Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Психика и заболявания  (Прочетена 6567 пъти)

Helo

• Гост
« Последна редакция: Юни 15, 2010, 04:59:27 pm от Hi »
Активен

tanina80

• Гост
Re:Психика и заболявания
« Отговор #1 -: Юни 15, 2010, 05:04:12 pm »

Интересно ...
Активен

Hm

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1397
Re:Психика и заболявания
« Отговор #2 -: Август 02, 2011, 08:09:55 pm »

Активен

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 956
  • небесни прашинки
Активен

Hm

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1397
Re: Психика и заболявания
« Отговор #4 -: Август 18, 2011, 04:05:10 pm »

От хомеопатична книга

Екзема – гняв, който се изразява чрез кожата.
Сърбеж – раздразнителност и неспокойствие, проявени посредством кожата.
Главоболие – гняв, който избухва в мозъка под формата на болка.
Световъртеж – противоречиви пориви, пораждащи физическо неравновесие.
Възпаления – локални натрупвания на токсини, причинени от страх да изразим чувствата си.
Проблеми със ставите – наслоено психично напрежение, което се проявява в мускулите и ставите като стягане, водещо до възпаления и изкривявания.
Акне – неприязнени чувства, проявени върху лицето.
Рак (при непушачи) – дълго трупани отрицателни емоции, фокусирани в дадена област.
Депресия – неизразен гняв, заключен от страх, който се корени в позната или забравена (датираща от най-ранното детство) причина.
Астма – гняв, заключен в белите дробове от страх, напластен в бъбреците.
Проблеми с очите – неспособност или нежелание да видим нещата, които ни заобикалят.
Проблеми с ушите – неспособност или нежелание да чуваме.
Глухота – отказ да чуваме, изключване.
Скованост – свръхконтрол и неподатливост към промяна на всички нива.
Синузит, сенна хрема, пристъпи на кихане, секрети от носа – неизплакани сълзи.
Активен

1000firmi

• Новак
  • Публикации: 6
    • Сайтове
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2011, 10:17:18 pm »

Каква част от заболяването е психика и каква е биология. Относно продължителността на живота знаем, че най-определящ фактор е стреса, но за другите неща как е?
Активен

sweex

• Новак
  • Публикации: 1
« Отговор #6 -: Май 29, 2012, 03:05:49 pm »

Според мен всичко е на подсъзнателно ниво. ;)
Активен
„Астрологията е наука сама по себе си и съдържа вълнуващ запас от знания. Тя ме научи на много неща и аз съм и изключително задължен. Тя е като животворен елексир за човечеството.“(Алберт Айнщайн) маратонки адидас охранителни ролетки

nayden_popov

• Новак
  • Публикации: 5
« Отговор #7 -: Септември 20, 2012, 09:18:20 am »

http://healing.hit.bg/hei.pdf

http://zashto-kak.hit.bg/jivot_po_patiaanot.htm

http://astrosite.org/forum/index.php/topic,4349.0.html

На истина интересно. Но за мен за продължителността на живота най-голямо значение имат нервите, всичко зависи най-вече от тях.

Police_kontrol_F

• Новак
  • Публикации: 25
  • На всякъде виждам и вси4ко 4увам
« Отговор #8 -: Декември 15, 2012, 08:31:18 am »

a3,имам синузит и астма.Преди имах и екземи на гърбът и ръката,но незнайно как ,изчезнаха от самосебе си. :blink:
Активен
Да имаш,за да нараниш...така да притежаваш.Прощавам ти,че си такъв,преди да стана като като теб....обичаш,за да задържиш..търпиш и продължаваш,не някой друг,себе си оправдаваш,че може би това заслужаваш

Veselin

• Редовен участник
  • Публикации: 2737
« Отговор #9 -: Декември 26, 2012, 06:36:14 pm »

А чести проблеми със зъби и венци от какво се пораждат?
Активен

Кирин

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 191
« Отговор #10 -: Декември 27, 2012, 05:04:50 pm »

Зъболекарката ми обича да се майтапи, че "който се мъчи да сдъвче другите, зъбите му окапват по-бързо."  ;D
Аз си мисля, че има много общо между психичните процеси и състоянието на зъбите. Забелязала съм, че по-нервните и агресивните хора сред познатите ми имат повече проблеми с кариеси, пулпити, гангрени и не знам какво още. И другото, тези проблеми избиват точно след понесена тежка обида или преди очаквани негативни събития като операции, развод, уволнение... Доста са вързани нещата, но наистина, в хороскопа може да има много подробни индикации за такива предразположения. 
Активен

abroad

• Редовен участник
  • Публикации: 2187
« Отговор #11 -: Декември 27, 2012, 05:09:01 pm »

