Здравей Гост

мъдрите мисли на астросайта-виртуалния ни дом

• 129 Отговора
  • 19525 Прегледи
*

Diyana

• 2705
Re: мъдрите мисли на астросайта-виртуалния ни дом
« Отговор #100 -: Януари 20, 2012, 10:19:02 am »
Сами си създавате заблуди и после се разочаровате. Престанете да слушате клишетата, които ви натрапват. Медиите са бизнес като всеки друг. Прочетете малко повече за възникването на печата и сами ще стигнете до някои изводи. Първите вестници се появяват в САЩ и в тях се публикували обяви - тоест в зародиша си медията е реклама.
Днес медия, където и да било по света, може да съществува, ако са изпълнени поне един от двата показателя - щедър издател или големи рекламодатели.
В първия вариант е ясно, че никой не си прави медия, за да гледа картинки - той я прави, за да упражнява влияние. Информацията е сила, силата е влияние, влиянието е власт. Един вестник или телевизия, използвани като услужлива маша биха могли да ти донесат далеч повече активи от вложените в тях.
При втория вариант - ако рекламодател ти е мобилен оператор, ще напишеш ли как лъже абонатите си със сметките? Медиите в цял свят са под влияние или на корпорации или на определени хора. Това е било и ще бъде така. Медията не е измислена като средство за информация, а като средство за контрол. Един от механизмите за този контрол е като се натрапва фикцията, че печата, радиото и телевизията са някакви идеални структури под крилото на Робин Худ, които ще работят за усмивка по пощата в името на вашето благо.
Това е толкова брадата лъжа, как може все още да се връзвате...обяснявайте си нещата повече.
Според вас журналистите трябва да са безработни в името на честността? Нима вие никога не сте лъгали в работата си, за да извлечете дивиденти? Или ако някой е учител и го карат да преподава по калпав учебник, нима ще напусне работа?
Когато човек е умен, той пак намира начин да се информира чрез медиите - прочита една и съща новина в издания с различно "финансиране", сравнява, мисли, анализира и стига до вероятната истина.
Словосъчетание като "лъжливите медии" е безсмислено, то звучи като "зелените дървета" - да, зелени са, лилави няма.

:08:
Obscenis, peream, Priape, si non
uti me pudet improbisque verbis
sed cum tu posito deus pudore
ostendas mihi coleos patentes
cum cunno mihi mentula est vocanda

« Отговор #101 -: Януари 23, 2012, 04:16:27 pm »
Не зная как са се развивали нещата хронологично, но от разговора ми става ясно следното: ти се отдаваш на очакванията си за приятни изживявания и усещания, фиксираш се върху собствените си чувства и емоции: "аз те обичах, аз исках да те обичам, аз си представях, че си с мен, че идваш, за да промениш живота ми", а не чуваш какво говори другия. Опитай се да се фиксираш върху истинския смисъл и значението на неговите думи. това ще ти помогне да погледнеш истината в очите, да я асимилираш, да се освободиш и да продължиш напред. Няколко практични съвета от мен: ти в момента обвиняваш себе си вероятно, смяташ, че не си достойна за него. когато се фиксираш върху неговите думи и започнеш да виждаш неговият образ в истинсака му светлина и осъзнаеш истината, ще започнеш да изпитваш гняв към него. тогава се опитай да простиш, в нета има много информация за прошката, мисля, че ще ти бъде полезно да прочетеш. И най-накрая не забравяй да простиш и на себе си, че си си позволила да направиш грешен избор, а именно да повярваш в някой, който се е оказал неподходящ (в смисъл не синастрично или астрологично, а неподходящ в смисъл на "обвързан" с друг човек). Хубавото за теб предстои оттук нататък. :88:

Ей това мнение на Стела е от темата на Либрето за Стрелеца, но мисля, че в него ма много универсална истина, и всеки, който има подобрен проблем със сърцето, трябва да си го препрочита.  :P

*

Lillie

• 30532
« Отговор #102 -: Февруари 06, 2012, 12:28:23 pm »

Някога тази Сила се е наричала Бог, а днес, поради наличието на много умници, има много имена.

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

venerra

• **
  • 1416
    • http://hristu.net/
« Отговор #103 -: Февруари 20, 2012, 03:52:11 pm »
Който цял живот търси съвършеното, накрая се задоволява с минималното.
Направи живота си такъв, какъвто го искаш, за да му се насладиш напълно.
Погледнеш ли навън, мечтаеш, погледнеш ли навътре - пробуждаш се. - Карл Юнг

*

venerra

• **
  • 1416
« Отговор #104 -: Февруари 22, 2012, 08:15:22 am »
Бог отговаря на всички молитви по три начина :
- "Да" , защото го заслужавате !
- "Не" , защото заслужавате по-добро !
- "Все още не" , защото най-доброто тепърва предстои ! ... :)

*

Lillie

• 30532
« Отговор #105 -: Февруари 22, 2012, 11:41:19 am »
Бог отговаря на всички молитви по три начина :
- "Да" , защото го заслужавате !
- "Не" , защото заслужавате по-добро !
- "Все още не" , защото най-доброто тепърва предстои ! ... :)

Изкуството да бъдеш оптимист.  ;D
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

venerra

• **
  • 1416
« Отговор #106 -: Февруари 23, 2012, 08:13:32 am »
"Трябва не да търсиш любовта, а просто да откриеш преградите у себе си, които си издигнал срещу нея." Руми, ирански поет

