Здравей Гост

Свободата на Уран е цената платена на Сатурн

• 39 Отговора
  • 9303 Прегледи
*

Lillie

• 30532
Re:Свободата на Уран е цената платена на Сатурн
« Отговор #20 -: Януари 13, 2011, 10:56:18 pm »
Под приятелство и вражда имам предвид доколко са съвместими техните енергии, нищо не е толкова буквално.

Венера и Меркурий в квадрат/опозиция със Слънце имаше и в една от първите книжки на Люмиер, доколкото си спомням, в описанието на аспектите. С нея съм започвала, беше първата ми книга по астрология.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Diyana

• 2705
« Отговор #21 -: Януари 13, 2011, 11:03:14 pm »
Според определени източници - визирам Френската школа , чиито последовател е Люмиер Сатурн в знака на Рибите е в радост...

Пак ми четеш мислите! Чаках това да напишеш, за да кажа къде му е грешката.  ;D

Предполагам, че е направил това гениално заключение, изхождайки от класическата концепция за радост на планетите в определен дом. Счита се, че Сатурн е в радост в 12 дом, но това не превръща автоматично мунданния знак Риби в място на неговата радост. Същото важи и за останалите планети. По неговата логика тогава Марс трябва да е в радост в Дева, Венера в Лъв, Меркурий в Овен, Луна в Близнаци и т.н.

Понякога е добре да се мисли преди да се публикуват такива неща:

Наскоро ми попадна статия за произхода на знаците на екзалтация в астрологията. Понеже всички теории до момента са повече или по-малко спекулативни, тази ми се видя най-логична, защото отново има астрономическо обяснение. Според нея екзалтацията на планетите идва от древна Месопотамия, като първоначално не е свързвана със Знаци - такива все още не са били "назовани", а със съзвездия. Практически мястото на екзалтация на планетите е това, в което те са били в максимална широта - най-отдалечени от еклиптиката.
На тази основа се поражда една интересна концепция - че подобно на останалите динамични астрологически фактори местата на екзалтация на планетите се променят през вековете, с което се обяснява и промяната на обществените ценности.
Така например втората половина на 20 век Венера и Марс за северното полукълбо екзалтират във Водолей - нещо говори ли ви това за сексуалната революция и промените в обществените норми за мъжка и женска красота и сексуалност.
От края на 20/началото на 21 век Венера  екзалтира вече в Овен. Сатурн си е все във Везни за северното полукълбо, но Юпитер тогава е бил в Рак, а сега е вече във Везни.

Слънце екзалтира там, където попада в деня на пролетното равноденствие, а Луна - там, където попада първото новолуние след пролетното равноденствие, тоест те си запазват знаците на екзалтация, и до днес, ако не отчитаме прецесията.
Obscenis, peream, Priape, si non
uti me pudet improbisque verbis
sed cum tu posito deus pudore
ostendas mihi coleos patentes
cum cunno mihi mentula est vocanda

*

Lillie

• 30532
« Отговор #22 -: Януари 13, 2011, 11:06:52 pm »
Много интересна концепция!
Винаги съм се замисляла въз основа на какво са определени знаковите позиции на екзалтация и падение на планетите и дотук не успях да разбуля мистерията...
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Feia

« Отговор #23 -: Януари 13, 2011, 11:14:20 pm »

Всичко бива осъзнато при съвпада на Сатурн с Уран...., това е мига в който избираш една от двете енергии като водеща в живота си...,това е момента в които виждаш и другото лице на Сатурн....

И ти как направи избора?

Много отдавна.... :blink:

Не съм питала кога, а как.  ;)

*

Diyana

• 2705
« Отговор #24 -: Януари 13, 2011, 11:24:52 pm »
Много интересна концепция!
Винаги съм се замисляла въз основа на какво са определени знаковите позиции на екзалтация и падение на планетите и дотук не успях да разбуля мистерията...

Бързам да се поправя обаче. През по-голямата част на 20 век Марс екзалтира във Водолей за южните ширини, а за северните - в Лъв и Дева! Но в момента максималната му широта от еклиптиката все пак е във Водолей.
И понеже съм пропуснала Меркурий - през 20 век за северните ширини той екзалтира във Водолей и Риби, а в южните - в Рак и Лъв.

Астрономическите наблюдения са безапелационни и по отношение на "екзалтацията" на Уран - Дева, Нептун - Скорпион и Плутон - Везни за сеерното полукълбо, а за южните земи - съответните опозиторни двойки. Доста има за умуване...

