Здравей Гост

Свободата на Уран е цената платена на Сатурн

• 39 Отговора
  • 9675 Прегледи
*

Марая

• 28282
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!

http://www.astroseer.net/forum/index.php

http://vbox7.com/play:01802ea6

Да , много слабости на този свят са ми познати!
Не казвам , че от някого съм по-добра....
Увличах се от славата , от суетата...                                                  
Животът мислех лек като игра.....

Да , много срещи и красиви пътища превземах....
сред пустош и сред тишина с надеждата вървях....                      
Аз търсих я във погледи по улиците отразени....
А тя......... до мене сгушена била....

Намирам я преди да срещна залеза...    
Окъпана от утрото сълза......
Наричам я практично *свободата*
А всъщност е илюзия....една.....

Свободата е висша форма на осъзнаване, на отговорност и разбиране....

Всъщност истинската свобода е по Сатурн....До тук стигнах след дълъг анализ.
Сатурн е планета , която чрез кристализацията ни дава шанс да прогледнем , да видим нещата от един по-различен ъгъл....Да се изправим срещу собствените си страхове причинени от предшестващите го планети и да получим свободата по Уран...,не случайно на попрището жизнено в средата.....
Защо всички предшестващи..., ами защото Слънцето ни дава блясъка , Меркурий ни носи връзките , Венера е лукса и красотата , Луната са нашите емоции и чувства , Марс нашата активност , Юпитер потенциала и възможностите...и всичко това в една одежда наречена нашия АЗ.....Последен той Сатурн структурира егото и рамкира неговите желания , стремежи воля за власт и ред....Защото само там където има власт има и ред! Но той има и друга страна..., да награждава търпеливите , смирените и онези които са готови да осъзнаят силата на реда в хаоса на собственото си ЕГО....
А тази му сфера на влияние ни освобождава именно от факта да прозрем страховете си и ги използваме по конструктивен начин....Кой друг освен Сатурн може да свали розовите очилца на Нептун?  
И кой друг би могъл да рамкира времето и страха...? Кой друг би могъл да се противопостави на свободата , ако същата не е заслужена? Никой друг само Сатурн....

За свободата като закон от духовното израстване - ключ , един от ключовете всъщност необходими по пътя можем дълго да говорим. Към този ключ трябва да подхождаме с огромно уважение , защото силата и енергията са неща с които не бива да се играе..
За да бъде свободен човек на всички нива според мен трябва да има силен и акцентиран не само Уран , а и Сатурн.... Казват ,че безстрашни са само лудите ....А границата м/у лудостта и гения е доста тънка. Но това не означава , че лудия не е гении , а гения не е луд , защото ние не знаем какво е всъщност лудостта и по този начин не можем да направим съпоставка...Дефиницията е рамка....,не можем да  търсим рамката , защото тя е плод на друга рамка... а свободата не познава рамки....
И не се знае дали нормалния не е луд , а лудия нормален....
Страхът отваря вратите на опасностите и ни прави прекалено уязвими ....
Причината за всичко което се случва в живота ни се съдържа в съзнанието ни.

Свободата е по Сатурн , но се усеща едва след него ...когато можем да докоснем високочестотните вибрации на Уран- планета на приятелството , на колективните енергии , на бъдещето... Свободата има няколко еманации.....
Стремежа е част от пътя...Всяка стъпка е първа проява на истината....
Има една мисъл *Не копирай човек , комуто си неспособен да подражаваш*.
А до обективната истина се стига сам...,...
Като ключови думички всеки цикъл на планетите /Сатурн и Нептун/ е със сходни интерпретации. Всяка карта обаче е намерила място да приюти двете планети , като  различните карти и домове са връзката м/у тях. Друг е въпроса как и по какъв начин са вписани в цялото и /или/ имат ли връзка чрез  лична планета.....В този смисъл могат да се намерят и голяма част от въпросите за осъзнаването на индивида и неговото ниво на духовно развитие....
Според мен всяка планета влияе личностно без значение колективна или не , без значение транс сатурнова или лична...