*

venerra

• **
  • 1416
« Отговор #107 -: Март 09, 2012, 08:58:46 am »
Да си напълно честен със себе си е добро упражнение. - Фройд

*

venerra

• **
  • 1416
« Отговор #108 -: Март 09, 2012, 06:27:54 pm »
Нищо не е нито толкова хубаво, нито толкова лошо, колкото ни се струва и... нищо не е окончателно ./Ремарк/  .... и аз бих добавила- дори смъртта се оказа обратима ...според Исус Христос  ;)

*

venerra

• **
  • 1416
« Отговор #109 -: Март 28, 2012, 12:59:44 am »
Хората влизат в живота ти и излизат от него. Някои си струва да задържиш и даже да се бориш за тях, но други трябва да пуснеш да си тръгнат. Това е много важен урок, приятелю. Трябва да намериш начин да разбереш кой е до теб, за да даде стойност на живота ти, и кой е до теб, за да я отнеме. Ако някой ти я отнема, откажи се от него. Дошло е времето да си тръгне. Ако има емоции, които те ограбват, откажи се от тях. - Джон Елис

*

venerra

• **
  • 1416
« Отговор #110 -: Март 29, 2012, 09:20:59 am »
Не поглеждай назад. Ако Пепеляшка се беше върнала да си вземе изхлузената стъклена обувка от стълбите никога нямаше да стане принцеса!  ;)

*

venerra

• **
  • 1416
« Отговор #111 -: Март 29, 2012, 11:53:05 pm »
тези, които помагат на другите, не могат да помогнат на себе си.

*

Марая

• 28282
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #112 -: Март 30, 2012, 03:33:55 am »
Мъдростта не е в думите...,а в делата ....Онези чувства с които стъпваме в мислите си...и тъпчем...рано или късно се превръщат само в наша мъдрост...но с различна цена и стойност... :blink:

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

venerra

• **
  • 1416
« Отговор #113 -: Март 30, 2012, 08:45:56 am »
Мъдростта не е в думите...,а в делата ....Онези чувства с които стъпваме в мислите си...и тъпчем...рано или късно се превръщат само в наша мъдрост...но с различна цена и стойност... :blink:
Много хубава мъдрост, ще си я запиша, мерси  ;)

*

Марая

• 28282
« Отговор #114 -: Март 30, 2012, 03:44:59 pm »
Много хубава мъдрост, ще си я запиша, мерси  ;)

Плод на опита ми...,а без опит- мъдростта не е мъдрост.

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

Марая

• 28282
« Отговор #115 -: Март 31, 2012, 02:56:12 pm »

Цитат на: Lillie

А после ми кажете, че нямало псевдоинтелектуални пози тук.  ;D ;D ;D

Естествено, че има-дори и да беше най-крайния фолкаджия, това не го прави лош астролог, дори и да е лош астролог, нали сме тук, за да учим
Факта, че има лагери във форума, и те нападат, само защото проявяваш симпатия към другия лагер, нищо че си нов и не си участвал в каквито и да е дразги, говори, че не е високо интелектуална средата

Колко нелепо звучи само  ;D . Неприемането на нечии виждания, понеже се различават от тези на "групата" се превъща във всеобща неприязъм и понеже "Гошо не харесвал Пешо, прокарал това свое мнение сред другите, които трябва да мислят по същият начин, защото Гошо казва така", което в крайна сметка е много жалко и се достига отново до моделът на нашата реалност - "стадният принцип" .

*

abroad

• 2187
« Отговор #116 -: Април 01, 2012, 08:20:07 pm »

Плутон на МЦ е ЧИСТАЧ...И умее да чисти всичко у другите! ;) ;D

При всяко чистене е важна способността да се започва със себе си и собственото дворче. Другото е замазване с мръсен парцал ;D

*

Марая

• 28282
« Отговор #117 -: Април 01, 2012, 09:21:14 pm »
Стела, не искам да съм груба, но няма да се получи. :blink:
Това със Стив Джобс все не ти се получава. Възможен е бил единствено в САЩ. Запиши си го!

Айде да не се поучаваме. Ми, не вземай отношение.
На мен ми се е получило. А ти не казваш теб какво те движи като предприемач в България. Ти си ми по-интересна в момента. Ей, това вече не ми се получи, щотовъпросът ми е риторичен, затова и не очаквам отговор.
Хвщала съм те в откровени лъжи и по тази причина няма да влизам в спор. :blink:

п.п.Не ме цитирай. Ще се изтрия по-късно.
п.п.п.В момента НИЩО не ме движи като "предприемач", защото не искам да хрантутя такива като теб, но това могат да разберат само тези, които са в частния бизнес.

Нима ще изтриеш истината Уран! Неее..истината не може да бъде затрита...НИКОГА!
Аз много пъти Я ХВАЩАМ ДА ЛЪЖЕ БЕЗОГЛЕДНО! Но...за разлика от много други не съм наивитет...ЗАЩОТО ЦЯЛ ЖИВОТ ПЛАЩАМ ЗАПЛАТИТЕ НА ТАКИВА КАТО НЕЯ! Навярно и ти... :blink:

*

venerra

• **
  • 1416
« Отговор #118 -: Април 02, 2012, 11:02:39 pm »
и мъдрите мисли оспамихте  :(

*

venerra

• **
  • 1416
« Отговор #119 -: Април 02, 2012, 11:02:50 pm »
‎- Как се става пеперуда? - попитя тя.
- Нужно е толкова много да искаш да полетиш, че да се откажеш от това да бъдеш гъсеница.