Здравей Гост

Нептун и кардиналните оси

• 12 Отговора
  • 6157 Прегледи
*

Марая

• 28287
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
Нептун и кардиналните оси
« -: Декември 30, 2010, 08:20:18 pm »

глиф:  :nep:

http://www.youtube.com/watch?v=3TVzPM5wbx0

Тази планета е свързана с колективните енергии и показва какви са задачите на дадено поколение по отношение та културата, духовността, вярата, творчеството. Показва и в какво отношение това поколение ще се бори със заблуди, илюзии, самоизмама и откъсване от реалността. За отделния човек са важни аспектите на Нептун към личните планети, както и позицията му по дом и не толкова по знак.
Като "тежкар",така ги наричам Уран, Нептун и Плутон,въздействието и се усеща години на ред.
Нептун е и висшата октава на луната,така ,че.... символизира висшата духовност, чувствителността, разбирането, състраданието; не обича да бъде твърд и стабилен; управлява политиката и духовността...

Една от малко проучените планети , но в никакъв случай маловажна в астрологията....
Нептун е проза и поезия , телевизия , мистика и сънища , интуиция , Нептун е болка и разочарование , Нептун е алтернативна медицина , божествена любов , отрова , планета на заблудите и объркването , но и на вдъхновението и творческите фантазии...

Изключително важна за знака Риби , тъй като е техния нощен управител Нептун е  белязала с мистика представителите на слънчевия знак Риби...., както и всичко в наталната карта свързано с дома в който попада и управлява....

Естествен управител на 12-ти дом /мунданен знак риби/ Нептун има силно присъствие в картите на индивиди в чиито 12-ти дом попада....И това не е никак случайно , защото в 12-ти дом той е завършил цикъла , през който се свалят знания от планетния логос  и Учителите на Мъдростта. Цикълът на необходимостта е завършен - нативът се е въплащавал 12 пъти  и е натрупал опитности във всеки зодиакален знак....
Тук Нептун показва финалното откъсване на Аза чрез  състрадателно разбиране на универсалността на човечеството, съществуването и целостта на всичко. Достигане до истинска духовност, представляваща единение на душата и личността - Космическо съзнание и Космически ум. В 12-ти дом , може да се говори и за последна инкарнация на индивида. Нептун е на трон по дом и тук е най-близо до космическия канал. Тук той получава без задръжки , черпи директно от извора , защото е преминал опитността на всеки зодиакален знак.

Попаднала в Гокленови зони на наталната карта Нептун е изключително важна в интерпретацията....
В съвпад с АСЦ....Нептун омекотява всички черти на индивида , прави погледа му , зареян , мечтателен , мистичен....Трудно може да бъде определен асцендента на тези хора , при първо четене на картата именно поради намесата на планетата....
Трайния отпечатък който налага Нептун на визията е по-скоро трудно разпознаваем.
Наред с това при тези индивиди се забелязва алтруизъм , но и трудно забележимо Его...
Тук ЕГО-то е лесно ранимо , но и може да бъде изключително подмолно....

В съвпад с ИЦ или в близост до ИЦ +/- 5* Нептун носи информация за тайните на дома , за трудното и неясно минало на корените на натива. В зависимост от аспектите можем да разберем как и от къде е тръгнал рода , какви са били тайните , често срещане явление от проучванията които съм правила са алкохолици , мистици , духовници.....
Но тук винаги остават неразгадани доста загадки. Двоинствен начин на живот , както и лъжи са характерни за Нептун в зоната на Иц....

В съвпад с ДСЦ , Нептун е не само неясното отношение към партньора , той е и илюзията за по-добър партньор , желанието за романтика , за брак изграден на основата на божествена любов. В зависимост от неговите аспекти можем да разберем много за партньорите които ще съпътстват живота на индивида. Тук враговете са подмолни и коварни , трудно разпознаваеми...индивида се припознава чрез тях , опознава себе си и по този начин изгражда виждането си за света.....

