Здравей Гост

ЖИТЕН РЕЖИМ

• 39 Отговора
  • 12524 Прегледи
*

gal

• *
  • 351
Re:ЖИТЕН РЕЖИМ
« Отговор #20 -: Февруари 21, 2011, 08:27:59 pm »
Да, около десетия ден започва да се отделя много ацетон и е неприятно. Щом си спряла на десетия ден значи отровите са все още в теб. Опитай лунната диета, тя е по-лека, но много ефикасна - караш по 24 часа само на вода, когато луната влиза във фаза ..  

За цигарите - опитай поне да ги намалиш, но не мисля че ще ти се пуши много при гладуване ..

На някой ако му е интересно да чете за лечебното гладуване: http://seleq.org/Html/11Glad.html

Only the open mind can be ready to listen to something that goes against it. The closed mind can listen only to that which supports it.

*

sunrain

• 6710
« Отговор #21 -: Февруари 24, 2011, 08:32:22 pm »
Някаква идея с какъв друг плод може да бъдат заменени ябълките?
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

*

vanilla

• **
  • 1578
« Отговор #22 -: Февруари 24, 2011, 08:49:10 pm »
и аз си мислех да го започна този житен режим, но не съм здрава и няма да стане.....
иначе много ми се искаше.....
нищо може лятото..... :blink:

« Отговор #23 -: Февруари 24, 2011, 10:43:09 pm »
Някаква идея с какъв друг плод може да бъдат заменени ябълките?

Съни, ябълката принадлежи към подсем. Maloideae. Тук попадат - крушата, дюлята, мушмулата.

!Трябва да се внимава със сока от дюля, че при някой хора предизвиква запек.

*

sunrain

• 6710
« Отговор #24 -: Февруари 24, 2011, 10:44:29 pm »
Съни, ябълката принадлежи към подсем. Maloideae. Тук попадат - крушата, дюлята, мушмулата.

Благодаря ти, Романтика.

« Отговор #25 -: Февруари 24, 2011, 10:45:42 pm »
Учила съм ботаника, може да ми вярваш ;D

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #26 -: Февруари 24, 2011, 10:50:22 pm »
.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 06:29:27 am от priya »
"По-умният винаги отстъпва" - това обяснява господството на глупостта в света!

« Отговор #27 -: Февруари 24, 2011, 11:06:53 pm »
Не съм съгласна, Прия  :P

Например систематиката на растенията е дял от ботаниката, който класифицира растенията на база на подобни морфологични, цитологични, анатомични характеристики, като ги подрежда по род, семейства, подсемейства и т.н.
В случая търсим отново симиликум на ябълката, а в това подсемейство попадат тези, които писах.

Тези, които си изброила (ягоди, сливи, кайсии, череши, праскови) също се отнасят към сем. Rosaceae , но са в други подсемейства.

В 1 семестър на І курс медицина, също се учи ботаника, така че няма как да говориш за растения (билки, плодове и т.н.) без да нея.

Ботаниката - систематиката също изучава хранителнителните стойности, нали това е един от основните фактори, въз основа, на който ги обединява по род, семейство и т.н.
« Последна редакция: Февруари 25, 2011, 03:59:59 am от romantica »

*

sunrain

• 6710
« Отговор #28 -: Февруари 24, 2011, 11:08:42 pm »
Прия, моят проблем е, че принципно не си падам по сладки плодове, ако са круши, ще търся по-киселки. Затова се колебая. Иначе смятам за по-неудачно да са плодове, на които сега не им е сезона, незнам - това си просто мое хрумване и преценка, научила съм се да се слушам.   

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #29 -: Февруари 24, 2011, 11:11:42 pm »
.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 06:29:35 am от priya »

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #30 -: Февруари 24, 2011, 11:15:55 pm »
.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 06:29:48 am от priya »

*

sunrain

• 6710
« Отговор #31 -: Февруари 24, 2011, 11:29:43 pm »
Иначе - слушай сърцето си и стомаха, от което ти е добре - значи е ок.

Да, така смятам. А иначе, не, че не си падам по ябълки, но малко са ми чувствителни зъбите и няма да се справя с цялото това дъвчене със сигурност. Затова търся вариант, на който да издържа, а не да ми попречи и да го прекратя преждевременно. Морковите също са идеални, но на салата или сокче, а ако ще ги хрупам -пак няма да ми се получи. Ще го мисля още малко. Мерсиии.   

