Здравей Гост

xxx

• 22 Отговора
  • 5631 Прегледи
*

priya

• **
  • 1263
xxx
« -: Януари 08, 2011, 02:32:12 am »
.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 04:34:12 am от priya »
"По-умният винаги отстъпва" - това обяснява господството на глупостта в света!

Re:Janus 4 - Астро софтуеър
« Отговор #1 -: Януари 08, 2011, 02:34:20 am »
А интерпретациите на английски ли са?

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #2 -: Януари 08, 2011, 02:37:27 am »
.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 04:34:25 am от priya »

« Отговор #3 -: Януари 08, 2011, 02:58:05 am »
Ок.Благодаря за информацията!  :blink:

*

Синухе

• 4978
  • Chance favors the prepared mind
« Отговор #4 -: Януари 09, 2011, 12:31:13 am »
.
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 06:41:00 am от Синухе »

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #5 -: Януари 09, 2011, 12:47:09 am »
.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 04:34:35 am от priya »

*

Синухе

• 4978
  • Chance favors the prepared mind
« Отговор #6 -: Януари 11, 2011, 06:51:17 am »
.
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 06:39:08 am от Синухе »

*

Инти

• 2068
« Отговор #7 -: Януари 11, 2011, 03:22:40 pm »
:33: :41:

Същата работа-излиза ми демо версия,иска рег ключ,не че не работи-но пак за месец.И таблиците с транзитите са пак на патагонски. Което ще рече че моя комп нещо не я харесва тази програма  ;D

Прия не знам ти каква версия имаш, но и аз хвърлих сумати нерви, инстали и преинстали на тая Янус програма. Кофти крак за съжаление.

Имам програмата Кеплер 7.0 , ако желаеш ще я кача да я разгледаш.

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #8 -: Януари 11, 2011, 04:18:36 pm »
.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 04:29:39 am от priya »

*

Diyana

• 2705
« Отговор #9 -: Януари 11, 2011, 05:09:45 pm »
Имам програмата Кеплер 7.0 , ако желаеш ще я кача да я разгледаш.

Да, благодаря :blink:.

Имам някакъв Янус 4.1. в базата си. След копиране на кракчето в папката с инсталирана програма иска въвеждане на име, сериен номер и регистрационен ключ. Сега го тествах - въвеждате произволни букви на първото поле и произволни цифри -  десетина броя на второ и трето поле. Тръгва с гордия надпис licensed to..... Работи безотказно, дори се опитва да изрови от регистрите всички бивши астробази данни на английски, за да ги импортне, особено ана Солар файър, което е малко досадно при първо стартиране на каквато и да е опция. При проблем с шрифтовете, от папката C:\Program Files\Janus4\fonts копирайте всички налични и ги изсипете в Control Panel/Fonts, макар че Уиндоуса ви би трябвало да го прави автоматично.

Ако това не реши проблема с файла на Прия, мога да се пробвам да кача моето файлче довечера.
Obscenis, peream, Priape, si non
uti me pudet improbisque verbis
sed cum tu posito deus pudore
ostendas mihi coleos patentes
cum cunno mihi mentula est vocanda

*

sunrain

• 6710
« Отговор #10 -: Януари 11, 2011, 05:56:01 pm »
-Защитите на компютрите ви не допускат измененията в Регистрите на Уйндолс, необходими за приемане на крака на Янус - това може да бъде от Уйндолските защити, или от Антивирусни, или от двете едновременно...

Да, при мен така се случи с нея например. Няколко опита да я подкарам и се стигна до преинстал, възприемаше я като вирус и не искаше да върви, както трябва и това си е и в един момент всичко се прецака.
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

*

Инти

• 2068
« Отговор #11 -: Януари 12, 2011, 02:16:30 am »

В края на краищата има достатъчно голям спектър астро програми с добро качество и широки възможности - като Кеплър например. Относно нея обаче аз имам своите резерви - наистина е богата програма - вероятно най-богатата, и най-детайлната астрологична програма към момента, но не е така гъвкава и лека като Янус. Доста е голяма, и изисква повече ресурс от страна на компютъра. От друга страна промените в сетингите й изисква повече време, и картите излизат в по-детайлен, но и в по-сложен вид...

Кеплър е програма от високия ценови сегмент. Янус е по-скромна програмка - цената й е под 200 долара. Навлизането в Кеплър изисква много повече вглеждане, време и четене, докато Янус е направена като за деца, което на мен ми харесва...

