Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Може ли да се усети негативната енергия и как?  (Прочетена 16492 пъти)

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 956
  • небесни прашинки
Re:Може ли да се усети негативната енергия и как?
« Отговор #20 -: Юни 16, 2009, 02:54:50 pm »

Усеща се и не е нещо необичайно. Осъзнатостта и интерпретацията на сигнала вече зависят от съзнанието.

Интернет наистина лишава антените ни от възможността да улаваме картина - езика на тялото, а и не само, но съм забелязал, че често успявам дори и през интернет да усетя и преценя хората точно. Според това пък аз от своя страна може общувам различно с хората - т.е. все едно имам един голям преключвател за режими. Това ми позволява да се нагаждам според отсрещната страна и психологическия й профил. Възможно е с един човек да изглеждам по един начин, а с друг - по съвсем различен.
Активен

Kali

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1411
« Отговор #21 -: Юни 16, 2009, 03:23:33 pm »

Интересна тема подхванахте. Интернет общуването наистина ни лишава от възможността да получим допълнителна информация чрез езика на тялото, но за сметка на това могат да се получат друг вид впечатления, които пак не са за подценяване. Даже се чудех кой образ е по-реален, като тук изключвам контактите от форуми за запознанства, всички знаете, че там обикновено пада голямо надлъгване.
Спомням си преди време, когато се събирахте във Варна и постнахте във форума снимка от срещата, най-силно ме изненада факта, че изглеждате като повечето нормални и обикновени хора. Явно съм очаквала нещо много загадъчно или мистично, почти нереално. Всъщност всички сме хора.
Активен
Ние можем да бъдем промяната, която искаме да видим в света.

malina

• Гост
« Отговор #22 -: Юни 16, 2009, 04:02:19 pm »

Затова хората имат впечатление за мен, че трудно допускам някой до себе си, а това е просто предпазна мярка.

И за мен хората имат същите впечатления., но не ми беше минавало през ума че може да реагирам студено, за да се предпазвам ..  :-\     

Един случай от вчера: на улицата, от голямо разстояние ме засича позната от детството и се втурва да бяга радостна към мен., ръкомаха и крещи името ми ..  :o . В първия момент се уплаших ужасно много..  :o и съответно подсъзнателно заех отбранителна позиция. Толкова много се затворих, че не можах да обеля 2 приказки., даже слънчевите очила не съобразих да си сваля. Съответно тя се почувства глупаво, направи кръгом и си тръгна ..  Ми ей така тръгват слуховете, че съм надута ..   :P
Активен

Asol

• Редовен участник
  • Публикации: 4140
« Отговор #23 -: Юни 16, 2009, 04:39:29 pm »

Възможно е с един човек да изглеждам по един начин, а с друг - по съвсем различен.

Мисля си че това е несъзнателен процес. Хората са различни, така че няма как с всички да сме едни и същи или казано по-точно да подхождаме по един и същ начин. Всеки "вади" различни неща от характера на човек. Някои просто предразполагат и сме на една вълна, защото са идентични на нашето възприятие за света, а с други просто няма какво да си кажеш.
Активен

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #24 -: Юни 16, 2009, 04:45:07 pm »

Темата наистина пое в интересна посока. :)

Да, по време на общуването в интернет излизат на преден план други черти и сензори. Първо, поради прикритостта човек може да разкрие повече дълбините си, но и да лъже по-свободно. Второ, когато човек е лишен от възможността да възприема сигналите на живото общуване, сетивните му възприятия от шести вид може да се обострят - досущ както човек с увредено дадено сетиво е с обострени други или пък както наостряме слух, когато не можем да чуем нещо. При общуване с някого в интернет (чат), ако си изчистя мислите, понякога може да се получат точни визуализирани впечатления за общите външни характеристики на човека, а дори и за подредбата в помещението. Допускат се и тотални грешки, естествено, но съвпаденията понякога може да бъдат впечатляващи. А и аз не съм ясновидец.

По този начин съм надушвал и лъжливи снимки - профилът на човека, с когото общуваш, не съвпада с излъчването на снимката. Възможно е разбира се и да се случат доста близки, при което различаването става по-трудно.

Когато бях студент, макар и инженерна специалност, имахме в програмата Иконимика. Отидох един - два пъти в тези часове и повече не стъпих, понеже не само че ми беше безинтересно, но и се чувствах некомфортно в едно помещение с тази преподавателка - зареждаше с някакво напрежение атмосферата. Луксът да не посещавам тези часове си платих с изпитване, за да получа заверка.