В съвпад с МЦ , бих казала , че това е едно от най-добрите попадения на Нептун в наталната карта. Много от артистите имат подобно разположение в наталната си карта.
И тъй като МЦ е онова което е най-видимо за света , отпечатъка на Нептун тук е най-ясен и точен доколкото можем да приемем неговата визия за ясна и точна.
Света вижда красотата на вибрациите на планетата , неиния най- чист и божествен начин на изразяване....

Като една от последните тежки планети с която борави западната астрология Нептун е изключително важна за хората , които се занимават с изкуство , телевизия , алтернативна медицина , петрол, корабоплаване .

Нептун не е изследван малко ,напротив доста хора са го изследвали ,но той е най-трудно разбираемата планета.
защо ли?! Защото Плутон е ясен и лесен раждане или смърт ,категоричен и точен..,няма дилеми ,за разлика от Нептун ,при който в мъглявината може да има и романтика и лъжа и измама и заблуда , но и божествена любов , космическа , поезия ,изкуство , музика.
Нептун е онази музика ,която пише сърцето ,онази музика ,която стига до сърцето и онази музика ,която творим в душата си.
Нептун трудно се предсказва ,защото трудно се разпознава лицето му и намеренията му в транзитите и танците през домовете в наталната карта.
На 42г. освен уранова опозиция има и квадратура на Нептун към наталната му позиция.
Това е доста труден аспект , който принципно се усеща към края си ,защото урановата опозиция те кара да свалиш розовите очила и погледнеш реалността...
Обикновено уроците на Нептун биват усвоени едва след аспектите на транзитния Нептун. Би било немислимо да търсим ползите и вредите по време на аспектите , защото освен трудното разпознаване , розовите очила символ на Нептун са актуални , както при хармонични , така и при дисхармонични аспекти. Едва след изтрезняване ние можем реално да отбележим транзитните периоди на планетата и отчетем събитията последвали от нейния танц....

По отношение на Нептун смятам ,че водните домове са неговото комфортно място , както и водните знаци.
Мисля ,че от огнените добре се чувства в Стрелец. Струва ми се труден във везни , макар ,че някои школи го определят като висшата октава на Венера. Трудно би могло да бъде и положението му в овен....

Нептун  e изключително красива планета ...В интерес на истината не съм и обръщала много внимание , но в последните няколко години поради обективни причини свързани с наталната ми карта , той е все още обект на изследване от моя страна....
Мисля обаче , че има последователност в натала , или с две думи....Събитията по Нептун са отчетливи само след Урановата опозиция...Преди този период не могат да бъдат разпознати...., поради естеството на планетата.

http://www.youtube.com/watch?v=rwnpXll_A_E

Транзитите на Нептун през кардиналните оси в картата.

Транзита на Нептун през АСЦ е един от най-красивите транзити, особено ползотворен за хората на изкуството , това е период с мистични и космични послания за натива. Творчески период свързан с други светове , тук сякаш лесно се черпи информация от *космическата информационна банка* ;D..,канала е отворен , духовността и търсенето на любов , не се нуждаят от разбиране , а само от приемане. Не рядко се наблюдава и залитане от една крайност в друга...Понякога натива прибягва към бягство от реалността , търсейки утехата в алкохола и лекарствата с цел приемане на реалността. Нептун дава възможност за тайни просветления , използване на загадъчни ситуации и хора , чрез които индивида да постигне кармичните задачи заложени в наталната карта.Интуицията е много силна по време на този транзит, свръхестесвени способности характеризират този период. Не е рядко явление комулирането на тези ресурси съпроводени с появата на тайни покровители и достигането до високите етажи на властта.

Транзитите  на Нептун през ИЦ са интересни от гледна точка на психичните събития свързани с аналогията на 4-ти дом.
Тук е много лесно да се покаже психичната способност на индивида като докосване до свръхчувствителни подсъзнателни състояния , както и до същите свързани с рода и дома ни. Тук Нептун може да разтвори вътрешните скрити преживявания , да помогне на предчувствията да бъдат изразени. Дълбокото емоционално чувство , топлото и радушно отношение в дома , както и компромисите по отношение на близките са приоритет на този транзит. Аспект към светилата ще даде повече информация за неговата проява.
При твърди аспекти , често този транзит е съпроводен с хаос и лъжи в дома...Болезнено и неразбрано отношение с родители и роднини по съребрена линия могат да бъдат прекъснати. Смяна на дом , покупка на дом в близост до водни басейни се характеризира с този транзит. Тук психиката може да бъде силно ранима....Спомените и сънищата са приоритетни . Живот м/у два свята.

