Здравей Гост

Внимание - вирус по имейл!

• 3 Отговора
  • 2578 Прегледи
Внимание - вирус по имейл!
« -: Юли 13, 2010, 10:35:50 am »
Моля, предайте това предупреждение на всички!

Трябва да бъдете бдителни по време на следващите няколко дни. Не отваряйте съобщения с прикачен файл, озаглавен "Пощенска картичка от Hallmark", независимо от това кой го е изпратил до вас. Това е вирус, който отваря IMAGE карти, от които "изгаря" целият твърд диск C на вашия компютър.

Този вирус може да бъде получен от някого, който има вашия е-мейл адрес в неговия списък с контакти. Затова е добре да изпратите имейл до всичките си контакти. По-добре да се получи това съобщение 25 пъти, отколкото да получите вируса и да го отворите!

Ако получите мейл, наречен "картички", дори ако то е било изпратено от ваш приятел, не го отваряйте! Изключете компютъра си веднага. Това е един от най-лошите вируси, съобщава и CNN.

Той е класифициран от Microsoft като най-разрушителният вирус досега . Този вирус е открит от McAfee вчера и все още не е открит анти-вирус. Този вирус просто унищожава сектора на твърдия диск, който съхранява цялата ви необходима информация.
Копирайте това съобщение и го изпратете на вашите контакти

Информацията не е знание. Знанието не е мъдрост. Мъдростта не е истина.

*

Vision

• 3523
Re:Внимание - вирус по имейл!
« Отговор #1 -: Юли 13, 2010, 10:55:24 am »
Моля, предайте това предупреждение на всички!

Трябва да бъдете бдителни по време на следващите няколко дни. Не отваряйте съобщения с прикачен файл, озаглавен "Пощенска картичка от Hallmark", независимо от това кой го е изпратил до вас. Това е вирус, който отваря IMAGE карти, от които "изгаря" целият твърд диск C на вашия компютър.

Този вирус може да бъде получен от някого, който има вашия е-мейл адрес в неговия списък с контакти. Затова е добре да изпратите имейл до всичките си контакти. По-добре да се получи това съобщение 25 пъти, отколкото да получите вируса и да го отворите!

Ако получите мейл, наречен "картички", дори ако то е било изпратено от ваш приятел, не го отваряйте! Изключете компютъра си веднага. Това е един от най-лошите вируси, съобщава и CNN.

Той е класифициран от Microsoft като най-разрушителният вирус досега . Този вирус е открит от McAfee вчера и все още не е открит анти-вирус. Този вирус просто унищожава сектора на твърдия диск, който съхранява цялата ви необходима информация.
Копирайте това съобщение и го изпратете на вашите контакти

благодаря за предупреждението.. :kissd:

а нали не се лъжа, че ако само видя, че има такова писмо, а не го отварям нито него, нито прикаченият файл /него пък съвсем/ и изтрия писмото и от входящи и от кошче, за да не се излъжа нещо после- няма как да стане преноса..само да видя че имам писмо не ме заразява, нали така??защото аз така правя- трия всички писма, за които не знам от кого са и защо са..и не приемем файлове по скайпа без изрично уточняване, че ги е изпратил точно човека, от когото идват, защото има автоматични файлове вируси и там, имаше преди година, помня..

Не се излагай!! Провери си правописа!! Точно ТУК!!
''Не знам'' се пише отделно /за разлика от ''Неграмотен''/..

*

Diyana

• 2705
« Отговор #2 -: Юли 13, 2010, 03:08:08 pm »
Точно този изглежда е тип "градска легенда". Това съобщение е било прихванато, но на английски, през февруари 2008 и целта му е предупреждавайки ви за фалшив вирус, да ви накара да генерирате имейли до всичките си адреси. Просто едно от досадните неща, дето те карат да генерираш излишен трафик.

'Postcard' or 'Postcard from Hallmark' Virus Hoax
False email alert warns of 'the worst virus ever' circulating in the form of an attachment labeled 'POSTCARD' or 'POSTCARD FROM HALLMARK.'

Description: Email hoax
Circulating since: Feb. 2008 (this version)
Status: False, although real e-card viruses do exist.

http://urbanlegends.about.com/library/bl_postcard_virus.htm

http://antivirus.about.com/od/emailhoaxes/p/postcard.htm
Obscenis, peream, Priape, si non
uti me pudet improbisque verbis
sed cum tu posito deus pudore
ostendas mihi coleos patentes
cum cunno mihi mentula est vocanda

*

Vision

• 3523
« Отговор #3 -: Юли 13, 2010, 05:29:06 pm »
Точно този изглежда е тип "градска легенда". Това съобщение е било прихванато, но на английски, през февруари 2008 и целта му е предупреждавайки ви за фалшив вирус, да ви накара да генерирате имейли до всичките си адреси. Просто едно от досадните неща, дето те карат да генерираш излишен трафик.

'Postcard' or 'Postcard from Hallmark' Virus Hoax
False email alert warns of 'the worst virus ever' circulating in the form of an attachment labeled 'POSTCARD' or 'POSTCARD FROM HALLMARK.'

Description: Email hoax
Circulating since: Feb. 2008 (this version)
Status: False, although real e-card viruses do exist.

http://urbanlegends.about.com/library/bl_postcard_virus.htm

http://antivirus.about.com/od/emailhoaxes/p/postcard.htm

аз го пратих на всички контакти в скайпа, защото ме домързя да влизам в пощата..генерирах скайп трафик.. :-[

Не се излагай!! Провери си правописа!! Точно ТУК!!
''Не знам'' се пише отделно /за разлика от ''Неграмотен''/..