Здравей Гост

Ретро Сатурн - действие ?

• 54 Отговора
  • 9004 Прегледи
« Отговор #40 -: Ноември 11, 2004, 07:36:06 pm »
Само да запитам какво може да означава попадането на Венера и Сатурн във втори дом в наталния хороскоп. Тъй като съм чел, че Венера във втори дом означава добро материално благосъстояние, тогава значи ли, че Сатурн в същия дом "обезсилва" действието на Венера и води до финансови неприятности? :huh:  <_<  

*

Guest_DDD

« Отговор #41 -: Ноември 13, 2004, 11:18:56 am »
Цитат
Не мога да ти отговоря като професионален астролог, защото не съм...
Но понеже много скоро ми се случи моят тр. Сатурн да бъде в 12-тия ми дом, то мога да кажа каква беше ситуацията при мен..

Като подчертавам, че това беше при мен и най-вероятно то си е специфично само за мен....

Та бях в пълна изолация от реалния свят.
Живеех с моите мисли и усещания.
Затваряне и изолация - това ми донесе Сатурн в 12-ти дом.
Но той при мен е много ключова планета и действието му е с огромна сила.

Това своеобразно затваряне /принудително или желано/ носи и своите хубави неща. Можеш да осмислиш кой си ти всъщност, какво искаш и от какво се нуждаеш. Също така какви са хората, с които си заобиколен. Какви са отношенията ти с тях.... стойностни или не до там...
Защото после, когато Сатурн премине в 1-вия ти дом, ще ти се иска всичко, което си осмислила, да го приложиш в реала.
Просто ще се наложи да се случи така.

Как ти се струва това?
Малко е плашещо, защото най-трайният спътник в това преживявяне е самотата, но всъщност е въпрос на гледна точка ;)
I moq tranzitira w 12,mamata si ebalo.Dosega uspqvah da mu bqgam no veche nqma na kyde,sega me presledwat edni tipove da me osakatqt i da me vkarat v bolnica i eto ti izolaciq. Ako oceleq nqkolko dni mislq da jiveq v edna tavanska staq v drug grad i da se zanimavam s 4etene na astrologi4ni knigi i da gledam filmi na PC-to si zatvoren v stai4kata.
Nqmam golqm izbor

*

Guest_DDD

« Отговор #42 -: Ноември 13, 2004, 11:26:22 am »
Цитат
Знае ли някой, какво се случва ако едновременно има Сатурн съвпад с Луна и няколко добри влияния като: Юпитер тригон Венера, Юпитер секстил Асц, Юпитер тригон Юпитер, Юпитер квадрат Меркурий и Юпитер квадрат Слънце, в същото време тр.Сатурн е в 7-ми дом и н. Сатурн също в 7-ми, кое влияние е по-силно негативното или положителното, или двете вървят ръка за ръка, или пък си взаимодействат по някакъв странен начин?...................
Kogato saturn be6e sywpad s lunata mi bqh v kazarmata po cql den zatvoren w edna telefonna centrala.
Saturn idwa ot 12,upravlqwa rabotata mi v 6-ti i eto ti taina rabota v centrala nevidima za vyn6niq svqt.Lunata e simvol i na dom,move da zna4i tejest ili samota v doma. Az estestweno si spqh v centralata-be6e mi kato dom i po4ti ne izlizah navyn. Vsyshnost si bqh mnogo dobre poneje imah vreme i za hobito si ,imah si i televizor, i edin vid se vodeshe kato nqkakva leka kazarmena slujba

*

АН

« Отговор #43 -: Ноември 13, 2004, 12:29:48 pm »
Цитат
Само да запитам какво може да означава попадането на Венера и Сатурн във втори дом в наталния хороскоп. Тъй като съм чел, че Венера във втори дом означава добро материално благосъстояние, тогава значи ли, че Сатурн в същия дом "обезсилва" действието на Венера и води до финансови неприятности? :huh:  <_<
Сатурн във втори дом се предполага, че те прави внимателен и предпазлив по отношение на парите, ще избягваш дълговете и донейде ще възпира Венера :ph34r: - нали беше споменал нещо Еврофутбол или подобна игра :ph34r: - но пък можеш и да печелиш с тая Венера :) - особено от нещо по-модерно :)

в кой знак са тия планети?

