Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: ПРЕПОРЪКИ ЗА ХРАНЕНЕ ПРИ ОНКОБОЛНИ И ЗА ПРЕДПАЗВАНЕ ОТ РАК  (Прочетена 107203 пъти)

Инти

• Редовен участник
  • Публикации: 2068

ПРЕПОРЪКИ ЗА ХРАНЕНЕ ПРИ ОНКОБОЛНИ И ЗА ПРЕДПАЗВАНЕ ОТ РАК

ВАЖНО: ТРЯБВА НА ДЕН ДА СЕ ИЗПИВА НАЙ-МАЛКО 2 ЛИТРА ВОДА! ВОДАТА ЗА ПИЕНЕ ДА БЪДЕ МИНЕРАЛНА ИЛИ ФИЛТРИРАНА И НЕ СТУДЕНА.

I. Храни с противораково действие:

1. Смес от зеленчукови сокове (особено важна!):

а)  сок моркови         -         300 мл

сок целина /глави/   -         100 мл

сок червено цвекло -         100 мл. Съотношението трябва да е 3:1:1.

Това е еднократна доза;  сокът се приема 3 пъти дневно, прясно изцеден, до 3 мин. след приготвянето му, 30- 60 мин. преди ядене или 90 мин. след ядене;

2.  Витамини и минерали: бета каротин: 2-10 милиграма дневно, витамин А: 1-5 милиграма дневно или 50 000- 100 000 Е дневно за 10 дни, после- по 50 000 Е дневно, витамин С : 5- 20 гр. дневно, витамин Е: 1000-3000 МЕ на денонощие, витамин D: 400МЕ/10микрограма/, витамин В15 /панганова киселина/:100 микрограма дневно и др. са силни антиоксиданти и предпазват от много видове рак. При лъчелечение допълнително 40- 100 мг. Vit. B6 против гаденето и други странични ефекти. Германий: 200 мг дневно.

II. Други храни с противораково действие:

1. Зеленчуци:

б) морков – поне 2 броя дневно; в 1 голям морков се съдържат 750 МЕ бета-каротин.

в) зелеви /броколи, червено зеле, бяло зеле, брюкселско зеле, карфиол/- сурови;

г) чесън – 10 средноголеми скилидки дневно пазят от всички видове рак;

д) лук – суров, действа като чесъна – по 2-3 глави дневно;

е) домат – има изразено общо противораково действие;

ж) коприва – усилва имуннната система при каквито и да е тумори: 3 суп.лъж. листа от коприва  киснат  30 до 60  минути в половин литър вряла вода. Изпива се  за един ден;

з) захарна царевица, патладжан, краставица, пипер, кълнове от люцерна, маруля, магданоз, копър, целина, ряпа, спанак, хрян, пащърнак, червено цвекло, картофи, тиква, маслини.

2. Плодове: ябълка, кайсия, шипка, дрян, ягода, касис,  диня, пъпеш, банан, грозде/особено червено/, всички цитрусови- лимон (до 3 бр. на ден), портокал, грейпфрут, мандарина, нар.

3. Варива: фасул, грах, леща, соя, овес, бакла.

4. Зърнени култури: жито, просо, ечемик, кафяв ориз, елда, лен. Кълнове и поници от тях.

5. Пчелни продукти: пчелен прашец, пчелен прополис, пчелно млечице.

6. Храни с млечнокисела ферментация: българско нискомаслено кисело мляко /има доказано притивораково действие/, извара, сирене (нискомаслени, обезсолени), естествено ферментирало кисело зеле, саламурени зеленчуци, ферментирали зърна и сокове.

7. Семена и ядки: ленено семе /предпазва от хормонално зависим рак – тумори на простатата, матката и гърдата; действа профилактично и срещу рак на дебелото черво./ Слънчогледово и сусамово семе. Ядки- бадем (основно), нахут, лешник, орех.

9. Морска храна: Водорасли- синьозелени (спирулина) и кафяви (келп) по 1000– 1500 мг дневно. Рядко може да се употребяват риби (тлъсти), за предпочитане океански- скумрия.

III. Подправки, които се препоръчват:

кардамон, куркума, естрагон, босилек, мащерка, мента, риган, розмарин, шипки (чай), градински чай, лют червен пипер, джинджифил, мускатово орехче, къри.

Да не се употребяват: Всички видове червени меса, салами, бекон, шунка и готвено с месо. Да не се употребяват и консервирани, пържени, пушени и силно солени храни. Високо маслени млечни продукти /като сметана и масло/ да се избягват. Яйца да се употребяват рядко. Изцяло да се спре употребата на бяла захар и бяло брашно и всичко приготвено от тях- сладкиши, торти, тестени храни. Хляб да се употребява само препечен или по-добре соден (без мая). Алкохол да не се приема. Кафе да се избягва. На раково болни не се препоръчват допълнително "растежни” хранителни вещества като витамини от групата B, фолиева киселина и цинк. Забраняват се тлъстини, маргарин, изкуствени напитки. Да се употребява морска сол. Да не се употребяват изкуствени подсладители, захар и мед. Изключение прави рецептата на Падре Романо Заго, която включва Алое Арборисценс, мед и дестилат.

Препоръчва се готвене на пара, задушаване, бланширане, варене.

Препоръки на Американското общество за борба с рака:

Всеки ден да се консумират:

а) повече зеленчуци от вида зелеви /брюкселско зеле, бяло зеле, гулия, броколи/;

б) варени царевични зърна, сливи, ябълки, орехи, бадеми, лешници, спанак, фасул, леща, картофи, пълнозърнест хляб, покълнали семена и зърна;

в) храни богати на витамин С: червени и зелени чушки, домати, варени и печени картофи, ягоди, малини, къпини;

г) храни богати на витамин А: тъмнозелини и жълто- орнжеви зеленчуци /спанак, моркови, домати/и плодове /дини и пъпеши/;

д) бедни на мазнини храни:  млечните– нискомаслени. За препоръчване студено-пресовани растителни мазнини /зехтин, олио, ленено масло/;

е) билки: бял оман /при рак на белия дроб/, зелен чай /при рак на хранопровода, 10 чаши на ден за предпазване от рак/,хрян, старо биле /змийска царевица/, сладък корен /при рак на кожата/.

ПРИ ЗАМЪРСЕНО ДЕБЕЛО ЧЕРВО

Според  учените замърсяването на дебелото черво е една от основните причини за появата на тумори.     

Ако няма тумор на дебелото черво или скорошна операция там е добре да се почисти дебелото черво с апарат за хидроколонотерапия или с обикновенни клизми:

Направете 2 клизми последователно всяка вечер в продължение на два-три дни. Клизмите правете с преварена хладка вода със сок от 1 лимон или 1 супена лъжица ябълков оцет на 1 литър вода. За предпочитане е да имате 2-литров иригатор. Измийте го добре с препарат за миене на съдове. Закачете каничката на височината на главата си (когато сте изправени). Преварете 4 литра питейна вода ( да ври 15 мин.) и като стане хладка добавете 4 супени лъжици ябълков оцед. Изсипете 2 литра от водата в иригатора, насъпунисайте накрайника със съпунена ръка, поставете едно насъпунисано пръсче в ануса и след това поставете там целия накрайник. Отворете кранчето. Застанете на лакти и колене на пода и стойте така докато усетите, че повече вода не може да се влее в дебелото черво. Извадете накрайника и изпразнете червата в тоалетната чиния. Веднага след това направете още една клизма по същия начин.
Активен

priya

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1263
« Последна редакция: Юни 10, 2011, 07:55:57 pm от priya »
Активен
"По-умният винаги отстъпва" - това обяснява господството на глупостта в света!

tool

• Гост

Екстракт, който се намира в светложълтата подправка куркума убива раковите клетки, установиха учени..

http://www.puls.bg/health/food/news_2968.html

Активен

zdrav

• Новак
  • Публикации: 15
  • www.fraktal.dir.bg
    • www.fraktal.dir.bg
« Последна редакция: Юни 15, 2010, 07:01:55 pm от zdrav »
Активен

jennn

• Новак
  • Публикации: 2

Здравейте, в момента и моето семейство се борим с тази коварна болест, мама има рак на гърдата, знам колко е важно храненето в този период, но ми е чудно как може организмът да се справи без месо и млечни продукти, особено по време на химиотерапия. Мама всеки ден пие фрешове от моркови, червено цвекло, зеле или глави целина.. спряхме пърженото и белия хляб ( само препечен си позволява). В  началото не и давах да яде месо и беше предимно на плодове, зеленчуци, семена.. но тя се чувстваше много отпаднала и нормално..Просто решихме да се яде месо 1-2 пъти в седмицата, много плодове и зеленчуци, рибка, пълнозърнест хляб, рядко яйца и сиренце, ммм също си хапва кисело мляко (ниско маслено) със различни семена.. иии естесвено никакво сладко, само натурален шоколад 70% и така:) Надявам се, че ще успеем да се преборим с болестта:) :rolleyes:
Активен

Aurora Borealis

• Пристрастен
  • Публикации: 7514

Зеленчуците трябва да се консумират с малко мазнина - зехтин например. Мазнините транспортират витамините в организма. Независимо дали е фреш или салата. А рибата прави чудеса. Сьомгата е богата на Омега 3 мазнини и е много хранителна. Аз я обичам пържена в собствената си мазнина - направо я хвърляш в тигана и тя се топи.
Активен
Информацията не е знание. Знанието не е мъдрост. Мъдростта не е истина.

sunrain

• Пристрастен
  • Публикации: 6710

Не бих могла да дам ценен съвет по отношение на борбата с тази болест, но виж за храненето сте избрали пълноценен и здравословен вариант. Ако позволиш единствената ми корекция може да е по отношение на млякото, нека то е висок процент, а не нискомаслено и по възможност домашно. Аурора също е дала много важна насока при консумацията на зеленчуци. Желая ви скорошно оздравяване!  :blink:

П.П. Чувам между другото много добри отзиви за това устройство Запер в съчетание с билки, които се препоръчват при рак. Тук във форума мисля, че има тема, но може и в интернет да се намери.   
Активен
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

jennn

• Новак

За щастие болестта на мама се оказа в най-ранен стадии и всичко ще се оправи, но храненето продължава.. тъй като и аз започнах да се храня по този начин, най-малкото мама да не се чувства като изолирана  ;), та искам да ви се похваля, че направо си отслабнах с няколко килца и се чувствам страхотно.. Мама и тя се чувства много добре, наистина храненето е много много важно.. единственото, което не ми харесва на тази диета е, че много бързо огладнявам хахаа и постоянно се въртим с мама около хладилника за някое плодче :P
Активен

romantica

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1637

В последния брой на "Списание 8" в рубрика "Моята невероятна история" жената, която разказва своята история как се е преборила с рака споделя, че всекидневната консумация на 5-7 кайсиеви ядки е гарантирана профилактика срещу рака.
Активен

jinom

• Administrator
  • Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1753

но ми е чудно как може организмът да се справи без месо и млечни продукти, особено по време на химиотерапия.

Четох някъде, че пълния глад по време на химиотерапия запазва здравите клетки от унищожение и шансовете за оздравяване се увеличават няколко пъти.
Активен

ligonia

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 233

Жином, може ли да ми кажеш къде си го чел това. Важно ми е!!!
Активен

katy33

• Новак

Добре е за профилактика на онкологични болести, а и като съпътстващо средство по време на терапия да се приемат китайски гъби (ганодерма, агарикус, хоу тоу и кордицепс). Необходимо е обаче да бъдат с гарантирано качество, а не от първата сергия. Информация: www.eu-greenvalley.com
Активен

123

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 230

Да се намалят до минимум, или да се изключат от храната всякакви животиски храни - вдигат хормоните, и особено при раци и образования на хормоно управлявани органи - гърда, женски, мъжки, особено вредят - масло, млека, сирена, всякакви меса, яйца.