Транзитите на Нептун през ДСЦ не са по- малко сложни и противоречиви от останалите кардинални оси на картата.
Но докато по време на транзита през АСЦ имаме някакъв контрол над ситуацията или илюзиите са в нашите ръце , то по време на транзита през 7-ми дом , нещата са далеч извън нашия контрол. Бих казала , че това е един от най-сложните транзити на Нептун. Едно от най-трудните места за разбиране. Докато транзита на Уран през 7-ми конкретизира събития безусловно и безвъзвратно , то Нептун може и е в състояние да превърне реалността е един измислен и не до там приятен период. Твърде често *духовния партньор* който сме склонни да търсим по време на този транзит е не само проекция на нашето подсъзнание , а и начин да избягаме от себе си , оглеждайки се в другите. Често сме разочаровани от лъжите и измамите на партньора , но за съжаление твърде късно осъзнаваме причините. Тук сме склонни да вярваме в лъжите и илюзиите , сякаш това е повече от необходимо. В този дом са всички партньорства , както и откритите ни врагове , които винаги са подмолни , тайни и не на последно място прекалено сложни...Биха могли да бъдат разбира се и илюзорни...В такива периоди честите самозаблуди са характерни. Интересен феномен е и бягството от другите , не само по отношение на реалността , а и физически. Търсенето на романтиката и възвишената любов , на така характерната емпатия за планетата могат да бъдат идеализирани до фанатизъм.
Бих казала , че много рядко тук ще намерим идеала. Много често съм наблюдавала разводи при транзит на Нептун през 7-ми дом. И тези разводи са трудни , сложни и доста дълго размити във времето. Предателството е характерно за този транзит...

Транзита на Нептун през МЦ е период в който стабилността е немислима. Мунданен управител на 10-ти дом е Сатурн , а двете планети нямат аналог. Опасности от провал , както и скандали са чести спътници на транзита. Нептун управлява тайните , а МЦ е най-видното място в картата. Тук тайните биват разобличени , тук всичко става явно. Не рядко се срещат и нови професионални ориентации свързани с окултните науки , с химия , фотография , телевизия , благотворителни организации. Влечението към мистиката също свързвам с транзита на Нептун през МЦ.
Силната работа на въображението не рядко може да ни донесе противоречия и главоболия..Интригите и машинациите
с цел издигане и запазване на постигнатото носят своята тайна. Всички тайни и непристойни средства биват осветени.Клюки и интриги , сплетни , удари под кръста носи посланието на транзита.

Цялата статия е базирана на личните ми наблюдения и опит.....Абстракцията е една от ключовите думи на планетата Нептун , опитах се по най- ясния и реален начин да споделя с Вас наблюденията си и впечатленията от транзитите и през кардиналните оси , защото това са важни периоди в живота на всеки от нас.....
Ще продължа с наблюденията си в Синастрията , както и транзитите и през другите домове във втора част.
Надявам се , да е полезно и приятно четиво за всеки дръзнал да проучи дебрите на астрологията.

Автор Марая
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 10:22:20 pm от Марая »

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

*Lina*

• *
  • 456
Re:Нептун
« Отговор #1 -: Декември 30, 2010, 09:37:13 pm »
Марая ,много интересно си написала статията.

