Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: МЕДИТИРАНЕ  (Прочетена 10191 пъти)

shrioder

• Новак
  • Публикации: 36
МЕДИТИРАНЕ
« -: Ноември 11, 2009, 12:16:10 pm »

Прегледах почти целия форум ,но никъде не видях истинска,сериозна тема за медитирането,за това реших да създам една такава тема.Надявам се,темата да стане дълга,с много информация и най-важното полезна.Защото например в други сайтове има много информация,но човек трудно я асимилира и след като не я разбере,се отказва от предприетото начинание да практикува медитиране.За това ми се иска всеки ,който се занимава/л с медитиране да коментира как го е практикувал,тънкостите и т.н.Моля ви да не копвате някоя тема от интернет,щото ми писна от тях.
Активен
Съдбата има пръст навсякъде и в повечето случаи е среден!

shrioder

• Новак
Re:МЕДИТИРАНЕ
« Отговор #1 -: Ноември 12, 2009, 11:58:53 am »

ехоо....защо никой не пише?какво толкова сложно написах....призовавамвещица и синухе да драснат нещо(моля ви) :-*
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
« Отговор #2 -: Ноември 12, 2009, 12:01:07 pm »

Изглежда, че днес не е ден за медитации.  ;D
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

shrioder

• Новак
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2009, 06:51:44 pm »

така е като слушам акъля на жената,която ми препоръча да направя тЪз тема  ;D
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #4 -: Ноември 12, 2009, 06:54:53 pm »

Ти ако разчиташ на чужди акъли, да си направил хиляда теми дотук.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

veshti4ka

• Гост
« Отговор #5 -: Ноември 12, 2009, 06:56:29 pm »

shrioder, темата за медитации е много щекотлива тема. има тонове литература за това как се правят медитации, но ще ти кажа от практиката какво следва. всичко зависи от това колко си се упражнявал в миналите си животи  ;)

значи ще ти споделя своя опит. няколко години подред си мислех, че аз просто не мога да медитирам, защото във всички дебели книги пише, че една медитация трае с часове  :-X  дръжки - всичко си зависи от това до какво ниво си стигнал в това прераждане. аз се бях отказала от медитациите, бях решила, че нищо не става от мен, защото ума ми е много буден и визуализациите ми са адски силни...

благодарение на Кабала преди година осъзнах, че има хора които са стигнали прекалено далеч в тези си опити и аз просто медитирам в движение и то се случва веднага и за секунди ...

така, че просто забрави какво пише в книгите и ми разкажи ти какви опити си правил и какво усещаш и какво става като медитираш, за да зная какво да ти отговоря по нататък  :)
Активен

shrioder

• Новак
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2009, 07:15:31 pm »

shrioder, темата за медитации е много щекотлива тема. има тонове литература за това как се правят медитации, но ще ти кажа от практиката какво следва. всичко зависи от това колко си се упражнявал в миналите си животи  ;)

значи ще ти споделя своя опит. няколко години подред си мислех, че аз просто не мога да медитирам, защото във всички дебели книги пише, че една медитация трае с часове  :-X  дръжки - всичко си зависи от това до какво ниво си стигнал в това прераждане. аз се бях отказала от медитациите, бях решила, че нищо не става от мен, защото ума ми е много буден и визуализациите ми са адски силни...

благодарение на Кабала преди година осъзнах, че има хора които са стигнали прекалено далеч в тези си опити и аз просто медитирам в движение и то се случва веднага и за секунди ...

така, че просто забрави какво пише в книгите и ми разкажи ти какви опити си правил и какво усещаш и какво става като медитираш, за да зная какво да ти отговоря по нататък  :)
еми не мога да се концетрирам до такава степен,че да не мисля за нищо.Най-много да заспя...Медитирал съм само с дишане,т.е. концентрирам се върху дишането,вдишвам, задържам 2-3 секунди и после издишвам бавно...Със свещ съм пробвал,но не става,защото мигам и така се разконцетрирам.Това е в общи линии
Активен

shrioder

• Новак
« Отговор #7 -: Ноември 13, 2009, 09:03:09 am »

shrioder, темата за медитации е много щекотлива тема. има тонове литература за това как се правят медитации, но ще ти кажа от практиката какво следва. всичко зависи от това колко си се упражнявал в миналите си животи  ;)

значи ще ти споделя своя опит. няколко години подред си мислех, че аз просто не мога да медитирам, защото във всички дебели книги пише, че една медитация трае с часове  :-X  дръжки - всичко си зависи от това до какво ниво си стигнал в това прераждане. аз се бях отказала от медитациите, бях решила, че нищо не става от мен, защото ума ми е много буден и визуализациите ми са адски силни...

