Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Може ли да се усети негативната енергия и как?  (Прочетена 16499 пъти)

iris_n

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 208

Здравейте!

Може ли да се усети негативната енергия и какво е усещането, че някой Ви е "натоварил" с такава енергия? И как се избягват заблудите свързани с натоварването с негативна енергия?
Активен

veshti4ka

• Гост
Re:Може ли да се усети негативната енергия и как?
« Отговор #1 -: Юни 14, 2009, 05:27:43 pm »

зависи от това, колко чувствителен е даден човек. аз усещам негативните енергии които се носят от хората, като разбъркване в стомаха си и понякога се случва да ме нападнат и гадене и "дране на котки"  :-X :-X :-X  и след това стомаха ми се успокоява. казвали са ми, че е по-добре да ме хваща гореописаното отколкото да събирам вътре в себе си, понеже може да си докарам някаква болест...
а ако негативната енергия е специално насочена, тогава я усещам с някоя от чакрите си като силна болка...

абе в общи линии се усещат нещата малко след енергийната "атака" ...
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #2 -: Юни 14, 2009, 05:48:05 pm »

абе как да ти кажа... начи има хора които принципно си излъчват такива негативни енергии и ако говоря с такъв човек и първоначално не го усетя и после си плащам след няколко часа... когато го срещна друг път вече си знам за него и поставям бариери да не ме фаща негативизма пак... щото все пак е неприлично да се бяга от хората когато се опитват да завържат разговор  ;D
Активен

holanda

• Гост
« Отговор #3 -: Юни 14, 2009, 07:11:37 pm »

Какви бариери слагаш? Чесън или кръст :P Това в рамките на шегата, разбира се.
А това, че излъчват негативни енергии отразява ли им с на външния вид? Да изглеждат мрачни, потиснати? Аз лично негативизма го свързвам с вечно недоволните хора, има ли усмихнати, които също излъчват негативни енергии?
естествено,че има и уж позитивни личности,но бъкани с вътрешна агресия.Аз веднага ги надушвам,хване ли ме вътрешно съмнение :-\.Има нещо неестествено за мен в усмивката им и тогава както се е изразила Вещи4ка ''дращят  котки'' :D :D.Но не схващам в какъв смисъл говориш за негативните енергии,дали става въпрос за фалшивите особи,прикриващи порочния си характер или за нормални човеци,познаващи добро и зло,но с временен вътрешен дискомфорт? :-\

Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #4 -: Юни 14, 2009, 08:11:45 pm »

има много уж усмихнати хора, които обаче се взривяват от вътрешно недоволство или злоба срещу останалият свят...  абе откъде да знам какви са - най-различни са... понякога и дори не усещам кой какъв е, просто усещам, че стомаха ми започва да се "бълника" от дадено място или компания и се измитам оттам...
а това за чесъна и дивотиите - просто забрави хахахааааааааааааааааааааа ... как пък няма си увеся на врата една сплитка чесън и да се къпя със светена вода хахахааааааааааааааа ох още не моа спра да се хиля  ;D ;D ;D ;D ;D

нали винаги това казвам - ВСЕЛЕНАТА Е МЕНТАЛНА И ЦЯЛОТО Е УМ  ;)  всичко е в ума на човек  ;)
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 09:27:56 am от Вещичка »
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #5 -: Юни 14, 2009, 08:13:43 pm »

хахаааааааааааааа Холанда, прочетох ти мнението и реших да отговоря  без да прочета втори път ... явно изказа ни е един и същ  ;D ;D ;D ;D ;D
Активен

malina

• Гост
« Отговор #6 -: Юни 15, 2009, 09:43:48 am »

негативна енергия насочена към мен /магия/, съм усещала под формата на натрапчиви мисли., като си направя анализ на своите и анализ на ситуацията, лесно ги различавам., просто се светваш в един момент, че това нещо не е от теб .. 
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #7 -: Юни 15, 2009, 10:36:28 am »