И колкото по-осъзнат е индивида , толкова по- лесен и лек е пътя към истината...А тя -истината за мен започва от Сатурн...
Страха се съдържа във всичко и води до всичките ни беди както инсайт  , така и оутсайд..
Или там където сме спрели пак по причина на Сатурн....  
Приемам за тънка границата на всичките му проявления...Там където започва страха той е суров , стегнат , жесток....
Там където свършва страха Сатурн е ясен , кристален , сигурен....

Когато този път е ясен , Сатурн е онзи който дава правата на Хирон да отключи вратите към транссатурновите Уран,Нептун и Плутон...

Свързвам Хирон   с незаслужената болка , която идва след осъзнаването на същата....Но и с лечението....лечението чрез болка , чрез приемането на Сатурновата болка....

Вярата , която Юпитер символизира не винаги е онази вяра която търсим.
Аспекта на Сатурн/Юпитер е много ключов във всеки натал по отношение на силно изразеното чувство за стабилна философия и чувство ,което да почива на духовните истини. Но обикновено това може да бъде постигнато едва след като индивида премине 49г. Искам да кажа едва след като е влязъл в Юпитеровия цикъл.Визирам съвпада в наталната карта.
Далеч по-различно звучи хармоничния аспект като секстил или тригон , когато при индивида това е продължението на пътя от различните опитности.
При твърд аспект се усеща разнопосочното търсене , както и криза във вярата не само в религиозна посока , а и в духовна....
И докато Юпитер като символ на широтата , на философията и духовността не бъде структуриран по начин в който да впише всичко това в натала , Сатурн не би могъл да прояви качествата като осъзнаване , достигане и реализиране..., именно тогава той носи страх , егоизъм , черногледство....
Всичко научено следва да придобие материална форма, следва да бъде проверено чрез практика...това е мотото на Сатурн , защото именно опита ни дава знания , разбира се не винаги свързани с мъдрост.
Да разчиташ на чуждия вътрешен опит звучи доста наивно и недопустимо за Сатурн.

Всички сме родени със свободни души и нищо не ни пречи да имаме свободата да бъдем свободни от себе си...
Това всъщност е радостта и силата на вътрешното знание..., а това надхвърля разума..

Духът е независим източник на съществуването , душата също е свободна  в правото на избор....
И съм много съгласна , че е като луната с тази енергия , която поема . Има някаква пречка или външни паразити които се вкопчват в нея.
Хирон е ключ и не случайно неговия глиф се изобразява като ключ, но той е и многостранен....пазител , наставник, просветител. Хирон е оригинален , той е разума на душата....    , той е и онова чувство на прага на интуитивните прозрения и много започва да ми прилича на Уран....   , може да бъде и двойнствен ...всъщност дали онази тъмната страна на вратата ,която Хирон отключва не е Сатурн.....  
Една стая може да бъде тъмна и светла без значение от времето навън...
Но да отвориш пердето ,да дръпнеш щората или да запалиш електричеството се иска повече от едно движение , което често е резонанс на нас самите.....
Да преодолееш страха се иска да го обикнеш и да го разбереш....Защото обиквайки го ти му даваш друга енергия , градивна и смислена....

Собствените ни страхове са демони , които ни пречат да развием възможностите и способностите с които сме родени....

Откривам няколко съществени фактора в наталните карти свързани със свободата на натива и с неговата воля....
Мисля , че са много важни и съществени...
Във всяка една присъства Сатурн....в определени аспекти с различни лични планети...*Отключването* на които винаги минава през Хирон.

Освен страха за собствения АЗ съчетал в себе си енергиите на леките планети  има и други неща ,които не ни дават възможност да достигнем летвата....А те са Лунните възли , според различните школи наречени Северен Лунен Възел и Южен Лунен Възел , Раху и Кету , Възходящ и Низходящ, Глава на дракона и Опашка на Дракона....Общото е , че те са свързани и за мен Нодална Ос най-много им приляга...

За лунните възли мисля , че са волана на наталната карта...
Не слънцето и луната са най-важните за нашата изява или път , а най-вече възлите...

Те са оста по която протичат енергиите на хороскопа , те са и онзи наклон с които взимаме завоите в живота , както и директните ни пътувания....И в никакъв случай не приемам лошата слава на  ЮЛВ и добрата на Северния...Те са едно цяло , не бива да бъдат разглеждани по отделно...Не можеш да се страхуваш от нещо което познаваш Южния , той е опита на всички инкарнациони процеси , сигурността и мястото от където винаги тръгваме след като сме се върнали.... Той е опита , който носи със себе си творчество и мъдрост , знание и познание...
Аз мисля , че аспектите на възлите са бравите на вратите , които отключва Хирон.