така, че просто забрави какво пише в книгите и ми разкажи ти какви опити си правил и какво усещаш и какво става като медитираш, за да зная какво да ти отговоря по нататък  :)
ако може да обясниш по-подробно за медитирането ти с  движение,туй не го разбрах :)
Активен

shrioder

• Новак
« Отговор #8 -: Ноември 13, 2009, 09:30:44 am »

Ти ако разчиташ на чужди акъли, да си направил хиляда теми дотук.

нз защо ,но ти имам пълно доверие,т.е.имаш от мене картбланш  ;D А иначе не съм сбъркал с темата(вещица започна да пише интересни неща,които ще са ми от полза :) ) пък и не само за мен,но и за всеки един като напише в гоогле като напише "медитиране"
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #9 -: Ноември 13, 2009, 09:42:39 am »

виж сега, на мен най-лесно ми беше да започна с медитациите на Ошо "Оранжевата книга". това са медитации, които ти ангажират вниманието за нещо точно определено и така хем не се опитваш да си укротиш ума, и хем го ангажираш за нещо точно определено. така успяваш да направиш медитацията и започваш да добиваш някаква увереност в себе си.

ето това е книгата

вземи си я - не е скъпа, 6лв е. тя ще ти помогне да започнеш. предлагам ти тази книга, защото е опростена и написана много разбираемо /след като аз я разбрах  ;D /...

когато вече свикнеш да навлизаш във вътрешният си свят, то вече няма да имаш нужда от книги, а ще го правиш както ти идва отвътре.  относно медитацията в движение, поне за мен това е най-лесното нещо на света, но и аз си мислех, че не мога да го правя докато не осъзнах, че винаги съм го правила  ;D ;D ;D  не зная защо имам навика да хода често до Сатурн и да сядам на пръстена му и да си вея краката в нищото - това го правя почти постоянно, дори и на астрално ниво, защото мои приятелки насън са ме засичали често там  ;D  та например да вземем следната ситуация: шетам из къщи /мия чинии или нещо друго/, в напълно будно съзнателно състояние съм, но в ума си аз съм отлетяла на пръстена на Сатурн и си клатя краката там, докато си върша моите си неща из къщи. това е едно такова раздвоение на ума, което е нещо нормално за мен и въобще не ми пречи. честно казано с медитация, в която нищо не правиш, а трябва да си изчистиш ума и там да е празно - мииии това е за начинаещи и аз просто не мога да го правя. когато имам въпрос за нещо: сядам, затварям си очите, въпроса ми кънти в ума и просто чакам да "видя" нещо с вътрешното си зрение - и то става. за около минута две. когато си получиш отговора не е нужно да седиш още, защото аз мога и да заспя така /и съм го правила де  ;D /...
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #10 -: Ноември 13, 2009, 09:51:51 am »

забравих да добавя:

когато медитираш по определен въпрос, то трябва ума ти да е отворен за абсолютно всичко. обикновено отговорите идват чрез доста абстрактни картини и символи и понякога се налага доста да гадаеш  ;D  но това да не те притеснява, защото дори и абстракция - поне имаш отговор  ;)  когато нямаш отговор, то не е защото ти не можеш да го "видиш", а защото или отговора го имаш вътре в теб или просто не му е времето да го узнаеш още  ;)
Активен

shrioder

• Новак
« Отговор #11 -: Ноември 13, 2009, 09:54:20 am »

виж сега, на мен най-лесно ми беше да започна с медитациите на Ошо "Оранжевата книга". това са медитации, които ти ангажират вниманието за нещо точно определено и така хем не се опитваш да си укротиш ума, и хем го ангажираш за нещо точно определено. така успяваш да направиш медитацията и започваш да добиваш някаква увереност в себе си.

ето това е книгата

вземи си я - не е скъпа, 6лв е. тя ще ти помогне да започнеш. предлагам ти тази книга, защото е опростена и написана много разбираемо /след като аз я разбрах  ;D /...

когато вече свикнеш да навлизаш във вътрешният си свят, то вече няма да имаш нужда от книги, а ще го правиш както ти идва отвътре.  относно медитацията в движение, поне за мен това е най-лесното нещо на света, но и аз си мислех, че не мога да го правя докато не осъзнах, че винаги съм го правила  ;D ;D ;D  не зная защо имам навика да хода често до Сатурн и да сядам на пръстена му и да си вея краката в нищото - това го правя почти постоянно, дори и на астрално ниво, защото мои приятелки насън са ме засичали често там  ;D  та например да вземем следната ситуация: шетам из къщи /мия чинии или нещо друго/, в напълно будно съзнателно състояние съм, но в ума си аз съм отлетяла на пръстена на Сатурн и си клатя краката там, докато си върша моите си неща из къщи. това е едно такова раздвоение на ума, което е нещо нормално за мен и въобще не ми пречи. честно казано с медитация, в която нищо не правиш, а трябва да си изчистиш ума и там да е празно - мииии това е за начинаещи и аз просто не мога да го правя. когато имам въпрос за нещо: сядам, затварям си очите, въпроса ми кънти в ума и просто чакам да "видя" нещо с вътрешното си зрение - и то става. за около минута две. когато си получиш отговора не е нужно да седиш още, защото аз мога и да заспя така /и съм го правила де  ;D /...
ти си ненормална(в добрия сисъл на думата) даже малко ти завиждам :) Еми явно ще си купя тази книга,но дали със сигурност ще се науча да медитирам,дали ще успея и аз да си вея крачката на пръстена?Викаш зависи всичко от самия човек и от това какво е правил в предишния си живот...Аз мога ли да разбера чрез медитирането какъв точно съм бил в предишен живот или по друг някакъв начин?
Активен