*

АН

« Отговор #44 -: Ноември 13, 2004, 12:35:02 pm »
Цитат
Като става въпрос за Сатурн, има нещо, което ме вълнува от известно време в моята карта.  :wacko:

Искам да интерпретирам един дом - 11 и много ми е чудно каква е крайната интерпретация, когато в него има 2 планети, които един вид си "противоречат" - Сатурн и Юпитер. Ако Юпитер е късмет и все хубави неща, то Сатурн ще е проблеми, изпитания, уроци. Не се връзва. Предполагам, че трябва да се разгледат аспекти и др., както и да се мисли абстрактно и т.н. Но, колкото и да го гледам, не ми се получава еднозначен извод.

И ми е страшно любопитно вие какво мислите по въпроса. И не само в случая, но и по принцип при подобно противопоставящо се разположение на планетите? :ph34r:
аз не намирам нищо лошо, когато Сатурн и Юпитер са в един и същи дом :) - Юпитер ще те ентусиазира, а после ще остави работата на Сатурн и ако Сатурн е силен и добър, ще се получи чудесно свършена работа :) - по отношение на разни нови проекти, при връзки с шефове, високопоставени личности или пък възрастни хора...

*

АН

« Отговор #45 -: Ноември 13, 2004, 12:43:32 pm »
Цитат
I moq tranzitira w 12,mamata si ebalo.Dosega uspqvah da mu bqgam no veche nqma na kyde,sega me presledwat edni tipove da me osakatqt i da me vkarat v bolnica i eto ti izolaciq. Ako oceleq nqkolko dni mislq da jiveq v edna tavanska staq v drug grad i da se zanimavam s 4etene na astrologi4ni knigi i da gledam filmi na PC-to si zatvoren v stai4kata.
Nqmam golqm izbor
от къде все ги намираш подобни типове? - какво си им направил?

Плутон се изтегля от опозицията с нат.Марс и тр.Марс се изтегля от съвпада с нат. Уран - но не ти пречи да си внимателен, защото ако е останало нещо за довършване по тия аспекти, сега при сепарацията може и да го усетиш... При съпада на тр.Марс с нат. Уран човек обикновено неволно става сам причина за неприятни ситуации, но пък задачата на оная опозиция, продължила достатъчно дълго, е била да те учи да избягваш и предотвратяваш аварии и произшествия...

« Отговор #46 -: Ноември 13, 2004, 03:11:23 pm »
Цитат
В Скорпион.
« Последна редакция: Ноември 13, 2004, 03:11:37 pm от Ray_Balance »

*

АН

« Отговор #47 -: Ноември 13, 2004, 05:01:31 pm »
Цитат
Цитат
В Скорпион.
е, Венера владее Телец и в противоположния знак не е съвсем в силата си и може да се проявява от време на време малко в краен вариант -например по отношение на парите заради втория дом или пък по отношение на любовта, заради собствените си аналогии...
Но ти като си знаеш, че може да си прекомерно емоционален или краен, когато трябва, ще се запиташ, дали не пресилваш нещата... :)

а Сатурн...- той в Скорпион ще даде все пак достатъчно сериозност по отношение на парите, но може и да си повечко подозрителен, отколкото е полезно на моменти :)- но пък човек като е с отворено съзнание, се самонаблюдава и бързо се ориентира кое в него му е полезно и кое не е :)  

*

Guest

« Отговор #48 -: Ноември 14, 2004, 03:42:01 pm »
Цитат
а Сатурн...- той в Скорпион ще даде все пак достатъчно сериозност по отношение на парите, но може и да си повечко подозрителен, отколкото е полезно на моменти :)- но пък човек като е с отворено съзнание, се самонаблюдава и бързо се ориентира кое в него му е полезно и кое не е :)
Да, така си е. Бързото ориентиране и самоконтрола са изключително важни по отношение на работата с пари.  