Не знам защо си си извадила подобно заключение за програмата Кеплер, тя е много лека, не изисква много рам, безпроблемно работи и с 1 гигабайт. Детайлна е Да, изисква ровичкане и четене на английски език относно опциите на работа, но това е до желание и потенциал от страна на астролога работещ с нея. Аз лично не я намирам за сложна. За мен е сложно когато не мога да разбера базата възоснова на която е разработена астро формулата, тъй като това изисква четене на книги. Астролога в повечето случаи не е астро програмист, така че се изисква да борави с голяма база астрологична информация за да може да разкодира правилно и функциите на програмите. Кеплер не е програма за академици, мисля че всеки спокойно може да я разчете с едно по-задълбочено вникване в нея.

« Отговор #12 -: Януари 12, 2011, 02:39:34 am »
Имам и Янус и Кеплер - първата ми е тромава, втората ми е безлична :lol: :-[.

За публикуване на карти тук в сайта ползвам астрокома заради градусите, а моята любима програма е Astroworld  :blink:
Информацията не е знание. Знанието не е мъдрост. Мъдростта не е истина.

*

Инти

• 2068
« Отговор #13 -: Януари 12, 2011, 03:03:16 am »
Аз пък добре, че днес споменах за кеплер, та днес се разровичках, и случайно откривам нещо дето го търсех под дърво и камък, а то го имало в кеплер програмата  ;D. Изчисляване на хелиоцентричен хороскоп.   :blink:

*

Diyana

• 2705
« Отговор #14 -: Януари 12, 2011, 03:07:14 am »
Любимата ми е Солар файър, а най-често ползвам Зет. Янус ми изглежда като демо-версия на Солар файъра и нещо не ме грабва.
Не съм работила с Кеплер и би ми било интересно да я видя.

Ето го моя Янус. Работи нормално, макар да иска досадното фалшиво регистриране, което описах по-горе.

Файл: Janus_41.rar

Линк за свалянe: http://tranz.it/load.php?id=Zt8PHYifWacY7DiK723904

1. Инсталирайте ехе-то.
2. Копирайте Janus4.exe и Election.exe от допълнителната папка в рар-файлчето в папката, където е инсталирана програмата.
3. Заредете програмата. В прозореца за регистрация въведете ключ от произволни символи - на първия ред - букви, на втория и третия ред - цифри.
4. Готово.
Obscenis, peream, Priape, si non
uti me pudet improbisque verbis
sed cum tu posito deus pudore
ostendas mihi coleos patentes
cum cunno mihi mentula est vocanda

*

Инти

• 2068
« Отговор #15 -: Януари 12, 2011, 03:20:19 am »
тръгнах да я качвам, но днес не ми е технологичен ден, всичкото компутър отказва днес да работи с мен, и на работа и вкъщи  ;D ;D

« Отговор #16 -: Януари 12, 2011, 03:27:39 am »
, всичкото компутър отказва днес да работи с мен, и на работа и вкъщи  ;D ;D

днес се затри в службата много важен файл. Така и не можах за издиря кой го затри от общата папка, а имах много малко заподозрени  ;D И от IT-то /знаете колко кооперативни хора са това  ;D/ казаха, че заради възстановяването на някакъв си файл нямало да обръщат системата с краката нагоре. ;D
Информацията не е знание. Знанието не е мъдрост. Мъдростта не е истина.

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #17 -: Януари 12, 2011, 03:38:29 am »
.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 04:38:36 am от priya »

*

Инти

• 2068
« Отговор #18 -: Януари 12, 2011, 04:32:41 am »

Инти - не мисля, че в случая с предпочитанията  към вид софт има връзка с това кой астролог колко е чел астрологични книжки. С астрология се занимавам от преди да тръгна на училище. И някак не мисля, че настоящата тема е за на прочетена астро информация или "потенциал" на астролозите...

Контекста на написаното от мен означава, че ако нямаш астрологичната база няма да можеш да разкодираш и по-пълно дадена астрологична програмата. Не съм го написала за мерене на астро багажа. Примерно на теория четеш за комбините, но идея нямаш как се формират и изчисляват, като астролог просто го взимаш на готово от програмата, да но не винаги софтуера е гаранция, че нещо работи на 100 %, само защото така е написано в нея. В кеплер има толкова много опции, някои дори и не мога да разчета астрологически, по простата причина, че не съм запозната с дадената техника.

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #19 -: Януари 13, 2011, 05:42:19 am »
.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 04:39:36 am от priya »