Страховете идват от СЛВ , от ЮЛВ те са овладяни, ние ги познаваме и боравиме с енергията.
Диспозиторите на възлите ни показват значенията на страховете , а домовете в които са ситуирани ни показват  какво да направим и как да ги променим.... Всяко тяхно движение през зодиака е начин за освобождаване.....  
Единственото нещо , което  дава възможност за баланс са възлите- нищо друго!  
Затова са Северен и Южен...Нито една планета с която борави астрологията няма тази уникална възможност, без значение къде и как е поставена , без значение аспектите които прави......
Свободата на натива е в основната задача на Нодалната ос....Разбира се , че когато Възлите са съчетани с кардиналните оси на наталната карта , живота не е игра и илюзия , той е цел и намерение , той е живот за другите , защото това са четирите врати на хороскопа....,който диша и живее и след смъртта..../4 е числото на Уран/.

За познаването и осъзнаването , за онази мъдрост скрита дълбоко в нас....се иска много любов и разбиране....Иска се осъзнаване на заложения потенциал до пълното му разгръщане....Пътя е труден , но си струва....

За какво ни е Уран , ако не познаваме Сатурн?
Не бихме могли  по никакъв начин да вибрираме на неговите честоти свързани с бъдещето , но идващи от настоящето - символ на Уран....
Той руши ненужното , безвъзвратно и завинаги ...... но само онова , за което  Сатурн вече е казал тежката си дума....А той го може.....

Марая

Тази статия е посветена на една стара кармична връзка....С любов и светлина!

Ще се радвам да прочета коментарите Ви! :blink:
Споделям написаното в името на астрологията и любовта си към нея....

Продължава.... ;D
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 03:35:03 am от Марая »

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

Синухе

• 4978
  • Chance favors the prepared mind
Re:Свободата на Уран е цената платена на Сатурн
« Отговор #1 -: Януари 13, 2011, 09:25:23 am »
.
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 06:38:06 am от Синухе »

*

Lillie

• 30532
« Отговор #2 -: Януари 13, 2011, 07:00:33 pm »
Поздравления за статията.  :blink:

Само да отбележа, че страховете са по Кету, по Раху е копнежът, който ни води, силата на нереализираните желания. Кету е интровертен, вглъбен, неуверен, Раху е показен, безразсъден, импулсивен, рисков и експериментаторски.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Марая

• 28282
« Отговор #3 -: Януари 13, 2011, 08:15:29 pm »
Поздравления за статията.  :blink:

Само да отбележа, че страховете са по Кету, по Раху е копнежът, който ни води, силата на нереализираните желания. Кету е интровертен, вглъбен, неуверен, Раху е показен, безразсъден, импулсивен, рисков и експериментаторски.

Мерси Лили....

Да , знам твърдението на старите школи...,но придобих едно ново и по-различно усещане за Нодалната ос....

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

Lillie

• 30532
« Отговор #4 -: Януари 13, 2011, 08:52:53 pm »
Това е според индийците, а те както знаеш, имат доста по-разширено тълкуване на възлите, т.к. все пак концепцията за кармата от тях е тръгнала, но по пътя голяма част от информацията се губи, докато стигне до западния свят.
По Кету са неосъзнатите страхове. Раху/Кету е оста на психологическите комплекси. Разбира се, под комплекс не бива да разбираме само негативни проявления.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Feia

« Отговор #5 -: Януари 13, 2011, 09:47:37 pm »
Марая, ти КАК се справяш със Сатурн?

*

Lillie

• 30532
« Отговор #6 -: Януари 13, 2011, 09:55:15 pm »
Стрелците априори са скарани със сатурновата енергия, същото важи и за Овните.  ;D
Но когато Сатурн е в мажорен аспект с някое от светилата или с двете, няма как да бъдат избегнати опитностите, свързани с усвояването на неговите уроци.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Feia

« Отговор #7 -: Януари 13, 2011, 10:04:26 pm »
Стрелците априори са скарани със сатурновата енергия, същото важи и за Овните.  ;D

Защо и Овните? Подтиска им енергията и желанието за спонтанна изява?