Ето и статията http://argo-school.ru/shkola/bazovyie_elementyi_astrologii/v_kovrigin_ekzaltacii_tajna_tajnyh_obitelej/v_kovrigin_ekzaltacii_tajna_tajnyh_obitelej/
Obscenis, peream, Priape, si non
uti me pudet improbisque verbis
sed cum tu posito deus pudore
ostendas mihi coleos patentes
cum cunno mihi mentula est vocanda

*

Lillie

• 30532
« Отговор #25 -: Януари 13, 2011, 11:29:35 pm »
Не съм питала кога, а как.  ;)

С уранови енергии човек започва да борави градивно, след като усвои някои по-важни уроци на Сатурн (според позицията и аспектите му в радикса):
- отговорност за живота, съзидателността и личностната реализация - Слънце/Сатурн
- отговорност за душевния комфорт, за децата, близките и цялостта на семейството - Луна/Сатурн
- отговорност за думите, които изричаме - Меркурий/Сатурн
- отговорност в чувствата, в избора на ценности, в партньорските отношения - Венера/Сатурн
- отговорност за всяко действие и бездействие - Марс/Сатурн  :blink:
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Марая

• 28282
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #26 -: Януари 13, 2011, 11:43:30 pm »
Цветомир Делийски (професионален астролог) в статията за левите и десните аспекти.

Аха.... :blink:

Неговите статии не съм ги чела от до....
Според мен тези аспекти леви и десни имат значение само при транзити...Не и в натала...

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

Марая

• 28282
« Отговор #27 -: Януари 13, 2011, 11:46:06 pm »

Всичко бива осъзнато при съвпада на Сатурн с Уран...., това е мига в който избираш една от двете енергии като водеща в живота си...,това е момента в които виждаш и другото лице на Сатурн....

И ти как направи избора?

Много отдавна.... :blink:

Не съм питала кога, а как.  ;)

С разбиране! :blink:

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

Марая

• 28282
« Отговор #28 -: Януари 13, 2011, 11:50:02 pm »
Не съм питала кога, а как.  ;)

С уранови енергии човек започва да борави градивно, след като усвои някои по-важни уроци на Сатурн (според позицията и аспектите му в радикса):
- отговорност за живота, съзидателността и личностната реализация - Слънце/Сатурн
- отговорност за душевния комфорт, за децата, близките и цялостта на семейството - Луна/Сатурн
- отговорност за думите, които изричаме - Меркурий/Сатурн
- отговорност в чувствата, в избора на ценности, в партньорските отношения - Венера/Сатурн
- отговорност за всяко действие и бездействие - Марс/Сатурн  :blink:

:clap:

*

Lillie

• 30532
« Отговор #29 -: Януари 13, 2011, 11:59:28 pm »
Цитат

Мисля, че при двете ни тази тема е подчертана.  ;)

Интересни са ми картите, в които Сатурн няма нито един мажорен аспект с изброените лични планети. Дали това означава, че енергията му вече е достатъчно интегрирана и затова човек се ражда с такъв Сатурн? Или може би напротив, така усвояването на сатурновите уроци става още по-трудно, тъй като аспектите могат да се приемат за силови линии, своеобразен ориентир, а когато такива липсват, човек не знае къде да приложи тази енергия и как да я използва. Обикновено фокусът се измества върху дома и знака, значение има и знакът на куспидата на дома, в който се намира такава планета.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Марая

• 28282
« Отговор #30 -: Януари 14, 2011, 12:43:38 am »
Цитат

И не само той....е общото в картите ни... ;) :blink:

Интересни са ми картите, в които Сатурн няма нито един мажорен аспект с изброените лични планети. Дали това означава, че енергията му вече е достатъчно интегрирана и затова човек се ражда с такъв Сатурн? Или може би напротив, така усвояването на сатурновите уроци става още по-трудно, тъй като аспектите могат да се приемат за силови линии, своеобразен ориентир, а когато такива липсват, човек не знае къде да приложи тази енергия и как да я използва. Обикновено фокусът се измества върху дома и знака, значение има и знакът на куспидата на дома, в който се намира такава планета.

Четенето на мисли е двупосочно! ;D
Да , аз съм на мнение , че една неаспектирана мажорно планета , е изключително силна...,та била тя и Сатурн...
Причините са в това , че тя няма определена цел и посока в картата , всеки транзит към нея , всяка прогресия или дирекция я прави чувствителна и нестандартна....Всеки аспект при нея крие изненади...Мисля , обаче обратното...мисля , че тя тепърва се развива , тепърва изучава своите възможности .....

