успяваш толкова точно да превъплътиш чувствата в думи?
Много истинско, много силно и много на място е всичко написано.

*

Марая

• 28282
« Отговор #17 -: Март 17, 2011, 05:03:01 pm »
Марая, как успяваш толкова точно да превъплътиш чувствата в думи?
Много истинско, много силно и много на място е всичко написано.

Когато пише душата...всичко е възможно... ;) ;D...

« Отговор #18 -: Март 18, 2011, 07:38:21 pm »
Благодаря и аз,Марая! :blink:...Много силно,много истинско ,много чувствено написано е всичко ...ти си се смеела,пишейки, аз си поплаках малко,щото точно сега само навлизам и започвам да изживявам квадратурата на Плутон към моите слънце и луна, опозицията на Уран към себе си, съвпада на Уран с моите слънце и луна, опозиция на Сатурн към моите слънце и луна :lol:....Всичко,което си написала в момента си го живея - самота/особено тя!/, нужда от прошка, обрати в живота ми...страх ме е .....Радвам се,че открих тази тема,защото разбирам,че случващото се в живота ми е обяснимо и не съм само аз виновна  и не само на мен ми се случва...Моля се само да минават по-скоро тези транзити.Желая на всички  да имаме силите да изживеем без болка тези трудни периоди,макар,че знам,че няма щастие без болка!
Марая, бъди щастлива! :wub:                      /искам и аз такъв Меркурий ;D/
Обичам красотата и хармонията...особено в междуличностните отношения....:)

*

Марая

• 28282
« Отговор #19 -: Март 18, 2011, 08:11:01 pm »
Благодаря и аз,Марая! :blink:...Много силно,много истинско ,много чувствено написано е всичко ...ти си се смеела,пишейки, аз си поплаках малко,щото точно сега само навлизам и започвам да изживявам квадратурата на Плутон към моите слънце и луна, опозицията на Уран към себе си, съвпада на Уран с моите слънце и луна, опозиция на Сатурн към моите слънце и луна :lol:....Всичко,което си написала в момента си го живея - самота/особено тя!/, нужда от прошка, обрати в живота ми...страх ме е .....Радвам се,че открих тази тема,защото разбирам,че случващото се в живота ми е обяснимо и не съм само аз виновна  и не само на мен ми се случва...Моля се само да минават по-скоро тези транзити.Желая на всички  да имаме силите да изживеем без болка тези трудни периоди,макар,че знам,че няма щастие без болка!
Марая, бъди щастлива! :wub:                      /искам и аз такъв Меркурий ;D/

Благодаря! :wub: Ама не е само от меркурий това... ;D...а от всичките тежкари и луната.... ;D