*

Синухе

• 4978
  • Chance favors the prepared mind
« Отговор #32 -: Февруари 25, 2011, 07:13:25 pm »
Ами доколкото се сещам,този режим идва от Дънов.А той е избрал ябълката по ред физиологични и духовни причини.Така че именно тази комбинация води до нужният ефект (заедно с орехите и меда),това не е диета за отслабване в крайна сметка,а режим който прочиства организма и го зарежда с определен вид енергия и вибрация на клетките.

Голям майтап-реших да не си правя режим сега пълен,а само да го ползвам като хранителна добавка-в тоя студ,вече 3 ден минава докато ми омекне напълно пшеницата  ;D

*

sunrain

• 6710
« Отговор #33 -: Февруари 25, 2011, 08:39:20 pm »
Да, разбира се, че е така, Синухе, но не го е измислил и като мъчение за организма, а не вярвам леки корекции според индивидуалното състояние, да бъдат чак толкова неприемливи. Между другото аз взех решение - ще са ябълки, но ще ги ям настъргани. 

От студа и при нас кълновете, които си правим, растат с по дни, макар че е влажно, доста кофти, да. Ако беше пристъпил към режима, сега щеше да си само на въздух и светлина. ;D 

*

gal

• *
  • 351
« Отговор #34 -: Февруари 28, 2011, 02:19:29 am »
Ей, добре че тука съм писала кога съм го започнала житния режим, че забравих да си броя дните ..  :P  остават ми още 2  .. // Хм, че защо така бавно ви растат кълновете ..  :-\  на мен френския ми лимец за около 24 часа прави кълнове. Съни и моите зъби са чувствителни към по-киселите ябълки, затова хапвам само жълти ..  ;)
Only the open mind can be ready to listen to something that goes against it. The closed mind can listen only to that which supports it.

*

sunrain

• 6710
« Отговор #35 -: Февруари 28, 2011, 03:19:52 am »
остават ми още 2   .. // Хм, че защо така бавно ви растат кълновете ..  :-\ 

Отличничка. ;) Ами моите бавно растат, че е един Сибир на терасата, ветровете се гонят. Ако ти ги държиш на топличко, значи затова са окей.   

*

gal

• *
  • 351
« Отговор #36 -: Февруари 28, 2011, 04:21:03 am »
Aми ти защо ги държиш на терасата ?!  :unsure:

*

sunrain

• 6710
« Отговор #37 -: Февруари 28, 2011, 04:27:25 am »
Aми ти защо ги държиш на терасата ?!  :unsure:
Към момента няма къде другаде. В кухнята върви вечния ремонт, борим и сериозен проблем с влагата, не е за приказване, с Риби -4 дом, не мога да избягам явно от такива. Тя си е остъклена, но пак студ. И така, до края на света. ;D

*

gal

• *
  • 351
« Отговор #38 -: Февруари 28, 2011, 05:06:24 pm »
Еми дръж си ги там където е най-топло, на тях не им трябва светлина. Аз си ги подреждам в буркани, с марля отдолу, за да изтича водата и да не се спарват. Ей така:

« Отговор #39 -: Февруари 28, 2011, 08:03:38 pm »
Ами доколкото се сещам,този режим идва от Дънов.А той е избрал ябълката по ред физиологични и духовни причини.Така че именно тази комбинация води до нужният ефект (заедно с орехите и меда),това не е диета за отслабване в крайна сметка,а режим който прочиства организма и го зарежда с определен вид енергия и вибрация на клетките.

Голям майтап-реших да не си правя режим сега пълен,а само да го ползвам като хранителна добавка-в тоя студ,вече 3 ден минава докато ми омекне напълно пшеницата  ;D

и аз така знам,защото това е много добра комбинация за алкализиране на организма/което е целта/при тази диета.Придържам се към  жито,мед,много вода и чайче,но без орехи/пречат ми на стомаха,нещо.А от плодовете разбрах,че май само с портокал може да се замени ябълката / в диетата/.А принципно за алкализацията са много добри всички кореноплодни и не е лошо да си ги включваме редовно в менюто и след режима.Търпение и успех на всички започнали  ;D!
Обичам красотата и хармонията...особено в междуличностните отношения....:)