Здравей Гост

Новото

• 52 Отговора
  • 11620 Прегледи
*

AH

• 2201
Re:Новото
« Отговор #40 -: Юни 04, 2009, 08:57:51 pm »
не се оплаквай, а си отчети предимствата на ситуацията ;D

Ако визираш възможност за разширяване на кръгозора, доброволната ми изолация може да се сметне и за предимство.  :)

а, не визирах нищо, само се сетих, че ако не можем да променим нещо, най-добре да го приемем :)- но пък ти изглежда, че можеш да промениш и че вече си уморена от работа, т.е. вече си неефективна и с чиста съвест можеш да зарежеш работата и можеш да си початиш във форума :)

*

Lillie

• 30532
« Отговор #41 -: Юни 04, 2009, 09:02:58 pm »
Ще ми се, но ще оставя чатенето за утре, че сега от много чатене се налага да наваксвам.  :-[ А пък и виждам, че разбунени духове вече няма и спорът се е обърнал в конструктивна посока, на което искрено се радвам.  :)
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

AH

• 2201
« Отговор #42 -: Юни 04, 2009, 09:07:04 pm »
Ще ми се, но ще оставя чатенето за утре, че сега от много чатене се налага да наваксвам.  :-[ А пък и виждам, че разбунени духове вече няма и спорът се е обърнал в конструктивна посока, на което искрено се радвам.  :)

може да сме усетили най-сетне директния Меркурий :)

*

Kali

• **
  • 1411
« Отговор #43 -: Юни 07, 2009, 10:31:31 am »
С Психея доста напреднахме с превода (тя повече  :) ) и затова искам да питам как ще постваме материалите в новия форум. Ако всеки може да добавя коментари и пуска нови теми в този форум, ще има доста офтопик и спам и непрекъснато ще се налага да обясняваме кой форум за какво. Като начало може да ги сложим в самата тема, но така ще останат в "Астрология" заедно с всички други съкровища.
Ние можем да бъдем промяната, която искаме да видим в света.

« Отговор #44 -: Юни 07, 2009, 12:01:07 pm »
С Психея доста напреднахме с превода (тя повече  :) ) и затова искам да питам как ще постваме материалите в новия форум. Ако всеки може да добавя коментари и пуска нови теми в този форум, ще има доста офтопик и спам и непрекъснато ще се налага да обясняваме кой форум за какво. Като начало може да ги сложим в самата тема, но така ще останат в "Астрология" заедно с всички други съкровища.
Аз мислех да пущаме текстовете в старата тема до завършен вид , а после да се премести в новата тема .
Ако има още някой да се нагърби с руски език ,ще е се получава по-бързо .
Над текстовете които сте превели поставяте ник или име кой е превел текста ,да се отчете приноса ви в темата .

П.п При мен нещата се точат и съм само на текста с композитната Луна .

*

AH

• 2201
« Отговор #45 -: Юни 07, 2009, 12:22:32 pm »
С Психея доста напреднахме с превода (тя повече  :) ) и затова искам да питам как ще постваме материалите в новия форум. Ако всеки може да добавя коментари и пуска нови теми в този форум, ще има доста офтопик и спам и непрекъснато ще се налага да обясняваме кой форум за какво. Като начало може да ги сложим в самата тема, но така ще останат в "Астрология" заедно с всички други съкровища.

Всеки може да пуска нови теми в новия форум.
Да се надяваме, че там няма да попадат теми с въпроси има ли желаещи астролози да му разгледат личния хороскоп:)
С времето ако се появи съществено допълнение към тема в новия форум ще си е съвсем в реда на нещата.

*

Синухе

• 4978
  • Chance favors the prepared mind
« Отговор #46 -: Юни 07, 2009, 01:17:21 pm »
Абе аз ли не разбрах или в новият форум трябваше да прехвърлим важната информация от другите форуми ?  ???

В смисъл това да не е дискусионен форум,а просто архивна секция.

Примерно сега ще започна да събирам каквото намеря из форума за аспектите и ще го сложа всичкото в една тема.

Така някой ако събира нещо друго да не се повтаряме и да вършим двойна работа,предлагам всеки тук да каже какво подготвя като събран материал от форума  ;)

« Отговор #47 -: Юни 07, 2009, 02:26:25 pm »
Имам желанието да споделя виждането си за тема в избрани .
Ще изложа виждането си за композита  ,защото за момента в превеждането и в човешки вид са вложени усилията на много участници от форума.

