Здравей Гост

Голямо напрежение

• 6 Отговора
  • 2292 Прегледи
*

Milkyway

• 3770
Голямо напрежение
« -: Декември 03, 2010, 12:46:47 am »
Искам да ви попитам за някакви методи(не ми се прибягва до взимане на хапчета),за намаляване на напрежението.
Ето за какво става въпрос.
От няколко дни преживявам голям стрес и от напрежението корема ми е много подут(въпреки че се храня малко),твърд и голям.
Страхувам се да не ме хване някоя болест :(
Можете ли да ми дадете идея как да се успокоя вътрешно,за да неутрализирам това.
Става въпрос за корема,не за стомаха.
Сутрин ставам и съм спокойна,но от следобед започвайки да преживявам някои проблеми и несгоди,корема ми се втърдява и се оголемява и усещам силно напрежение там.И така до вечерта,докато си легна.
То вярно ,че са ме погнали тежки транзити(тр уран върху слънце и тр сатурн върху уран),но ако се сещате за някакви методи алтернативни,да ги приложа,че с това напрежение не се живее.

*

sunrain

• 6710
Re:Голямо напрежение
« Отговор #1 -: Декември 03, 2010, 01:17:25 am »
Милки, лесно е на думи да ти кажа, но съчетай няколко метода за разтоварване на напрежението и дано ти помогнат.

Разходка сред природата, билков чай, леки упражнения, напоследък след работния ден пробвам с техники на дишане, което наистина забелязвам, че ми действа благотворно. По същия повод започнах и занимания с йога у дома, защото не ме устройват колективни такива към момента с много хора и т.н., както и време за теб, за неща, които ти доставят удоволствие, колкото и дребни да са на пръв поглед. Медитацията е също начин, ако си склонна да опиташ.

Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #2 -: Декември 03, 2010, 01:22:30 am »
.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 03:51:25 am от priya »
"По-умният винаги отстъпва" - това обяснява господството на глупостта в света!

*

Milkyway

• 3770
« Отговор #3 -: Декември 03, 2010, 01:43:13 am »
Благодаря ви.
Аз ходя сред природата,но 1 път в неделя.Ходя много дълго.
Може да провлам с йога,но докато намеря такива курсове.......
Имам мента,глог ,валериан,но не ми помага като че ли  :-\
Трябва да се успокоя с внушение,но не знам как :unsure:

*

Mari

• *
  • 494
« Отговор #4 -: Декември 05, 2010, 03:38:31 pm »
Милки,  предлагам ти   един нетрадиционен  метод.  Въпросната дама изобщо не мисили да има някога болки в корема. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=YamDoDK71Ds&feature=related

:88:

*

sunrain

• 6710
« Отговор #5 -: Декември 05, 2010, 03:45:34 pm »
Мариии,  :clap: Е това е чудесна тренировка и за вътрешните органи дори.  :P
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

*

*Lina*

• *
  • 456
« Отговор #6 -: Декември 05, 2010, 05:18:21 pm »
Напоследък чета за цветята на Бах   :rolleyes: Само ,че си записах час при хомеопат и не ми се иска да смесвам ,въпреки ,че са съвместими .Може би могат да помогнат .

И физическото натоварване наистина много помага- не съм се замисляла ,но наистина не съм била нервна откакто спортувам  .Бели денс ми е несбъдната мечта,нямам наблизо и в удобен час ,бях се пробвала сама от уроци ,но си е трудничко така.Йога открих по Фиеста ТВ ,но още не съм се пробвала сама .