ето ви малко обяснения от книгата "Медитация и мантри" на СВАМИ ВИШНУ ДЕВАНАНДА

Всеки човек излъчва вибрации към хората около себе си. Да бъдеш с някои хора е удоволствие. Те сякаш имат ПРАНА, която споделят с другите. Има и хора, които действат отрицателно - потиснати, те като че ли изсмукват праната от околните. Причината за това е, че всяка мисъл съдържа сила. Тя е необикновено фина, но наистина съществува и е много голяма. Независимо дали съзнава това или не, човек непрекъснато предава и приема мисли. Затова хората понякога имат свръхсетивни възприятия. Някои искат да нарекат тези преживявания съвпадения, но те не са. Способността да приемат и предават мисли е развита в по-висока степен у онези, за които се казва, че имат интуитивни и психически способности.
Всяка мисъл има тегло, форма, размер, цвят, качество и сила. При достатъчно опит в медитацията тези аспекти могат пряко да бъдат различени с вътрешното око. Напр. духовната мисъл има жълт цвят; мисъл, заредена с гняв и омраза, е тъмночервена. Мисълта е като предмет. Както можеш да дадеш на приятеля си ябълка или да я вземеш, така можеш да дадеш полезна, силна мисъл на някого и да я вземеш обратно.
Добро и зло, приятел и неприятел съществуват само в ума. Човек създава свят на добродетел и порок, на радост и болка от своето въображение. Тези качества не произхождат от самите обекти, а принадлежат на отношението на ума. Радостта на един е мъка на друг. Мислите контролират живота на човека, оформят характера и съдбата му и влияят на другите. Осъзнаването на потенциала, съдържащ се в силата на мисълта, е началото на всеки голям духовен растеж за отделната личност и за човечеството.

пълнежа с мисли на всеки човек е различен, което автоматично означава, че по-чувствителните хора улавят негативната енергия излъчвана от мислите на околните и си я прилепят, а после се чувстват зле  ;)
Активен

Uran

• Пристрастен
  • Публикации: 6041
« Отговор #8 -: Юни 15, 2009, 11:39:35 am »

Какви бариери слагаш? Чесън или кръст :P Това в рамките на шегата, разбира се.
А това, че излъчват негативни енергии отразява ли им с на външния вид? Да изглеждат мрачни, потиснати? Аз лично негативизма го свързвам с вечно недоволните хора, има ли усмихнати, които също излъчват негативни енергии?
Имам приятелка, която даже изглежда сладка, но е такъв вампир.
Сериозният, вглъбен, мрачен вид на негативните хора е клише.
По- скоро сангвиниците ми действат зле и такива, които непрекъснато им мелят устите, вечно са "загрижени" за нещо, все някакви справедливости отстояват, недоволни от обслужване, колеги и т.н.
п.п.Да не се бърка със занижени критерии и ниски очаквания. ;)
Активен

sunrain

• Пристрастен
  • Публикации: 6710
« Отговор #9 -: Юни 15, 2009, 01:23:47 pm »

Самите такива хора и те се чувстват зле, но малко или много разтоварват като я изливат върху другите. Но има и прикрити, аз такива най-ги ловя и да ви призная много се боря с тези неприятни емоции. Постоянно мисля как да се справя, как да не реагирам, да не се впечатлявам, да не се възмущавам ... е скоро ще стана пълно перде, голяма психологическа борба е. 
Да се бях родила като пън, мамка му, не искам да се товаря с такива неща, но на съдба.
Активен
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

malina

• Гост
« Отговор #10 -: Юни 15, 2009, 02:08:58 pm »

.. може би трябваше първо да дефинираме 'негативна енергия', че май всеки влага различен смисъл ..

аз не мога да се сетя да съм срещала енергийни вампири, за които говорите ..  иначе неуравновесени, нервни, гневни и депресиращи хора срещам непрекъснато.., но не мисля че реагират емоционално за да ми 'земат' енергията., просто такава им е натурата и аз ги приемам такива ..