shrioder

• Новак
« Отговор #12 -: Ноември 13, 2009, 09:55:43 am »

забравих да добавя:

когато медитираш по определен въпрос, то трябва ума ти да е отворен за абсолютно всичко. обикновено отговорите идват чрез доста абстрактни картини и символи и понякога се налага доста да гадаеш  ;D  но това да не те притеснява, защото дори и абстракция - поне имаш отговор  ;)  когато нямаш отговор, то не е защото ти не можеш да го "видиш", а защото или отговора го имаш вътре в теб или просто не му е времето да го узнаеш още  ;)

Конкретен пример ще може ли да дадеш??
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #13 -: Ноември 13, 2009, 10:02:01 am »

ти си ненормална(в добрия сисъл на думата) даже малко ти завиждам :)

благодаря  :-[  това е най-готиния комплимент за едно водолейско чадо  ;D ;D ;D

Викаш зависи всичко от самия човек и от това какво е правил в предишния си живот...Аз мога ли да разбера чрез медитирането какъв точно съм бил в предишен живот или по друг някакъв начин?

това знание идва с времето, практиката и осъзнаването. не може да ти "текне" ей така без нищо. не бързай - времето е пред теб, а ти си още начинаещ. споко, всяко нещо идва с времето си. в медитация можеш да научиш много неща, но първо се научи да го правиш  ;) а знанието идва след това...
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #14 -: Ноември 13, 2009, 10:07:11 am »

Конкретен пример ще може ли да дадеш??

не, няма да ти давам конкретен пример, защото за всеки човек е различно, а навлизането в духовното пространство вътре в теб става само от теб самият и вътре в теб е различно от това, което е вътре в мен  ;)  понякога започваш да ровиш за нещо, което през цялото време ти е под носа, но обикновено човек е свикнал да си усложнява живота на макс, а нещата са простички  ::)
Активен

тъжен

• Гост
« Отговор #15 -: Ноември 13, 2009, 11:56:28 am »

Цитат
виж сега, на мен най-лесно ми беше да започна с медитациите на Ошо "Оранжевата книга"

shrioder ,книгите на ОШО ги има в нета ,изтегли си ги от Спиралата.Освен ''Оранжевата книга'' има още 20 книги на ОШО.
Ама хич не се прави на новобранец :P не можеш да излъжеш ''дядо'' си рекох ;D

http://www.spiralata.net/s.php?fieldFrom0=0&find=%EE%F8%EE&SearchType=1
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #16 -: Ноември 13, 2009, 05:45:35 pm »

Мислиш, че знае как се ходи на пръстените на Сатурн и тук само ни баламосва?  :P
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Ropotamo

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 753
« Отговор #17 -: Ноември 13, 2009, 09:29:10 pm »

Вешичка, а ти защо смяташ, че успехът зависи от това докъде си стигнал в предишния си живот?
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #18 -: Ноември 14, 2009, 07:45:56 am »

Вешичка, а ти защо смяташ, че успехът зависи от това докъде си стигнал в предишния си живот?

ами Ропотамо, нали не вярваш, че всичките ти знания и умения в този живот са само "дарби"  ;)  всичко научено в минали животи е знание в този. с медитацията е същото. а и аз визирах въпроса за медитирането в движение - определено ще ти бъде невъзможно да го направиш изведнъж ако никога досега /през всичките си прераждания/ не си го правил  ;D
Активен

shrioder

• Новак
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2009, 09:13:34 am »

Цитат
виж сега, на мен най-лесно ми беше да започна с медитациите на Ошо "Оранжевата книга"

shrioder ,книгите на ОШО ги има в нета ,изтегли си ги от Спиралата.Освен ''Оранжевата книга'' има още 20 книги на ОШО.

http://www.spiralata.net/s.php?fieldFrom0=0&find=%EE%F8%EE&SearchType=1
super,mnogo ti blagodarq za linka,lagodarenie na teb spestih 6 kinta :) :)

naitina sym novobranec.Pitai Уили...иаче в този форум попаднах случайно,написах в гоогле медитиране и ми се появи линк към този форум :)
Активен