п.п.Сменила си заглавието и не се вписва,това ,което съм писала . ;)
« Последна редакция: Декември 31, 2010, 01:17:37 am от *Lina* »

*

Марая

• 28287
Re:Нептун и кардиналните оси
« Отговор #2 -: Декември 30, 2010, 10:54:42 pm »
Ще бъда задължена на коментарите Ви , до колко се вписват в *истината за нептун*....

http://www.youtube.com/watch?v=6UJrkeB99Yc

:blink:
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 11:14:10 pm от Марая »

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

Марая

• 28287
« Отговор #3 -: Януари 03, 2011, 08:33:38 am »
Поставям линк към една от темите на форума в която е писано твърде много за Нептун....
Дано е полезна за всички! :blink:

http://astrosite.org/forum/index.php/topic,2869.0.html

*

Инти

• 2068
« Отговор #4 -: Януари 03, 2011, 02:51:49 pm »

Нептун е и висшата октава на луната

Автор Марая

За втори път те хващам, че го пишеш неправилно.

Нептун е езотеричен управител на знак РАК, а е висшата октава на Венера.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #5 -: Януари 03, 2011, 06:54:07 pm »
Ще бъда задължена на коментарите Ви , до колко се вписват в *истината за нептун*....

Избягвам да пиша коментари в обзорните теми и не обичам да се разводняват моите, затова дотук не съм се включила.
Но щом темата е отворена за коментари, моето мнение е, че статията ти е много добра. Поздравления!  :blink:
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #6 -: Януари 03, 2011, 07:02:39 pm »
.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 04:27:35 am от priya »
"По-умният винаги отстъпва" - това обяснява господството на глупостта в света!

*

Марая

• 28287
« Отговор #7 -: Януари 03, 2011, 07:29:23 pm »

Избягвам да пиша коментари в обзорните теми и не обичам да се разводняват моите, затова дотук не съм се включила.
Но щом темата е отворена за коментари, моето мнение е, че статията ти е много добра. Поздравления! 

Всеки коментар е необходим , а твоите най-вече !
Благодаря Лили! :blink:

*

Марая

• 28287
« Отговор #8 -: Януари 03, 2011, 07:30:03 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=6UJrkeB99Yc

Хехе! Мараж, ти нямаш никаква нужда от наще, или чиито и да било други коментари, за да оцениш своите дела :blink:

И все пак - понеже сама си ни приканила този път - относно статията ти и моето скромно мнение:

На мен ми хареса много. Вплела си натрупани знания с личен усет, собствен поглед и желание за въвеждане на новости при изводите. А това е най-важното за всеки творец-астролог :blink: Браво и не се спирай в този дух!

Даже и спел чек си й пуснала на статията, което ме трогва дълбоко ;)

Пък за няколко допълнителни спейса помежду някоя и друга запетяйка ще ти викнем специален коректор за следващото издаване ;D
- ПС - надявам се да не ми се вържеш пак за нещо, съвсем приятелски написах горното... :58:

Мерси Прия! ;D :wub:
Това ме задължава много! :58:

http://www.youtube.com/watch?v=9i0ok2ebHfM&feature=related
« Последна редакция: Януари 03, 2011, 09:41:02 pm от Марая »

« Отговор #9 -: Януари 09, 2011, 05:09:41 pm »
 :clap: Супер си го написала, браво Марая. Продължавай в същия дух /ще чакаме книга/.

*

Марая

• 28287
« Отговор #10 -: Януари 09, 2011, 08:15:37 pm »
:clap: Супер си го написала, браво Марая. Продължавай в същия дух /ще чакаме книга/.

Мерси Дейзи!
Продължавам.... ;D , започнах от Нептун , но...пиша и за Плутон..., маркирам и Уран.... ;D ;)
Тук са ми интересите.... ;D

« Отговор #11 -: Януари 30, 2011, 08:33:55 pm »

знам,че мястото ми не е тук, но много ми хареса стила на материала/не мога да премълча факта/-звучи ми като научен труд и много практично,по същество ;D
Обичам красотата и хармонията...особено в междуличностните отношения....:)

*

Марая

• 28287
« Отговор #12 -: Януари 31, 2011, 10:06:14 pm »

знам,че мястото ми не е тук,

Мястото на всеки е навсякъде.... ;D ВВъв всеки миг човек е там където трябва да бъде... :blink:

но много ми хареса стила на материала/не мога да премълча факта/-звучи ми като научен труд и много практично,по същество ;D

Дано е полезен за всеки.... :blink:Благодаря!