Здравей Гост

С хляб срещу килограмите

• 2 Отговора
  • 1568 Прегледи
*

apostoloff

• *
  • 83
  • Напред и нагоре!
    • Астрология с главно "А"
С хляб срещу килограмите
« -: Май 30, 2010, 06:38:56 am »
                             НИКОЙ НЕ Е ПО- ГОЛЯМ ОТ ХЛЯБА

Има у нас „диетолози”, които под път и над път ни упрекват, че се тъпчем с прекалено много хляб. Мнозина то тях дори ни препоръчват да се откажем изцяло от него. Прави ли са те?...

Изключването на продуктите, съдържащи глутен (пшеница, ръж, ечемик), от всекидневното меню може да предизвика натрупване на излишно тегло, умора, главоболие и недостиг на хранителни вещества, твърдят водещи британски диетолози.

Хората, които имат доказана непоносимост към глутена, трябва да го избягват. Все повече здрави индивиди обаче се отказват от него с цел отслабване, но в дългосрочен план диетата без глутен може да окаже негативен ефект върху организма.

В началото се забелязва загуба на тегло, но това е заради ограничаването на храните със скорбяла, както и намаляването на калориите, но след време килограмите се възвръщат.

Някои продукти без глутен дори съдържат повече захар, сол или мазнини, за да са по-вкусни. Пшениченото брашно е незаменимо, защото то е важен източник на калций, желязо, витамините от група Б, както и фибри.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net

*

kamena

• 21
  • Аз виждам!!!
Re:С хляб срещу килограмите
« Отговор #1 -: Юни 01, 2010, 08:38:26 pm »
:blink:наскоро 4етох една статия за диета със хляб.Провежда се всеки месец за по 2 седмици.1седмица:яде се само хляб с малко обезсолено сирене,като се яде на 2 4аса по 2 филии хляб.за мъже-16филии на ден;за жени-12филии. 2седмица:към тях се прибавят плодове,след това и зелен4уци.  Аз го пробвах има ефект.4увстваш се много добре.След 2 седмици си ядеш каквото си искаш.Дерзайте!!!
Когато виждаш,4е нямаш изход-погледни НАГОРЕ!!!

*

Amazonka

Re:С хляб срещу килограмите
« Отговор #2 -: Октомври 07, 2010, 12:30:55 am »
Знам за диета при която се приемат само хляб и плодове -оказвала изключително благоприятен ефект върху здравето.
Все пак си мисля,дали тази диета няма да доведе до завишаване на кръвната захар?