« Отговор #49 -: Ноември 14, 2004, 03:43:46 pm »
Guest-а съм аз

*

Guest_DDD

« Отговор #50 -: Ноември 14, 2004, 08:54:06 pm »
Цитат
Цитат
Nqmam golqm izbor
от къде все ги намираш подобни типове? - какво си им направил?

Плутон се изтегля от опозицията с нат.Марс и тр.Марс се изтегля от съвпада с нат. Уран - но не ти пречи да си внимателен, защото ако е останало нещо за довършване по тия аспекти, сега при сепарацията може и да го усетиш... При съпада на тр.Марс с нат. Уран човек обикновено неволно става сам причина за неприятни ситуации, но пък задачата на оная опозиция, продължила достатъчно дълго, е била да те учи да избягваш и предотвратяваш аварии и произшествия...
Po wreme na syvpada na tr.mars s uran okolo IC -Pyrvo hvanah priqtelkata si da izliza s drug a me izlyga 4e e na kafe s kolejki. V sy6iq den bqh vzel kliu4ovete na apartament koito bqh nael do neq za da sme blizo edin do drug. Iz4akah q da se pribere i i teglih edin lek boi.Na drugiq den imah gosti i ostavih kliu4a za apartamenta na edin priqtel da se izkype,togava brat i s o6te 3-ma sa razbili vratata i sa nahyltali za da me pribiqt(brat i si pada leko mutra) i se e zakanil da me vkara v bolnica,sega sym malko v nelegalnost. Utre ne znam kak shte se vqsna na rabota. 4ak do mafiqta oprqh da me spasqvat))

Mnogo zabyrkana istoriq,dali shte se izmykna nevredim?

*

Guest

« Отговор #51 -: Ноември 14, 2004, 08:55:09 pm »
Kakvo e separaciq i koga trqbva da sym nai-vnimatelen? Rabotata pak e seriozna

*

Guest_DDD

« Отговор #52 -: Ноември 14, 2004, 09:00:02 pm »
Цитат
Kakvo e separaciq i koga trqbva da sym nai-vnimatelen? Rabotata pak e seriozna
Spored nqkoi ot foruma All.bg tranzitite na pluton deistvali s gradus zakysnenie,dali e vqrno?
Ina4e mai ima logika-nali pluton(skorpion) si otmyshtava s zakysnenie kogato nai-malko go o4akva6 :D  

*

АН

« Отговор #53 -: Ноември 15, 2004, 08:33:14 am »
за апликация говорим при предстоящо формиране на аспекта, а за сепарация - когато се разпада...

А при колко градуса...- аз предпочитам широки орбиси и повече индикации за някаква ситуация...

А ти според мен трябва да си внимателен докато премине действието на Сатурновата революция... - тя е най-важното сега...- ако там не бъркаш, другото ще е наред, независимо от провокациите...

и дали не е подходящ някой спорт, който да поеме излишната енергия и да формира ценностната система - говориш небрежно за сериозни черти на характера...- надявам се, че пресилваш....истинската ти сила надали ще е по демонстрациите на асцендента :)  

*

ДДД

« Отговор #54 -: Ноември 16, 2004, 04:27:05 pm »
Цитат
за апликация говорим при предстоящо формиране на аспекта, а за сепарация - когато се разпада...

А при колко градуса...- аз предпочитам широки орбиси и повече индикации за някаква ситуация...

А ти според мен трябва да си внимателен докато премине действието на Сатурновата революция... - тя е най-важното сега...- ако там не бъркаш, другото ще е наред, независимо от провокациите...

и дали не е подходящ някой спорт, който да поеме излишната енергия и да формира ценностната система - говориш небрежно за сериозни черти на характера...- надявам се, че пресилваш....истинската ти сила надали ще е по демонстрациите на асцендента :)
вярно че на джобния комп някои аспекти се показват с буква "А" а други с буква "S" не съм им знаел имената досега но загрях че едните са сходящи а другите обратно.