*

Марая

• 28282
« Отговор #8 -: Януари 13, 2011, 10:13:13 pm »
Марая, ти КАК се справяш със Сатурн?

Беше дълга и продължителна битка! До първия възврат беше дори невъзможно да си го помисля...Нещата се случват бавно при Сатурн и с много търпение. Процеса започна 7 г. след неговия възврат , при втората му опозиция със слънцето....Тогава беше периода на осъзнаване , на страх , на фобии , на чувство за изгубеност , там някъде дълбоко в душата ми....Усетих промяната при следващия му аспект тригон към слънцето.., за който твърдя , че не е по-лек от опозицията по отношение на вътрешното усещане /не намесвам субективните му проявления и тези на събитийно ниво.
Всичко бива осъзнато при съвпада на Сатурн с Уран...., това е мига в който избираш една от двете енергии като водеща в живота си...,това е момента в които виждаш и другото лице на Сатурн....

*

Марая

• 28282
« Отговор #9 -: Януари 13, 2011, 10:16:42 pm »
Стрелците априори са скарани със сатурновата енергия, същото важи и за Овните.  ;D
Но когато Сатурн е в мажорен аспект с някое от светилата или с двете, няма как да бъдат избегнати опитностите, свързани с усвояването на неговите уроци.

Не е най-важен  знака в който попада Сатурн , по-важни са неговите аспекти в картата...

*

Lillie

• 30532
« Отговор #10 -: Януари 13, 2011, 10:18:24 pm »
Нямах предвид знака на Сатурн, а знаците, които най-трудно усвояват енергията му. Към тях се причисляват и Рибите, между впочем, как можах да ги забравя.  :blink:
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Марая

• 28282
« Отговор #11 -: Януари 13, 2011, 10:26:44 pm »
Нямах предвид знака на Сатурн, а знаците, които най-трудно усвояват енергията му. Към тях се причисляват и Рибите, между впочем, как можах да ги забравя.  :blink:

Според определени източници - визирам Френската школа , чиито последовател е Люмиер Сатурн в знака на Рибите е в радост... ;D Винаги съм отричала това му твърдение...Но смятам , че там в 12-ти мунданен дом , той е скрит и е по-малко зловреден...Би следвало неговите проявления да носят Нептунов акцент....
И пак казвам , че не е от най-важно значение в кой знак е Сатурн , по-важно е как е аспектиран в наталната карта , защото само по аспектите можем да разберем неговите приоритети , както и пътя , който той си е начертал в мига на първото изплакване.....

*

Lillie

• 30532
« Отговор #12 -: Януари 13, 2011, 10:31:28 pm »
Според определени източници - визирам Френската школа , чиито последовател е Люмиер Сатурн в знака на Рибите е в радост...

Пак ми четеш мислите! Чаках това да напишеш, за да кажа къде му е грешката.  ;D

Предполагам, че е направил това гениално заключение, изхождайки от класическата концепция за радост на планетите в определен дом. Счита се, че Сатурн е в радост в 12 дом, но това не превръща автоматично мунданния знак Риби в място на неговата радост. Същото важи и за останалите планети. По неговата логика тогава Марс трябва да е в радост в Дева, Венера в Лъв, Меркурий в Овен, Луна в Близнаци и т.н.

Понякога е добре да се мисли преди да се публикуват такива неща:

Цитат
Венера в квадратура с Мерку­рий – ако Венера е в дясна квадра­тура с Меркурий, то тя издига родения в обществото и го дарява с голяма проницателност и знания, или с умения за майстор в някоя наука или изкуство.

Венера в лява квадратура с Меркурий носи увлечения по на­сладите от плътските удоволствия, които могат да тласнат родения към подлост или да му причинят друго нещастие.

« Последна редакция: Януари 13, 2011, 10:36:10 pm от Lillie »
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Feia

« Отговор #13 -: Януари 13, 2011, 10:35:00 pm »

Всичко бива осъзнато при съвпада на Сатурн с Уран...., това е мига в който избираш една от двете енергии като водеща в живота си...,това е момента в които виждаш и другото лице на Сатурн....

