Здравей Гост

2 важни геометрични книги

• 4 Отговора
  • 2061 Прегледи
*

holanda

2 важни геометрични книги
« -: Юни 14, 2009, 07:32:22 pm »
странен сън,определено,даже малко мистичен...сънувах,че имах някаква мисия,една жена(нещо като светица) нареди на мен и още 2-3 ма човека да търсим нещо(в началото незнаех какво търсим),но с условието винаги да сме със затворени очи.В случай,че ги отворим някаква черна сила ще ни притегли.И така аз и останалите(които не познавах,само усещах присъствието им) непрестанно се качвахме и слизахме в някаква старинна къща,обикаляхме и търсехме със затворени очи,като 1 път се наложи да ги отворя за нещо и видях приближаващата се тъмна сила(като силен черен дим),затова веднага ги затворих и продължих.Не помня съня в детайли,знам ,че имаше и други подробности,но просто искам да го разкажа...след известно търсене,стигнахме до бяла класна стая,в която имаше учителка по геометрия,казах и нещо(не помня какво),тя ми отвърна,после погледнах към рафта със старинни книги и взех 2 геометрични.Спомням си,че тези книги бяха важни по една или друга причина,затова не трябваше да се използват. ??? :-\ :-\

*

veshti4ka

Re:2 важни геометрични книги
« Отговор #1 -: Юни 14, 2009, 08:16:06 pm »
хъммм това ми напомня за Свещената геометрия... а факта на затворените очи е, че когато си затвориш очите за материалният свят, можеш да видиш там отвъд  ;)

*

holanda

« Отговор #2 -: Юни 15, 2009, 02:20:07 pm »
хъммм това ми напомня за Свещената геометрия... а факта на затворените очи е, че когато си затвориш очите за материалният свят, можеш да видиш там отвъд  ;)
свещената геометрия? ??? ???Значи наистина съществуват тези геометрични книги,аз все се чудех как пък така геометрични книги ще спасявам в съня си,при все че никога не съм била добра математичка и няма как оттам да ми е влязла идеята в главата... :-\

*

veshti4ka

« Отговор #3 -: Юни 15, 2009, 04:46:36 pm »
"Свещената геометрия е навсякъде около нас. всяко съзнание, включително и  човешкото, е основано върху Свещената геометрия. Плодът на живота лежи в основата на всички 13 информационни системи и те са създадени чрез уникалното наслагване на мъжките прави линии върху женските кръгове в Цветето на живота. от първата система се образува Куба на Метатрон от който се извличат петте Платонови тела. тези фигури оформят структурата на Вселената. втората система е създадена от прави линии излизащи от центъра на Плода на живота и от концентрични кръгове, образувайки по този начин полярна диаграма. това от своя страна оформя звезден тетраедър, вписан в сфера, който лежи в основата на взаимовръзката между вибрация, звук, хармония, музика и материя в цялото творение."

това е извадка от 2 том на "Древната тайна на Цветето на живота" на Друнвало Мелхизедек. доколкото си спомням в Свещената геометрия влизаха и Бинарните редици както и редицата на Фибоначи. с тях двете се свързва всичко в нашият свят. така, че ДА Свещената геометрия съществува и е основана на Златното сечение. доколкото знам Леонардо да Винчи е бил върл фен на Свещената геометрия  ;)

пък аз съм пълен профан на тема математика и геометрия, така че не разчитай на мен за по-ясни обяснения  ;D ;D ;D

*

holanda

« Отговор #4 -: Юни 16, 2009, 07:33:00 pm »
виж ти...ми освен да прочета този 2 том(правя си аналогии с 2-те взети книги в съня ми и 2 том,които ми цитира ;))и да се залавям с доразвиването на някои новородени идеи(че моментното ми състояние ще ме докара или до лудницата или до сериозен просперитет ;)...ма по-скоро първото  ::),... :-Xдано да го има това томче в спиралата,че други опции да си го копна-нЕма ;D

« Последна редакция: Юли 25, 2010, 01:29:20 pm от жълтолилава »