*

tadj-all

« Отговор #31 -: Януари 14, 2011, 04:33:49 am »
Цитат на: Lillie

И на мен са ми интересни точно тия карти.  Считам ги за млади души, които имат "по-свободен" импулс в търсене на нещо ново.
Много по-свободни са в експериментирането с нещата в живота.

*

Марая

• 28282
« Отговор #32 -: Януари 14, 2011, 04:40:59 am »
Цитат на: Lillie

И на мен са ми интересни точно тия карти.  Считам ги за млади души, които имат "по-свободен" импулс в търсене на нещо ново.
Много по-свободни са в експериментирането с нещата в живота.

Дааа , това са необременени планети...,свободни електроди... ;D

*

Lillie

• 30532
« Отговор #33 -: Януари 14, 2011, 04:50:16 am »
По тази логика би трябвало много по-трудно да интегрират житейска мъдрост, на такива им е необходим челен сблъсък.
Понякога не е чак толкова лошо да имаш някой-друг сатурнов аспект.  ;)
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

tadj-all

« Отговор #34 -: Януари 14, 2011, 04:56:40 am »
По тази логика би трябвало много по-трудно да интегрират житейска мъдрост, на такива им е необходим челен сблъсък.
Понякога не е чак толкова лошо да имаш някой-друг сатурнов аспект.  ;)

Мисля, че да. Но то ще е защото нямат бариери и граници в изследванията си. А и "нищо не им говори", да спират да правят изследванията си, освен близки приятели, които да ги "поучават", че е хубаво да има нещо стабилно в живота.

И те със своите си проблеми, но...донякъде ги смятам за голяма част "мутабели"...

*

Lillie

• 30532
« Отговор #35 -: Януари 14, 2011, 05:20:07 am »
Предполагам, че и натъртванията по главите са в пъти повече, отколкото при сатурновите другарчета, нали за тях "граници няма".  ;D
Граници за съжаление за всички ни има (независимо от хороскопа), доколкото живеем в материален свят и се подчиняваме на гравитацията. Тялото ни също изпълнява тази функция - да ни разграничава от заобикалящия свят, все пак още не сме станали безплътни и не се реем като свободни електрони, движени от силата на мисълта.
Друг е въпросът, че някои по натал може да не притежават способността да различават и признават границите. Впрочем, и гравитацията е сатурнов феномен. Чувството за мярка също е приоритет на Сатурн, защото мярката е своеобразна граница. Та в тоя ред на мисли, не бива да се тръшкаме от сатурнови аспекти, понякога дават предимство, а без тях изследователският ентусиазъм може да се окаже и твърде нездравословен.

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Марая

• 28282
« Отговор #36 -: Януари 14, 2011, 06:55:47 am »
Предполагам, че и натъртванията по главите са в пъти повече, отколкото при сатурновите другарчета, нали за тях "граници няма".  ;D
Граници за съжаление за всички ни има (независимо от хороскопа), доколкото живеем в материален свят и се подчиняваме на гравитацията. Тялото ни също изпълнява тази функция - да ни разграничава от заобикалящия свят, все пак още не сме станали безплътни и не се реем като свободни електрони, движени от силата на мисълта.
Друг е въпросът, че някои по натал може да не притежават способността да различават и признават границите. Впрочем, и гравитацията е сатурнов феномен. Чувството за мярка също е приоритет на Сатурн, защото мярката е своеобразна граница. Та в тоя ред на мисли, не бива да се тръшкаме от сатурнови аспекти, понякога дават предимство, а без тях изследователският ентусиазъм може да се окаже и твърде нездравословен.

Ъ-ха...., без него сме за никъде! ;D

« Отговор #37 -: Януари 14, 2011, 03:54:09 pm »

Собствените ни страхове са демони , които ни пречат да развием възможностите и способностите с които сме родени....

Страховете не са пречка за развитие на възможностите ни,те са причината за това.
Това ми го каза един астролог.На мен ми трябваха дни докато разбера колко е вярно.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #38 -: Януари 14, 2011, 06:26:13 pm »
За страховете не знам, но комплексите наистина могат да бъдат голям двигател.
Може би неувереността ни пречи да повярваме в способностите си и да реализираме мечтите си.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Марая

• 28282
« Отговор #39 -: Януари 14, 2011, 07:57:30 pm »

Собствените ни страхове са демони , които ни пречат да развием възможностите и способностите с които сме родени....

Страховете не са пречка за развитие на възможностите ни,те са причината за това.
Това ми го каза един астролог.На мен ми трябваха дни докато разбера колко е вярно.

Точно те са пречка за това , причините са другаде , но те са продиктувани от страха...Когато го има и е на лице , страха е безмилостен и би могъл да си измисли хиляди причини....