аз пък съм забелязала, че зъбите и каквото там и да е друго си е генетична даденост
аз съм много нервен човек - нямам никакви проблеми със зъбите ;D
Активен

abroad

• Редовен участник
  • Публикации: 2187
« Отговор #12 -: Декември 27, 2012, 07:12:34 pm »

аз пък съм забелязала, че зъбите и каквото там и да е друго си е генетична даденост
аз съм много нервен човек - нямам никакви проблеми със зъбите ;D
а със стомаха проблеми имаш ли?

имам, и майка има
тя е и тази дето няма проблеми със зъбите ;D
Активен

Veselin

• Редовен участник
« Отговор #13 -: Декември 28, 2012, 11:02:02 am »

Не знаех, че не е психично заболяване. Преди години, точно когато Сатурн беше в опозиция на наталния ми (тогава бях ученик), имах много кариеси, пулпити, чупеха ми  се зъбите и се стигна до там сега да имам 3 моста и 2 корона. Сега, когато имам Сатурнов възврат, започнаха пък проблеми с венците и разни джобове и често ходя при зъболекарката да ми слага дрен, за да ми мине болката (не ми взима пари за това, но ми е неудобно).
Иначе, вече от 2 години насам, приемам калций + витамин Д през зимния период и не ми се е случвало вече да ми се чупят зъбите.
На брат ми (нали сме близнаци), още като ученик някакъв дебил го блъсна в една пейка и много зъби му се повредиха, сега почти всички са му мъртви.  :-X
На баща ми, още като 20-годишен, са му изпадали почти всички зъби, той не казва защо, но явно този проблем е и генетично заложен (даже като малък го обвинявах, че той е виновен и за моите проблеми със зъбите).
Активен

Veselin

• Редовен участник
« Отговор #14 -: Декември 28, 2012, 11:04:17 am »

това не е психично заболяване  :blink:
зъбите са по Сатурн, когато транзитира през 1-ви натален дом възниква подобен проблем
имаш съвпад на Уран У1 с Анатарес, която носи енергия на Марс и Сатурн, тази звезда на битово ниво има лошо проявление, дава постоянно страх за живота, постоянен сблъсък със злите сили
 разположена на Мц прави човек подвластен да попада под черни магии
като цяло дава войствен характер, човек трябва да се пази от възникване на опасност от огън, оръжие, техника
Благодаря, akruks! Това за Антарес не го знаех, но съм чел, че за хората с У1 в 10 дом е нормално да имат и чести проблеми със зъбите.
Активен

Uran

• Пристрастен
  • Публикации: 6041
« Отговор #15 -: Декември 30, 2012, 02:23:52 pm »

това не е психично заболяване  :blink:
зъбите са по Сатурн, когато транзитира през 1-ви натален дом възниква подобен проблем
имаш съвпад на Уран У1 с Анатарес, която носи енергия на Марс и Сатурн, тази звезда на битово ниво има лошо проявление, дава постоянно страх за живота, постоянен сблъсък със злите сили
 разположена на Мц прави човек подвластен да попада под черни магии
като цяло дава войствен характер, човек трябва да се пази от възникване на опасност от огън, оръжие, техника

А koгато Антарес е в точен съвпад с асцендента? :-\
Активен

Enigma

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1077
  • http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://hotnews.
« Отговор #16 -: Януари 03, 2013, 11:24:21 pm »

Зъболекарката ми обича да се майтапи, че "който се мъчи да сдъвче другите, зъбите му окапват по-бързо."  ;D
Аз си мисля, че има много общо между психичните процеси и състоянието на зъбите. Забелязала съм, че по-нервните и агресивните хора сред познатите ми имат повече проблеми с кариеси, пулпити, гангрени и не знам какво още. И другото, тези проблеми избиват точно след понесена тежка обида или преди очаквани негативни събития като операции, развод, уволнение... Доста са вързани нещата, но наистина, в хороскопа може да има много подробни индикации за такива предразположения.
Точно обратното съм чела,който има слаби зъби е нерешителен-не може да се озъби, захапе -в преносен смисъл.Потвърждавам го от опит.Тези, които цитираш вероятно лаят, ама не хапят.