И така ;
Нещо като увод за изчеткване на перушината или както Психея или Кали спомена да се потумаме и похвалим сами .
После постепенно да се изгради текста . Лили имаше прекрасен уводен материал за Комбин /композит .
(Тук ще вметна ,че въпросните текстове за композит може да използвате в тълкуването на комбините . )
После има още няколко статии ,които си заслужава да бъдат внесени в темата и са на величия в астрологията .
И като финал самите преведени текстове ,с положението на планетите и аспектите между тях.

Това е моето виждане за въпросните теми във форум избрани .
Така изградени могат лесно да се изнасят на титулната страница на форума ,а не да се пущат в хаотичен вид.
« Последна редакция: Юни 07, 2009, 02:49:08 pm от ЗЪБОЛЕКАР »

*

Синухе

• 4978
  • Chance favors the prepared mind
« Отговор #48 -: Юни 07, 2009, 03:21:20 pm »
Перушината може да си я четкате някъде другаде (примерно Говорилнята или тук),а не във форума за обзорните теми- които ще бъдат заучителни и запознаващи ,а не дискусионни и на чат да се обръща там.

За труда си като преводачи сте в правото си отдолу под публикуваният текст да сложите просто:
Превел или Превод от английски/руски: Зъболекар /Психея и т.н.

Така всеки след време ще види кой си е направил труда  ;)

« Отговор #49 -: Юни 07, 2009, 03:37:51 pm »
Перушината може да си я четкате някъде другаде (примерно Говорилнята или тук),а не във форума за обзорните теми- които ще бъдат заучителни и запознаващи ,а не дискусионни и на чат да се обръща там.

За труда си като преводачи сте в правото си отдолу под публикуваният текст да сложите просто:
Превел или Превод от английски/руски: Зъболекар /Психея и т.н.

Така всеки след време ще види кой си е направил труда  ;)
;D ;D ;D ;D
Интересно становище ,което ще оставя без коментар ...................

А колко по красиво би звучало така :
В събирането и оформянето на  тази тема , своят труд са положили .......

*

Aniri

• *
  • 256
  • Where the land meets the sea
« Отговор #50 -: Юни 07, 2009, 03:47:42 pm »
За мен лично е абсолютно без значение кой, какво и къде ще бъде опоменат, поради една проста причина - нещата винаги са в баланс. Ето, аз сега, превеждайки, дефакто се и образовам /щото някои от вас може да си знаят всичко, ама други още се учим  ;D /, пък и си тренирам езика. Какво повече да иска човек  ;D Вярно е, разбира се, че това си е един вид творчество - един и същи текст, макари смислово еднакъв, ще бъде преведен от двама души съвсем различно, но тъй като не иде реч за нещо буквално родено в главата ми /където съм непреклонна/ съм склонна към...непукизъм  ;)
It takes two to speak the truth: one to speak, and another to hear.

« Отговор #51 -: Юни 08, 2009, 09:47:42 pm »
Според статистиката на сайта има посетители, които четат или само сайта, без да посещават форума, или пък само форума.

Хубаво е да се пуска по някой нишан и тук във форума, когато на сайта излезе нещо ново.

*

AH

• 2201
« Отговор #52 -: Юни 09, 2009, 09:07:43 am »
Според статистиката на сайта има посетители, които четат или само сайта, без да посещават форума, или пък само форума.

Хубаво е да се пуска по някой нишан и тук във форума, когато на сайта излезе нещо ново.

Хари, нали идеята на сайта беше, че след първоначалните статии, написани на най-достъпен език с цел популяризиране на астрологията, новите и специализираните неща да идват от форума.
Изнасянето на теми от форума беше затруднено от необходимостта всичко да минава през дрийма, което пък означаваше разместване на редове, картинки и пр.
Сега се опитваме да избегнем това, като уебмастерът ще трябва да намери начин да се съобщават на титулката новите обзорни теми от форума . / и до сега, вече близо 10 години след създаването на сайта, се получават бележки от посетители на сайта, че не са обръщали внимание на съществуването на форум./
Ще приемаме, че темите от новосъздадения форум  са лично творчество, защото независимо авторът или авторите от колко и какви източници са събирали или превеждали материали, темата всякак отразява лично виждане, избор, становище, опит. Та основните понятия, техники и положения в окултните науки са въведени преди векове и търсенето на първоизточника не е най-важното нещо в случая. Спокойно авторът или авторите могат да се ограничат до изброяване на един ред в началото или края на темата на използвана литература или източници.
По тоя начин, ако някой иска да се консултира точно с теб по хорарен въпрос или да научи повече за музиката ти, лесно ще се свърже лично с теб.
Ако някой иска да поговори с Кайли за процесинг, едва ли се интересува колко стотици  статии и книги, и на какви езици е чела, превеждала и проверявала с личен опит.
Дневно посетителите на сайта са няколко хиляди, а малък процент от тях посещават форума.