ще ми е интересно да споделите конкретен случай, че да се ориентирам малко в темата ..  :-\
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
« Отговор #11 -: Юни 15, 2009, 05:15:54 pm »

Негативната енергия (не магия) усещам като силно напрежение в зоната на слънчевия сплит, усещане за "натиск", доста неприятно. Обикновено това усещане се появява при атака от друг човек (на астрално ниво), целяща доминиране, налагане на воля или емоция. Атакуващият, понякога дори съвсем несъзнателно, изпраща невидими пилалца, които търсят къде да се закачат и да се вградят като "кукички" в енергийното поле на атакувания при наличие на рапорт, т.е. обратна връзка, ответна реакция.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

iris_n

• Нов участник
  • *
« Отговор #12 -: Юни 15, 2009, 08:41:06 pm »

Аз много често усещам нещо точно там в слънчевия сплит, но не се бях замисляла че може да става дума и за негативна енергия. на моменти усещам нещо такова, а също и след някакъв сън , който ме е натоварил по някакъв начин! дали пък и моето не е негативна енергия се чудя!?!
Активен

malina

• Гост
« Отговор #13 -: Юни 15, 2009, 09:01:31 pm »

.. след като не усещам нищо подобно, започвам да си мисля че съм енергиен вампир ..  :P
Активен

iris_n

• Нов участник
  • *
« Отговор #14 -: Юни 15, 2009, 09:05:08 pm »

Христо ще ми каже за това, ще го питам, имам ли нямам ли  ;D
Активен

Mims

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 772
« Отговор #15 -: Юни 15, 2009, 11:48:09 pm »

След общуване с определени хора така ме цепи главата,че звезди ми се виждат посред бял ден..Усещам похвалите им като урочасвания...Не винаги мога да избегна котактите с тях,но нямам и стабилна самозащита да избегна лощотията,дето ми я прикачват...Само един десетчасов сън ме прави като нова...И аз съм забелязала,че по-мазните,по-сладкодумни хора,изглеждащи безобидни,са най-опасни...Май в такъв случай се пиеше вода от лъжица,после тя се хвърля зад гърба,процедурата се повтаря,докато падне обърната...Или се пишка върху камък,който се обръща... ;DТова ми го е казвала преди години баячка,от чиито умения бях изумена...
Активен

Londa

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 561
« Отговор #16 -: Юни 16, 2009, 12:11:00 pm »

И  аз получавам главоболие при или след общуване с някои хора.Имам една позната, леле като се съберем все се хвали все била най-най  , е вече не се виждаме.Само по нета контактувам.Очевидно със стрелци трудно меля брашно. :-X

malina

• Гост
« Отговор #17 -: Юни 16, 2009, 12:20:32 pm »

.. е вече не се виждаме. Само по нета контактувам..

т.е. различно приемаш един и същи човек, в зависимост от начина на общуване, така ли ?!  :-\
Активен

Londa

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 561
« Отговор #18 -: Юни 16, 2009, 12:41:24 pm »

Ами различно е , по скайпа много рядко си пишем,и като го правим са неща   от сорта как сме и толкова.Нищо повече!

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
« Отговор #19 -: Юни 16, 2009, 01:07:36 pm »

т.е. различно приемаш един и същи човек, в зависимост от начина на общуване, така ли ?!  :-\

В интерес на истината и при мен е така. Нетът е "великата илюзия".
Затова напоследък избягвам да общувам на живо с хора, с които преди това сме общували в нета... Много често се разочаровам, след като видя още при първа среща, че истинският образ не отговаря на виртуалния. Е, понякога може да има и приятни изненади. Опитвам се да се предпазя от неприятните... Затова хората имат впечатление за мен, че трудно допускам някой до себе си, а това е просто предпазна мярка.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.