И ти как направи избора?

*

Марая

• 28282
« Отговор #14 -: Януари 13, 2011, 10:41:35 pm »
Според определени източници - визирам Френската школа , чиито последовател е Люмиер Сатурн в знака на Рибите е в радост...

Пак ми четеш мислите! Чаках това да напишеш, за да кажа къде му е грешката.  ;D
*Радостта* по дом според мен не би следвало да е причината за тези му заключения....По-скоро факта , че негативните му проявления могат да бъдат размити , поради диспозиторството на Нептун и не на последно място значението на дома....

Предполагам, че е направил това гениално заключение, изхождайки от класическата концепция за радост на планетите в определен дом. Счита се, че Сатурн е в радост в 12 дом, но това не превръща автоматично мунданния знак Риби в място на неговата радост. Същото важи и за останалите планети. По неговата логика тогава Марс трябва да е в радост в Дева, Венера в Лъв, Меркурий в Овен, Луна в Близнаци и т.н.

Идея нямам каква логика е избрал , но не мисля , че е лошо да погледнем и тази философия , по-малко по нестандартен начин....Защо да не е добра и радостна една луна в Близнаци?! :rolleyes: Тук тя е по-мисловна и разсъдлива /девет дена -десет акъла/ :blink: , но не и чувствителна до степен маниакалност , обсебваща , ранима...каквато я срещаме в други знаци от картата...

Същото бих казала и за лъвската Венера....,Венера е лукса и блясъка , венера е суетата.....Къде другаде би получила с пълни шепи това , ако не в знака на Слънцето? :rolleyes:

*

Марая

• 28282
« Отговор #15 -: Януари 13, 2011, 10:47:24 pm »

И ти как направи избора?

Много отдавна.... :blink:

*

Lillie

• 30532
« Отговор #16 -: Януари 13, 2011, 10:47:57 pm »

*Радостта* по дом според мен не би следвало да е причината за тези му заключения....По-скоро факта , че негативните му проявления могат да бъдат размити , поради диспозиторството на Нептун и не на последно място значението на дома....

Не мисля, че в Риби е една от силните позиции за Сатурн. В някои немски школи се споменава и за Дева като знак на "симпатия" (при Йоханес Фелов), но липсва аргументация. Аз съм склонна в такива случаи да вземам под внимание концепцията за "приятелство" и "вражда" между планетите.

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Марая

• 28282
« Отговор #17 -: Януари 13, 2011, 10:49:19 pm »

Понякога е добре да се мисли преди да се публикуват такива неща:

Цитат
Венера в квадратура с Мерку­рий – ако Венера е в дясна квадра­тура с Меркурий, то тя издига родения в обществото и го дарява с голяма проницателност и знания, или с умения за майстор в някоя наука или изкуство.

Венера в лява квадратура с Меркурий носи увлечения по на­сладите от плътските удоволствия, които могат да тласнат родения към подлост или да му причинят друго нещастие.

А чия е тази умозаключителна сентенция? :rolleyes: ;D
Кой е автора на това? :-\

*

Lillie

• 30532
« Отговор #18 -: Януари 13, 2011, 10:50:29 pm »
Цветомир Делийски (професионален астролог) в статията за левите и десните аспекти.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Марая

• 28282
« Отговор #19 -: Януари 13, 2011, 10:54:29 pm »

Не мисля, че в Риби е една от силните позиции за Сатурн. В някои немски школи се споменава и за Дева като знак на "симпатия" (при Йоханес Фелов), но липсва аргументация. Аз съм склонна в такива случаи да вземам под внимание концепцията за "приятелство" и "вражда" между планетите.

Аз съм на същото мнение , но мисля , че Сатурн е по-мек , по-емпатичен в този знак....Риби....
Един Сатурн в овен би бил в пъти по-драстичен и краен , първо заради кардиналния знак , второ заради огнения привкус....
Това е характерно за всяка планета не само за Сатурн....
Мисля , че приятелството и враждата м/у планетите е по-скоро излишно...,особено в космоса...
*Няма вечни приятели и вечни врагове - има вечни интереси*.... , в космоса има далеч по- хармонични интереси от колкото ние можем да си представим... :blink: