Здравей Гост

Как да свалим бързо 10 килограма

• 8 Отговора
  • 5545 Прегледи
*

apostoloff

• *
  • 83
  • Напред и нагоре!
    • Астрология с главно "А"
Как да свалим бързо 10 килограма
« -: Май 01, 2010, 06:02:15 am »
СЛАБИ И СТРОЙНИ ПРЕЗ ЛЕТНИТЕ ДНИ

Идва лято и всеки иска да изглежда добре под леките си дрехи или на плажа. Съществува един хранителен режим, който осигурява бърза загуба на тегло. С него могат да се свалят доста лесно десетина килограма.
Запознайте се с тази (плодова) диета. Тя е изчислена за 6 дни. През този период трябва да се изконсумират общо 9 килограма плодове и то по ваш вкус. Течностите трябва да се ограничат до един литър на ден, тъй като в противен случай плодовете ще ферментират в червата.

Ето я и самата диета:

Ден 1 - 1 кг. плодове,
Ден 2 - 1, 5 кг.
Ден 3 - 2 кг.
Ден 4 - 2 кг.
Ден 5 - 1, 5 кг.
Ден 6 - 1 кг.

За да запазите резултатите от бързата загуба на тегло, трябва да преминете към рационално, природосъобразно хранене. Специалистите препоръчват освен това диетата да се провежда веднъж годишно и то точно по това време- в разгара на пролетта.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net

*

tool

Re:Как да свалим бързо 10 килограма
« Отговор #1 -: Май 19, 2010, 08:28:51 pm »
Течностите трябва да се ограничат до един литър на ден, тъй като в противен случай плодовете ще ферментират в червата.

За да се избегне ферментация, течностите и плодовете трябва да се приемат отделно! Най-добре да се редуват на 2 часа / или поне на 30 мин. минимум.

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #2 -: Май 21, 2010, 09:00:41 am »
.
« Последна редакция: Юни 10, 2011, 07:41:09 pm от priya »
"По-умният винаги отстъпва" - това обяснява господството на глупостта в света!

*

tool

« Отговор #3 -: Май 21, 2010, 04:20:54 pm »
Всъщност, това е някаква модификация на плодово-чаения лечебен режим на Лидия Ковачева, който има за цел очистване на организма от токсини, болни тъкани и пр..  Само че в нейния режим, ограничението е в количеството на приеманите плодове - не повече от 800 гр на ден. Пие се чай и вода /при необходимост/, без ограничение. Единственото ограничение е това, което съм посочила по-горе.
 Аз правя този режим от 5 до10 дни и ми се отразява много добре. Сега чакам да излязат черешите и ягодите и мисля да направя 20 дневно гладуване, по същата схема / ако изобщо може да се нарече гладуване, щот познавам хора, които карат само на вода ..  :unsure:  :P   

Полезно е да се гладува, но при условие че се спазват правилата, от които най-важното е : да се направи т.нар захранване след това и то правилно! Инак шанса да си навлечем някое заболяване е много висок, а килограмите ще се върнат на 100%, даже може да станат и повече.  ;)

За който се интересува от подробности по темата, препоръчвам книгата на Л. Ковачева - ГЛАДЪТ – ПРИЯТЕЛ И ЛЕКАРСТВО 

http://astrosite.org/forum/index.php/topic,4232.0.html

*

vanilla

• **
  • 1578
« Отговор #4 -: Май 21, 2010, 05:15:24 pm »
Не знам точно как си го представяте - аз например съм голяма жена, по-скоро слабичка, отколкото дебеличка, но пия на ден повече от 3 литра тотал течности. Ако ги смъкна - а съм го правила по други причини, не с цел диета с плод, моментално се случват някои от следните или пък всички:

Урината ми добива цвят ръжда,
кръвното ми пада,
обезводнявам се,
доста ми е зле.

Струва ми се, че диетата, която предлагате - особено в частта с мах 1л течности на ден е доста рискова.

belika съгласна съм с теб....аз преди въобще не пиех вода и течности....тогава много се подувах, бях по-дебела.... :rolleyes: и хич не се чувствах добре и физически и психически....
а от както се наливам с вода и чайове.....нямам такива проблеми....а пък ако нещо пропусна да пия ожаднявам мнооого....и си се наливам пак...
и аз се учудих малко като го прочетох това, не че съм много компетента....но явно има различни методи....

:blink:

*

tool

« Отговор #5 -: Май 21, 2010, 05:33:47 pm »
.. и аз се учудих малко като го прочетох това, не че съм много компетента....но явно има различни методи....

Оо да, има страшно много, вкл. и едно сухо гладуване / без храна и вода /, което разбира се трябва да се прави само от хора с опит, щото си е сериозен стрес за организма. При 'нетренираните' хора, т.нар. лечебни кризи протичат в много остра форма ..   ;)

http://www.dar-center.com/article/?article=183

*

vanilla

• **
  • 1578
« Отговор #6 -: Май 21, 2010, 08:15:29 pm »
.. и аз се учудих малко като го прочетох това, не че съм много компетента....но явно има различни методи....

Оо да, има страшно много, вкл. и едно сухо гладуване / без храна и вода /, което разбира се трябва да се прави само от хора с опит, щото си е сериозен стрес за организма. При 'нетренираните' хора, т.нар. лечебни кризи протичат в много остра форма ..   ;)

http://www.dar-center.com/article/?article=183

ga3l това, за което говориш го правят йогите и други хора с подобен опит, потребности и разбирания....поне за това съм чувала и чела.....даже се сещам даваха по някой от научно популярните канали за мумифицирани хора....май някакви японски или китайски гурута и монаси, на които са изследвани вътрешните органи(стомах, черва, черен дроб...) и всъшност установяват, че тези хора не са ядяли месеци преди смъртта си...по-точно историята беше, че тези мумии са много добре запазени и не са изгнили, а гнието се причинявало от бактериите в червата, които ако  не се храниш няма как да живи...
а тези диети, за които ти говориш ....просто не искам да си ги представям :-[, защото аз не съм от хората, които могат и без да се хранят.... :-[...даже тази с плодовете ми е страшна.....просто, защото не мога да спазвам точно определен режим.... :-[ :-[

:blink:

*

Деа

• *
  • 106
  • Слънце-Козирог Асцедент-Везни Луна-Водолей
« Отговор #7 -: Май 21, 2010, 09:42:24 pm »
Е да ви кажа за мен е било изключително интересно как може човек да пие по 2.5-3 л. вода .Аз от толкова вода ще умра честно без майтап.Мога 24.ч. да не поемам никакви течности и дори няма да ми се отрази.Обикновенно около 0.500мл.течности приемам за денонощие.И така съм откато съм се появила на този свят.За въраста си попадам в категория слаби-ср.на ръст.

*

Divna

« Отговор #8 -: Май 22, 2010, 03:08:23 am »
Тук не се споменава за вида плодове. Пи едно такова прочистване е важно да се консумират определен тип плодове. Щом диетата се извършва през пролетта би трябвало да се препоръчат сезонните пролетни плодове като ягоди, череши, вишни, малини ... Бананите например са противопоказни за диета и пречистване на организма.
А що се отнася до поемането на течности, диетолозите винаги съветват приемането на много вода. Между приема на плодове и вода би трябвало да има минимум половин час - така ще се предотврати ферментацията.
Забелязвам, че не е посочен контингента, който може да извърши диетата, защото за един подрастващ организъм това е противопоказно, както и за възрастни хора, да не говорим пък за хора с определени заболявания.
Намирам темата за интересна, но неизчерпателна, непоясняваща основни важни моменти.