:rolf: сори за емотиконката, ама на мен хормоните не ми се вдигат от това, че ям месо, масло, сирене или яйца. И като бях на само на ябълки и чай десет дена, пак ми се ... като за световно ... Ген, мерак, натура ... незнам как да го нарека, но определено при мен не е от храната. И огледайте се колко хора има, които живеят и се хранят здравословно или са се хранили здравословно, а имат такъв проблем, и колко хора дето пушат, пият като разпрани .. и нямат ... Нито съм пушила много цигари, нито съм се хранила супер нездравословно, нито имам наследствена обремененост - имам живи баби и дядовци и от двете страни на по 80-90 години, ама ... случи се и тва е, отключил се-заключил се ... от където не го очакваш, то от там те удря ....
Активен
Всеки трябва да намери собствен път в живота ..., защото живота си е негов, такъв какъвто си го е избрал, още преди да дойде на този свят ...

Last_Kiss

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1900

Опа,обърках темата  :-[
Активен

Allws

• Новак
  • Публикации: 1

Инти,

поне като публикувате нещо с copy/ paste е хубаво да пишете откъде е взета информацията!!! Крайно време е българите да се научат най-после да уважават чуждия ТРУД и да не крадат и копират без да посочват името на източника!!!

Мисля че е коректно да се спомене, че цялата тази публикувана информация "ПРЕПОРЪКИ ЗА ХРАНЕНЕ ПРИ ОНКОБОЛНИ И ЗА ПРЕДПАЗВАНЕ ОТ РАК" е изготвена и събрана от д-р Милен Христов и екипът му от фирма Dr. Biomaster. Целият екип се грижи от години да събира и превежда от чужди езици за българските граждани научни публикации, които съдържат полезна и важна информация за това как с храненето и употребата на силни храни с активно действие като лекарствените гъби и други натурални имуномудолатори, може да се помогне на хора даже и с най-страшните заболявания! До сега д-р Христов е помогнал на стотици хора, даже и в терминален стадий.

Смятам, че който заслужава похвалата, той трябва да си я получи!
Активен

Uran

• Пристрастен
  • Публикации: 6041

Инти никъде не твърди, че това са нейни "открития".
Активен

SunMoon

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 792

За профилактика на рак мисля, че храната трябва да е съставена от около 60% сурови плодове, зеленчуци, ядки и семена. Трябва и да се спазва алкално-киселинния баланс, като не повече от 20% от храните може да са с ниско pH, останалите 80% трябва да са алкални. Да се консумират храни с антиоксидантни свойства които се борят срещу свободните радикали.
Иначе не съм съгласна с много от нещата в текста. Минералната вода НЕ е за ежедневна употреба, по-скоро са подходящи изворната и озонираната вода със стайна температура. Дозите на витамини и минерали изобщо няма да ги коментирам :P пък и човек няма как да си набави тези огромни дози които могат да бъдат токсични. Бета каротин в тялото се превръща във витамин А, така, че няма нужда от друг източник на витамин А, изобщо. Кълнове от люцерна, зеле и соя изобщо не бих препоръчала, особено ако става въпрос за рак в следствие на високи нива на естроген, абсолютно бих изключила продуктите с високо съдържание на фитоестрогени. Нискомасленото кисело мляко изобщо не влиза в представите ми за кисело мляко :unsure: , нито пък нискомаслено сирене. По-скоро бих ги отбягвала заради високото съдържание на протеин.
Зеленчуците не виждам нужда да бъдат консумирани с мазнина, в тях има достатъчно за да се усвоят веществата :blink: , но салата без зехтин, няма как, аз си слагам за да овкусява . Омега 3 може да се набавя от лененото семе и масло, въпреки високото ниво на фитоестрогени, то бива редуцирано от лигнаните които също така имат и антиоксидантно действие.
Активен

gal

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 351
Активен
Only the open mind can be ready to listen to something that goes against it. The closed mind can listen only to that which supports it.

SunMoon

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 792

Герсон терапията също е с много добри резултати при онкоболни :blink: .

Препоръчвам следните филми:

Food matters - има го в Замунда и Колибка

Healing cancer from inside out

Dying to have known

The beautiful truth - от Колибка

The Gerson Miracle - отново от Колибка

World without cancer
Активен

natalia

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 507

http://www.scci.bg/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=6924&mode=thread&order=0&thold=0
Прочетете тази статия.Толкова е семла,медицински и логически обоснована,че ми звучи като прозрение......,но естествено има и противници.........
Активен