Asol, да, и аз бих казал, че този процес обикновено се включва на по-сетивно ниво, но и всеки има различна гъвкавост и чувствителност.
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #25 -: Юни 16, 2009, 04:47:50 pm »

понякога ми се случва познати жени като ме видят и хукват да ме гушкат и целуват. в повечето случаи оставам като в необрано лозе, щото не съм им давала повод да ма цалуват по устата бре  :o :o :o  и така е с всичките ми познати - направо пощръклявам понякога. само с най-близките ми приятелки се целуваме като се видим, ама от все пак чужди хора ми идва в повече... и винаги като ме видят познати /и непознати с които ме запознават се е случвало/ започват да ми разказват житието-битието си и понякога се чувствам като "кошче за душевни отпадъци". в такива случаи винаги се чувствам адски натоварена и после след няколко часа започва да ми се гади и се стига до "дране на котки"  :'(   пък не съм човек, който би се държал грубо /да се държа като диване - да, ама не мога да бъда груба и да сиктирдосвам на поразия/...  а усещам, че трябва да направя нещо за да не се товаря толкова... и не искам да обидя някого... ееееееееее то няма оправия...  :(

а за интернет просто не допускам непознати в скайпа си, освен ако просто не съм почувствала близък някого. приемам го като нахлуване в дома си, въпреки че е виртуално...  но пък допусна ли някого в сърцето и скайпа си - край - там си е завинаги  ;D ;D ;D
Активен

Asol

• Редовен участник
« Отговор #26 -: Юни 16, 2009, 05:01:25 pm »

Ми обичат те  :P  ;D какво да правиш като си готина  :P Нали си по енергиите силна, удари една "стена" и няма да налитат. Сърдечността и приятелското отношение според мен се изразява в зачитане личното пространство на човека.  :)
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #27 -: Юни 16, 2009, 05:05:32 pm »

Asol, и аз съм мислила, че така трябва да правя ама ми се струва като предателство към отсрещния човек  :(  иначе често го правя като излизам из града по работа и нямам намерение да се срещам с приятели/ки...
Активен

Asol

• Редовен участник
« Отговор #28 -: Юни 16, 2009, 05:12:23 pm »

Asol, и аз съм мислила, че така трябва да правя ама ми се струва като предателство към отсрещния човек  :(  иначе често го правя като излизам из града по работа и нямам намерение да се срещам с приятели/ки...

Аз за целувките говоря  :P Иначе за другото всеки може да попадне в тежък момент и е хубаво да знае, че  някой го разбира и подкрепя и не е сам. Има една приказка колелото се върти и не се знае как нещата ще се обърнат и е хубаво да постъпваме така кактото искаме да се отнасят хората с нас.  :)
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #29 -: Юни 16, 2009, 05:18:33 pm »

да и аз действам по моята си максима "не прави на другите това, което не искаш да направят на теб".  но пък състраданието ми към другите е голямо - това Слънце в Риби и Нептуна на Мс си казват тежката дума винаги...
Активен

malina

• Гост
« Отговор #30 -: Юни 16, 2009, 05:40:14 pm »

Определено предпочитам общуването чрез интернет., именно защото по-лесно падат бариерите, за които стана въпрос.
Хах., имам един познат, с който имаме странно общуване: като се засечем лице в лице сме като куче и котка - за секунди тотално се изкарваме от релси и някой ден ако наоколо няма свидетели, предполагам ше си скочим на бой .. :P  Но пък в интернет си общуваме много културно и приятелски ., дори успяваме да си бъдем полезни .. странна работа ..  :-\
Активен

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #31 -: Юни 16, 2009, 07:14:24 pm »

Аз съм с Марс и Венера в Риби.
Активен

Skarlet

• Гост
« Отговор #32 -: Юни 17, 2009, 10:03:25 pm »

Ми обичат те  :P  ;D какво да правиш като си готина  :P Нали си по енергиите силна, удари една "стена" и няма да налитат.   :)

На яве е много по-готина,вервай ми.Човека го краси чистата му душевност. Колкото и да е красив външно човек,като си е скумрия по душа,да си скъса задника,няма кой да го харесва. ;D  ;D  ;D
Хихихихи,Луната влезе в Овен и взех да се обяснявам в любов.Сладката ми Вещичка!!!  :-*  ;D
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #33 -: Юни 18, 2009, 02:08:23 pm »

Ми обичат те  :P  ;D какво да правиш като си готина  :P Нали си по енергиите силна, удари една "стена" и няма да налитат.   :)

На яве е много по-готина,вервай ми.Човека го краси чистата му душевност. Колкото и да е красив външно човек,като си е скумрия по душа,да си скъса задника,няма кой да го харесва. ;D  ;D  ;D
Хихихихи,Луната влезе в Овен и взех да се обяснявам в любов.Сладката ми Вещичка!!!  :-*  ;D

и аз та обичкам много Скарлеткеееееееееее ... и да земеш да идваш насам вече, чи ши ривъъъъъъъъъ  :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #34 -: Юни 18, 2009, 07:15:44 pm »

и аз та обичкам много Скарлеткеееееееееее ... и да земеш да идваш насам вече, чи ши ривъъъъъъъъъ  :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Абе, Миме! К`во прайш в 3 ч. сутринта по ранините, бе Душко?! Да не посрещаш изгрева?
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #35 -: Юни 18, 2009, 07:44:15 pm »

Подобно на Лили и мен ме "удря" негативната енергия директно в слънчевия сплит. Казват, че 3-тата чакра е нашия емоционален мозък. Също ми влияят зле властни, манипулативни и прикрито агресивни хора.

1. Най зле ми се отразяват хората със Сатурн/ Плутон в Лъв в опозиция на моите светила във Водолей.
2. Квадратурата на Сатурн към наталната ми Венера в Риби изглежда хладна и също ме потиска.
3. Чужд Сатурн в  съвпад или квадратура с моя Марс ме кара да изпитвам студенина, а при продължителен контакт и клаустрофобия. Енергийният ми заряд пада на ниски честоти.
4. Марс в съвпад с Асцендента е много дразнещ и ми създава напрежение.
5. Холеричните, нетактични и слабо емпатични натури са ми забавни за кратко и мога да ги изтърпя известно време. Все пак имам Венера в Риби в 3-ти дом и за мен емпатията е жизнено необходима, за да изпитвам удоволствие от общуването.
6. Бъбривковците не ми пречат особено, защото съм се научила да си слагам въображаемите антифони. Освен в случаите, когато ми е жизнено важно да се концентрирам в работата си. Но не съм по празните приказки (Сатурн в 3-ти дом).

Общо взето, ако не съм поставена в някаква ситуация на принуда или тормоз, мога лесно да се изолирам от негативните личности и бързо ми минава. Има случаи, обаче в които няма къде да избягаш (съпруг, родител, началник). Преживявала съм ситуации на психологичен тормоз на работното място. Началник с Плутон в опозиция на моите светила и със Сатурн в съвпад с моя Марс. Давам тези примери, за да илюстрирам, че има и астрологични причини енергиите на двама души да не се "спогаждат".  

Добре ми влияят хора със Слънце или Юпитер в съвпад с мойта Венера в Риби, Юпитер във Водолей в съвпад със светилата ми. Даже Юпитер в Риби в съвпад с моя Сатурн.
Активен

Aurora Borealis

• Пристрастен
  • Публикации: 7514
« Отговор #36 -: Юни 18, 2009, 08:56:34 pm »

1. Най зле ми се отразяват хората със Сатурн/ Плутон в Лъв в опозиция на моите светила във Водолей.

А ако такъв човек ти е родител  ;)? Моят Плутон е в съвпад на Слънцето на баща ми. Неговият Плутон е в съвпад с моята Луна. Плутонът на майка ми е в квадрат на Слънцето ми.
Активен
Информацията не е знание. Знанието не е мъдрост. Мъдростта не е истина.

malina

• Гост
« Отговор #37 -: Юни 19, 2009, 09:10:16 am »

.. Давам тези примери, за да илюстрирам, че има и астрологични причини енергиите на двама души да не се "спогаждат".  

Подкрепям тази идея! И в този смисъл, това че ние не се 'спогаждаме' с определен човек, не означава непременно че  енергията му е негативна. А и той би могъл да каже същото за нашата..   :P
Активен

missKapriz

• Гост
« Отговор #38 -: Юни 19, 2009, 09:21:36 am »

Имам един познат-нито е агресивен,ното злобен,говори бавно и тихо,не е обидчив-можеш да го обиждаш той на майтап приема всичко,но аз го мисля за енергиен вампир-винаги след разговор с него се чувствам изцедена-прозявам се,става ми нервно,а в същото време нямам сякаш сили.Не мога да кажа че ми е особено приятен,но не ми е и неприятен,обаче ми действа изморяващо.Ако някой знае защита от подобни неща моля да сподели-аз работя с много хора и постоянно съм потънала в истории и оплаквания,а предполагам и прикрита завист
Активен

ЗЪБОЛЕКАР

• Редовен участник
  • Публикации: 3193
« Отговор #39 -: Юни 19, 2009, 09:48:08 am »

След докторите идва ред и на баячките  ;D
Лекарите още не могат да разберат защо имам тези температурни аномалии , макар да ме побъркаха от прегледи .
Сестра ми се закани да ме води на баячка ,защото като малък съм имал подобен проблем ,а след посещението при една веща в занаята баба проблема изчезнал за едно денонощие .
И сега ще ме мъкне на бабешки сеанс ;) ;D
Активен